AGENDA Cinpmd Te^xe»! TAXI TEXELSE 9 COURANT IHOPE SPRINGS Brand in kiem gesmoord Spektakel bij samengestelde menwedstrijd STEVECAREIL 6b. HIJ weet nog nl gelukkig helpen de I Mysteiy Movie® WMO/zieken vervoer Rolstoelvervoer Korting met onze voordeelpaa www.taxitexel.nl Donderdag 27 september Cabaret Mattijs Verhalen "Zolang de maat maar vol is" Mattijs voert u mee langs de pieken van de lach en door de dalen van misère. Entree «15,00, diner vooraf mogelijk, I reserverengewenst. Zaterdag 29 september Donderdag 4 oktober Cabaret DorineWier5ma met "Zei ik dat?" I Diagnose hersenonderzoek: heel veel kenmerken van I adhd, slaapstoornis, lichte alcoholverslaving, antisociale 1 persoonlijkheidstrekjes, Alzheimerachtige verschijnselen en af en toe een aanval vanGlllesde laTourette. Entree €16,00, diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst V Zaterdag 6 oktober Diner Cabaret 19.00 uur a Uitgebreid 4-gangendiner, afgewisseld meteensuperteuk K - cabaretprogramma, ine!, de show «49,50 (evt kinder- menu f24,75) Diner vooraf mogetijk, reserveren gewenst iS Ook voor lunch en la carte! I Hope Springs (Piemièie) s romantische komedie Hope Springs spelen Mervl I Streep en Tommy Lee Jones een echtpaar waarv et huweljk op de klippen dreigt te lopen. Ze besluli en relatietherapeut In te schakelen wat zorgt v< errassende en komische openbaringen. Mees Kees (Première) ees Kees, naar de succesvolle gelijknamige boet in Mirjam Oldenhave, Is verfilmd. Kees Is een stag Eerste plaats voor Leonie van Schaik Leonie van Schaik heeft zondag in Lisse een eerste plaats behaald in een samengestelde wedstrijd. Van Schaik kwam met haar paard Texel Consensus uit in de klasse L. Bij een samengestelde wedstrijd moeten eerst een dressuurproef en een springparcours worden gere den, waarna een crossparcours volgt. Dit parcours is zo'n 2000 meter lang en bevat ongeveer twin tig natuurlijke hindernissen. De cross moet in een vastgestelde tijd, rond de vier minuten, worden afgelegd. Van Schaik reed een zeer nette dressuurproef (203), maar liet in het springparcours vier strafpun- ten noteren wegens een gevallen balk. In de cross bleef de combina tie echter foutloos en finishte vier seconden over de 'ideale tijd'. Thijs Westerlaken debuteerde met zijn paard Tristan niet onverdien stelijk in de SGW-sport. Zijn dres suurproef was goed voor 182 pun ten en het springparcours legde hij foutloos af. Ook in de cross bleef de combinatie foutloos, waarmee Westerlaken een vijfde prijs behaal de. Mariska Witte behaalde 179 punten bij de dressuur, verloor twee balkjes in het springparcours, maar wist een prachtige foutloze ronde te rijden in de cross, wat haar twee winstpunten opleverde. Maartje Jongejan reed met Meele- hoeve's Burberry Brown een nette dressuurproef (184), verloor een balkje in het springen en stuurde haar paard foutloos door de cross. Ze viel daarmee net buiten de prij zen. Wandeltocht van Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt zondag 30 september de Van Dorp Naar Dorp-tocht. De tocht start in Den Burg en voert door Spang naar Oosterend. Daar is het eindpunt voor de deelnemers aan de tien kilometer. De anderen gaan via Het Noorden en het NH- wandelpad naar De Cocksdorp, waar de wandelaars van de twintig kilometer afhaken. De doorzetters lopen via De Slufter en door De Nederlanden naar De Koog, het eindpunt voor de deelnemers aan de dertig kilometer. De deelnemers dorp naar dorp aan de langste afstand, veertig kilometer, gaan tot slot via De Den nen en de oude Kogerweg terug naar Den Burg. De wandeltocht gaat van start in Stayokay in Den Burg, waar tussen 9.00 en 10.00 uur vertrokken kan worden. Wandelaars dienen er rekening mee te houden dat er onderweg geen catering is (hoewel er in de dorpen uiteraard wel gele genheid is tot het kopen van con sumpties) en geen bagagevervoer. De kortere afstanden stoppen in de buurt van een bushalte. Het ver dient dus aanbeveling een OV- chipkaart mee te nemen. Basketballers U14 winnen in Schagen De jeugd U14 van basketbalver- eniging De Mareis heeft zaterdag in Schagen met 25-52 gewonnen van Rebound. Het is voor de U14 het tweede leer jaar en de spelers leren nog steeds bij. Iedere keer wordt beter samen gespeeld, worden de posities in het veld beter gebruikt en de kansen beter benut. En ook verdedigend gaat het steeds beter. Het Rebound team van vorig jaar is doorgescho ven naar de U16. De spelers daarvan waren weliswaar gemiddeld 1.80 meter lang, maar het verschil met het nieuwe team was wel erg groot. De Mareis kreeg dus ook alle ruimte om het spel te spelen. Rebound had één goede spelverdeler, die in het derde en vierde kwart niets meer klaarmaakte door het goede verde digende werk van Max Tuntelder. Aanvallend bleek Maxim van Ree onmisbaar, met zijn onnavolgbare T£~££L 0222 315555 rushes dwars door het complete team van Rebound. Maar ook zijn samenspel wordt steeds beter,waar onder andere Zino Tanod volop van profiteerde. Al met al een prachtige start van de competitie. Bij rust was de stand 7-30, de eindstand werd 25-52. Volgende week speelt de U14 thuis tegen JBC uit Juliana- dorp. Scores: Zino Tanod (20), Maxim van Ree (16), Anette Hin (6), Max Tuntelder (4), Amaya Vorsteveld (4), Joris Venneker (2). Hondensport Hondensportvereniging DOS begint zondag 30 september met een nieuwe puppygroep. De trai ningen worden gehouden op het nieuwe trainingsveld aan de Pont- weg 89. Aanmelden kan via m.kramer1@planet.nl of tel. 06- 33102306. Kordaat optreden van Maarten Hoogenbosch en Veronne Koot voorkwam zondagmorgen brand in hun koeienstal aan de Westerweg. Een machine om stro uit te strooien was oververhit geraakt. Eerder die week waren er al problemen met een lager in dit apparaat. Reden om een plan te maken voor het geval er iets mis zou gaan. Toen er zondagmorgen brandende plukken stro naar beneden kwamen, was Hoogenbosch er als de kippen bij om het vuur in de kiem te smoren. De brandweer was snel ter plekke om assistentie te verlenen. van vader Pieter staat. Hij deed voor het eerst mee en reed met Maudy Witte als groom. Waar zijn paard bij de eerste gang door de waterbak bij de manege dender de, was er geen denken aan dat het dier voor de tweede maal door de plas ging. Ook andere menners hadden moeite hun paard door het water te leiden, maar menig een denderde er in volle vaart doorheen. De samengestelde menwedstrijd vergt veel van de combinaties. De beste allrounders zijn in het voor deel. Bij de vaardigheid blijft er tussen het wiel en de hindernis of piket gemiddeld twintig centime ter vrije ruimte over, zodat een goede inschatting van de ruimte moet worden gemaakt. Bij de marathon draait het vooral om snelheid en inzicht. Elke seconde teveel levert strafpunten op. Bij het bochtenwerk zijn de kleine, enkelspan combinaties in het voordeel ten opzichte van bijvoor beeld de grote vierspannen. 'Ver gelijk het maar met een lelijke eend en een grote Cadillac die door dezelfde bocht moeten. De eend kan veel krapper sturen', verduidelijkte speaker Gerard Kriek. Maar ook binnen dezelfde categorieën waren er grote ver schillen. Waar de ene combinatie stijlvol en snel door de hindernis sen ging, gingen anderen met hor ten en stoten over het parcours, tikten hindernissen aan of zagen hun paard weigeren.' Prominente deelnemer was Jack Poppen, die op het WK voor landenteams goud veroverde en op het individuele onderdeel zilver. Zijn vorige paard Beauty stond zondag voor de kar van Jacob Bakker van de Zilver meeuw, die met dochter Marleen als groom over het parcours ging. De organiserende menvereniging Wad en Duin kan terugkijken op een geslaagd evenement, zonder incidenten en waaraan veel vrijwil ligers een steentje bijdroegen. Uitslagen Texelse deelnemers: Hobbyklasse enkelspan pony: 3e: Linda Koolhof, 5e: Ellen Blom. Hobby klasse paard: 2e. Frans Bakker, 3e. Jacob Bak ker De Koog; 4e. Alphine Smit. klasse 1 enkelspan pony: 3e. Frouwke Eelman, 7e.Mandy Dekker. Klasse 1, 2-span paard: 4e. Cees Bakker. Klasse 2, 2-span pony: 2e. plaats Lex Veeger. Debutanten Freerk Broekstra en Gijs Dros werden gediskwalificeerd omdat zij een poortje hebben vergeten of door een maar moeizaam vooruit. Het kwam ook voor dat een verkeerde door gang werd genomen en een twee span weigerde zelfs het parcours op te gaan. De combinaties den derden langs geïmproviseerde strandhuisjes, voorzien van de namen van het organiserende comité. Er was veel aandacht besteed aan de hindernissen. Zo was bij de manage de vuurtoren nagebouwd. Het weer werkte mee, er was vol op sportiviteit, maar ook rivaliteit. Van de 62 combinaties die aan de start verschenen kwam een deel van Texel, de rest uit alle windstre ken van het land. Aan hun trailers was te zien waar ze bivakkeerden. Zaterdag werden de onderdelen dressuur en vaardigheid verreden, zondag de marathon waarbij tus sen manege Akenburg en het strand zes hindernissen waren opgesteld. Jongste deelnemer was Gijs Dros, die Floor van de Stend voor de kar had gespannen, de robuuste Belg die normaal voor de Jan Plezier Grote verschillen tijdens de Samengestelde Menwedstrijd die zaterdag en zondag werd gehouden. Spectaculair onder deel was de hindernis op het strand. Waar de ene combinatie het parcours langs de strand huisjes in een halve minuut vol bracht, had een ander er twee minuten voor nodig. Hoeven en wielen zakten diep weg in het rulle zand bij paal 15, wat dit parcours tot een zware exercitie maakte. Voor het eerst sinds 1982 werd het strand opge nomen in het parcours van de marathon, het spektaculairste onderdeel van de menwedstrijd. Een paar dagen eerder had de jury het strand geïnspecteerd en geschikt bevonden voor de paar den. Maar zondag bleek het toch zwaarder dan menigeen dacht. Sommige combinaties kwamen in het mulle zand tot stilstand of

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 9