TEXELSE COURANT Cjroen !7'wartsjexels in het harL> Bezwaren tegen stolp aan Zaandammerdijk zinloos KNRM txwonen 'Texel mooie plek voor overleg in IT-sector' Blade Babe lost startschot OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12712 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 2012 HANG Plaatselijke advertenties HET AAN DE tussen p|aatse lijk nieuws: al GR Ou TE 125 jaar vormen ze de Texelse KLOK! Courant. Turnster Han nah Ipenburg (11) is geselec teerd voor Jong Oranje en wil over acht jaar naar de Spelen. Esmir van Wering debu teert met een chic klit, die ze in Amsterdam en op Texel heeft geschre ven. Theo Buisman neemt vandaag afscheid van het NIOZ, dat hij na 44 jaar als 'een tweede huis' is gaan beschouwen. De bezwaren tegen de bergin gen en erfafscheidingen rond de nieuwe stolp aan de Zaandam merdijk zijn gegrond. Toch mogen deze bouwsels blijven staan, omdat vergunning ervoor mogelijk is volgens het Besluit Omgevingsrecht en de nota van uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan. De stolp zelf kwam met vergunning tot stand en riep geen bezwaar op. De buren kwamen in actie toen vervolgens - zonder vergunning - genoemde bouwsels werden geplaatst, waardoor het vrije uit zicht werd geschaad. De gemeente legde de bouw stil, maar verleende vergunning toen de initiatiefnemer alsnog een aanvraag indiende. De buren maakten vervolgens bezwaar tegen deze vergunning. De bezwaarschriftencommissie vond dat gegrond, omdat het besluit van b en w niet zorgvuldig was voorbe reid, er geen volledige belangenaf weging is geweest en niet deugde lijk was gemotiveerd. Als dat alsnog gebeurt, kan de vergunning in stand blijven. Overigens vindt de commissie dat de gevolgen voor het uitzicht inhe rent zijn aan de bouwmogelijkhe den die het erf biedt en onvol doende gewichtig zijn om de vergunning in te trekken. De aan tasting van het uitzicht wordt niet onaanvaardbaar gevonden, waar bij erop gewezen wordt dat er geen recht is op vrij uitzicht en dat de bezwaarmakers er niet vanuit kon den gaan dat het uitzicht altijd ongewijzigd zou blijven. Het colle ge heeft dit standpunt overgeno- Orthodontie in dental car Tandartsen Linda Snijders en Anne de Winter-Bakker gaan binnenkort kleine orthodonti- sche verrichtingen uitvoeren op de dental car van Jeugdtandver- zorging Texel. Dat moet ertoe leiden dat kinderen met een beu gel niet voor elk wissewasje naar Den Helder moeten. Volgens de Jeugdtandverzorging krijgen Snijders en De Winter, bei den al diverse jaren actief op de jeugdtandartswagen, begin okto ber een interne training van ortho dontist Bert Jongsma uit Den Hel der en zijn dochter Marije die in opleiding is tot orthodontist. Bedoeling is dat kleine handelin gen als het afknippen van te lange draden of het voorwerk voor het plaatsen van een beugel op Texel kan plaatsvinden. 032BHn\Zm Q3 CÈ0 c.iEi «OE:i323 www.texelseautopagina.nl Financieel advies faro k met,' zêt de Giriek. 'niemand mag me "Veracht Europa, maar lach me niet uit voantje ziet etraks zijn wij failliet en 'n taieftje koet her dan een drachmel De training en uitbreiding van han delingen komt voort uit de goede samenwerking die er volgens de Jeugdtandverzorging sinds jaar en dag is met de praktijk van Jongs ma. In de toekomst wordt de samenwerking verder versterkt. 'Marije Jongsma zal na afronding van haar opleiding in september 2013 mee gaan werken in de prak tijk van Jongsma. Het is dan de bedoeling gezamen lijk een beleid te ontwikkelen waar in zoveel mogelijk tegemoet wordt gekomen aan de zorgbehoefte van de Texelaars en het vermijden van schoolverzuim.' Als dat mogelijk is, wordt een deel van de orthodonti- sche behandelingen voortaan op het eiland uitgevoerd. .txi Bekendmakingen op pagina 12 SiüS I I NI.LSIX'COI RW I Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): openhuizenroute "de Concurrent" Bruining/v.d. Linde De Koog Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Grote opwinding in vrije peuterspeelzaal 't Sterrekind aan de Gasthuisstraat in Den Burg, waar de komst van de herfst werd gevierd met het bereiden van een heerlijke pan appel moes. Bij dit traditionele Michaëlsfeest sneden Noa, Cato, Solei, Doutzen en andere peuters tussen het spelen door eigenhandig de appels aan mootjes, waarna het brouwsel onder leiding van juffen Meta Maas en Anita Staak op smaak werd gebracht met stroop, kaneel en rozijnen. De appelmoes viel goed in de smaak, zoals ook de verslaggever van deze krant mocht ervaren. Om nog meer in de sfeer van het najaar te komen was de jaartafel versierd met kastanjes, besjes, eikels en andere typische herfstproducten. ties op bij Texelaars die zich gebied van IT en software manifesteren. Het idee dat er veel meer gebun deld moeten worden, kwam naar voren, maar ook de mogelijkheden van het eiland werden benoemd. Hercules: 'In de IT kun je heel veel thuis achter je computer doen en dan maakt het niet veel uit waar je bent. Maar vooral aan het begin van een project is er altijd behoefte aan fysiek contact tussen de mensen die aan een project meewerken. Dat gebeurt al veel in Amsterdam, maar Texel zou een mooie aanvulling kunnen zijn om mensen die samen aan een project beginnen elkaar te laten ontmoeten.' Hercules wijst erop dat hij zelf voor zijn werk in de TV-wereld ook geregeld mensen naar Texel heeft gehaald om ze op het eiland plannen te laten beden ken. Het bundelen van de diverse IT- activiteiten die er nu al zijn (deels reeds gebundeld of samenwerkend) zou de werkgelegenheid op Texel ten goede kunnen komen. Hercules wijst erop dat IT-activiteiten op Texel niet tot het eiland beperkt hoeven te Jongens opgepakt voor vernieling De politie heeft maandagavond twee jongens uit Den Burg (14 en 17 jaar oud)aangehouden na de vernieling van de vlaggen mast van bakker Timmer aan de Weverstraat. De politie kreeg een melding dat jongens de vlaggenstok bij Tim- blijven, maar dat vanaf Texel ook veel voor de IT bij andere bedrijven in Noord-Holland kan gebeuren.'Er is vrij veel hier, dus er is een bloei end klimaat voor.' De brainstorm sessie leerde dat Texel ook aantrek kelijk kan zijn voor IT-bedrijven om zich te vestigen. 'Dan moet je niet denken aan een hoofdkantoor van Microsoft, maar wel aan plekken waar gebrainstormd kan worden over activiteiten.' Volgens de wet houder is aan bedrijven als RAB en Snelstart te zien dat je als bedrijf goed op Texel kunt zitten om lande lijk te opereren. De wethouder beaamt dat een begrip als Silicon Island wellicht meteen groots klinkt, maar het was volgens hem een manier om dis cussie te krijgen. Het heeft inmid dels geleid tot onder meer een website (www.siliconislandtexel.nl) waarop ideeën geuit kunnen wor den en er wordt over getwitterd. 'Je zag dat er afgelopen week ook al domeinnamen werden geclaimd. De IT-sector is een dynamische sector waar zaken snel worden opgepakt.' mer aan de Weverstraat verniel den. Ook zou er tegen de ramen worden geschopt, waarna de ver dachten waren weggefietst in de richting van de Keesomlaan. Daar trof de politie twee jongens aan bij de fietsenstalling van de Thijsseschool. Op de grond lag een vernielde vlaggenstok met een vlag van de bakker eraan. De jongens werden aangehouden en overgebracht naar het politiebu reau in Den Burg. Texel als een plek waar mensen in de IT, design, animatie en soft wareontwikkeling elkaar ontmoe ten en met elkaar in een prettige omgeving bespreken hoe ze pro jecten aanpakken. Het was één van de ideeën die zaterdag naar voren kwam tijdens een brainstormsessie over Texel als een Silicon Island. Wethouder Eric Hercules (economie) kwam met het begrip, geleend van een gebied in Californië met de bijnaam Silicon Valley in verband met de hoogwaar dige IT-sector aldaar, op de prop pen om een discussie over de ver dere ontwikkeling van IT op Texel op gang te krijgen. Het begrip Silicon Island riep reac- De zesde Texel Halve Marathon kent zondag een zeer bijzonde re start. Paralympisch kampioen Marlou van Rhijn komt als eer ste van de boot over een rode loper van driehonderd meter die speciaal voor de lopers wordt neergelegd. Marlou van Rhijn, bijgenaamd de 'Blade Babe', rent op haar blades (protheses) van de boot af, waarna de 1650 deelnemers volgen. Zij worden gestart door Paralympisch kampioen Mirjam de Koning- Peper. Na een paar honderd meter stapt Van Rhijn uit het parcours en volgt ze verder vanuit een elektri sche tuktuk de 10 km. De organisatie van de Texel Halve Marathon, blij met de bijdrage van de Paralympisch kampioenen atle tiek en zwemmen, verwacht dat er veel mensen naar de start zullen komen om de 'Blade Babe' en de deelnemers in actie te zien. Van Rhijn won in Londen goud door in 26,18 seconden de 200 meter sprint af te leggen. Dat was een wereldrecord. Ze won zilver op de 100 meter. De Koning won diverse gouden, zilveren en bronzen medailles op de Paralympische Spelen in Peking vier jaar geleden en Londen afgelopen zomer. De Texel Halve Marathon start rond 12.25 uur als de Schulpengat in de veerhaven op 't Horntje is afge meerd.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1