Tennisjeugd Deuce wint tien toernooien TEXELSE 10 COURANT In één weekend zoveel mogelijk vogels spotten Raad voorgelicht over Burgernet Xander 12 uur opgesloten in hondenhok Reddingboot helpt zeiljacht uit Estland VRIJDAG 5 OKTOBER 2012 De jeugd van tennisvereniging Deuce heeft deze zomer flink van zich doen spreken. Van de 110 leden deed een deel gere geld mee aan regionale toer nooien. Samen bereikten ze vijf tien keer de finale en trokken ze tien keer aan het langste eind. Een knappe prestatie, helemaal omdat daarbij in ogenschouw moet worden genomen dat de talentvolle Ilse Brand en Sterre Kiltz zich zo snel ontwikkelden, dat ze de jeugd- toernooien meestal links lieten lig gen en hun uitdaging in de wed strijden tegen senioren zochten. Brand won vijf van deze toernooien, met als hoogtepunt het winnen van de NHN Masters in de DE6, de hoogste categorie. Samen met Kiltz veroverde Brand ook nog drie dub- beltitels, waaronder die op het Tes- seltoernooi. Ook tijdens het toernooi van 't Top pertje in Anna Paulowna liet de Texelse jeugd zich gelden. Pascal Saai en Danilo Griffioen troffen elkaar daar in de finale van de cate gorie JE12, waarin Saai uiteindelijk met 6-4 en 6-2 de sterkste bleek. Griffioen mocht zich troosten dat hij met prima spel het Hooimaand- toernooi in Heerhugowaard won. Bij de meisjes tot met 14 jaar bereikte Elleke van Heerwaarde deze zomer drie enkelfinales, waar van zij er één won: de Open Hel- derse Jeugdkampioenschappen bij HTC. Haar Helderse 'plaag geest' Britt Reinhoudt stond meer succes in de weg, maar samen met Reinhoudt pakte Van Heer- waarde wel de dubbeltitel bij Ani- De zussen Andra en Caleta Kager dubbelden dit jaar voor het eerst samen en dat leverde direct een surprise op. Tijdens het Oghappel- tje in Callantsoog versloegen zij in de finale van de MD12 verrassend hun sterker ingeschatte tegenstan ders na een spannende driesetter. Na dubbelwinst in de MD14 bij Onderutdijkie in Den Helder haalde Andra Kager samen met Jordy Schuijl ook nog een tweede plaats in het gemengd dubbelspel bij 't Toppertje. Caleta Kager is weliswaar de jong ste van de Kager-zusjes, maar won bij de meisjes tot en met 10 jaar zowel het enkelspel in Callantsoog als dat bij Topspin in Den Helder. Ondanks haar leeftijd heeft ze al een uitstekende conditie. Draaide een wedstrijd uit op een driesetter, dan won ze vaak. Marco Kikkert en Huub Schuijl speelden weinig aan de vaste wal. Eén keer bleek echter al voldoen de, want in Callantsoog bevestig den zij hun talent door het dubbel spel tot en met 12 jaar te winnen. Na een klinkende 6-0 in de derde set van de finale mochten zij hun eerste prijs ophalen. Deze week wordt het tennissei- zoen voor de Deuce-jeugd afgeslo ten met de clubkampioenschap pen in het enkel- en dubbelspel en het gemengd dubbelspel. Voor de jongste jeugd wordt zon dagochtend het Smurfentoernooi gehouden, terwijl 's middags de finales op het programma staan. Aansluitend volgt de prijsuitrei king. Bijzondere rit op Dierendag (Waar gebeurd) Vanmorgen had ik een afspraak in De Zandkoog. Ik besloot de hon den meteen mee te nemen en na mijn bezoek aan de huisarts even een wandeling in het bos te maken. Het was nu droog! Toen ik op de parkeerplaats uitstapte, hoorde ik een kat nogal benauwd miauwen. Zeker in de auto naast me, dacht ik, hij zal bang zijn in de auto. Angus spitste zijn oren, de kat mauwde echt hard. Ik zag hem in de gauwigheid niet zitten in de rode auto die naast ons stond. Ik was meteen aan de beurt en stond met 10 minuutjes weer bui ten. De arme poes ging nog steeds tekeer. Het zonnetje scheen en we reden via de Rozendijk naar het bos. Ik parkeerde even bij Dennen oord. Toen ik het portier opende, hoorde ik weer een heel indringend kattengeluid. Het kwam onder de auto vandaan! Daar was niets te zien (ik was eronder gekropen) maar des te meer te horen. Nie mand te zien op de parkeerplaats, ik wilde Kees bellen, maar mijn telefoon lag thuis. Stom! Dat beest moet onder de motorkap zitten, dacht ik. Als ik die open doe, vlucht hij er zo uit en hebben we hem nog lang niet terug. Welke poes zou het zijn? Hij of zij moet vanaf Den Hoorn zijn meegereden. Misschien is hij wel gewond of ver brand! De honden begrepen er niets van. We zouden gaan wandelen en nu reden we weer weg! Op de Grens- weg zag ik een man op een fiets aankomen. Ik stopte en vroeg of hij even wilde helpen. Natuurlijk. Hij wist het hendeltje dat ik niet zo gauw zag wél te vinden en samen liepen we naar de motorkap. We deden die voorzichtig open en zagen Bommel, een vrij jonge, rode buurkater, zitten. Hij bleef heel rustig, toen ik hem pakte, maar daarna drong het ken nelijk tot hem door, dat hij vrij was! Toch sloeg hij zijn nagels gelukkig niet uit. Ik wilde hem in de katten bak^) zetten, maar hij probeerde nu wel te vluchten. De kat onder een arm geklemd, deed ik de ach terklep dicht, liet Jasje uit de bench, waarin ze altijd zit tijdens autoritten. Bommel erin en deurtje dicht! Hij blies en gromde. Angus, die voorin zat, hing achterstevoren om de stoel heen te blaffen en Jasje kefte braaf mee, maar ging wel rustig naast de bench los op de achterbank liggen. Een handdoek, die nog in de auto lag, gaf de kat enige privacy. Angus hing nog steeds achterstevoren naar hem te loeren. Toen ben ik eerst maar het stukje met de hon den gaan wandelen, die hadden tenslotte ook dierendag! Angus gaapte van spanning op de terug reis, maar begon toch maar weer met de CD mee te joelen. De poes heb ik met bench en al meegeno men naar de tuin en daar het deur tje open gedaan. Hij rende naar zijn eigen erf, zo te zien helemaal onge deerd. Riek Bruin, Den Hoorn. Met zoveel mogelijk mensen zoveel mogelijk schaarse en zeldzame vogelsoorten zien. Dat is het doel van het Dutch Birding Vogelkijkweekend, dat van vrijdag 12 tot en met maan dag 15 okotber wordt gehou den. Het weekend, dat voor de 27ste keer wordt gehouden, wordt geor ganiseerd door Dutch Birding en Vogelinformatiecentrum Texel en heeft De Robbenjager bij De Cock- sdorp als uitvalsbasis. Hiervandaan zwermen de circa vijfhonderd deel nemers uit over het eiland om zoveel mogelijk waarnemingen te doen en vogels te fotograferen. Op zaterdag en zondag worden bovendien de Swarovksi kijkdagen gehouden, waar de nieuwste modellen verrekijkers en telesco pen worden getoond. Elke dag wordt afgesloten met een tweetal korte lezingen over vogels, vogelen en verwante onderwerpen. Ook worden aan het eind van elke dag de waarnemingen geregistreerd en in kaart gebracht. De lezingen worden gehouden in het Eierlandsche Huis aan de Klimpstraat in De Cocksdorp en zijn gratis te bezoeken. Ook de deelname aan het weekend is gra tis en staat open voor alle liefheb bers. Wel dienen zij zelf voor ver voer en accommodatie te zorgen. Er is een prijs beschikbaar voor degene die de meest bijzondere vogelsoort ontdekt. De gemeenteraad heeft zich woensdag tijdens de commis sievergadering laten bijpraten over de voordelen van Burger- net, een systeem waarbij burger worden ingezet bij het opsporen van vermisten dan wel bij hulp van het oplossen van een mis drijf. Texel is één van de twee gemeenten in de Kop van Noord- Holland waar men nog niet bezig is met het burgernet. Rikus Koeman, projectleider Bur gernet bij de politie Noord-Holland, was naar de commissievergade ring gekomen om de vragen van de raadsleden te beantwoorden en te vertellen over de resultaten van het Burgernet in andere gemeen tes. In de Kop van Noord-Holland nemen zestien van de 21 gemeen tes deel aan het netwerk, drie zijn nog bezig met het werven van bur gers. Bij het burgernet krijgen de deelnemers via de (vaste) telefoon een gesproken bericht of e-mail. 'Dit wordt meestal gebruikt bij de vermissing van een kind, maar het kan ook als er een dement of suïci daal persoon is vermist. Via de meldkamer wordt er dan een start- bericht naar alle deelnemers in een gebied gestuurd. De grootte van het gebied verschilt per geval. Bij de vermissing van een kind zal het zich snel beperken tot een wijk, bij een overval tot het hele eiland', vertelde Koeman. Iedere actie via Burgernet wordt ook afgesloten met een bericht. In dit bericht staat tevens of de actie succesvol was of niet. Het college wil in 2013 beginnen met het werven van leden voor het burgernet. De doelstelling hierbij is om minimaal vijf procent van de bevolking te strikken. Op Texel komt dat neer op ongeveer 700 bewoners. In deelnemende gemeenten waren afgelopen jaar 165 burgernetacties. Zeventig pro cent hiervan ging om vermissing, dertig procent van de gevallen ging om een misdrijf. Als men kijkt naar de laatste drie maanden zijn ruim twintig procent van de gevallen opgelost. Milena Hilstra van PvdA vroeg zich af hoe groot het risico is dat men sen voor eigen rechter gaan spe len. Volgens Koeman is dit zeer onwaarschijnlijk, omdat Burgernet puur bedoeld is voor het opsporen van mensen. Zodra ze de persoon in kwestie gezien hebben, kunnen ze bellen met het speciale nummer. Als mensen iets zien gebeuren, moeten ze dit melden via het gewone politienummer. Het bur gernet is geen meldpunt', vertelt Koeman. Het project gaat gepaard met €2.738,- incidentele invoeringskos ten. Daarnaast zal er voor het Bur gernet jaarlijks €1.400,- nodig zijn. De tienjarige Xander van Boven uit De Koog laat zich op zondag 14 oktober twaalf uur lang opsluiten in een hondenhok van de dierenopvang in Amsterdam. Hij doet dit om geld in te zame len voor nieuwe buitenspeel plaatsen bij veertien asiels. JustGiving. Op de website van de organisatie legt Xander uit waarom hij mee doet. 'Ik hou van honden en wij hebben zelf al een paar keer een hond uit het asiel gehaald. De hon den in de asiels hebben hier niet zelf voor gekozen en moeten er weer zo snel mogelijk uit, maar zolang ze er zitten moeten ze een zo leuk mogelijke tijd hebben', ver telt hij. Van Boven is al druk bezig met het ophalen van sponsorgeld, zijn streefbedrag is €500,-. Bij het schrijven van deze krant staat de teller op €60,-. Doneren kan via www.justgiving.nl/pages/1342-een- blaf-van-blijdschap, maar ook in het asiel zelf. 'Het is net als in een echt asiel en dus zijn er bezoek uren, van 10.00 tot 18.00 uur. Done ren kan vanaf €3,-', vertelt hij. Xander kwam op het idee door zijn broertje Michel (8), die het idee had met de actie mee te doen, maar nog te jong was. Xander is iets ouder, maar nog altijd de jongste deelnemer. Zo jong zelfs dat zijn moeder mee moet om bij de kooi te blijven zitten. De actie is op 14 oktober te volgen via www.helpik- hebeenhondenleven.nl. Al met al heeft Xander het er maar druk mee. In het verleden zocht hij al vaak op internet naar bijzondere activiteiten. Zo organiseerde hij afgelopen zomer nog de langste picknick van Nederland (samen met Michel) en deze zomer deed hij mee aan Junior Topchef. Hoe dit is afge lopen, kan hij nog niet zeggen, omdat de uitzendingen nog op tele visie komen. Wel kan geconclu deerd worden dat hij tot de laatste 32 deelnemers behoort, aangezien alleen zij op televisie komen. Hoe Xander het er van af brengt, is vanaf 13 oktober te volgen via SBS6. Alsof al deze drukte nog niet genoeg is, geeft hij op 13 oktober een kookworkshop in Klif 12. Opge ven kan via het theaterrestaurant. Drie reddingboten van de KNRM, waaronder die van Oudeschild, hebben dinsdagavond assisten tie verleend nadat een twintig meter lang zeiljacht uit Estland bij Huisduinen aan de grond was gelopen. Het schip had in de Binnenhaven van Den Helder gelegen en was 's middags voor een kleine reparatie naar IJmuiden vertrokken, om daarna koers te zetten naar de Caraïben. Het was al donker toen het jacht opkruisend het Schulpen- gat invoer. Door een navigatiefout raakte het zeilschip buiten de betonning en met een diepgang van drie meter liep het daarna kei hard tegen de grond. Hierdoor ont stond grote schade aan de kiel en het roer. De persvoorlichting van de KNRM tekent daarbij aan dat het niet voor het eerst is dat een schip in dit gebied in nood komt. Bijna twee honderd jaar geleden strandde er het fregatschip De Vreede, wat aanleiding was tot het oprichten van de reddingmaatschappijen. De reddingboot Joke Dijkstra uit Den Helder was al snel ter plaatse en zette twee man over op het jacht. Even later arriveerden ook de Corrie Dijkstra, één van de reserveboten van de KNRM, die momenteel in Oudeschild gestatio neerd ligt, en de Koen Oberman van Callantsoog. De communicatie met het zeiljacht was moeizaam. Uiteindelijk bleek het schip in staat op eigen kracht naar Den Helder te varen, waar het afmeerde in de haven van de Koninklijke Marine Jachtclub. Stilliggend maakte het jacht geen water, maar onder zeil met helling lekte het bij de kiel. Ook het roer was gebroken en ontzet. Het jacht zal op de kant moeten worden gezet, maar de drie meter lange kiel vergt een speciale bok, die niet zomaar voorhanden is. 'De aan vankelijk kleine reparatie is veran derd in een hele grote reparatie. Het zal nog wel even duren voor het schip in de warme wateren van de Caraïben is', aldus de KNRM. Kun 3 e Met aangepaste lesprogramma's en hulp middelen kan blind en slechtziend talent de eerste stappen zetten naar een toekomstige carrière. oog voor blinden en slechtzienden [Geef op 4004040 I of doneer online ir.steunbartimeus.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 10