topVoordeel I .txl TEXELSE 7^COURANT tx-im TM w* U .txl huurpand Tel. 0222-312908 VRIJDAG 5 OKTOBER 2012 üw topSlijteiy Duque de Sevilla I D.O. Campo de Borga. Spanje I Tinto Joven I Blanco Joven RosadoJoven Legner 100% Jenever 100% Fine Jan de Wit Weverstraat 18 DEN BURG (TEXEL) Tel. 0222-312134 WWW.UWTOPSLI JTER.NI r drink met mate Geen 16? Geen druppel maktec Gemeente Texel Uitnodiging bijeenkomst uitkomsten evaluatie brand J'Elleboog Wanneer: Maandag 8 oktober 2012 Waar: Question Plaza, Kantoorstraat 3 Voor wie: Omwonenden en ondernemers getroffen gebied Hoe laat: 20.00 - 21.30 uur Informatie: www.texel.nl Per direct ter overname aangeboden: eetwinkel inventaris in Den Burg Gemeente Texel Bekendmakingen Vergaderingen Maandag 8 oktober 2012, vergadering Monumentencommissie om 19.30 uur In het gemeentehuis De agenda is in te zien op www.texel.nl De Gemeente Politiek Agenda's 81 verslagen. Daarnaast ligt de agenda vanaf maandag ter inzage bij de publieksbalie. U kunt deze omgevingsvergunningen inz publieksbalie. Een belanghebbende kan tegen deze besluiten 1 maken bij het college van burgemeester Het bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van verzending worden ingediend. De brief moet ten minste bevatten de naam en adres van de indiener, een handtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. In spoedeisende gevallen is het mogelijk om naast het bezwaar een voorlopige voorziening aan te vragen bij de voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen naar de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BC Alkmaar. De indiener krijgt een nota voor griffierechten. Meer informatie kunt u vinden op www.rechtspraak.nl/procedures. Bouwzaken Omgevingsvergunning, aangevraagd (1791 WX) Abbewaal 7 in Den Burg, plaatsen van een winkelpui (ontvangen 25 september 2012). (1795 HD) Roggeslootweg 575 in De Cocksdorp, plaatsen van een dakkapel (ontvangen 28 september 2012). (1796 MN) Maaikeduinweg 10 in De Koog, bouwen van een loods (ontvangen 2 oktober 2012). Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bi maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn verleend. Verleende omgevingsvergunningen worden gepublicee Omgevingsvergunning, verleend Activiteit bouwen (1795 SZ) Landsdiep 4 in Den Hoorn, plaatsen van een kozijn in een zijgevel (verzonden 1 oktober 2012). (1795 JX) Roggeslootweg 221 in De Cocksdorp, verbreden van een dakkapel (verzonden 1 oktober 2012). Dinsdag 9 oktober 2012, vergadering college/ dorpscommissie Den Burg om 19.30 uur in StayOkay. Het thema van de bijeenkomst is 'Betrokken bij Den Burg. Op de agenda onder andere: drank- en drugsgebruik op Texel, het AED-net, Burgernet en de ontwikkelingen rond 'Den Burg Zuid'. Donderdag 11 oktober 2012, vergadering van de Commissie Geluidhinder Vliegveld Texel in het gemeentehuis De vergaderstukken zijn te raadplegen op www.texel. nl De Gemeente Politiek Agenda's 8i verslagen. ie geluidhinder vliegveld Texel (of commissie milieuhygiëne vliegveld Texel) heeft als taak het gevraagd en ongevraagd uitbrengen van adviezen over de geluidsaspecten van de activiteiten op het vliegveld Texel. Ook kunnen bij de commissie klachten worden ingediend over geluidhinder. Tijdens de vergadering kan - als de voorzitter dit toestaat - worden ingesproken over onderwerpen die op de agenda staan. Degene die van een eventueel toe te kennen spreekrecht gebruik wenst te maken, dient zich tenminste twee werkdagen van tevoren als inspreker te hebben aangemeld bij 1 van de commissie. Om redenen van doelmatigheid kan de spreektijd worden gelimiteerd. De commissie is telefonisch bereikbaar via nummer 0222 - 362282 (vragen naar Cees Witte). Activiteiten bouwen en handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening (1797 SW) Amaliaweg 4 in Den Hoorn, vernieuwen e verplaatsen van een woning. Het ontwerpbesluit en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en op www.ruimtelijkeplannen.nl zijn met ingang van woensdag 10 oktober tot en me 21 november 2012 in te zien bij de publieksbalie. Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken overeenkomstig artikel 3.12 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) bekend dat er een ontwerpbesluit ter inzage ligt. De aanvraag is in strijd met het bestemmingsplan "Buitengebied Texel", omdat de maximaal toegestane oppervlakte, goothoogte en nokhoogte worden overschreden. Het plan past wel binnen de uitgangspunten voor het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied Texel. Gedurende de inzage termijn kan een ieder ten aanzien van deze ontwerp omgevingsvergunning een mondelinge of schriftelijke zienswijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Texel, Postbus 200, 1790 AE Den Burg. Evenementen De volgende organisatie heeft vergunning aangevraagd voor een evenement. De Ondernemersvereniging Oosterend voc houden van de Texelse Kerstmarkt in het Oosterend op 15 december 2012. de Schilderweg tussen Laagwaalderweg en Vlamkast (bij Hanos) voor alle verkeer, rijrichting naar de Laagwaalderweg, van woensdag 31 oktober tot vrijdag 9 november 2012 op werkdagen Verkeersbesluiten Burgemeester en Wethouders hebben ter bevordering van de verkeersveiligheid besloten. Tussen Oudeschild en de Pontweg langs de Redoute een onverplicht fietspad in te stellen, per 15 oktober 2012. Tussen De Waal en polder Eierland langs de Zaandammerdijk, het verplichte fietspad te wijzigen in een onverplicht fietspad, per 1 november 2012. In Den Burg in op het kruispunt Kogerweg - Georgiëweg de fietsers te verplichten voorrang te verlenen aan het verkeer op de Georgiëweg, per 1 december 2012. Burgemeester en Wethouders hebben ter bevordering van de bruikbaarheid van de weg besloten. Een gereserveerde parkeerplaats voor het laden van elektrische auto's in te stellen op Texel op het parkeerterrein in Oudeschild bij De Ruyterstraat nabij huisnummer 8. Bovenstaande aanvraag ligt ter inzage bij de Publieksbalie in het gemeentehuis. Belanghebbenden kunnen binnen twee weken na publicatie een schriftelijke zienswijze indienen bij de burgemeester, Postbus 200, 1790 AE in Den Burg. Melding evenementenkalender 2013 Doe dit voor 1 november 2012. Kijk voor meer informatie op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen Evenementenkalender. Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregelen nodig zijn. In Oudeschild het instellen van eenrichtingverkeer op de Schilderweg tussen Laagwaalderweg en Vlamkast (bij AB transport) voor alle verkeer, rijrichting naar Den Burg, van maandag 22 oktober tot dinsdag 30 oktober 2012 op werkdagen. In Oudeschild het instellen van eenrichtingverkeer op Ingevolge de Algemene wet bestuursrecht kunt u tegen één of meer van de genoemde besluiten bij ons een bezwaarschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop dit besluit is gepubliceerd. Het bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: de naam en het adres van de indiener; de dagtekening; een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt; de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift '.t in spoedeisende gevallen mogelijk om rzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251, 1800 AG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wordt een bedrag aan griffierechten geheven. De besluiten liggen ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Mededelingen Kennisgeving (onder-)mandaatbesluit Milieudienst Kop van Noord-Holland De Milieudienst Kop van Noord-Holland maakt bekend dat zij een mandaatbesluit heeft ontvangen van de gemeente Texel. In het mandaatbesluit zijn nader omschreven bevoegdheden op grond van milieuwetgeving aan het Dagelijks Bestuur van de Milieudienst Kop van Noord-Holland gemandateerd. Dit Dagelijks Bestuur heeft vervolgens voor de uitoefening van deze bevoegdheden een ondermandaatbesluit genomen. De secretaris directeur van de Milieudienst Kop van Noord-Holland is hierdoor onder andere bevoegd toezichthouders aan te wijzen en over te gaan tot bestuursrechtelijke handhaving van de milieuwetgeving. Het mandaatbesluit en het ondermandaatbesluit zijn op 2 oktober 2012 in werking getreden. Het mandaatbesluit en ondermandaatbesluit ligt vanaf 2 oktober 2012 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage bij de gemeente Texel, Emmalaan 15, 1791 AT Den Burg, is in te zien op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en bij de Milieudienst Kop van Noord-Holland gehuisvest in het gemeentehuis van Schagen aan de Laan 19 te Schagen. Voor vragen kunt u contact opnemen met mevrouw D. Brouwer van de Milieudienst Kop van Noord-Holland, telefonisch t van 9:00 tot 12:00 onder nummer 0224-274612. Bekendmaking aanwijzing toezichthouders Namens de gemeente Texel heeft de secretaris directeur van de Milieudienst Kop van Noord-Holland op 2 oktober 2012 de heren E. Hiddema, T. Ploeger, M.P. Wouts, H.W. Brinkhof en F.J. Westerman aangewezen als toezichthouders op het gebied van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo), de Wet milieubeheer (Wm) en de Wet bodembescherming (Wbb). Deze personen zullen toezicht uitoefenen op de naleving van deze regelgeving.. U kunt de stukken gedurende zes weken van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.00 uur inzien bij de Milieudienst Kop van Noord-Holland, Laan 19 in het Gemeentehuis Schagen. Tegen deze besluiten is geen juridische procedure mogelijk. Aanpassingen uitvoeringsregeling subsidie duurzame investeringen in de bouw 2011 Het college van burgemeester en Wethouders heeft op 21 augustus 2012 besloten de maatregelentabel duurzame investeringen op een aantal punten te veranderen. Deze aanpassingen hebben betrekking op. 1. zonneboilers de subsidie bedraagt maximaal 1.500,- per zonneboiler. 2. De definitie van een energie nul woning. Een ener gie nul woning heeft een energie prestatie coëfficiënt (EPC) van nul en er wordt jaarlijks 2.700 kWh extra aan elektriciteit opgewekt. 3. Energie nul woningen en energie nul vakantiewo ningen. De subsidie wordt verhoogd van 10.000 naar €11.350 4. Een woning of een vakantiewoning met een EPC van nul de subsidie bedraagt 10.000. (Voor zonnepanelen die toegepast moeten worden om de EPC van nul te realiseren wordt geen subsi die verstrekt.) 5. Het gebruik maken van meerdere subsidierege lingen voor de aanschaf van zonnepanelen is niet toegestaan. 6. De subsidie voor een Energie vakantiewoning wordt verlaagd naar 7.000,-. Vaststelling nieuwe Klachtenverordening 2012 Burgemeester en wethouders delen mee dat de raad van de gemeente Texel op 21 maart 2012 een nieuwe Klachtenverordening (gewijzigd) heeft vastgesteld. De wijziging betrof het opnemen van de Commissie bezwaarschriften als klachtenbehandelaar bij een klacht over een gedraging van (een lid van) het college van burgemeester en wethouders. De Klachtenverordening ligt kosteloos ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Een ieder kan op verzoek, tegen betaling van leges, een afschrift krijgen van een verordening. De Klachtenverordening kunt u binnenkort ook raadplegen op de website van de gemeente Texel. in werking of Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 -12.30 uur vrijdag* (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 uur "geboorteaangifte, huwelijksaangifte(ondertrouw) overlijdensaangifte en erkenning kan alleen op afspraak. Wilt u de bekendmakingen per e-mail ontvangen? Meld u aan op www.texel.nl Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 E gemeente@texel.nl www.texel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 14