TEXELSE COURANT Cjrocn !7'wartsjexels in het harL, 'Te weinig drugs in kadernotitie' Woonbestemming voor agrarisch perceel Stuifweg txwonen Voorrang fietspaden gewijzigd OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12714 VRIJDAG 5 OKTOBER 2012 Daan Bol heeft tijdens het Nederlands Film Festival €40.000,- gekregen voor zijn film Niet op meisjes. AZ en FC Volen- dam spelen woensdag 10 oktober een oefenwedstrijd op het terrein van Texel'94. ken', zegt Threes Anna over haar nieuw ste roman. De kadernotitie Aanpak jeugd, alcohol en drugs 2012-2015 gaat te weinig in op het aanpakken van de drugsproblematiek. Dat is de mening van de gemeenteraad. 'Texel wordt niet als probleem gezien' en 'er wordt te weinig Woelmui: Bezwaren Bezwaarmakers konden er niet van uitgaan dat het uitzicht ongewij zigd zou blijven. Dat vindt de bezwaarschriftencommissie ten - minste en als die wat vindt, dan weet ik het ook niet meer. Maar dit weet ik wel: Texels uitzicht blijft nooit hetzelfde, of je dat nou leuk vindt of niet. Zo wordt het bijvoor beeld herfst. Die verandert je uit zicht ingrijpend, dat kan een kleu ter je vertellen. Voor je het weet, kijk je vanuit je raam niet meer naar de vlag van bakker Timmer, maar naar een muur, een kledingcontai- ner of Silicon Valley. Boerderijen en schapenboeten verplaatsen zich over het eiland alsof er een partijtje schaak mee wordt gespeeld. Eco- mare en het Maritiem, pardon Kaap Skil, herken je niet meer terug. Met de boot komen een timmerboktor en een blade babe het eiland op, die zien er pas echt exotisch uit! Kortom, het uitzicht wordt al weer anders. Op een levendig eiland gebeuren deze dingen, en als die aanleiding geven tot bezwaren, dan zijn die vaak zinloos. Woelmuis onderzoek verricht' zijn twee van de kritiekpunten aan het adres van het college. 'Ik concludeer dat Texel niet als pro bleem wordt gezien', stelde Astrid van de Wetering van D66 in de woensdagavond gehouden com - missievergadering. Zij doelde hier - mee op de regionale samenwerking van de gemeenten in Noord-Hol land. Wethouders Huisman pareerde dit door te vertellen dat er juist ook buiten Texel veel zorgen zijn over het drank- en drugsgebruik onder jon - geren. Ook over de aanpak van de drugs - problematiek zijn er zorgen, 'leder - een weet dat de dealers in De Mars (Den Burg, red.) zitten. Als wij dat allemaal weten, dan moet de politie er toch ook wat tegen kunnen doen', vond Van de Wetering. Burgemees - ter Giskes antwoordde dat ze er wel mee bezig zijn, maar dat er zich nooit iemand meldt wanneer het daadwerkelijk gebeurt. PvdA-fractielid Nils Lely vroeg zich af hoeveel ruimte er is voor onder - zoek op Texel. 'Vroeger had Texel een eigen rechercheur. In de zomer heeft Texel net zoveel inwoners als Den Helder, maar ligt de drank- en drugsinname vele malen hoger. Er wordt gedeald in het park, maar ook thuis. Als je dit wilt aanpakken, zal er onderzoek nodig zijn. Ik kan zo een paar gebouwen aanwijzen waar iets niet in de haak is.' Volgens wethouder Huisman is er geen rechercheur op Texel en zal deze er in de nabije toekomst ook niet komen. Wel doet de gemeente er alles aan de problematiek terug te dringen. 'Zo wordt er samengewerkt met de politie, de Brijder, sportkanti nes, scholen en zelfs de Sportraad. En we kunnen ook tevreden zijn. Mede door deze lokale samenwer - king en projecten als Helder in de De bestemming van een perceel aan de Stuifweg mag gewijzigd Kop en de frisfeesten gaat het aantal worden in Wonen-Vrijkomende alcohol drinkende kinderen onder de Agrarische Bebouwing (VAB). Dit 16 omlaag. Bovendien gaat de start- betekent dat de boerencamping leeftijd omhoog', aldus de wethou - moet verdwijnen. der. Ook wordt er gewerkt aan een pro - ject waarbij steeds andere contra - leurs naar het eiland komen. 'De controleurs die al een paar keer zijn geweest, worden nu gewoon her - kend. Dat schiet natuurlijk niet op', aldus Giskes. Van de Wetering zei dat ze dat had gaat gebeuren geeft het college toe stemming voor de nieuwe bestem - ming. Om de wijziging mogelijk te maken loopt het college vooruit op het nieu we bestemmingsplan Buitengebied, terwijl onlangs met de gemeente - De nieuwe bestemming houdt in dat raad was afgesproken dat dit niet het perceel niet langer voor agrari - meer zou gebeuren. 'Normaliter is sche doeleinden gebruikt wordt, wat dat ook het geval, maar af en toe in de praktijk al het geval is. Omdat moet je ook verder. Het is algemeen het ook niet de verwachting is dat dit bekend dat dit perceel al lang niet meer voor de landbouw gebruikt op Texel is. Volgens de burgemees- gehoord dat er 's nachts geen politie ter is die er echter wel degelijk. Containers Rotary groot succes De kledingcontainers die vorige week in bijna alle dorpen op Texel geplaatst werden, blijken een groot succes. Na een kleine week waren al meerdere contai ners zo vol dat de zakken met kleding ernaast gezet werden. los in de container was beland. Doordat deze niet volkomen water dicht zijn, was de kleding nat geworden en waren de kleuren uitgelopen. Daarnaast benadrukt de organisatie dat er ook een kle- dingcontainer staat bij het parkeer terrein aan de Bijenkorfweg in Oos- De container bij Albert Heijn in Den terend, iets wat in de vorige Burg was zaterdag al vol en na een berichtgeving niet was meegeno- telefoontje uit De Mars, waarin werd verteld dat ook daar de zak ken naast de container stonden, men. Omdat mogelijk niet iedereen staat is om kleding naar de contai- wordt. Bovendien zijn er op naastge legen percelen ook al woonbestem - mingen', verklaart wethouder Frans Visman. Het uitgangspunt bij het nieuwe bestemmingsplan is dat andere agrarische bedrijven niet belemmerd worden in hun activitei - ten en dat is hier niet het geval. Normaal wordt bij het VAB-beleid een heel perceel omgezet naar een VAB-bestemming. In dit geval wordt hiervan afgeweken, omdat er meer - dere agrarische bedrijven op het bouwvlak liggen. Qrerftrnrem werden maandag alle containers ners te brengen, wordt dinsdag 9 geleegd. De eerste opbrengst oktober de jaarlijkse ophaalactie bedroeg ongeveer 2000 kilo, ver Geef ons de Zak gehouden. Vanaf boven de verwachtingen van de Rotary die wel oproept de kleding 13.00 uur gaan veertien auto's met Rotarians van start om op heel in niet al te grote zakken te stop- Texel zakken met kleding en schoe pen en de zakken goed dicht te binden. Dit was nu niet het geval, nen op te halen. De opbrengst hiervan komt ten goede aan Texel- waardoor een deel van de kleding se goede doelen. Garage Dros www.texelseautopagina.nl projectleider van het regionale pro ject Helder in de Kop, dat het gebruik van alcohol moet matigen. Andere zaken op de agenda zijn onder meer de aanschaf van AED's, het burgernet, de communicatie bij calamiteiten, Den Burg Zuid en het Centrumplan en Den Burg West en de Weikoop. Andere boot In verband met onderhoud aan de Dokter Wagemaker zal TESO van 8 tot 12 oktober de dienst onderhou den met de Schulpengat. Deze neemt maandag 8 oktober rond 14.00 de de dienst over, waarna de Dokter Wagemaker aan de onder- houdskade wordt afgemeerd. Vrij dagochtend 12 oktober neemt de Dokter Wagemaker rond 9.00 uur de dienst weer over en zal de Schulpengat de extra afvaarten Gemeente Texel .tXl Bekendmakingen op pagina 14 m Onze bezorgers verspreiden /andaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. De voorrangssituatie bij de fietsoversteek Kogerweg-Geor- giëweg in Den Burg wordt gewij zigd. Hadden tot op heden de fietsers voorrang, nu krijgen de automobilisten die. Ook wordt het fietspad langs de Zaandam- merdijk veranderd van verplicht naar onverplicht fietspad. De situatie Kogerweg wordt veran derd, omdat er bij de gemeente klachten binnen kwamen dat auto mobilisten fietsers niet altijd voor rang geven. Hierop is besloten de situatie om te draaien, zodat de fietsers nu zelf verantwoordelijk zijn voor het geven van voorrang. De oversteek ligt twaalf meter van de kruising, waar dit normaal vijf meter is. Door deze afstand is het mogelijk dat fietsers niet gezien worden als 'doorgaand verkeer op dezelfde weg'. Het fietspad langs de Zaandam- merdijk, tussen De Staart en de kruising Hoofdweg-Limietweg, krijgt een andere status en wordt 'recreatief fietspad'. Volgens het college is de bebording 'verplicht fietspad' niet afdoende om de fiet sers te verplichten van het fietspad gebruik te maken. Deze maatregel kan hierdoor niet gehandhaafd worden. Ook het nieuwe fietspad langs de Redoute, tussen de Pontweg en Oudeschild, krijgt een onverplicht karakter. Het is onmogelijk om alle aanliggende woningen te voorzien van een rechtstreekse aansluiting en dat geldt ook voor de aanslui ting van De Rede op de Redoute. Hierdoor is het noodzakelijk dat fietsers gebruik maken van de weg. Omdat het hier een smal fietspad betreft, is het volgens de gemeente niet wenselijk dat er een mix van fietsers en bromfietsers gebruik maakt van het fietspad, bromfiet sers blijven daarom op de weg. Als Staatsbosbeheer geen geld vindt om het fietspad door de Eierlandsche Duinen te herstellen, bestaat de kans dat het moet worden opgeheven. Dat laat de organisatie via een persbericht weten. Het fietspad in de Eierlandsche Duinen is versleten en verkeert al enige tijd in slechte staat. Staatsbosbeheer is daar om al geruime tijd bezig om geld bij elkaar te krijgen om het door een betonnen pad te vervangen. Tevens moet het fietspad - volgens het Verbeterplan Recreatieve Infrastructuur Nationaal Park Duinen van Texel - tot drie meter worden verbreed. Ondanks een bijdrage van het nationaal park kan Staatsbosbe heer echter niet meer dan de helft van het benodigde budget van vier ton bij elkaar brengen. Als de beoordeling van het pad omslaat van 'zeer slecht' naar 'onveilig', wat op korte termijn te verwachten is, rest niets anders dan het fietspad te sluiten. Staatsbosbeheer heeft geen middelen voor dit soort investerin gen, maar hoopt dat het fietspad toch gehandhaafd kan blijven. Inmiddels is ook de gemeente benaderd. Een alternatief kan zijn om met het beschikbare budget het fietspad van de Stengweg naar het Krimbos te vervangen en het gedeelte tot de Krimweg op te heffen. Daarmee blijft de noord-zuidverbinding intact, al wordt de route 800 meter langer. Het opgeheven fietspad wordt onverhard wandelpad. B en w praten over overlast in Den Burg Het college van b en w is dins dag 9 oktober in het kader van de jaarlijkse dorpenronde in Stayokay en wil daar met bewo ners van Den Burg in gesprek over de overlast die wordt ver oorzaakt door alcohol- en drugs gebruik. De avond begint om 19.30 uur met een presentatie van Simon Dijkstra,

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1