TEXBJVG8sCA.nl @txl Daan Bol wint documentaireprijs Filmfonds TEXELSE 2 COURANT Elfjes in verboden Winterwoud 40.000 Filmhuis In het filmhuis van De Kroon prins aan de Kerkstraat in Oos terend is donderdag 11 oktober lo non ho pauro te zien, over de 9-jarige Michele, die een geheim ontdekt dat zo zwaar en zo ver schrikkelijk is dat hij het tegen niemand durft te vertellen. De film begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Reser veren is nodig. Woensdag 10 oktober verzorgt Nelie Vinke een herfstworkshop bloemschikken. Deze begint om 15.00 uur, deelname kost €20,-. Aanmelden kan tot maandag 8 oktober via tel. 311760. Herfstmarkt In de Kikkertstraat in De Cocks- dorp wordt donderdag 18 okto ber 11.00 tot 16.00 uur herfst markt gehouden. De muziek wordt verzorgd door de Koelala. Nasimaaltijd voor ouderen Ouderen gaan dinsdag 9 okto ber samen aan tafel voor een nasimaaltijd, verzorgd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Locatie is De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg, aan vang 17.30 uur. Op het menu staat nasi, aange kleed met saté, atjar en kroe poek en een toetje. Deelname kost €8,50. Opgave via tel. 312696 of e-mail swot@texel. Seventiesparty en Songpop live In Talk of the Town in de Dorps straat in De Koog wordt zater dag 6 oktober vanaf 22.30 uur een seventies-eightiesparty gehouden. De hits uit die tijd worden gedraaid en aan elkaar gepraat door DJ Pablo. De toe gang is gratis. Vrijdag 12 oktober wordt een Songpop Live caféquiz gehou den. Deelnemers moeten naast een iPad of smartphone een koptelefoon meenemen. De quiz begint om 21.00 uur. Sharon Kips in kerkdienst Oud-Texelaar Daan Bol heeft tij dens het Nederlands Film Festi val in Utrecht €40.000,- gekre gen voor zijn film Niet op meisjes. Het geld is bedoeld voor het maken van een nieuwe documentaire. De prijs werd door het Nederlands Filmfonds toegekend aan drie jon ge filmmakers. Bol maakte zijn film als eindexamenproject voor de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht. Niet op meisjes vertelt het verhaal van de elfjarige Meivin, die al weet dat hij niet op meisjes is, maar dat niet op school durft ver tellen. De documentaire stelt daar bij essentiële vragen die voor ieder een gelden: wat betekent het, als je anders bent dan de rest? Hoe is het om een geheim te hebben? En hoe weet je eigenlijk wie je bent? Niet op meisjes is daarmee een vrolijk en tegelijkertijd confronte rend portret van een kind dat al voor de puberteit weet homosek sueel te zijn. In Eben Haëzer aan de Juliana- straat in Den Burg wordt zon dag 14 oktober een speciale dienst gehouden, waaraan medewerking wordt verleend door Sharon Kips en Gilbert Thera. De commissie documentaire van het Filmfonds selecteerde uit alle ingestuurde eindexamenfilms van dit jaar de drie in hun ogen meest talentvolle jonge makers. Zij krijgen ieder €40.000,- om zonder restric ties een nieuwe documentairefilm te maken. Het streven is om deze films op het festival van 2013 in première te laten gaan. De win naars mogen zelf het onderwerp kiezen, evenals de drager, de leng te, de crew en de productiestruc tuur. Zij worden bij het maken van de film begeleid door een produ cent en een coach, die in overleg met het Fonds worden gekozen. De prijzen werden tijdens het Film festival uitgereikt door oud-Kamer voorzitter Jeltje van Nieuwenho- ven. De twee andere prijswinnaars waren Morgan Knibbe (afgestu deerd aan de Nederlandse Film en Televisie Academie Amsterdam) en Thomas Vroege (afgestudeerd aan de AKV St. Joost, Breda). De winnaars kregen hun prijs uit handen van oud-Kamervoorzitter Jeltje van Nieuwenhoven. Gospelalbum. Niemand had ver wacht dat ze na twee weken al tweeduizend exemplaren verkocht zou hebben. Met de 1.000 kids Dreamtour wil ze hiervoor haar dankbaarheid uiten. De dienst, waarin ook dominee Folkerts zal spreken, begint om 16.00 uur. Geen dienst In verband met de ringdienst in Hoorn is er zondag geen dienst in de Doopsgezinde Vermaning aan Kogerstraat in Den Burg. Met de boot van acht uur vertrekt een bus vol kerkgangers naar deze tweejaarlijkse dienst voor elf doops gezinde gemeenten uit de kop van Noord-Holland. De ringdienst wordt iedere keer in een andere gemeente gehouden, Texel was enkele jaren geleden aan de beurt. Bekende en nieuwe elfjes als koningin Clarion, vorst Milori, Zil verdauw, Iridessa, Rosetta het Bloemenelfje, Vidia, Slee, Puck, TinkerBell en Sneeuwkristal spelen de hoofdrol in het Disney-sprookje Tinkerbell: Het geheim van de vleu gelsdat vanaf woensdag 10 okto ber in Cinema Texel draait. Daarin reizen de elfjes naar het verboden Winterwoud en doet Tink een enor me ontdekking, die een geheim onthult dat haar wereld voorgoed kan veranderen. De film draait in 3D en is Nederlands gesproken. Nieuw is ook De club van Sinter klaas en het geheim van de speel goeddokter. Vlak voor 5 december verdwijnt de Sint op mysterieuze wijze uit het kasteel. De Pieten begrijpen er niets van en worden ongerust. Als de Goedheiligman even later weer opduikt, zegt hij onaardige dingen en gedraagt hij zich vreemd. Wat is er met hem gebeurd? En wat deed die speel goeddokter op het kasteel? Zaterdag 6 en woensdag 10 okto ber draait Silent City, van de Texel se regisseur Threes Anna. De meeste andere films zijn nog een weekje geprolongeerd. Daaronder Hope Springs, een romantische komedie van regisseur David Fran- kel (bekend van The Devil wears Prada), met Oscarwinnaars Meryl Streep en Tommy Lee Jones in de hoofdrol. Zij spelen het echtpaar Kay en Arnold, die na dertig jaar huwelijk nauwelijks meer in elkaar geïnteresseerd zijn. Uiteindelijk haalt Kay haar man over om een week lang huwelijks- en seksthera- pie te volgen bij een befaamde relatiecoach. Ook nog een paar dagen draait Mees Kees, gebaseerd op de populaire gelijknamige kinderboe kenreeks van Mirjam Oldenhave. Het verhaal gaat over Tobias, een jongetje dat door zijn juf regelmatig 'om niets' de klas wordt uitge stuurd. Met Mees Kees, de nieuwe invaller, kan hij het veel beter vin den. Maandag draait een mystery movie, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment toe geheim blijft. Het vol ledige programma is te lezen in de agenda elders in deze krant en via www.cinematexel.nl. De week van... Marianne Witte In het kader van de Kinderboeken week houdt Marianne Witte komen de week het weblog bij in de serie De week van..., te lezen op www. texelsecourant.nl. Zij schrijft kin derboeken en werkt bij de biblio theek in Den Burg. De dienst staat in het teken van de '1000 kids Dreamtour' van Kips en Thera, waarmee ze duizend kinde ren een kans op een beter leven willen bieden. Dit in samenwerking met de stichting Compassion, waarvan Thera ambassadeur is. Sharon Kips werd bekend toen ze in 2007 de eerste editie van X-Fac- tor won. In 2011 kondigde ze een Nederlandstalig album aan, maar dingen liepen anders dan gepland en in 2012 verscheen haar eerste Afspraken 'Vrijdag afspreken?' 'Nee ik kan niet, moet werken. Andere vrien din: 'Kan jij?' 'Ja, denk het wel, oh nee toch niet, heb m'n huis werk nog niet af...' Weet je hoe lastig het is om afspraken te maken? Vooral als je een vrien- dinnengroep van bijna 10 meiden hebt.. Probeer dan maar eens met z'n allen af te spreken. Prak tisch onmogelijk. Door al drukte van school, ouders, vriendjes en ga zo maar door, schieten gezel lige avondjes met elkaar er nog wel eens in. Maar als je een paar weken na de eigenlijke verstre ken datum toch nog bij elkaar zit, gaat het hard met de leuke gesprekken en drank, zodat je aan het eind van de avond aange schoten en wel in je bed ligt en denkt; zo dat was gezellig! Niet dat het zonder drank niet gezellig is hoor, ook zonder drank heb ik de leukste momen ten met de meiden meegemaakt, wat uiteindelijk altijd eindigde in een huilende lachbui. Maar niet alleen afspraken met vriendinnen zijn moeilijk te maken. Wat denk je van andere kennissen en vrien den? Hoe vaak ik al niet een afspraak 30 keer verplaatst heb en uiteindelijk toch gelukkig nog ergens een gaatje vind om langs te komen. En hoe vaak je de dok ter of tandarts niet verplaatst, omdat het toch net niet helemaal uitkomt. Of dat je vervolgens de dokter en fysio in één dag afspreekt zodat je na zo'n dag je medisch helemaal kapot voelt. Of dubbele afspraken, die zijn ook zo leuk. Plan je een dagje winke len met moeders in, maar óók warme chocolademelk drinken met je nieuwe klasge noot. Conclusie: Sorry, maar moet toch echt mijn moeder helpen met de keuze tussen die vijf leuke broeken.. Shit happens. Of afspraken vergeten. Dat je lekker rustig zit te relaxen op de bank met een kopje thee en je vriendin boos opbelt waar je nou toch eens blijft, waardoor je half aan gekleed, je haar coupe net-uit- bed en je make-up meer af dan op naar de bus rent om hem net aan nog te halen om je vriendin toch nog verblijden met je bezoek. Afspraken maken blijft lastig. Maar oké, als je eenmaal dan toch een afspraak hebt gemaakt, dubbel gecheckt of het kan en onderweg bent naar je vriendin nen, denk je bij jezelf, ik heb er zin in, gas op die lolly! Emily Westdorp Een uitgebreid overzicht van activiteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, via www. texelagenda.nl en (mobiel) http.//m.texelagenda.nl/nl. Vrijdag 5 oktober: 13.00 uur. Bezoekers van het fruitbedrijf van Kees Keijser aan de Molenbuurt nabij De Waal kunnen van 13.30 tot 17.00 uur zelf fruit plukken. 18.30 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg kan tussen 18.30 en 20.30 uur kle ding worden ingeleverd voor de morgen te houden verkoping. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Hope Springs; 19.15 De Verbouwing; 21.30 The Bourne Legacy; 22.00 Ted. Zaterdag 6 oktober: 9.00 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg wordt van 9.00 tot 15.30 uur een verko ping van tweedehands (winter)- kleding gehouden. Informatie: tel. 314753. 11.30 uur. Op het adres Eenden kooiweg 2 nabij Oosterend begint om 11.30 uur de kennismakings workshop 'Leer bereidvol te communiceren met het paard zonder hulpmiddelen'. Informa tie: www.nicolineraimond.nl. 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookde monstratie gehouden. 22.30 uur. In café Talk of the Town in De Koog begint om 22.30 uur een 70's-80's party met DJ Pablo. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Club van Sinterklaas; 13.45 Mees Kees; 16.00 Ted; 19.30 Silent City (in aanwezig heid van regisseur Threes Anna). Zondag 7 oktober: 9.30 uur. Wielersport Texel houdt een 'ladies ride'. Vertrokken wordt vanaf de ingang van Sport park Zuid aan de Haffelderweg in Den Burg. 9.30 uur. In de Maartenskerk in Oosterend begint om 9.30 uur een speciale dienst rond Rinus Kuiper, die precies 30 jaar voor ganger is. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesom- laan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Op de haven van Oudeschild wordt van 11.00 tot 14.00 uur een 'meet greet' voor eigenaren van oldtimers gehou den. 12.00 uur. Cinema Texel. Voorstel lingen Cinema Texel. 13.30 De Club van Sinterklaas en Het Geheim van de Speelgoeddokter; 13.45 Mees Kees; 16.00 Ted; 16.15 Mees Kees; 18.45 Hope Springs; 19.15 De Verbouwing; 21.30 The Bourne Legacy; 22.00 Ted. Maandag 8 oktober: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 14.00 uur. Het Rode Kruis houdt van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmiddag voor ouderen in het gebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg. 19.00 uur. In de kerk van Den Hoorn begint om 19.00 uur een concert van The International Holland Music Sessions met de Russische pianist Yury Favorin. Entree €16,-. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Hope Springs; 19.00 Ted; 21.15 De Verbouwing; 21.30 'mystery movie'. Dinsdag 9 oktober: 17.30 uur. Ouderen gaan om 17.30 uur in De Buureton in Den Burg aan tafel voor een nasi maaltijd. Opgave bij de SWOT, tel. 312696 of swot@texel.com. 19.30 uur. Het college van b en w is in Stayokay en wil daar met bewoners van Den Burg in gesprek over overlast en andere actuele zaken. Aanvang 19.30 21.00 uur. De Texelse bluesband Jug Bros treedt op in café De Kombuis op de haven van Oude schild. Aanvang 21.00 uur. Cinema Texel: 20.00 De Verbou wing; 20.30 Ted. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het week einde geregeld een extra boot in. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Dat gebeurt van daag (vrijdag) van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moe ten rekening houden met wacht tijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vandaag in beide richtingen ontstaan en zondag en maandag op Texel. Met ingang van 1 oktober is de winterdienstregeling weer van kracht. De eerste afvaart op zon dag- en feestdagen is vanaf Texel om 8.00 uur en vanuit Den Hel der om 8.30 uur. Voor meer infor matie over de veerdienst, tel. 369600 of www.teso.nl. Stuk in studie Toneelvereniging 't Amateurtje is begonnen met de repetities van de tragi-komedie Chez Dolly Encore van José Frehe en Rob van Vliet. De uitvoering vindt plaats op zater dag 17 november in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Expositie in De Zandkoog Miriam von Holte en Pieternel Geurtz exposeren sinds deze week voorlopig voor de laatste keer samen, ditmaal bij huisart senpost De Zandkoog aan de Pontweg in Den Burg. Von Holte maakte foto's met ana loge camera's. Het betreft een klei ne greep uit een expositie die ze afgelopen voorjaar had tijdens de Kültürelle Landpartie in Duitsland. Het werk van Geurtz bestaat uit schilderijen, de afgelopen twee jaar gemaakt met acrylverf op doek en paneel. Al het werk is te koop. De expositie - die nog tot het eind van het jaar duurt - is alleen toeganke lijk voor patiënten en personeel. Jubileumdienst rond Rinus Kuiper Zondag 7 oktober is het dertig jaar geleden dat Rinus Kuiper voor het eerst als voorganger de kansel beklom. Om bij dit feit stil te staan, wordt er die dag een jubileumdienst in de Maartenskerk in Oosterend gehouden. Het is de wens van Kui per dat deze dienst door privéom- standig heden een eenvoudig karakter draagt. Het thema komt uit Exodus 3: het brandende braam bos. De dienst begint om 9.30 uur; na afloop wordt gezamenlijk koffie gedronken in De Parel. Spreekuur voor blinden in bieb Visio, expertisecentrum voor blinden en slechtzienden, houdt dinsdag 16 oktober van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur in de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg. Dit spreek uur is vooral bedoeld voor visueel gehandicapte kinderen en volwas senen, maar ook mensen die profes sioneel of persoonlijk betrokken zijn, kunnen er terecht. Belangstellenden kunnen ook de hulpmiddelen van de bibliotheek bekijken en uitproberen, ledereen is welkom, reserveren is niet nodig en de toegang gratis.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2