TEXELSE 3 COURANT !lü -rnjgi 10.000 X GELEZEN, S&afs u echt iets verhopen w/(f... VRIJDAG 5 OKTOBER 2012 Nader tot elkaar bij vredesmaaltijd Energiezuinig: van borstrok naar LED-TV Tijdens de internationale dag van de vrede werd in De Scha kel in Den Burg een vredes maaltijd gehouden, georgani - seerd door Vluchtelingenwerk Texel en geopend door wethou der Huisman. Er kwamen onge veer 65 personen op af, waaron der 15 kinderen. 'Samen een maaltijd delen doen niet veel mensen. En toch is het een uitstekende manier om nader tot elkaar te komen en je te realise ren dat de multiculturele samenle ving een rijkdom is', sprak wethou der Huisman. Onder de aanwezigen waren mensen uit onder meer Irak, Iran, Afghanistan, Somalië, Soe dan, Egypte en Tunesië. Zij werden vergezeld door de Texelaars die hen begeleiden, taalcoaches, leden van diverse kerken, medewerkers van de gemeente, raadsleden en mensen van Woontij. Op het menu stonden lekkernijen uit tien ver schillende landen. Volgens de organisatie heeft iedereen genoten van de maaltijd, maar ook zeker van de gezelligheid. Achter de schermen COLUMN 'Wat doe jij uit', de grote energie besparingsactie die momenteel aan de gang is, werd woensdag officieel gelanceerd. Dit gebeurde door het onthullen van de grote energiemeter op de Groeneplaats. Ereburger Harry de Graaf was een van de sprekers, maar stelde juist voor iets aan te trekken. 'Ik herin troduceer hierbij de borstrok. Daar mee kan de thermostaat vier gra den lager. Dit gebruikt de helft minder aardgas', sprak hij. Voor de lezer van mijn generatie legde De Graaf even uit wat een borstrok is, een van dikke scha penwol gebreid hemd dat je over je gewone hemd draagt (niet dat mijn generatie een hemd draagt, maar dit ter zijde) en waar je overhemd, blouse of trui dan weer overheen gaat. Om zijn idee kracht bij te zet ten, stelde hij voor om dit product weer op de markt te brengen en dan wel in de Texelse kleuren groen-zwart. Voor de mensen die het wat minder breed hebben, kwam hij ook met een zelfbreipak- ket, waarvan een eerste exemplaar werd overhandigd aan burgemees ter Giskes. Dit gebeurde overigens in een met sfeerverlichting versier de Pofferglop. De burgemeester zelf gaat energie besparen door de (schone) was buiten te hangen, terwijl wethouder Kooiman beloofde de afwasma - chine niet te gebruiken. Het hele maal uitschakelen van elektrische apparaten in plaats van ze op de stand-by-modus te laten staan was ook een veel voorkomend idee. Zelf had ik ook nog een idee: dim de sfeerverlichting op het gemeentehuis en je bespaart nog Op U, mijn Heiland, blijf ik hopen, verlos mij van mijn bange pijn Zie, heel mijn hart staat voor U open En wil, o Heer, Uw tempel zijn Verdrietig, maar ook wetend dat het zo goed is, geven wij u kennis van het overlijden van onze lieve en zorgzame moeder, schoonmoeder, oma en overgrootoma Maartje Dros-Bremer Sinds 1996 weduwe van Simon Petrus Dros Oosterend, 3 februari 1921 t Den Burg, 2 oktober 2012 Dieuwke t en Willem Mary en Glenn, Raschid, Anwer, Quinten Nico, Cinvya, Maaike, Anouk Janny en Henk Stefan en Noor, Thijs, Isa Wendy en Rob, Lieke Alexander en Evelien Dave en Simone Jaap en Marie-Louise Maartje en Eric, Jade Anne-Marie en Marcel, Vive Simon Marja Sabine en Patrick, Meilom Pieter en Jeanny, Noah, Noud Wouter Andries Simone Esther Jeroen Lotte "Gollards" De Zes 12, Den Burg Moeder is overgebracht naar de Robijnkamer van "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147, Den Burg. Er is daar gelegenheid tot condoleren op zaterdag 6 oktober van 17.00 tot 18.00 uur. De afscheidsdienst zal worden gehouden op maandag 8 oktober om 13.30 uur in de "Maartenskerk", Kerkstraat 2 te Oosterend. Aansluitend zullen wij moeder begeleiden naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraaf plaats aan de Achtertune in Oosterend. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in dorpshuis "De Bijenkorf", Mulderstraat 37 te Oosterend, waar tevens gelegenheid is om de familie te condoleren. Correspondentieadres: Janny Witte-Dros, Genteweg 4, 1794 HK Oosterend. Onze dank gaat uit naar de medewerkers van de "Gollards" voor de liefdevolle verzorging van onze moeder. Fam. Dros Wij zijn verdrietig nu we afscheid hebben moeten nemen van mijn lieve schoonzuster en onze tante Maartje Dros-Bremer Rennie Bremer-Krotje Siem Bremer, in herinnering Anja Marlon, Renzo.Yaro Mariska en Bruce Wij hebben 'n mooie herinnering aan Spang Vol liefde moeten wij afscheid nemen van onze lieve schoonzus en tante Aat Verberne-Hopman Annie en Agatha Nichten en neven Familieberichten Hartverwarmend was het dat zo velen ons bij het afscheid van mijn vrouw, onze moeder INA MOENS-HOOGERHEIDE terzijde stonden. De belangstelling neemt het verdriet niet weg, maar geeft ons het gevoel dit niet alleen te dragen. Uit de grond van ons hart bedanken wij u voor de steun, vriendschap en liefde, bloemen, brieven en bijdrage voor onderzoek naar melanomen. Gerrit Moens, kinderen en kleinkinderen Texel, september 2012 Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw steunbetuigingen na het overlijden van onze moeder, groot- en overgrootoma FROUWKE HARMINA VAN PUTTEN Kinderen en kleinkinderen Den Burg, oktober 2012 Wij, <^3ek& (MnrnJ Crft/r/r r/e maken van onze trouwplannen werkelijkheid en wel op 12 oktober 2012 om 14.30 uur in het gemeentehuis van Texel. De kerkelijke inzegening vindt plaats om 15.30 uur in kerkgebouw de Burght in Den Burg. U bent van harte welkom op onze trouwreceptie tussen 19.30 en 21.00 uur in het Havenrestaurant (naast de boot). Ons adres: Redoute 12,1797 SX Den Hoorn veel meer energie. En ook bij de OSG is nog veel mogelijk, 's Avond komt er meer licht van de OSG dan van de vuurtoren. En we hebben die energie toch echt nodig, al was het maar om de energiemeter op de Groeneplaats te kunnen laten branden. Dat is natuurlijk heel leuk allemaal, die kritiek op anderen, maar wat doe ik eigenlijk zelf? Die vraag werd mij ook gesteld door Enit Scholtens van de organisatie. Nou ben ik zelf woonachtig aan de Groeneplaats en keek ik eens omhoog. Het was vijf uur 's mid dags en ik zag zeker twee lichten branden, wetend dat er niemand thuis was. 'Die ga ik eerst maar eens uitdoen', zei ik. Over een week weten we hoe Texel het er van af gebracht heeft. Op dit moment heb ik voor iedereen een advies: allemaal de borstrok aan, de verwarming lager en als de wie deweerga naar de winkel om een energiezuinige 32-inch LED-televi- sie te kopen. Job Schepers Geslaagd Daniëlle Rump (24) is geslaagd aan de Noordelij - ke Hoge school Leeu - warden. Zij studeerde af in de richting t Technologie. De in 't Veld wonende Rump werd geboren in Den Burg. sic Ons Wonde, Ai nne 2L\ za 2012 om 22.39 u Zij weegt 3810 gr 1796 AÉ De Koog oen bezoekje. R. 06-51 480 717 C< 06-22 938 559 Het blijft zo bijzonder... Serai Onze zoon en broertje is geboren op 1 oktober 2012 Robbin, Petra en Anwen Knol Vuurvlinder 8 1791 TM Den Burg Ik ben weer thuis: op Texel! Hartelijk dank voor alle steun en aandacht. Wij zijn verhuisd naar: Beatrixlaan 33 b 1791 GA Den Burg Ed en Geke Moojen Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur woensdag vóór 17.00 ui Threes Anna: De stille stad het boek van de film, nu voor 7,95 te koop in Het Open Boek. Sterretje gezocht! GlasCarage Texel Tel: 0222 - 32 15 15 Fietsen en E-bikes 2012 in de opruiming bij uw fietswinkel Bets Fietsen, tel. 312184. Gevraagd: bloemen- venters in Den Burg, Den Hoorn, Oudeschild en De Cocksdorp. Inl.: 783190. Nieuw! Elke zondag 'Fly Tea' v.a. 11.00 uur. Zoet, hartig en gezellig. 16.50 p.p.; met kans op een gratis rondvlucht! Restaurant De Horizon (vliegveld). Graag res.: tel. 311313. Info: www. restaurantdehorizon- texel.nl. Taxcare Administratie kantoor gespecialiseerd in MKB, ZZP en horeca. www.tax-care.nl Tijdelijk ruimtegebrek? Opslagruimtes op maat. www.finishboxtexel.nl Financiering tegen laag ste rente? Lenen kost geld. Waaijer Advies Altijd de beste deals. 315207. w ww. texel sea u to pa gina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Nieuw logo, drukwerk of website? Kijk eens op: www.werkplaets.nl De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl (IM-Texel aartje) Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. „Geef ons de zak" Zet aanstaande dinsdag 9 oktober vóór 13.00 uur uw zakken met nog bruikbare kleding en schoenen klaar om op te halen! Gebruik deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Brief onder nummer €2,50 extra Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11, 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten VOOR INFORMATIE: 0222 - 362600 I I I I I I I I I I I I I I I I I Postcode/plaats I Advertentie 7,50 10,00 12,50 15,00 17,50 20,00 22,50 25,00 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl. 21 BTW x plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3