AZ en Volendam oefenen bil Texel'94 TEXELSE 7 COURANT Gehandicapt SVO onderuit 'Gert-Jan kennende doen ze een strandloop' VRIJDAG 5 OKTOBER 2012 De eerste teams van AZ en FC Volendam spelen woensdag 10 oktober een oefenwedstrijd op het veld van Texel'94 in Den Burg. Het initiatief voor de wedstrijd lag bij de oud-landskampioen uit Alkmaar, die in verband met interlandverplichtingen van de internationals het weekend erop vrij heeft. strijd is er een diner, waarschijnlijk gevolgd door een gezamenlijke activiteit. Overnacht wordt in resi dentie Californië in de Dennen. De donderdag begint met een training. 'Gert-Jan kennende wordt dat iets als een strandloop', aldus Schip pers, daarmee verwijzend naar het stoere imago van de trainer. Het middagprogramma staat nog niet spot moet pakken', vertelt voor lichter Cor Tol. Het is overigens niet voor het eerst dat de Volendammers op Texel zijn. Geteisterd door bestuurlijke en financiële problemen kwam het trainingskamp dat in de winterstop doorgaans in warme oorden wordt krijgen de Alkmaarders wel lof voor hun spel, maar moeten ze genoe gen nemen met de tiende plaats. In de oefenwedstrijd op Texel kan Verbeek niet over zijn sterkste selectie beschikken. Zes spelers ontbreken wegens interlandver plichtingen. Naast de Nederlanders Hoofdtrainer Gert-Jan Verbeek Op zoek naar een geschikte locatie belandde AZ op Texel. 'Gert-Jan (hoofdtrainer Verbeek, red.) is goed bevriend met Alex Pastoor van NEC, dat vorige maand op het eiland was. Ik heb begrepen dat NEC daar enthousiast over was en dat de beide collega's daar over hebben gesproken', vertelt Daan Schippers, perschef van AZ. Net als NEC komt AZ voor een tweedaags trainingskamp naar het eiland. Met zo'n vijfentwintig spe lers en tien trainers, fysiotherapeu ten en andere stafleden arriveren de Alkmaarders woensdag aan het begin van de middag. Na de wed- vast, maar de perschef sluit niet uit dat de spelers gaan raften, bran dingkanoën of een andere sportie ve uitdaging aangaan. 'Ze gaan ongetwijfeld iets lichamelijks ondernemen.' Volendam, dat een goede competi tiestart beleeft en op de derde plaats van de Jupiler League staat, steekt met zo'n vijfentwintig spe lers en zeven stafleden het Mars diep over. 'We gaan op één dag heen en weer, dat kan makkelijk. Na afloop eten we wel samen, maar we hebben tegen de spelers gezegd dat als ze willen blijven slapen ze het maar uit de speler- belegd in het seizoen 1999/2000 te vervallen en streek Volendam op uitnodiging van ZDH neer in Den Hoorn, waar werd geoefend tegen een Texelse selectie. Eén van de assistent-trainers, Johan Steur, bekleedde die functie ook toen al. Anno 2012 vormt hij de staf samen met hoofdtrainer Hans de Koning, assistent-trainer Berry Smit, kee perstrainer Harald Wapenaar en hersteltrainer Peter Visser. Bekendste gezichten in de leiding van AZ, naast hoofdtrainer Ver beek, zijn assistenten Martin Haar, Dennis Haar en Pieter Keur. Hans Vonk, oud-keeper van Heerenveen, Ajax en Zuid-Afrika, is teammana ger. Hoewel ze door een matig slot net buiten de prijzen vielen, beleef den de Alkmaarders vorig jaar een uitstekend seizoen. Als beloning incasseerde een handvol spelers een transfer naar een grote club. Zo belandde Rasmus Elm bij CSKA, Brett Holman bij Aston Villa en Niklas Moisander bij Ajax. Of de selectie goed genoeg is voor een hoge positie, moet nog worden afgewacht. Na zeven wedstrijden Adam Maher en Nick Viergever zijn dat de Amerikaanse spits Jozy Altidore, Johan Berg Gudmunsson uit IJsland, Mattias Johansson uit Zweden en Markus Henriksen uit Noorwegen. Bij Volendam ont breekt keeper Sonny Stevens, die Geteisterd door personele pro blemen heeft SVO in de uitwed strijd tegen Bergen geen potten kunnen breken. Wonnen ze er vorig jaar nog met 0-7, zaterdag gingen de Oosterenders tegen praktisch dezelfde selectie met 3-1 onderuit. Het was een heel legertje spelers op wie trainer Nico Kremer tegen Bergen geen beroep kon doen. Aanvoerder Martijn Drijver, Edgar Klippel, Bart Tuitman, Ruud Hof en Denny Vlaming hadden afbericht gedaan, naast de al langer afwezi gen Dennis Daalder en Dave Witte. Om toch een team op de been te kunnen brengen, deed Kremer een beroep op veteraan Jan Bloem, die als rechtsback werd opgesteld. Al na enkele minuten keek SVO tegen een achterstand aan, toen de bal na een hoekschop slecht werd uitverdedigd en een speler van Bergen simpel kon scoren. De Oosterenders dicteerden daarna het spel, zonder echt uitgespeelde kansen te creëren. Dat lukte ook Bergen niet. De thuisploeg was alleen af en toe gevaarlijk in de counter. Chris Ellen was dicht bij de gelijk maker, maar de keeper redde bekwaam, waarna Bergen kort rust onverwacht voor de tweede keer scoorde. Dat gebeurde nadat een geselecteerd is voor Jong Oranje. De wedstrijd in Den Burg begint om 16.30 uur. De entree is €5,-; kinderen tot en met 12 jaar hebben gratis toegang. Jeugd voorop bij Schuijlhuttrofee Robert Hartman en René de Lange hebben zondag op de golfbaan de wedstrijd om de Schuijlhuttrofee gewonnen. Zij behaalden 41 punten. Nieuw tij dens het toernooi, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de jeugdleden, was het spelpar- cours dat de jeugd had uitge zet. In totaal deden er 56 golfers mee, verdeeld in 28 paren. De spelvorm was Texels scramble. Hierbij wordt door beide spelers afgeslagen, waarna de slechtste bal bij de beste bal wordt geplaatst en beide spelers nogmaals slaan. Na deze twee slagen wordt de beste bal bepaald en daarmee wordt om en om de hole uitgespeeld. Er werd gespeeld over achttien holes. Naast de wedstrijd konden de deelnemers dit jaar ook meedoen aan het parcours en de spelletjes die door de jeugd van de golfclub waren georganiseerd. Op deze manier verdienden zij geld dat ten goede komt aan de ontwikkeling van de jeugdtak van de golfclub. Samen met het sponsorgeld en het inschrijfgeld werd er €2830,- opge haald. Het toernooi werd gesponsord door accountantskantoor NBC Eelman en partners en Mediabu reau Langeveld De Rooy. Vol gens René de Lange, directeur van laatstgenoemd bedrijf, is de Texel se golfclub er een goed voorbeeld van dat de sport niet elitair meer is.'Die naam heeft golf natuurlijk wel, maar dat is geheel ten onrech te. Er wordt door veel mensen vrij willig geholpen en ook de ouders zetten zich belangeloos in, door de jeugdleden naar wedstrijden aan de overkant te brengen. Ook wordt er gratis les gegeven door golf- profs. Dit maakt de sport laag drempelig.' De Lange benadrukt dat er dankzij heel veel bedrijven een mooi prijzenpakket kon wor den samengesteld. Zo werden er televisies, Texelse dekbedden en dinerbonnen beschikbaar gesteld. Wielersport houdt Ladies Ride verre trap niet goed werd verwerkt door de Oosterender verdediging. Voorstopper Chris Spruijt raakte hier geblesseerd en moest het veld verlaten. Na rust scoorde SVO al snel de zo gewenste aansluitingstreffer. De prima spelende laatste man Wilco Keijzer kopte de bal uit een goed genomen hoekschop van Jeroen Abma feilloos in. Wie dacht dat Oosterend hierna zou doordruk ken, kwam bedrogen uit. Het spel werd van een bedenkelijk niveau en aan beide kanten werden veel fouten gemaakt. De derde treffer van Bergen was dan ook de gena deklap. SVO zakte door deze nederlaag naar de voorlaatste plaats op de ranglijst. Toch hield trainer Kremer de moed erin: 'We weten allemaal dat het niet best was, maar om nu bij de pakken neer te gaan zitten, gaat me te ver. Het is belangrijk om positief te blijven. Met een selectie van zestien man en de wisselende afmeldingen hebben we op het moment simpelweg te weinig pop petjes en is het behelpen. Maar als er straks weer een aantal jongens terug zijn, kan het zomaar weer gaan lopen. Daar houd ik me nu aan vast.' Zaterdag speelt SVO thuis tegen DEM uit Beverwijk, dat slechts één plaats hoger staat. Heren Tevoko winnen thuiswedstrijd In de eerste thuiswedstrijd van het seizoen heeft het herenteam van Tevoko een puike partij vol leybal gespeeld en Wham Wham uit Zwaag met 3-1 op de knieën gekregen. Nog steeds is niet helemaal duide lijk waartoe Tevoko in staat is. Als het team volledig geconcentreerd is, kan van iedere tegenstander in de eerste klasse worden gewon nen, maar dat niet altijd het geval, waardoor er links en rechts nog wel eens wat punten worden gemorst. Dat was zaterdag in Ons Genoegen echter niet aan de orde en vanaf de eerste bal werd voor elk punt geknokt. Wham Wham, dat veel lengte combineert met aanvalskracht, werd hierdoor voortdurend onder druk gezet, wat met name in de laatste fase van iedere set de doorslag gaf. De eerste set was hier een goed voorbeeld van. Wham Wham wist tot 13-13 bij te blijven, maar daarna sloeg Tevoko het beslissende gat en won met 25-18. Alleen in de tweede set wist Wham Wham aan te haken en had Tevoko moeite de aanval te ontregelen. Na veel strijd won Wham Wham de set met 26- 28, maar had daarna niet veel meer in te brengen. Met een gevarieerde opslag bleef Tevoko druk op de passers houden en doordat de eigen aanval, met hierin een excellerende Gerben van de Dijk, de punten bleef scoren, werd de derde set met 25-18 gewonnen. In de vierde set was even sprake van een verslapping, maar na een vroege time-out op 5-11 werd weer snel orde op zaken gesteld, waarna er na een setwinst van 25-19 vier punten konden wor den bijgeschreven. Uitslagen overige teams: Tevoko D3-Relay D1 3-2; Alvoco MB2- Tevoko MB1 0-4; Tevoko MC1-Dinto MC3 2-2; Tevoko H2-Wham Wham H3 1 -3; Tevo ko D4-VODI D1 1-3; WVS 90 MB1-Tevoko MB2 3-1; Tevoko D2-Ardea D1 0-4. Speciaal voor dames houdt Wie lersport Texel zondag 7 oktober een Ladies Ride. Tijdens deze afwisselende toertocht op de mountainbike staan sportiviteit en gezelligheid centraal. Er wordt gefietst onder begelei ding, wat de toertocht geschikt maakt voor zowel gevorderde als beginnende 'bikers'. De Ladies Ride wordt voor de der de keer gehouden en was al vanaf de eerste editie een schot in de roos. De tocht start om 9.30 uur bij de ingang van Sportpark-Zuid in Den Burg en voert over leuke, uit dagende paden. De totale afstand bedraagt ongeveer 50 kilometer. Onderweg wordt tweemaal op een verrassende locatie gestopt. De groep wordt begeleid door ervaren mountainbikers, die tips en aanwij zingen geven. Het wordt een laag drempelige tocht waarvoor ook de vrouwelijke leden van DOK uit Den Helder zijn uitgenodigd. Zij nemen de boot van 9.30 uur en worden op Texel opgewacht bij de veerboot. Liefhebbers die de uitdaging willen aangaan, kunnen zich aanmelden Nog plaatsen vrij bij voetbalclinic De voetbalclinic die SV De Koog maandag 22 oktober (in de herfst vakantie) verzorgt, blijkt in een behoefte te voorzien. Inmiddels hebben zich al 52 kinderen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar aangemeld. Er zijn nog een paar plaatsen vrij. Belangstellenden kunnen zich opgeven via e-mail j .loew@quicknet.nl. De clinic duurt van 9.30 tot 14.30 uur en bestaat 's morgens uit diver se trainingsvormen en 's middags uit een toernooitje met viertallen. Deelname is gratis. De Mareis walst over Apollo heen De spelers U18 van basketbal vereniging De Mareis hebben met 69-41 gewonnen van een onbekend Apollo uit Amster dam, dat de eerste wedstrijd met ruime cijfers had gewon nen. De Mareis begon zo voortvarend aan de wedstrijd, dat coach Ven- neker begon te twijfelen over de kwaliteiten van Apollo. Het duurde zeven minuten voor Apollo tot sco ren kwam. Er werd door De Mareis sterk verdedigd en ook aanvallend liep het goed. Zo was er niemand die Joost Venneker kon stoppen. Het eerste kwart werd afgesloten met 20-4. Het tweede kwart hield De Mareis zich rustig, maar in het derde - altijd doorslaggevende - kwart verloor Apollo de aansluiting en met tien punten van Venneker werd de wedstrijd in het slot gegooid (54-27). Het laatste kwart was daarmee niet meer dan een formaliteit, door De Mareis met 15- 14 afgesloten. Den Helder wint Bridge Challenge Bridgeclub BK84 heeft zaterdag in het atrium van de Dokter Wagemaker de trofee van de Marsdiep Bridge Challenge her overd op bridgeclub Alert uit Oosterend. De zeer ervaren Helderse bridgers hadden voor deze vijfde editie een zeer sterk team opgesteld dat door slim en agressief spel de spelers van Alert, dat vorig jaar voor het eerste de overwinning behaalde, kansloos liet. BK84 scoorde 57,25 procent, tegen Alert 51,17. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 9 oktober Veld A 19.00 Belevenis-NIOZ 3 Timmer's 19.45 Timmer s-Expotise Belevenis 20.30 Paal 28/Krim-Autocentrale Expotise 21.15 Jumbo-Pepermolen Autocentrale 22.00 Randstad-Cocky's Pepermolen Veld B 19.00 SIBO-Rabo Ontwerp 19.45 Imares-Ontwerp Rabo 20.30 Falcon-Alektraon Imares 21.15 Ecotiem-RAB Alektraon 22.00 IBS-AH RAB Veld C 19.00 Tevoko Ontw.-Otto's Krim 19.45 Tevoko (j)-Krim Otto's 20.30 Bar S-Salique Tevoko (j) 21.15 Moorman-De Rog Bar S 22.00 Klif 23-Kobeko 2 De Rog Scores: Joost Venneker (26), Casper Dros (13), Jorik Heijenk (12), Sjoerd Jan de Lugt (10), Aaron Blauuboer (6), Dennis Weijers Uitslagen: Texels ontwerp-Landgoed de Bonte bele venis 3-0; Kobeko-Warmmop 1 -2; Cocky's Kapsalon-Texelse Autocentrale 3-0; Vlinderwinkel-Randstad 1-2; De Krim-Bar Sportief 1-2; NIOZ 2-PFB 3-0; Albert Heijn-SIBO 0-3; Bouwcenter RAB- IBS/Oele/Schoo 3-0; Alektraon Bliksem- werken-lmares 1-2; Ecotiem-Falcon 2-1; Tevoko Ontwerpt-De Kapper 3-0; Kapsa lon Salique-Tevoko Jeugd 0-3; Vakantie- buro Kobeko 2-Slagerij Moorman en de Boer 2-1; Timmer's Bakkerij-Kees de Waal, huis en tuin 2-1; Klif 23-Expotise 2-1. viawww.wstexel.nl. Deelname kost €7,50, leden van de vereniging betalen €5,-. Tijdens de stops is er een gratis drankje voor de deelne mers, maar aanbevolen wordt zelf ook eten en drinken mee te nemen. Het dragen van een valhelm is ver- plicht Mocht de tocht in verband Kees Bakker wint cloutverschieting met de weersomstandigheden onverhoopt niet door kunnen gaan, Kees Bakker van handboogver- wordt dit vermeld op de website. eniging Eilandschutters is zater dag in Woerden overallwinaar geworden bij een cloutverschie ting voor longbows. Andere fotografen Na de Texel Halve Marathon wer den de redactie van diverse kanten tientallen foto's van het evenement aangeleverd. Bij de verwerking daarvan voor de krant van dinsdag 2 oktober is iets misgegaan. De foto op de voorpagina is niet gemaakt door Olivier Schilling van Texellmages, maar door Ronald Timmer. En de foto van de passage door Den Hoorn is niet van Texel lmages, maar van Esther Speklé van Texttante. Bij een clout wordt op grote afstand (120 of 180 yards) op een schijf van 55 cm geschoten. Bakker kwam samen met Jan Prins uit in de klasse Veteranen, waarin ongeveer vijftig schutters twee rondes van elk 36 pijlen schoten. Elke ronde leverde een winnaar op en aan het eind van de dag werd en overall winnaar bekend gemaakt. Kees Bakker schoot heel goed en behaalde maar liefst 96 punten. Eén keer raakt hij zelfs de clout, wat hem de overallprijs opleverde. Jan Prins schoot goed, maar viel buiten de prijzen.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7