1EXBJVGBOV.NL TEXELSE 2 COURANT Kerstpakket met Texelse kunst Nog drie keer 'Silent City' Film en eten in theater Klif 12 VRIJDAG 12 OKTOBER 2012 Fi Imhuis Paulien Valk en Evalien Smit bundelen de krachten, ifoio Job schepers; In het filmhuis van De Kroon prins aan de Kerkstraat in Oos terend is donderdag 18 oktober Le gamin au vélo te zien over de 12-jarige Cyril die door zijn vader in een kindertehuis is geplaatst. De voorstelling begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Woensdag 17 oktober wordt een Waddenavond gehouden in samenwerking met fotograaf Pieter de Vries. Deze begint om 19.00 uur. Reserveren is nodig. Bockbierfestival in De Koog Zeven cafés in de Dorpsstraat in De Koog doen zaterdag 13 en zondag 14 oktober mee aan de negende editie van het Texels Bockbierfestival. Bij de opening van het bock bierseizoen zijn in de cafés zes tien verschillende bockbieren van het vat te proeven en diver se varianten op fles. Bijzonder is het vaatje Texel Stormbock 2011 dat onder de tap gaat. In enkele deelnemende restaurants wordt gekookt met bockbier. Op het festival wordt uit speciale festi valglazen gedronken. Het festi val begint op zaterdag en zon dag om 15.00 uur. Alzheimer Café Euthanasie en aanverwante onderwerpen staan centraal in het Alzheimer Café dat dinsdag 30 oktober in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt gehouden. Karina Scheirlinck verzorgt een inleiding over het werk van de Nederlandse Vereniging voor een Vrijwillig Levenseinde. Zij beant woordt vragen over euthanasie, voltooid leven, uitzichtloos termi naal lijden, wilsverklaring, behan delverbod, zelfbeschikking en de niet-reanimerenpenning. Huis- en SCEN-arts Ad Waverijn geeft uit leg over de wettelijke regels en zorgvuldigheidseisen die bij eutha nasie worden gehanteerd. Bezoekers van het Alzheimer Café worden vanaf 19.15 uur welkom geheten met koffie of thee en muziek. Het officiële programma duurt tot circa 20.30 uur. De nazit met een hapje en een drankje duurt tot 20.30 uur. Aanmelden is niet nodig, de toegang is gratis. Een kerstpakket met een mix van Texelse kunst en eerlijke producten. Het kan zo maar de trend worden dit jaar. Het idee komt van Paulien Valk van Gale rie de Hollebol en Evalien Smit van de Goeie Zaak, beide in Den Burg. Outdoorfilm In De Kiekendief op vakantie park De Krim is zaterdag 13 oktober de film European Out door te zien, een film van Mam- mut en Gore-Tex, twee fabrikan ten van outdoorkleding. De twee uur durende reportage volgt bergbeklimmers, slackliners, wingsuit-flyers, mountainbikers en snowboarders, die op bizarre wijze hun grenzen opzoeken. De makers hebben van dichtbij willen vastleg gen hoe de extreme sporters de meest intense momenten van hun leven meemaken. De film tourt tot half december door Europa, met meer dan twee honderd voorstellingen in negen landen. Dat hij op het eiland te zien is, is te danken aan de inspannin gen van Sandor Mantje van Mantje Lifestylestores, die opmerkt dat de film niet uitsluitend voor liefheb bers interessant is. 'Hij kijkt als een spannende film en is geschikt voor kinderen vanaf ongeveer 10 jaar.' De voorstelling begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €14,-. 'Er hangt in de galerie vaak werk van Texelse kunstenaars. We willen daar toch graag wat meer aandacht voor vragen', vertelt Valk. In de pak ketten komt werk van Nesrin During, Carla Offerhaus, Rebecca Geskus en de al overleden fotograaf Jan Nauta. 'Ondanks dat Nauta al is overleden, is hij natuurlijk een begrip op Texel. De foto's blijven een kwestie van afdrukken. Het werk van de andere kunstenaars wordt apart gemaakt voor de kerstpak ketten. Hierdoor is geen pakket gelijk. Geskus werkt bijvoorbeeld veel met wol en geen kunstwerk is dan hetzelfde', vervolgt Valk. Per kunstenaar wordt een pakket samengesteld dat een bepaald the ma heeft. Bij de wolkunst komen Klif 12 in Den Hoorn is zaterdag 13 en zondag 14 oktober het toneel van een minifestival over film en eten. Er staat een kin- derkookworkshop op het pro gramma, muziek en een pro- ductenmarkt. Film en eten blijken al langer een succesvolle combinatie en Klif 12 biedt volgens de organisatie de juiste ambiance voor een weekend genieten van de combinatie 'food- films' en eten. Zowel voor het eten als voor de films en muziek wordt aansluiting gezocht bij culinair Ita lië. Het festival begint op zaterdag middag met een kookworkshop voor kinderen. Hieraan wordt medewerking verleend door Xan- der van Boven, die dezelfde avond te zien is in het televisieprogramma Junior Masterchef. De workshop begint om 12.00 uur, er is plaats voor dertig kinderen in de leeftijd van 6 tot 14 jaar. Zaterdagavond Film Wie de Texelse première van Silent City van regisseur Threes Anna heeft gemist, krijgt komende week een herkansing. Er zijn nog drie voorstellingen: op zaterdag, dins dag en woensdag. De film gaat over een jonge Europeaanse vrouw die naar Tokyo verhuist om de Japanse kunst van het vis fileren onder de knie te krijgen. Ze moet niet alleen wennen aan haar plek in de gaarkeuken, maar ook aan de grote, onbekende stad waar ze woont. Ook de meeste andere films zijn nog een weekje geprolongeerd. Bekende en nieuwe elfjes spelen de hoofdrol in het Disney-sprookje Tinkerbell: Het geheim van de vleu gels. Daarin reizen de elfjes naar het verboden Winterwoud en doet Tink een enorme ontdekking, die een geheim onthult dat haar wereld voorgoed kan veranderen. De film draait in 3D en is Nederlands gesproken. De club van Sinterklaas en het geheim van de speelgoeddokter gaat over de mysterieuze verdwij ning van Sint uit zijn kasteel, vlak warme producten zoals zwarte thee en chocola. Bij de foto's van Nauta moet weer 'een puur oergevoel' naar voren komen. 'De samenwer king tussen ons kwam eigenlijk door puur toeval tot stand. Wij kun nen als winkel die fair trade-pro- ducten verkoopt niet met iedereen in zee gaan. We moeten zeker weten dat het eerlijke producten zijn', vertelt Smit. Het duo begint nu met kerstpakket ten voor dit jaar, maar gaat in de toekomst mogelijk ook aan het werk met relatiegeschenken. Het bedrijf dat dit jaar al gebruik wil maken van het aanbod, kan zich het beste al half november melden. Dit kan bij de galerie en de Goeie Zaak. wordt de film Pranzo die Ferragos- to vertoond, waarin de voorberei dingen voor een feestmaal centraal staan. De film wordt voorafgegaan door een buffet van lokale produc ten, geïnspireerd op de Italiaanse en Sardijnse plattelandskeuken. Zondag begint om 11.00 uur de film Bella Martha waarbij men in de pauze kan genieten van een proe- verij van lokale anti-pasti. Het fes tival sluit af met een markt met streekproducten en muziek. Deel name kost €27,50 voor zaterdag en €17,50 voor zondag. Deelname aan de kinderworkshop kost €15,- Speciaal ter gelegenheid van dit festival wordt zondagmiddag in het orgelatelier aan de Witteweg een concert gegeven met Italiaanse filmmuziek. Uitvoerenden zijn Mathieu Vulto, Roos Bakker, Loes Bakker en Dyo Wassink. Dit con cert begint om 14.00 uur, de toe gang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. voor 5 december. De Pieten begrij pen er niets van en worden onge rust. Als de Goedheiligman even later weer opduikt, zegt hij onaar dige dingen en gedraagt hij zich vreemd. Wat is er met hem gebeurd? En wat deed die speel goeddokter op het kasteel? Mees Kees is gebaseerd op de populaire gelijknamige kinderboe kenreeks van Mirjam Oldenhave. Het verhaal gaat over Tobias, een jongetje dat door zijn juf regelmatig 'om niets' de klas wordt uitge stuurd. Met Mees Kees, de nieuwe invaller, kan hij het veel beter vin den. Hope Springs is een romantische komedie van regisseur David Fran- kel (bekend van The Devil wears Prada), met Oscarwinnaars Meryl Streep en Tommy Lee Jones in de hoofdrol. Zij spelen het echtpaar Kay en Arnold, dat na dertig jaar huwelijk nauwelijks meer in elkaar geïnteresseerd is. Uiteindelijk haalt Kay haar man over om een week lang huwelijks- en sekstherapie te volgen bij een befaamde relatie- coach. Het volledige programma is te lezen in de agenda elders in deze krant en via www.cinematexel.nl. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texeiagenda.nl en (mobiel) http.//m.texelagenda.nl/ nl. Vrijdag 12 oktober: 16.00 uur. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg wordt van 16.00 tot 21.00 uur de Duurzame Renovatiebeurs gehouden. Met informatie over onder meer isolatie en klimaatbeheersing. 22.00 uur. In Den Burg begint om 22.00 uur de eerste avond van het driedaagse festival Texel Blues. Met live muziek in bijna alle cafés. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Ted; 19.15 De Verbouwing; 21.15 Hope Springs; 21.45 Ted. Zaterdag 13 oktober: 9.00 uur. ATB-fietsers maken een circa 50 kilometer lange ronde over Texel. Start tussen 9.00 en 10.00 uur bij de fietsenverhuur op de veerha ven van 't Horntje. 10.00 uur. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg wordt van 10.00 tot 15.00 uur de Duurzame Renovatiebeurs gehouden. Met informatie over onder meer isolatie en klimaatbeheersing. 10.00 uur. Woontij houdt van 10.00 en 14.00 uur open huis in het nieuwe kantoor aan de Hertzogstraat 82 in Den Helder. 13.00 uur. In Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg worden 's middags snijdemonstra- ties gegeven door een chef-kok. 12.00 uur. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 12.00 uur een workshop Italiaans koken voor kinderen. Aan sluitend de film Ratatouille. 13.30 uur. Op het fruitbedrijf van Kees Keijser aan de Molenbuurt nabij De Waal kunnen bezoekers tussen 13.30 en 17.00 uur zelf fruit plukken. 15.00 uur. In dorpshuis De Wald hoorn in Den Hoorn begint om 15.00 uur 'Stientjes om te pikke', een voor stelling in Tessels dialect. 16.00 uur. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild begint om 16.00 uur een optreden van de blues rockband 12BarGrooves. Aanslui- 18.00 uur. In Klif 12 in Den Hoorn begint om 18.00 uur een Italiaans buffet met aansluitend de film Pranzo di Ferragosto. 20.00 uur. In theater De Kiekendief op De Krim begint om 20.00 uur een voorstelling van de film European Outdoor. 22.00 uur. In Den Burg begint om 22.00 uur de tweede avond van het driedaagse festival Texel Blues. Met live muziek in bijna alle cafés. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Mees Kees; 14.00 Tinker Bell 3D NL; 16.00 De Club van Sinterklaas; 16.15 Mees Kees; 18.45 Hope Springs; 19.15 Silent City; 21.15 De Verbou wing; 21.45 Ted. Zondag 14 oktober: 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 10.15 uur. In manege Akenburg nabij Den Burg begint om 10.15 uur een menwedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal. Entree gratis. 11.00 uur. In Klif 12 in Den Hoorn Open dag Woontij Woontij heeft een nieuw kantoor in Den Helder. Het oude kantoor wordt gesloopt om plaats te maken voor parkeerplaatsen ten behoeve van de bewoners van de omliggende woningen. Het nieuwe kantoor is zaterdag 13 oktober tussen 10.00 en 14.00 uur te bezichtigen. Het nieuwe adres is Hertzogstraat 82. begint om 11.00 uur een vertoning van de film Bella Martha. Met in de pauze antipasta. 11.00 uur. Aan de voet van de Fon teinsnol aan de Rozendijk in de Den nen begint om 11.00 uur een cros sloop over diverse afstanden. Inschrijven in hotel Bos en Duin. 14.00 uur. In het orgelatelier aan de Witteweg bij Den Hoorn begint om 14.00 uur een concert met Italiaanse filmmuziek. Entree gratis, inzameling na afloop. 16.00 uur. In Eben Haëzer aan de Julianastraat in Den Burg begint om 16.00 uur een speciale dienst, waar aan medewerking wordt verleend door Sharon Kips en Gilbert Thera. 20.00 uur. In Question Plaza in Den Burg wordt het bluesfestival van avond afgesloten met een optreden van Hans La Faille. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Mees Kees; 14.00 Tinker Bell 3D NL; 16.00 De Club van Sinterklaas; 16.15 Mees Kees; 18.45 Ted; 19.15 De Verbouwing; 21.15 Hope Springs; 21.45 Ted. Maandag 15 oktober: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 14.00 uur. Het Rode Kruis houdt van 14.00 tot 16.00 uur een inloopmid dag voor ouderen in het gebouw aan de Jonkerstraat in Den Burg. 20.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager op het terrein van Ecomare (nabij De Koog) kan bij helder weer vanaf 20.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor informatie en opgave: tel. 06- 53340063. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Mees Kees; 14.00 Tinker Bell 3D NL; 16.00 De Club van Sinterklaas; 16.15 Mees Kees; 18.45 Ted; 19.15 Hope Springs; 21.15 De Verbouwing; 21.45 'mystery movie'. Dinsdag 16 oktober 14.00 uur. Visio, expertisecentrum voor blinden en slechtzienden, houdt van 14.00 tot 16.00 uur spreekuur in de bibliotheek in Den Burg. 20.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager op het terrein van Ecomare (nabij De Koog) kan bij helder weer vanaf 20.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor informatie en opgave: tel. 06- 53340063. 20.00 uur. Marc van Rijsselberghe vertelt bij de FNV Vrouwenbond over de teelt van zilte gewassen. De bij eenkomst vindt plaats in De Poort aan de Elemert in Den Burg en begint om 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Mees Kees; 14.00 Tinker Bell 3D NL; 16.00 De Club van Sinterklaas; 16.15 Mees Kees; 18.45 Hope Springs; 19.15 Silent City; 21.15 De Verbou wing; 21.45 Ted. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO vrijdag (vandaag) en maandag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag en maandag in beide richtingen ont staan, zaterdag in Den Helder en zondag op Texel. Texel. Voor meer informatie over de veerdienst, tel. 369600 of www.teso.nl. Twaalf Balcken in café Top 100 Hoewel de officiële bekendmaking pas in november plaatsvindt, is wel al zeker dat café De Twaalf Balc ken voorkomt in de café top 100 van Misset Horeca. Vorig jaar stond het bedrijf nog op de lijst van aan bevolen cafés. Nieuw dit jaar is de publieksprijs, waarvoor gasten een stem kunnen uitbrengen via www. stemopjouwcafe.nl. Toetsweek Mijn klas op school wordt altijd leuk wanneer het toetsweek is. Stressende mensen die tot 's nachts leren en 's morgens al ruim voor dat de toets begint alweer begonnen zijn. Een week lang, ongeveer negen toetsen. Je hebt geen huiswerk verder, je hebt geen lessen verder. Je hebt alleen maar toetsen. Dat is gewoon zo en die toetsen moe ten gewoon gemaakt worden. Nu is het zo dat deze toetsweek de eerste toetsweek is voor mijn klas en ik. Deze weken komen pas vanaf de boven bouw. Allemaal wen nen dus. Bijvoor beeld het rooster wat je krijgt voor je proef werken. We hadden een Maatschappijp roefwerk en tegelij kertijd een Frans proefwerk. Ja dat is even wennen. Maar dat bleek achteraf een fout te zijn. Twee proefwerken tegelijk kan natuurlijk niet. Gelukkig, want anders zou je pas echt stress krijgen in de klas. Als het dan allemaal goed gaat en je bent op het goede moment bij het juiste proefwerk, dan is het de bedoe ling dat je die gaat maken. Logisch. Als je leert zoals mijn klas dat doet dan zal het niet zo zwaar gaan. Zou je denken... Een uur of twee later, als iedereen elkaar weer spreekt in de pauze @txl na het proefwerk blijkt dat ineens het bij iedereen super slecht ging. Het cijfer zal niet hoger worden dan een 1Als het 0 zou kunnen, dan zou dat het zeker weten wor den. De leraar kan niet uitleggen en het boek is onduidelijk. Het proefwerk was ook niet goed trouwens. Het ligt aan alles behal ve aan hun zelf. Een week lang is er onze kerheid en er heeft zelfs iemand uit de klas de hoop om op VWO niveau te slagen al opgegeven. Op het moment dat de cijfers dan terugkomen blijkt ineens dat het toch allemaal wel mee viel. De een heeft een nog hoger cijfer dan de ander, ledereen wil weer arts wor den en iedereen is weer gelukkig. Grappig hoe dat gaat. Ondertus sen is dan ook de gestreste toets week weer afgelopen, ledereen doet weer gewoon normaal, er is weer huiswerk en er zijn weer les sen. Als dit al gepaard gaat met zoveel gedoe, dan kan ik echt niet wachten tot het eindexamen. Dat zal wel een ramp worden met mijn lieve klasgenoten. Als ik tegen die tijd nog columns schrijf, zal ik alles delen met jullie. Katja Schraag

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2