WEI,KOM TEXELSE 3 COURANT Drie inzenders 'Beste duurzame idee' Herfstvakantie in de musea Nationaal park werkt mee aan 100 km ATB-route Uitstapje Logeerhuis Texel Klazien en KA Nick, Amne, Mats Jolanda Jula, Sem Esther en Wilco Noah, örent Veldstraa-flp, 6671 BV Zetten ^ober om 12.30 uur in de grote aula vat atorium Rijk van Nijmegen, Schoenaker crematorium. Het was fijn om te merken dat zoveel mensen meeleefden na het overlijden van onze moeder NEELTJE KOOIJMAN-DE GRAAF De kaarten, bloemen en uw aanwezigheid heb ben ons bijzonder goed gedaan. Lenie en Leo Boekel-Kooijman Gerda en Jan Bloem-Kooij man Janneke en Loek v.d Laan-Kooijman Texel, oktober 2012 Brendan de Graaf bij Duurzame 100 Brendan de Graaf, directeur van Texel Energie, is 43-ste gewor den in de Duurzame top 100 van dagblad Trouw. De krant publiceerde deze lijst voor het vierde achtereenvolgende jaar. De Duurzame Top 100 werd door 14 experts samengesteld uit een lijst met 419 namen. 'Brendan de Graaf schrijft het succes van zijn coöperatie voor een belangrijk deel toe aan de manier waarop Texel Energie zijn relatie met de Texe laars onderhoudt. "Wij zoeken echt contact met de burgers. We heb ben een kantoor waar iedereen kan binnenlopen, we zitten niet achter een callcenter verscholen maar laten onszelf zien", zo staat de lezen op de website van Trouw. Mencursus en koetsierbewijs Wij willen jullie bedanken voor de steun en reacties na het overlijden van JOS ENGELVAART Familie Engelvaart Texel, oktober 2012 De vloed van kaarten naar aanleiding van ons 50-jarig huwelijk en de leuke reacties van Texelaars tijdens het winkelen hebben ons verrast en verblijd. Hartelijk dank daarvoor! Floris en Truce Parlevliet Frank Gorter, Jan Buijs en Pepijn Lijklema, inzenders van genomineerde duurzame ideeën. Foto Enit schonens/urgenda) Texel bruist van de duurzame ideeën. Die conclusie kan wor den getrokken uit de verkiezing van Het Beste duurzame idee van Texel, afgelopen woensdag. Aan het eind van de avond in de Waldhoorn in Den Hoorn vielen zelfs drie ideeën in de prijzen. Bedenkers van negen duurzame ideeën presenteerden hun vindin gen op de bijeenkomst die werd gehouden op initiatief van Duur- Het zoemde al een tijdje rond, maar de Historische Vereniging heeft besloten expositieruimte Tusse de Banke weer beschik baar te stellen voor tentoonstel lingen. De ruimte op de Groeneplaats stond in onbruik sinds de gemeen te besloot de huur op te zeggen. De gemeente huurde de expositie ruimte van de Historische Vereni ging, hoofdgebruiker van het pand, zaam Texel en Urgenda. De ideeën liepen uiteen van techniek tot voe ding. Indieners kregen vier minuten de tijd zich te presenteren, waarna vragen werden gesteld door de jury en het publiek. De jury bestond uit voorzitter en TESO-directeur Cees de Waal, Esther Krijnen van Innofund, Martin Fröberg, directeur van de Stichting Texels Museum en Petra Schut van Duurzame Dinsdag. Ze oordeelden dat drie ideeën er bovenuit spron- dat eigendom is van de Rabobank. Nog geruime tijd werd het gebruikt voor de opslag van het gemeente lijk kunstbezit, waarvan een deel inmiddels is overgedragen aan de Historische Vereniging. Die expo seerde een selectie uit deze nieuwe aanwinst in Tusse de Banke, dat indertijd werd ontworpen als expo sitieruimte en als zodanig zeer populair was en besloot de ruimte daarna weer beschikbaar te stellen voor andere geïnteresseerden. gen. Het betrof de teelt van cran berries door CranTex, de kleine biovergister van Frank Gorter van Scholleboe en een idee van Pepijn Lijklema, een innovatie waarmee energie wordt bespaard. Ze krijgen ondersteuning bij het realiseren van hun idee. Alle deelnemers krijgen een work shop aangeboden om hen verder op weg te helpen. De avond trok vijftig belangstellenden. De regels voor gebruik zijn daar mee nauwelijks gewijzigd. Kunste naars en hobbyisten - liefst met een band met het eiland - kunnen de ruimte voor minimaal een week tot hun beschikking krijgen. Ze dienen zelf voor een suppoost en eventueel promotiemateriaal te zorgen. Aan het gebruik van het pand zijn kosten verbonden, maar een precies bedrag kon Arthur Oosterbaan, woordvoerder van de vereniging, nog niet noemen. Geïn teresseerden kunnen zich bij hem melden via tel. 310590. Tusse de Banke weer beschikbaar Bij Kaap Skil, Ecomare en de Oudheidkamer worden in de herfstvakantie, van 13 tot en met 27 oktober, verschillende extra activiteiten georgani seerd. De meeste activiteiten zijn gepland in het midden van de week; op dinsdag, woensdag en donderdag. Bij Kaap Skil worden 's middags demonstraties smeden, scheeps model bouwen, spinnen, visroken en netten boeten gegeven. Kinde ren kunnen helpen met touwslaan en op verschillende plekken op het terrein worden verhalen verteld. Op donderdag kunnen bezoekers onder begeleiding kunstwerken maken van gejutte materialen. Eco mare richt op de activiteitendagen een knutsel- en tekenhoek in, er worden bottenshows gehouden en poppentheatervoorstellingen. Het zeelab is regelmatig open en op woensdag worden braakballen van uilen uitgeplozen. Bovendien krijgt op deze dagen elke honderdste bezoeker een verrassingspakket. Vanuit de Oudheidkamer wordt woensdag 17 en 24 oktober om 12.00 uur een rondleiding door Den Burg gegeven 'In de voetspo ren van Aagje Luijtsen'. Al pratend over het leven van Aagje, die rond 1780 in Den Burg woonde, wordt er gewandeld langs gebouwen en sporen uit die tijd. Het is verras send hoeveel er nu, bijna tweeën halve eeuw later, nog terug te vin den is! De agenda's van de musea zijn te vinden op www.ecomare.nl en www.kaapskil.nl. paden in het terrein van Staatsbos beheer is besloten nadat de paar densportorganisaties op basis van een succesvol verlopen proef op het Menpad langs de Zanddijk hebben ingestemd. Buiten het nati onaal park werkt Staatsbosbeheer ook mee aan de realisatie door de vereniging van een single track in een deel van de boomsingel langs het Waalenburgerdijkje. De Wieler sport Texel kan nu de benodigde planologische procedures starten om vergunning te krijgen om deze delen van de 10Okrn route te reali seren. De vereniging is actief bezig om ook voor de andere trajecten toestemming van de grondeigena ren te krijgen. Thuis is overleden onze oudste zus Betty Witte-Groot Echtgenote van Co Witte t Dochter van Eelke Groot t en Emma Kiljan T Martien en Anne Hans en Roly Rietje t Emmie en Aaf Siem en Dineke Niek en Leni Jan t en Ellen en Hans Zetten, 09-10-2012 Wij verloren onze allerbeste vriendin Betty Witte-Groot Rita en Wim de Porto-Schoenmaker Het is zover, afscheid van het oude en een b>lik op het nieuwe. leder heeft daarover zijn gedachten. Mogelijk is het weieens anders verlopen dan we ons gedacht hadden. Of we de jaren in getallen tellen, je kunt wat komen gaat, vertragen noch versnellen. Co Thuis in haar vertrouwde omgeving is overleden onze lieve mama, schoonmoeder en trotse oma y Familieberichten Wij willen iedereen bedanken voor het medeleven bij het overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma IKE Het was hartverwarmend. Betty Witte - Groot Salko en Justine, Lieuwe, Jorinde, Juul echtgenote van Co Witte t Texel, 3 november 1943 t Zetten, 9 oktober 2012 Marijn en Hanneke Guusje, Imme Texel, oktober 2012 Bij voldoende deelname verzorgt menvereniging Tussen Wad en Duin ook dit winterseizoen een mencursus voor beginners. Daar naast bestaat de mogelijkheid het koetsiersbewijs te halen. Voor meer inlichtingen en opgave kunnen belangstellenden terecht bij docent Piet Beers, tel. 314563. Zwemdiploma's Veertien kinderen hebben donder dag in zwemparadijs onder toe ziend oog van examinatoren Colin- da Vlaming en lenske Flier afgezwommen voor één van de diploma's. Voor het A-diploma slaagden: Dani Marin Hidalgo, Arhur Jager, Iris de De gasten van het Logeerhuis Texel lijk gemaakt door alle donateurs, van Stichting 's Heerenloo zijn De gasten hebben een superleuke afgelopen weekend naar de Efte- dag gehad en willen de donateurs ling geweest. Het uitje werd moge- graag bedanken. Geer, Kasper Boogaard, Kenzo Olivier Langendam, Nick van der Nouwen, Lucas Kleveringa, Anne- Sar, Dave van der Sar en Julian ke Poszig, Skye Brouwer, Tim van Verbeek mochten na afloop hun B- Beek en Tatum Lussanet. diploma in ontvangst nemen. Het Overlegorgaan nationaal park Duinen van Texel heeft maandag positief gereageerd op een advies aanvraag van Staats bosbeheer om mee te werken aan de honderd kilometer lange mountainbike route die de Wie lersport Texel wil realiseren. Binnen de terreinen van Staats bosbeheer die onderdeel zijn van het nationaal park gaat het om de volgende trajecten als aanvulling op de bestaande mountainbiker oute: aansluitend op de bestaande moutainbikeroute vanaf de Reu verslandweg tot het Pachapad een singletrack, smal spoor tussen de bomen, in de berm van het fiets pad aan de oostzijde van dit fiets pad. In de Evertse Koog komt een single track, voor zover mogelijk in de oostelijke berm van het fietspad tussen Californiëweg en Bosrand- weg. In De Muy loopt het pad vanaf het slag door de Nederlan den (fietsen toegestaan) parallel aan de Zanddijk naar het Slufter dijkje en daar via de overgang de Zanddijk over. Na overleg met de paardensportorganisaties wordt de proef van gezamenlijk gebruik van het menpad tussen Maaikeduin- weg en Oorsprongweg omgezet in definitief gezamenlijk gebruik en dit voort te zetten op het nog te reali seren menpad tussen Oorsprong- weg en Krimbos. In het Krimbos wordt gezamenlijk gebruik van het menpad tot in de Eierlandse Dui nen ingevoerd. Daarnaast zal voor de honderd kilometerroute gebruik worden gemaakt van fietspaden en het Slag door de Nederlanden waar nu al op het wandelpad gefietst mag worden. Tot het gezamenlijk gebruik van een deel van de men-

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3