Zwarte Amerikaanse spits doelwit handtekeningjagers ZDH verliest op kunstgras Handtekeningenjagers bestormden na afloop het veld. De krabbel van Jozy Altidore was het meest gewild. Onder toeziend oog van honderden toeschouwers probeerde AZ-aanvaller Kevin Luckassen met spectaculaire schijnbewegingen zijn tegenstanders dol te draaien. /Foto's Joop Rommets) TEXELSE 7 COURANTvbupag 12 oktober* UMfEVaD ""tflBEDRiif! Het was een drukte van belang, woensdag aan het eind van de middag op sportpark Den Burg Zuid, waar oud-landskampioen AZ en eerstedivisievereniging Volen- dam tegen elkaar voetbalden. Maar voor veel ophef zorgde de wed strijd niet. Terwijl een paar weken geleden nog luidruchtige aanmoe digingen klonken als een speler van Texel'94 zich ook maar in de buurt van het doel van de profs van Danilo Griffioen en Elleke van Heerwaarde hebben het club kampioenen bij de jeugd van tennisvereniging Deuce behaald. Zowel in het enkelspel als in de mixdubbel pakten zij de eindze ge. Hoewel het kampioenschap pen tot en met 17 jaar betrof werd het toernooi gedomineerd door 11-, 12- en 13-jarigen. Een teken dat er veel jong talent op het eiland rondloopt. De kampioenschappen werden dit jaar onder soms herfstachtige omstandigheden gespeeld, maar tijdens de finaledag straalde de zon. Naast het vrolijke Smurfen- toernooi voor de jongste jeugd, kreeg het publiek in alle categorie- en veel spannende partijen te zien, met soms opmerkelijke uitslagen. Zo versloeg Griffioen in een hoog staande jongensfinale zeer verras send Pascal Saai met 6-4, 6-1. Beide tennissers komen elkaar regelmatig tegen tijdens toernooi en aan de vaste wal, dus hebben weinig geheimen voor elkaar. Met technisch fraai en bekeken tennis bleek Griffioen dit keer duidelijk de sterkste. De wedstrijd kende een spectaculair einde, waarbij Saai op matchpoint, de bal in een uiterste poging achterwaarts tussen de benen door terugsloeg. Deze belandde echter tegen de netrand, waarna Griffioen zich de nieuwe clubkampioen bij de jongens mocht noemen. De meisjesfinale kende een ander karakter. Elleke van Heerwaarde en Andra Kager pro beerden elkaar af te troeven met 'powertennis', waarbij beide speel sters met risicovol spel de over winning zochten. Kager wist met ZDH heeft z'n eerst wedstrijd op kunstgras ooit niet tot een goede einde kunnen brengen, in Oud karspel werd het zondag 2-0 voor thuisploeg DTS. In de openingsfase lieten beide ploegen zien er zin te hebben. Het spel golfde op en neer, waarbij de beste kansen voor de thuisploeg waren. Keeper Daniël Bakker, een dag eerder nog door fysiothera peut Gerard Arkenbout aan zijn rugblessure behandeld, was echter in bloedvorm. Hij kon echter niet voorkomen dat zijn ploeg in de tiende minuut uit een hoge voorzet en een schot van dichtbij op ach terstand kwam. In het vervolg kreeg ZDH het steeds moeilijker. DTS schoof steeds een verdediger door en had het mid denveld daardoor stevig in handen. Het was bijna geheel aan keeper NEC waagde, bleef het nu twee keer driekwartier lang uiterst rustig. Een mooi doelpunt of een knappe redding werd door de honderden toeschouwers nog wel met een applaus beloond, maar het was duidelijk dat bijna niemand het belangrijk vond welke ploeg er zou winnen. De wedstrijd was leuk om naar te kijken, maar niemand voel de zich betrokken. De meeste beroering ontstond na een vliegende start de eerste set met 6-4 te pakken, maar Van Heer waarde kreeg gaandeweg steeds meer vat op het spel van haar tegenstander. Door goed te varië ren dwong zij haar opponent uit eindelijk via 6-1 en 6-2 op de knieën en veroverde daarmee de titel. Hiermee volgde Van Heer waarde Sterre Kiltz op, die door een blessure aan de kant moest blijven. Dat het ook samen goed klikte bewezen Griffioen en Van Heerwaarde in de mix. Na een stroeve partij waren zij met 6-4, 7-5 de meerdere van Mike van der Wal en Andra Kager, die zich uitstekend weerden. In de dubbelfinale bij de jongens pakte Van der Wal later toch het kampioenschap. Samen met Jordy Schuijl bleef hij Dick van Velzen en Tom Woestenberg na een marathonpartij de baas met 6-1, 5-7, 6-4. Kampioen in de meisjesdubbel werd het koppel Antara Saai en Elleke van Heer waarde, die daarmee de trilogie voltooide. Met 6-1, 6-3 waren zij te sterk voor het duo Vienna Scholl en Britt Polderman. In de overige Voor de 24ste keer gaat zondag in manege Akenburg nabij Den Burg de strijd om de Jaap de Graafbokaal van start. Deze bestaat uit zes wedstrijden en een finale, waarin menners tel kens twee proeven doen. Het evenement begint zondag om 10.15 uur. De eerste groep rijdt eerst een dressuurproef en daarna een vaardigheidsproef. De tweede Bakker te danken dat de Hoorn- ders toch stand hielden. Hij dreef diverse spelers van DTS met formi dabele reddingen tot wanhoop. Pas aan het einde van de eerste helft kwam ZDH wat vaker in de buurt van het doel van de tegen stander. De beste kans was voor spits Jelmer Bomas. Zijn lobje ging over de keeper, maar ook over het doel. Vlak voor rust verdubbelde DTS de marge. Een mislukt schot werd opgepikt door de spits en die verschalkte Bakker. Grensrechter Ton Arnout had buitenspel gecon stateerd, maar scheidsrechter Borst kende na overleg toch het doelpunt toe: 2-0. Na de thee bleef ZDH hard werken, maar waren de beste kansen opnieuw voor DTS. Twintig minu ten voor het einde besloot coach Gerard Boogaard meer risico te nemen en verving hij middenvelder het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter, toen tientallen kin deren het veld opstormden, op jacht naar handtekeningen. Meest gewild was de krabbel van Jozy Altidore, de zwarte Amerikaanse reus die in de tweede helft bij AZ in de spits stond en die op een kwart van het seizoen de topscorerslijst van de eredivisie aanvoert. Glim mend van het zweet maar doodge moedereerd deed hij wat er van categorieën werd er minstens zo fanatiek gestreden om de eindze ges. Zo liet Tom Woestenberg Stijn Kiltz flink zweten in de finale JE14, maar na 6-3, 1-6, 6-0 pakte Kiltz uiteindelijk toch de verdiende over winning. Ook Caleta Kager kende een succesvolle finaledag. Zowel in het enkelspel als in de dubbel tot en met 12 jaar werd zij winnaar. Eerst versloeg zij Floor van der Putten na een uitputtingsslag met 4-6, 6-4, 6-2 en met Tessa Maat aan haar zijde moesten Indy Essel- man en Dianne Maat het onderspit delven. In de JE12 steeg Meinte van Lingen boven zichzelf uit. Na in de poulefase nog van tegenstan der Bram de Ruijter te hebben verloren, trok Van Lingen in de finale aan het langste eind: 6-3, 6- 3. Samen met Sem Vermue pakte De Ruijter wel de eindzege in de JD14. Na een overwinning van 6-4, 6-1 op Marco Kikkert en Huub Schuijl mochten zij tijdens de gezellige prijsuitreiking de bekers en felicitaties van jeugdcommis sielid Corine Plaatsman in ont vangst nemen. groep gaat om 13.00 uur van start en doet beide proeven in omge keerde volgorde. De prijsuitreiking staat rond 16.00 uur gepland. Publiek is welkom, de toegang gratis. Er hebben zich zes combinaties aangemeld, maar er is nog ruimte voor meer deelnemers. Inlichtingen bij Johanna van der Zwaag, tel. 313551. Mike de Bruijn door spits Edib Muric. Toen de thuisploeg na een harde overtreding van de linksback op Bomas met tien man verder moest, kregen de gasten weer moed. Ze zetten DTS vast en dwongen enkele kansen af. Muric had moeten schieten, maar gaf een voorzet, die aan zijn medespe lers voorbij ging. Drie minuten voor het einde leek het alsnog 2-1 te worden. Daan Wessels lobde de bal uit een voorzet van Hidde Struick over de keeper in het doel. Een glaszuiver doelpunt, maar dit maal nam de scheidsrechter het advies van zijn voor buitenspel vlaggende grensrechter wél over en ging het Hoornder feestje niet door. ZDH verloor daardoor voor de derde maal op rij, iets wat al drieënhalf jaar niet meer was gebeurd. Zondag speelt ZDH wederom een uitwedstrijd op kunstgras. In Julia- nadorp is titelkandidaat JVC de tegenstander. hem werd gevraagd. Ook verdedi ger Dirk Marcellis en keeper Este- ban Alvarado uit Costa Rica wer den ruim twintig minuten lang omstuwd door jeugdige voetbal liefhebbers. Ten slotte vonden de stewards van AZ het wel genoeg en dirigeerden ze de spelers vrien delijk maar vastbesloten naar de kleedkamers. 'Ze koelen anders te veel af', motiveerde één van hen. Gemoedelijk klaverjassen To de Maesschalck en Frans Bik hebben de eerste klaverjasavond van het nieuwe seizoen in buurt huis Bethel in Zuid-Eieriand met succes afgesloten. Het paar speelde tamelijk gelukkig en wist na drie speelrondes met 5900 punten de hoofdprijs veilig te stellen. In het buurthuis in Zuid-Eierland wordt eens in de twee weken op donderdagavond een klaveijasdrive gehouden. Koppels van heel Texel weten de weg naar het karakteris tieke gebouw aan de Muyweg te vinden. 'Doelstelling is in een John Vlaming en Eric Jan Geus hebben de tweede speelronde van Klaverjasclub Den Burg op hun naam geschreven. Met een tweede score boven de 7000 punten nemen ze de leiding over van Bas Tromp en Frans Stark. Vlaming en doen vrijwel altijd tot het laatst mee om de clubtitel. Dit sei zoen kennen zij een sterke en vooral gelijkmatige start. Het verschil tus sen de hoogste en de laagste partij was maar iets meer dan 400 punten. Zij scoorden 7389 punten en nemen de leiding in het algemeen klasse ment. Jan Zaal moest zijn vaste maat Hans Westdorp missen, maar vond een prima vervanger in de ervaren Roel de Zwart. In het begin werd matig gespeeld, maar daarna herpakten De Zwart en Zaal zich, wat uiteindelijk 7010 punten ople verde. Daarmee stijgen zij naar de vijfde plaats in het klassement. Wil ATB'ers maken rondje over Texel ATB-fietsers maken zaterdag 13 oktober een ronde over Texel. Het is de eerste veldtoertocht van het seizoen, georganiseerd door de samenwerkende toer clubs in Noord-Holland. Deelnemers van de overkant star ten bij HRTC DOK aan de Gulde- mondweg in Den Helder. Inschrij ven kan daar tussen 7.00 en 8.45 uur. Texelaars kunnen zich tussen 9.00 en 10.00 uur aanmelden bij de fietsenverhuur op de veerhaven van 't Horntje. De tocht is ongeveer 50 kilometer lang en voert de deelnemers door de duinen, over het officiële moun- tainbikeparcours, door de Dennen en een stuk over het strand. Hal verwege is er een koek-en-zopie. De wedstrijd werd gewonnen door AZ. De Alkmaarders misten maar liefst negen spelers, die voor de nationale (jeugd)selectie van hun vaderland waren geselecteerd. Dat was in de eerste helft goed te zien. Het spel was stroef en nauwelijks beter dan dat van Volendam, dat enkele opgelegde kansen kreeg te scoren. Yves De Winter, die voor rust het AZ-doel verdedigde, bleek gemoedelijke sfeer de sociale con tacten te onderhouden, onder het genot van een hapje en een drank je', vertelt medeorganisator Louw Nijhuis. 'Natuurlijk wordt er bij het klaverjasspel om de winst gestre den, maar van overdadig fanatisme is zeker geen sprake. We hebben een vaste groep van ongeveer zes tien mensen, maar enige uitbreiding is zeker welkom.' Vanaf 19.45 uur worden er drie ron des gespeeld, waarna ten behoeve van het buurthuis een verloting wordt gehouden. De klaverjasavon- den duren tot circa 23.00 uur. De eerstvolgende speelavond is donderdag 18 oktober. Deelname kost €3,- per koppel. Nieuwe kop pels kunnen zich aanmelden bij Louw Nijhuis, e-mail l.nijhuis@planet. nl of tel. 311773. Maas en Hennie Achterberg debute ren dit jaar als koppel. Maas moest verstek laten gaan, maar invaller Truus Witte was prima op dreef. Dat leverde 6862 punten op en een der de plaats. Achterberg en Maas komen hierdoor ook in de toptien van het klassement. Theo Stoelinga en Frans Westenbrugge werden vierde met 6803 punten en stegen naar de zesde plaats. Jelle Wiersma en Sjaak Sipsma werden vijfde met 6774 punten en staan nu tiende. De verschillen in het klassement zijn nog niet groot. John Vlaming en Eric Jan Geus verdedigen volgende week een voorsprong van 268 punten op Bas Tromp en Frans Stark. Bart Weijdt en Willem Koomen staan der de. Tevoko thuis tegen MBSOV Het damesteam van Tevoko speelt zaterdag thuis tegen MBSOV uit Den Helder. Dit team is vorig jaar gepromoveerd en heeft tot nu toe drie sets meer gewonnen dan Tevo ko. Tevoko is zaterdag weer com pleet, ook Tamar Lok en Céline de Graaf spelen weer mee. Samen met de andere spelers zullen ze alles op alles zetten om de eerste winstpun ten op Texel te houden. Dat zal een zware klus worden, maar als de stijgende lijn van de afgelopen wed strijden wordt voortgezet, zijn er mogelijkheden. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoe gen en begint om 13.30 uur. Start to Run Hardloopcursus Start to run wordt zaterdag 13 oktober afgesloten met een loop over 3 km. De dertig cursis ten hebben zes weken getraind voor deze loop, die om 9.30 uur van start gaat bij het Turfveld in De Dennen. echter niet te passeren. AZ was een stuk trefzekerder en scoorde voor rust twee keer, door doelpun ten van de technisch vaardige Roy Beerens en de bonkige spits Ruud Boymans. Na rust bracht AZ zeven verse krachten. Onder hen spitsen Kevin Luckassen en Jozy Altidore, die allebei nog één keer doel trof fen, waardoor de eindstand 4-0 werd. Nieuw seizoen voor crosslopen Bij Bos en Duin aan de Bakken- weg in De Dennen wordt zon dag 14 oktober de eerste bos- cross van het seizoen gelopen. Deze heeft, net als andere jaren, een grotere lengte dan de vol gende zeven crossen. Voor de eerste cross is een ronde uitgezet van ongeveer 5400 meter, die één keer of meerdere malen gelopen kan worden. Drie rondes is ongeveer de lengte van tien Engelse mijlen. De junioren D lopen een ronde van 1700 meter, jeugd tot en met 16 jaar 2900 meter. Voor de jongste jeugd is een ronde van 1000 meter uitgezet. De overige zeven crossen lopen over een par cours van 2900 meter, voor het grootste deel over onverhard ter rein. Er wordt een klassement bij gehouden van de verschillende categorieën, waarbij de vijf beste tijden tellen. De jeugd gaat om 11.00 uur van start, de senioren omstreeks 11.15 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur. Deelname kost €3,- per keer of €18,- voor een abonnement. Jeugdlopers betalen €2,- (€12,-). Leden van AV Texel genieten kor ting. De volgende crosslopen wor den gehouden op 28 oktober, 11 en 25 november en 9 december. Verrassingen in dartswedstrijden Negen teams zijn afgelopen week aan een nieuwe competitie van de Texelse Dart Organisatie begonnen. De strijd ontbrandde direct, met het verrassende gevolg dat café De Jutter en Glop 21 na een overwinning van 8-1 de koppositie delen. De wedstrijd tussen De Kombuis 1 en Glop T7 was erg spannend en werd uiteindelijk nipt (5-4) beslist in het voordeel van De Kombuis (5-4). De Pelikaan 1 won van De Pelikaan 2. Café De Kuip was door het oneven aantal teams vrij en kwam woensdag voor het eerst in actie. Volgens de organisatie belooft de competitie dit jaar spannender te worden dan ooit. Dat komt door een nieuwe opzet, waarbij de negen teams worden verdeeld over twee poules. De strijd zal daardoor pas in de laatste vijf weken worden beslist. De finalewedstrijden wordt in het weekend na Pasen gespeeld. Eregasten zijn dan een darter uit de nationale top en twee Texelse oud darters. Meer informatie over alle speelda- ta, de locaties en de toernooien staat op de website www.texeld- arts.nl. Jeugdtitels tennis Griffioen en Van Heerwaarde Menners rijden om De Graafbokaal Vlaming en Geus pakken rondewinst

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7