TEXELSE COURANT Cjrocn ^trnrL- Jexels in het harL, 6 Denk slim, renoveer duurzaam! Stichting 'Texelstroom' blij met naam TESO-boot '■mm Oasstni VEE (33 dis Duurzaam renoveren hot item Piet Prins en Anne Hottentot j van Bed IBreakfastbedrijf Isola Bella voe len zich behan deld als een stel criminelen. Adriaan van Rijsselberghe is op het Lau wersmeer dit weekend Neder lands Kampioen slalomsurfen geworden. Er wordt hard gewerkt aan de realisatie van een AED-net- werk op Texel. In deze krant de laatste stand van zaken. Jaap Duin en Arnaud Land graaf lopen zaterdag door sneeuw en ijs de Polar Circle Marathon op Groenland ZOALS HOLLEEDER DOOR DE TV-KIJKER OP EEN VOETSTUK WORDT GEZET,,. VERHEERLIJKT DE TEXEL- TOURIST DE CLANDESTIENE BOUW AAN DE ROZENDIJK Landsbanki terug Op de bankrekening van de gemeente is vrijdag €512.000,- bijgeschreven, afkomstig uit de vordering op Landsbanki. Dat meldt een verheugde wethouder van Financiën Frans Visman. Inmiddels heeft de gemeente 50 procent van de totale vordering terug. De gemeente had in 2008 €8,3 miljoen bij de IJslandse bank gestald. In maart meldde de pro vincie dat naar verwachting 95 procent van de totale vordering zal worden uitgekeerd. TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): TexelEnergie Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. De Stichting behoud loodsbotter Texelstroom heeft er geen moei te mee dat TESO dezelfde naam voor het nieuwe schip heeft gekozen. Integendeel, het wordt zelfs als positief gezien. 'Verwarring zal dat niet geven, de schepen verschillen te veel in grootte en functie, zodat niemand zich kan vergissen. Onze naams bekendheid wordt er alleen maar door vergroot. Het kan alleen maar positief werken', meldt het bestuur. Voorzitter Subhan Koning heeft wegens problemen met zijn gezondheid zijn functie moeten neerleggen. Dat meldt het bestuur. Per e-mail laat hij weten te vertrek ken 'om een complex van redenen, vooral in het belang van de Stich ting'. Het bestuur geeft aan het vertrek van Koning te betreuren. 'Maar de Texelstroom is daardoor niet stuurloos geworden. In tegen deel, het bestuur, ondersteund door een hechte groep vrijwilligers doet er alles aan om volgend jaar weer te varen en net als dit jaar veel gasten op de boot en aan de kade te mogen begroeten. Wij zien de toekomst van de Texelstroom met vertrouwen tegemoet, deze winter besteden wij aan het vor men van een voltallig bestuur en gaan wij hard aan het werk om sponsoren en donateurs te vinden om het financiële plaatje rond te krijgen.' Deze week gaat de Texelstroom bij Damen Den Helder in het dok en wordt onder handen genomen om volgend jaar weer goed in uit de verf te komen. Damen sponsort de dokbeurt en de vrijwilligers beste den hun vrije tijd aan schuren, verven en herstellen, kortom het gehele onderhoud. 'Steeds weer een hele klus, maar we doen dat met liefde voor ons klassieke schip, dat op Texel is en moet blijven.' Wie de stichting wil steunen, als vrijwilliger of via een donatie, spon soring kan contact opnemen via nr. 06-51794992 of per post (zie www. texelstroom.nl). W - Een bus van Connexxion is zondagmiddag rond 13.30 uur in terecht. Alle inzittenden hadden een nat pak. Een 23-jarige de sloot langs de Laagwaalderweg beland. In een bocht bij vrouw uit Wageningen werd met de taxi naar een huisarts de Veenselangweg reed de bus in verband met een tege- vervoerd vanwege een verwonding aan haar hand. De moet komende auto over de graskeien in de berm. Door de andere inzittenden en de buschauffeur douchten bij de nattigheid gleed de bus echter rechtdoor in plaats van met brandweer om op temperatuur te komen. Zij mankeerden de bocht mee te gaan en kwam in de naastgelegen sloot verder niets. foiog«ir.nM Inspanning VW werpt vruchten af vorig jaar. Het aantal boekingen houdt daarentegen geen gelijke tred met het groeiende bezoek aan de website, die tot en met septem ber ruim twintig procent meer bezoekers trok. Het aantal abon nees op de nieuwsbrief nam met meer dan twintig procent toe en ook het aantal mensen dat aan de balie kwam, steeg explosief. Dit echter mede door de invoering van het parkeervignet, dat bij de VW te verkrijgen is. De opening van Kaap Skil en het vernieuwde Ecomare leverde veel publiciteit op en de speciale persreis die de VW in maart hield, had daarmee het gewenste resultaat. Daarnaast leverde ook de speciale Lamme tjespersreis veel artikelen op. Dat de VW actief omgaat met social mediaals Facebook en Twitter werpt zijn vruchten af. Door het gebruik van officiële vertalingen groeit het aantal Duitstalige volgers en nu de VW zelf meer twittert, worden meer tweets geretweet. www.texelseautopagina.nl Helft vordering De inspanningen van de VW op het gebied van internet, Twitter en Facebook en het fraaie zomerweer vanaf eind juli heb ben geleid tot twee procent extra boekingen. Sluiting vestigingen Noordkop nadelig voor Texelse bibliotheek De Texelse Openbare Bibliotheek wordt niet met sluiten bedreigd, zoals dat wel het geval is met vijf gelieerde bibliotheken in de gemeente Hollands Kroon, de samengestelde gemeente van Wieringen, Wieringermeer, Anna Paulowna en Niedorp. De ver wachting is wel dat zware bezui nigingen gevolgen hebben voor de service op Texel. Uit solidari teit vraagt de bibliotheek in Den Burg bezoekers een petitie te tekenen tegen sluiting van over- kantse vestigingen. De Texelse bibliotheek is per 1 januari vijf jaar onderdeel van Kop- Groep Bibliotheken. De organisatie moet het in grote mate hebben van gemeentesubsidie. De fusie van Noordkopgemeenten tot Hollands Kroon dreigt nadelig uit te pakken voor culturele instellingen. Kop- Groep Bibliotheken moet in de Hollands Kroon zes ton bezuini gen, de helft van het budget. Dat is dermate ingrijpend, dat KopGroep Bibliotheken overweegt de 'opdracht' terug te geven aan de gemeente. Dit betekent dat bibliotheken in Hippolytushoef, Wieringerwerf, Middenmeer, Anna Paulowna en Nieuwe Niedorp met sluiting wor den bedreigd. Omdat de gemeen tebudgetten worden verrekend op de lokale vestigingen blijft Texel buiten schot. Wel is het zo dat gemeente de subsidie vorig jaar met tien procent heeft gekort. Hier door is de personele bezetting met circa tien uur ingekrompen (overi gens zonder gedwongen ontsla gen) en kampt de begroting deson danks met een tekort. Indirect vreest vestigingscoördinator Maai ke Vonk wel dat sluiting van de vijf andere bibliotheken gevolgen zal hebben voor Texel. 'Sinds 1 januari heeft KopGroep één begroting en één beleid en zijn we in feite één organisatie. We hebben één backoffice, als daar op wordt bezuinigd merken wij dat ook. Als wij een aanvraag hebben voor een boek dat is uitgeleend, laten we dat uit een andere vesti ging komen. Dat kan in toekomst uit minder vestigingen kunnen komen, dus minder snel.' De bezui niging op de bibliotheken door gemeente staat volgens Vonk haaks op het beleid om taalvaar digheid te stimuleren en het lezen te bevorderen. 'Dat krijg je met elektronische dienstverlening echt niet voor elkaar.' Tot dusver zijn op Texel 150 hand tekeningen gezet tegen de sluiting van overkantse vestigingen. Huisjes blijven daarbij ongemeen populair, al werd dit jaar duidelijk goedkopere accommodatie geboekt. Dat betekende chalets in plaats van huisjes en logies met ontbijt in plaats van hotels. In het eerste halfjaar van dit jaar daalde het aantal boekingen via de VW nog met 3,2 procent, mede door het koude voorjaar. Dat blijkt uit cijfers die de VW deze week bekend maakt. Deze daling werd in het derde kwartaal goed gemaakt, toen het aantal boekingen met 14 procent steeg ten opzichte van Mensen die gaan verbouwen of al aan het verbouwen zijn vormden het merendeel van de bezoekers van de Duurzame Renovatiebeurs dit weekend in de Burgemeester De Koninghal. Zij kwamen voor advies over isolatie, klimaatbeheer sing, waterbesparing en andere duurzame maatregelen. De beurs werd ludiek geopend door wethouder Hercules, die duurzaam heid in zijn portefeuille heeft. Hij deed dit door een steen door een speciaal daarvoor geplaatste ruit te gooien. Aan de steen zat een papier met de tekst 'Gooi niet je eigen ruit in. Renoveer duurzaam'. De beurs moest de bezoekers de mogelijk heden laten zien van duurzaam renoveren. 'Ik woon in een huis dat honderd jaar oud is. Zo'n huis is nooit af. Ondernemers, hier staat niet alleen een wethouder, maar ook een klant', sprak Hercules. De Beurs was georganiseerd door 53 bedrijven uit het Texels Onder nemers Platform (TOP) in samen werking met Stichting Duurzaam Texel. Laatstgenoemde had een quiz op papier gezet, waarvan de antwoorden bij de verschillende stands te vinden waren. Op deze manier namen de bezoekers overal een kijkje. Zij konden alles leren over waterbesparende kranen, LED-verlichting, een systeem voor het benutten van regenwater en herbruikbare materialen in de bouw.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1