jtmmm Kamerleden PvdA naar Texel TEXELSE 5 COURANT Jan Bakker aan kop bij libre DVO Emmy Monster wint menstrijd Eindelijk winst voor dames Tevoko Na drie mindere wedstrijden heeft het damesteam van vol leybalvereniging Tevoko laten zien wel degelijk te kunnen vol leyballen. MBSOV uit Den Hel der werd met 4-0 naar huis gestuurd en met de volle vijf punten op zak heeft Tevoko de onderste plaats verlaten. Tevoko begon enthousiast, maar ook wat gespannen en er werden onnodige fouten gemaakt, waar door de strijd gelijk op ging. Bij 18-17 in het voordeel van Tevoko kwam Céline de Graaf aan service en pakte Tevoko het ene na het andere punt. Zo werd de eerste set met 25-17 gewonnen. Ook in de tweede set bleef Tevoko enthousi ast en elk punt werd uitbundig gevierd. Tevoko had geen moeite met de service van MBSOV waar door de pass goed aankwam bij spelverdeler Connie Joling. Zij kon haar aanvallers hierdoor goed aan spelen, wat vaak tot punten leidde. Marianne Boekei speelde, naast uitstekend passend, hierin ook aanvallend een belangrijke rol. Met De zegereeks van de jeugd U14 van basketbalvereniging De Mareis, die tot dit weekend ongeslagen was, werd zondag plots afgebroken door een ver lies van 26-58 tegen JBC. Zater dag werd nog met 41-52 gewon nen van Noordkop. De Mareis begon zaterdag met niet meer dan zeven spelers, maar vol gens coach Venneker worden de beste wedstrijden soms met wei nig wissels gespeeld. Na een ver loren eerste kwart kwam De Mareis beter in het spel, ging strakker ver dedigen en vrijer aanvallen, waar door het tweede en derde kwart met een kleine winst konden wor den afgesloten. In het laatste en beslissende vierde kwart leek Noordkop opeens de weg een beetje kwijt. De Mareis PvdA-Kamerleden Jeroen Recourt (Justitie) en Sjoera Dikkers (Land bouw en Visserij) brengen woens dag een bezoek aan OSG De Hoge- berg. Aansluitend gaan ze om 14.30 uur in strandpaviljoen Paal 12 in gesprek met Texelaars, onder meer over veiligheid, de inzet van politie en recherche op het eiland en duur zame landbouw en visserij. Geïnte resseerden zijn van welkom. Op de OSG kunnen leerlingen van de brugklas vragen stellen over politiek en het leven als Kamerlid. Het bezoek aan de school dient nog een ander doel: Net al alle andere lokale partijen wil PvdA PRO Texel de OSG behouden. 'Kamerleden in 25-14 won Tevoko de tweede set. De derde set werd iets minder geconcentreerd begonnen, waar door punten werden verspeeld. Dit was niet zorgwekkend, want door de moeilijke services kreeg MBSOV geen kans tot een goede aanval te komen en ook de derde set ging naar Tevoko (25-20). De eerste winst in de competitie was een feit. Maar Tevoko wilde de volle vijf punten binnen halen en moest dus ook de vierde set nog winnen. Tevoko gooide het 5-1 systeem om naar 4-2, wat niet meteen vlekke loos verliep en keek al snel tegen een kleine achterstand aan. Maar gaandeweg nam Tevoko het heft weer in handen en kwam met goe de passes en een goede verdedi ging weer aan aanvallen toe. De vierde set werd met 25-15 gewon nen. Door deze overwinning stijgt Tevo ko naar de tiende plaats. Volgende week wordt in verband met de herfstvakantie niet gespeeld. Zater dag 27 oktober neemt Tevoko het op tegen het sterke en altijd lastige Madjoe 2 uit Enkhuizen. leek de tegenstander compleet in de tang te hebben. Er werd zo goed verdedigd dat Noordkop niet meer dan vijf keer over de midden lijn wist te komen. De Mareis lever de uitstekend teamwerk, met Zino Tanod als uitblinker. Volgens coach Venneker was het de beste wed strijd tot nu toe. De wedstrijd tegen JBC toonde zondag een heel ander beeld. JBC is altijd een lastige tegenstander, met een heel andere mentaliteit. Daarnaast is het team twee jaar verder, in ontwikkeling, balbehan deling, speelsnelheid en spelintel- legentie. De Mareis had dan ook geen enkele kans om de wedstrijd te winnen. Alleen in het laatste kwart kon het verschil beperkt blij ven, maar ook dat werd met twee punten verloren. Den Haag kunnen het voor Texel mogelijk maken breed onderwijs te houden, bijvoorbeeld door bij de financiering meer rekening te hou den met onze eilandpositie.' De lokale PvdA wil met Recourt praten over de beperkte recherche- inzet op het eiland. Aanleiding is de recente reeks van vernielingen, het drugsgebruik en het op het eiland groeiende gevoel dat de onze poli tiemensen te weinig uren, bevoegd heden en ondersteuning op dit gebied krijgen. Dikkers is PvdA- woordvoerder voor Landbouw en Visserij. Zijn Texelse partijgenoten willen landbouw en visserij met innovatie en duurzaamheid meer mogelijkheden geven. Gedurende het winterseizoen wordt elke week een toertocht gehouden, steeds uitgezet door een andere vereniging. De afstan den variëren van 25 tot 65 kilome ter. Wielersport Texel is een van de verenigingen die deelneemt aan de organisatie van de veldritten, die dit jaar voor de 25ste keer worden gehouden. De rit van 28 oktober de Robbenoord-Classis, wordt georganiseerd door DOK uit Den Helder. Er kan worden ingeschre ven voor twee afstanden, 25 en 35 kilometer. Provincie steunt verkiezing De provincie Noord-Holland heeft voor drie jaar bijgetekend als hoofdsponsor van de 'Onder nemingsverkiezing Noord-Hol land' (OVNH). Dat maakte juryvoorzitter en gede puteerde Jan van Run bekend tij dens de start van de zevende edi tie van de verkiezing. De Ondernemingsverkiezing een breed gedragen initiatief om waar dering voor ondernemingen in de provincie uit te spreken. Onder de prijswinnaars uit voorgaande jaren bevond zich onder meer Keuken centrum Texel. Bedrijven kunnen tot 14 januari worden genomineerd via www.ovnh.nl. Uiteindelijk zullen dertig genomineerden zich tijdens een verkiezingsavond aan de jury moeten presenteren. Uit wordt gestreden in drie categorieën, MKB Klein, -Midden en -Groot. Regle ment en de deelnameformulieren zijn te vinden op: www.ovnh.nl. Van der Kooi en Schraag aan kop Gerard van der Kooi en Mark Schraag bezetten een gedeelde eerste plaats in de competitie bandstoten van biljartvereniging DVO. Adrie Barhorst zit hen met slechts één wedstrijdpunt min der op de hielen. John Sessink, Jan Witte en Henk Roeper bezetten voorlopig een gedeelde derde plaats. Sessink heeft van deze drie het hoogste gemiddelde (1,88) en Schraag speelde de kortste partij, die niet meer dan drie beurten duurde. Gerard van der Kooi van de Rozen- dijk is met zijn ervaring en precisie altijd een goede kanshebber, in welke spelsoort dan ook. Opval lend is de start van nieuwkomer Rinus Vittali, die een serie van drie entwintig caramboles speelde en daarmee het record van Ries Balk verbeterde. Hoewel Vittali momen teel op de dertiende plaats staat, is de kans groot dat hij zich - met een moyenne van 1,81 - in de top gaat spelen. Het hoogste gemiddelde is voor Balk, die met 2,17 op de zevende plaats staat. De competi tie wordt om de week gespeeld op dinsdag in de Witte Burcht. Winst en verlies voor Mareis U14 Ook de peuterspeelzaal van De Cocksdorp had ter afsluiting van het boekenpretthema een uitje. De peuters zijn op een mooie herfstdag in een grote bolderkar met twee zakken vol brood naar de kinderboer derij op De Krim gegaan. Een 18-jarige bromfietser uit Oosterend en zijn 17-jarige passagiere uit Den Burg raakten zondagmiddag rond 14.15 uur gewond bij een aanrijding op de Oosterenderweg. Een 22-jarige automobiliste uit Oudeschild reed over Harkebuurt. Ze zag de van rechts komende bromfietser op het fietspad over het hoofd. Bij de aanrijding liep het meisje een beenbreuk op en de jongen pols- en beenbreuken. Zij werden overgebracht naar het MCA in Alkmaar. Beiden zijn inmiddels geopereerd. foto winie,rh^ip>,a^ In de Noordzee tien kilometer ten westen van Texel zijn de drijvende frames voor de Duurzame Zeeboerderij uitgezet. Hiermee worden komende winter en voorjaar zeewieren geteeld. Dit zal naar verwach ting per jaar 12 ton zeewier opleveren. Het NIOZ en het Wageningen Universiteit en Research Center (WUR) verrichten onderzoek naar de groei en ontwikkeling van zeewier en ondersteunen de initiatieven met kennis en faciliteiten. Weer of geen weer, het strand blijft in trek. Zoals zaterdagmorgen ter hoogte van paal 17, waar dit gezin zich aan de waterlijn vermaakte met schepnetjes. i Jan Bakker en Harm de Vries gaan aan kop in de librecompe- titie van biljartvereniging DVO uit Den Burg. Bakker wordt in de maandagpoule gevolgd door Cor Rood en Caecilia Roeper. In de donderdagpoule wordt De Vries op twee wedstrijdpunten gevolgd door Eduard Keizer en Jan Smit. De meeste spelers hebben inmid dels negentien wedstrijden gespeeld. In de donderdagpoule heeft Frits Androg het hoogste per centage winstpunten, maar zijn tekort van twaalf partijen zorgt ervoor dat handhaving in de top Emmy Monster heeft zondag in manege Akenburg de eerste (men)wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Zij kreeg slechts 49 strafpunten in de dressuur en reed een foutloze vaardigheid. Marga Zandstra eindigde met 50 strafpunten op de tweede plaats. Mandy Dekker en Frouwke Eelman liepen beiden tegen 50,5 strafpun ten op. De jury oordeelde dat Dek ker het net iets beter had gedaan en kende haar de derde plaats toe. In de barrage bleven zes combina ties foutloos. Eelman behaalde van een vrijwel onmogelijke opgave zal worden. Dat geldt ook voor Mari- elle Aubertijn, die nog maar zes wedstrijden heeft gespeeld. De Vries en Keizer spelen ruim een kwart boven hun streefgemiddelde en scoren regelmatig series van veertien caramboles. John Sessink en Rinus Vittali zijn al jaren in een onderlinge strijd verwikkeld, waarin beiden graag het hoogste gemid delde en de hoogste serie willen halen. Op dit moment heeft Ses sink met 2,61 het hoogste moyen ne tegen Vittali 2,59, terwijl de hoogste serie van 28 caramboles in één beurt op naam staat van Vit tali. hen de beste tijd: 103,22 secon den. Er deden veertien aanspanningen mee, waarvan vier voor het eerst. Onder de debutanten ook twee jeugdige rijdsters. Tussen alle erva ren rijders stonden zij hun manne tje. Jurylid Bea Dekker merkte op dat de deelnemers over het alge meen doordachter rijden dan een paar jaar geleden. 'Ook wordt er meer gewerkt aan de nageeflijk- heid, stelling, buiging en het proef- gericht rijden.' De tweede wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal wordt verreden op zondag 25 november. In de maandagpoule blijkt Jan Bak ker het driebanden en het libre goed te kunnen combineren. Hij voert de lijst aan met een gemid delde van 1,96. Cor Rood is altijd een stabiele factor en bezet ver diend de tweede plaats. Opvallend is de verzorgde speelstijl van Cae cilia Roeper, die met haar gemid delde van 1,00 drieëntwintig pro cent boven haar niveau van vorig seizoen speelt. Wim Vendel en Frans Bik krabbelen op uit een diep dal en gaan inmiddels richting een moyenne van respectievelijk 3,00 en 4,00. Cees Bonne verdient een steuntje in de rug en zal onge twijfeld op de ranglijst stijgen. Opvallend is dat de kampioen van vorig seizoen, Ries Balk, met een gemiddelde van 2,91 genoegen moet nemen met de laatste plaats. Ondanks een aantal sterke partijen, waarvan het moyenne boven de 4,00 lag, was Balk te vaak niet in staat zijn zestig caramboles als eerste binnen te halen. Veldrit door Robbenoord Bij voetbalvereniging Wiron aan de Oosterkruisweg in Den Oever gaat zondag 28 oktober tussen 9.00 en 10.00 uur de volgende van zes veldtoertochten van de gezamenlijke Noordhollandse wielerverenigingen van start. Overkantse ATB'rijders fietsen zaterdagmorgen vanaf de boot het eiland op. Circa 400 mountainbikers deden mee aan de toertocht door bos, duinen en over het strand die Wielersport Texelin samen werking met DOK uit Den Helder had georganiseerd. Het weer werkte mee, tijdens de rit bleef het droog. Jeugdleden en andere vrijwilligers verleende hand- en spandiensten. DINSDAG 16 OKTOBER 2012 Kust ook populair in herfstvakantie Onderzoek van boekingssite weekendjeweg.nl wijst uit dat de kust niet alleen in de zomer maanden een geliefde bestem ming is, maar juist ook in het najaar. Uit eerdere berichten kwam naar voren dat Nederlanders steeds vaker vakantie in eigen land vieren. Van alle hotelreserveringen in de herfstvakantie is maar liefst 72 pro cent bestemd voor een hotel in Nederland. Daarbij komt de kust als meest populaire hotelbestem ming naar voren, gevolgd door provincie Utrecht, de regio Maas tricht en de Veluwe. De populariteit van de kust is volgens woordvoer der Ed Trentelman van weekendje- weg.nl voor een deel te danken aan de gunstige kamerprijzen bij hotels in het hogere segment. Ook voor de aankomende kerstva kantie lopen de hotelboekingen voor op vorig jaar. Ook in die peri ode staat de kust in de topdrie van bestemmingen, met Maastricht en Antwerpen als grootste favoriet boven zich. Dat is niet vreemd aan gezien de kerstmarkten in deze steden jaarlijks honderdduizenden bezoekers trekken. Voorrang In de krant van 5 oktober las ik over het besluit om de voorrangs regeling op de splitsing Kogerweg- Georgiëweg te veranderen. Met deze maatregel wordt een gevaar lijke situatie geschapen in plaats van opgelost. Volgens de gemeen te zijn er klachten binnengekomen dat automobilisten soms niet stop pen. Het komt wel meer voor dat een automobilist niet of laat stopt, bijvoorbeeld als ik ergens van rechts kom, maar dat lijkt me ook geen reden om die regel dan maar af te schaffen. Ik kom als fietser al ruim 25 jaar dagelijks over deze kruising. Natuurlijk let ik op of een automo bilist mij gezien heeft en ik heb nooit een echt probleem gehad. Voor zover ik weet, is hier ook zel den of nooit een fietser aangere den. In de huidige situatie is het volkomen duidelijk dat het fietspad een doorgaande weg is die bij de voorrangsweg (Kogerweg) hoort. Op de Georgiëweg wordt ook ruim van tevoren (vlak bij de Spinbaan) al aangegeven dat de voorrangs weg (Georgiëweg) na 100 meter eindigt. Het zou verwarring schep pen als dat niet meer het geval is en die voorrang nog wel geldt bij het fietspad en niet meer enkele meters verder bij de Kogerweg. Voor automobilisten die op de Georgiëweg rijden, komt de helft van de fietsers van rechts en die zullen ze voorrang blijven geven. Voor automobilisten die vanaf de Kogerweg komen komt de helft van rechts (als ze die zogenoemde twaalf meter als weg zien) of ze geven voorrang omdat ze zich afslaand verkeer voelen. Het gevolg zal zijn dat automobilisten in bijna alle gevallen zullen stoppen voor fietsers (zoals nu in de praktijk ook al gebeurt bij de rotondes in de Pontweg waar het niet hoeft). Als de fietser dan ook stopt, ontstaat er een verwarrende situatie en zal de fietser in de praktijk meestal door mogen rijden. Dat geeft ver traging en als er op enkele tiental len meters nog een fietser aankomt die op snelheid ook mee wil, wordt die misschien niet doorgelaten. Een ander probleem is dat het fietspad (vanuit noordelijke rich ting) dikwijls geblokkeerd zal wor den. Er is tegenwoordig een behoorlijke file van de boot via Akenbuurt en Kogerweg richting Eierland. Deze auto's hebben voor rang op het verkeer uit de Georgi- eweg. Auto's en vrachtwagens hoeven bij doorgang van het hui dige voorstel niet te stoppen vóór het fietspad maar zullen dat over steken en stoppen voor de Koger weg en daarmee het doorgaande fietspad blokkeren. Kortom, een slecht voorstel. Bovendien is het niet meer van deze tijd om fietsers te gebruiken (misbruiken) of belemmeren om zich niet aan regels houdende automobilisten in het gareel te hou den. Norbert Dankers, Kogerweg.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5