Leerlingen OSG De Hogeberg massaal op snuffelstage let op! Bekend making wijzigingsbesluit voor het Natura 2000-gebied Noordzeekustzone NEFIT TEXELSE 4 COURANT Hairstyllng Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Nefit houd t Nederland warm met de nieuwste generatie HR-ketels; de TrendLine De nieuwe TrendLine HR-ketel van Nefit heeft een unieke, revolutionaire High Speed warmte-wisse - laar, vervaardigd door middel van Friction Stir Wel - ding en een zelflerende regeling Intelligence Plus. Met deze regeling bepaalt het toestel op basis van het gebruikersprofiel zelf de optimale instellingen voor comfort en energiezuinigheid. In combinatie met de ModuLinethermostaat heeft u een aange - naam gelijkmatige warmte en een laag energiege - bruik. n Economische Zaken, Landbouw en Innovatie (EL&I) maakt, ter voldoening aan de artikelen 3:42 en 3145 van de Algemene wet bestuursrecht (Awb)bekend dat hij het aanwijzingsbesluit van het Natura 2000-gebied Noordzeekustzone (007) van 25 februari 2009 (Stcrt. 25 februari 2009, nr. 38) en gewijzigd op 14 maart 2011 (Stcrt. 14 maart 2011, nr. 4458) en op 4 oktober 2012 (Stcrt. 4 oktober 2012, nr. 20040) heeft gewijzigd. Het wijzigingsbesluit: Noordzeekustzone (007) Dit wijzigingsbesluit behelst de vermelding van de instandhoudingsdoel- stellingvan de grijze zeehond. Deze instandhoudingsdoelstelling is gelijk aan de doelstelling die is opgenomen in het aanwijzingsbesluit van 25 februari 2009. Opnieuw vaststellen van de instandhoudingsdoelstelling werd nodig na de vernietiging hiervan door de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State in de uitspraak van 16 maart 2011 (zaaknummer 200902380/1/R2). Dit is nagelaten in het wijzigingsbesluit van 4 oktober 2012. Door middel van dit wijzigingsbesluit heeft alsnog vaststelling van de instandhoudings doelstelling v; Hoe kunt u beroep instellen? Belanghebbenden die hun zienswijze als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht of redelijkerwijs niet verweten kan worden dit niet gedaan te hebben, kunnen gedurende zes weken beroep instellen. De beroepstermijn vangt aan met ingang van de dag na de dag waarop het wijzigingsbesluit ter inzage is gelegd en loopt van 19 oktober toten met 29 november 2012. Om in beroep te gaan moet u een beroepschrift sturen naar: Raad van State Afdeling bestuursrechtspraak Postbus 20019,25°° EA Den Haag Het ondertekende beroepschrift dient ten minste te bevatten: uw naam en adres, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht en een opgave van redenen waarom u zich niet met het wijzigings besluit kunt verenigen. Voor het instellen van beroep is griffierecht verschuldigdVoor de meest recente informatie over de hoogte van het griffierecht verwijzen wij u naar de website van de Raad van State: www.raadvanstate.nl. Over de wijze waarop en binnen welke termijn u dit dient te betalen, krijgt u na indiening van het n de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Waar kunt u het wijzigingsbesluit inzien? Het wijzigingsbesluit ligt ter inzage van 18 oktober 2012 tot en met 29 november 2012 en is digitaal in te zien en te downloaden via de internet site: www.rijksoverheid.nl/natu1a2000. U kunt de papieren versie tijdens de reguliere openingstijden inzien op de vestigingen van de Directie Regio en Ruimtelijke Economie van het ministerie van EL&I: - Vestiging Noord: Cascadeplein 6,9726 AD Groningen; - Vestiging Oost: Verzetslaan 30,7411HX Deventer; -Vestiging West: Herman Gorterstraat 55,3511EW Utrecht; - Vestiging Zuid: Keizersgracht 5,5611GB Eindhoven. Nadere informatie Meer informatie over Natura 2000 en gerelateerde onderwerpen vindt u op de website www.rijks0verheid.nl/natura2000. Voorvragen over Natura 2000 in (achtergrond)documenten kunt u op werkdagen van r tot 16.30 uur contact opnemen met het DR-Loket, telefoon 22 333 22 (gratis). Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. Een gezichtsbehandeling van 75 minuten 42,= Schoonheidssalon Els van der Slikke, Noord wester 50, tel. 314287 Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Restaurant De Horizon (Vliegveld Texel) organi seert op zondag 11 no vember een ruil- en/of verkoop boekenbeurs van 10 tit 16 uur. Grals entree/ gratis plaats!!! Graag aanmelden via tel. 0222-311313. www.restau- rantdehorizontexel.nl 15 jaar garantie op de warmtewisselaar Hoogwaardige, duurzame materialen Zeer stil, plaatsbaar in leefruimtes Voorbereid op de toekomst In combinatie met een Nefit SolarLine zonneboi lersysteem verwarmt u zelfs tot 60% van het warm water met gratis zonne-energie, een toepassing waarvoor Gemeente Texel nog steeds subsidie toekent. Kom langs of neem contact op met uw Nefit dealer en Solarline specialist: INSTALLATIEBURO IBS OIIË III. Ill: SCHOOh* Abewaal 13 1791 WX Den Burg Telefoon: 0222-31 31 44 De leerlingen uit het vierde jaar van het VMBO van OSG de Hoge berg liepen afgelopen twee weken stage bij verschillende bedrijven en instellingen. Na de stage maken de leerlingen hier een uitgebreid verslag van. We namen een kijkje in de keuken bij Esmay Hin en spraken in De Gollards met Nadine Saai, Kaya van Benthum en Marllon Correia dos Santos die Zorg en Welzijn volgen en alle drie met ouderen werken. Esmay (15) volgt de richting Con sumptief en is twee weken koks leerling in het restaurant van Hotel Boschrand. Ze wil bakker worden en chef-kok Berend Boks laat haar dan ook lekker kokkerellen. 'Ik maak vaak de toetjes. Gisteren hebben we bonbons gemaakt en die waren heel goed gelukt. Eerder hebben we flensjes gebakken. Ik vind het hier erg leuk', vertelt ze. Ze had een idee van wat ze kon verwachten doordat haar moeder lang geleden ook in het hotel gewerkt heeft. In de keuken loopt ze rond alsof ze er al jaren werkt en het lijkt haar wel wat om een bij baan bij het hotel te hebben. In de Gollards loopt Nadine stage bij dagopvang t'Oppertje. Ze weet nog niet wat ze in de toekomst wil gaan doen, maar het werken met ouderen bevalt haar wel. 'Ik leer heel veel over vroeger. De mensen zijn allemaal erg aardig. Ik zie me dit werk best doen. Ze mag met alles helpen en doet veel spelletjes met de mensen. 'Zoals Rummikub en een moeilijke quiz die ze vol gens mij zelf gemaakt hebben. Er gaan heel veel vragen over Texel. Ook doe ik mee aan het gymen, als je dat zo kunt noemen.' Samen met Kaya hielp ze ook mee met de herfstmarkt, in de Gasterij van de Gollards. 'Dat was een soort van rommelmarkt.' Kaya werkt met demente ouderen bij het Raaksie, onderdeel van de Gollards. 'Ik vond het wel span nend de eerste dag, maar ik vind het heel leuk. Ik doe een beetje dezelfde dingen als Nadine. De begeleiding is heel erg goed en ze laten je alles proberen wat mogelijk is', vertelt ze. Ze had van tevoren niet echt een idee van wat ze kon verwachten, maar het is haar meer dan meegevallen. 'Ik heb geleerd hoe ik met demente mensen moet omgaan. Ze zijn allemaal anders. Ik loop de hele dag het programma mee. 's Ochtends ontbijten en kof fie drinken, daarna gaan de oude ren rusten, waarna het alweer bijna tijd is voor de lunch. Daarna gaan ze weer rusten. Tussendoor praat ik met ze en doen we spelletjes. Vorige week zijn we met een busje over het eiland rondgereden. In de toekomst wil ze wat gaan doen met sport, maar ze weet nog niet precies wat. 'Vorig jaar heb ik sta ge gelopen in een sportschool, dus Esmay Hin liep twee weken stage in Hotel Boschrand dat mocht niet weer, maar dit bevalt ook erg goed.' Marllon zit deze twee weken bij de activiteitenbegeleiding van De Hol- lewal. Hij mag meehelpen bij de fysiotherapeut en praat veel met de ouderen. 'Vorig jaar maakte ik bij oude mensen schoon en toen werd mij vertelt dat ik met ouderen moest gaan werken. Toen dacht ik, dat ga ik maar eens proberen.' Marllon zit op de OSG, maar woont sinds een half jaar in Den Helder. Hij mag daarom 's ochtends iets later beginnen, zodat hij niet een uur eerder met de boot hoeft. Het bevalt hem erg goed in De Holle- wal. 'Alleen krijg ik de neiging om iedereen u te gaan noemen, zoals bijvoorbeeld mijn moeder. Die vindt dat niet zo leuk.' Job Schepers De grootste en goedkoop ste collectie winterjas sen vindt u bij De Concur rent in De Cocksdorp. Nieuwe kans voor twee dehands. Kringloop Effe KiekeSchilderweg 251a, Oudeschild. www.effekie- ke-texel.com. Tel. 321113 of 06-53898264. Alvast noteren: Nico Dros presenteert zijn nieuwe Texelse roman "Oorlogs paradijs" op zaterdag 3 november in Het Open Boek. Bomen vellen en snoeien. Bel Dennis Witvliet boom- en groenonderhoud. Tel. 319721, na 16.00 uur. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl Gebakken zeetong, de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. (331133339 Per 1 december te huur: bovenwoning in Den Burg Woonkamer/keuken, 2 slaapkamers, badkamer, apart toilet en balkon. Eigen parkeerplaats. Ca. 75 m2 woonoppervlakte. Te bevragen: 06 22 41 68 96 Djembéles van Severin 06 - 209 888 35. Kunsthuystexel.nl w ww.texel sea ut o pa gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Het boek 225 jaar be drijvigheid in en om Oosterend" is te koop bij: Boekhandel het Open Boek, Den Burg. Boek handel het Olijfblad, Den Burg. Speelgoedhuis Vis ser, Oosterend. Familie J. Brouwer, Ankerstraat 17 Oosterend. Kringloopwinkel "Effe Kieke". Feestelijke her opening op za. 3 novem ber van 10.00 tot 17.00 uur. Schilderweg 251 a, Oude schild. Tot Effe Kieke! Nieuw! Elke zondag 'Fly Tea' v.a. 11.00 uur. Zoet, hartig en gezellig. 16.50 p.p.; met kans op een gratis rondvlucht! Restaurant De Horizon (vliegveld). Graag res.: tel. 311313. Info: www. restaurantdehorizon- texel.nl. Heftruckcertificai Info en opgave Telefoon: 310678 Heftruckchauffeurs Woensdag 21 november Herhalingscursus/

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4