1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Café De Zwaan opent de deur @txl Texelse fanfarekorpsen houden festival Een bruin café waar iedereen welkom is VRIJDAG 26 OKTOBER 2012 Stijldansen In dorpshuis De Bijenkorf in Oos-terend wordt zaterdag 27 oktober vanaf 20.30 uur een dansavond gehouden, met dansles door Judith Vlaming en Ewald Witte. Deelname kost €1per persoon. Filmhuis In het filmhuis van De Kroon prins in Oosterend draait don derdag 1 november Young@heart, een indrukwek kende en ontroerende docu mentaire over een koor dat Jimi Hendrix, Nirvana en Coldplay op het repertoire heeft. Met als kleine kanttekening dat de koor leden gemiddeld 81 jaar oud zijn. De voorstelling begint om 21.00 uur, de toegang bedraagt €7,50. Brakenhoff in Anna Paulowna In de bibliotheek van Anna Pau lowna exposeert Roel Braken hoff van 1 november tot 15 december een selectie van zijn schilderijen, waaronder een serie Westfriese landschappen en diverse Texelse werken. Op vrijdag 2 november verzorgt de kunstenaar vanaf 17.00 uur een presentatie. Peter Leeuwenkamp tapt een pilsje in het zojuist heropende café De Zwaan. (Foto Gerard Timmerma Bazaar In De Burcht in Den Burg wordt vrijdag 2 november de jaarlijkse bazaar gehouden. De deuren van de kerk zijn open van 10.00 tot 16.00 uur. Mensen die nog spullen hebben voor de rommelmarkt, kun nen contact opnemen met tel. 313105. Buiten de rommelmarkt worden spelletjes gedaan en zelf gemaakt artikelen verkocht. Ook wordt een loterij gehouden en wor den er oliebollen gebakken, 's Avonds wordt binqo qespeeld in De Schakel. Yoga Bij yogapraktijk Matsyendra in Den Burg gaat donderdag 8 november een kennismakings cursus meditatie van start. Deze meditatie richt zich op het 'leeg maken'. Donderdag 10 janu ari start Matsyendra met een cur sus 'Adem en ontspanning', waar bijdoormiddel vanyoga-oefeningen het bewustzijn wordt versterkt en de zintuigen meer ervaren. Beide cursussen bestaan uit acht weke lijkse lessen op donderdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. Deelname kost €68,-. Voor aanmeldingen en inlichtingen, tel. 322009 of e-mail- adres midubois@texel.com. Café De Zwaan is weer open. De nieuwe eigenaars Peter Leeu wenkamp en Rina Noor uit Medemblik hebben de zaak van binnen ingrijpend vernieuwd en willen er een mooie tijd van maken. 'Een gezellig bruin café waar iedereen welkom is en zich thuis voelt.' Zater dag 3 november van 19.00 tot 21.00 uur houden ze open huis. Na het financiële bankroet van hun voorganger, was het lange tijd stil in de Zwaanstraat. Dat er wat stond te gebeuren was de afgelopen maanden wel te mer ken. Er werd druk gewerkt in het café, waar vloer, muren en plafond werden gestript en vernieuwd. Er kwamen nieuwe barkrukken, het overige meubilair werd vervangen en er staat een nieuw biljart en een poolbiljart. Met het Bluesfestival ging de tent voor het eerst open, op de zaterdagavond stond het publiek als vanouds schouder aan De Burgemeester de Koninghal in Den Burg biedt zaterdag 3 november onderdak aan het jaarlijkse Fanfarefestival. Het eerste optreden begint om 19.30 uur. Vijf gezelschappen verlenen mede werking aan het Fanfarefestival, dat als vanouds wordt georgani seerd onder auspiciën van het Contactorgaan voor Zang en Muziek. Uiteraard zijn er optredens van de drie Texelse fanfarekorp sen: Excelsior (dat onder leiding staat van Betty Bakker), DEK (met schouder. De vergunning was toen officieel nog niet rond, maar het werd gedoogd. Nadat de papieren definitief in orde waren, mocht de zaak definitief open. Wel een hele stap voor de nieuw komers. Maar nieuw in de horeca zijn ze niet. In Medemblik runnen ze eetcafé Jij en Ik en tot voor kort hadden ze ook een zaak in Frank rijk, een Ierse pub. Peter kende Texel wel, Rina kwam er een half jaar geleden voor het eerst. En werd op slag verliefd op het eiland. Ze wonen inmiddels in Oudeschild, als het café in Medemblik is ver kocht, kunnen ze zich volledig op De Zwaan richten. Het was Paul Snijder, vertegen woordiger van de Texelse Bier brouwerij, die het tweetal tipte dat De Zwaan te koop stond. Leeu- dirigent Michiel Drijver) en het Koninklijk Texels Fanfarecorps (geleid door Wendy Prins). Daarnaast is er muziek van het Seniorenorkest (geleid door Johan Ran) en de percussieband van Excelsior met dirigent Bert Kem per. Aan het eind van de avond beklim- Bridgecursus De gezamenlijke bridgeclubs op het eiland bieden vanaf 1 novem ber een cursus aan. De lessen worden gegeven in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg, steeds op donderdag vanaf 19.30 uur. De cursus bestaat uit onge- Film Een nachtelijke voorstelling in Cinema Texel, waar in de nacht van dinsdag op woensdag om 00.07 uur de premièrevoorstelling begint van de drieëntwintigste film rond James Bond, alias geheim agent 007. In Skyfall wordt Bonds loyali teit aan M getest als haar verleden haar komt achtervolgen. Als MI6 onder vuur ligt, moet 007, vertolkt door Daniel Craig, de dreiging opsporen en vernietigen, hoe per soonlijk het ook wordt. Nieuw in Cinema Texel is de senio renmiddag. Op dinsdagmiddag worden speciaal geselecteerde films voor 'de iets oudere onder ons' vertoond. Het licht staat bij binnenkomst hoog en het geluid van de film zachter. Bezoekers worden in de pauze getrakteerd op koffie en koek. Dinsdag 30 oktober draaien in dit kader De Marathon en Hope Springs. De term senioren moet overigens niet al te letterlijk worden genomen. De bioscoop wil op deze middag voor 'een rustige ambiance'. Een groot deel van het programma wenkamp: 'In Medemblik schen ken we ook Skuumkoppe en Texels Bock en ook daar valt het erg in de smaak. Van het één kwam het ander. Texel is een mooi eiland en de mentaliteit van de Texelaars en de Westfriezen verschilt volgens mij niet zoveel. We geloven in de toekomst van het cafébedrijf. Als je maar open en eerlijk bent en op een leuke manier omgaat met de klant. En op z'n tijd iets organiseert. Op zondag 4 november houden we hier het 10 over rood toernooi. Ik verdubbel het inschrijfgeld, de opbrengst gaat naar de Hartstichting. We willen hier ook live muziek naar toe halen, jaren '60, '70 en '80 en een jam sessie voor Texelse muzikanten lijkt me ook leuk. De biljartclub is weer terug op de dinsdagavond en als andere biljartclubs interesse hebben, dan zijn ze van harte wel kom. Dat geldt ook voor dart clubs.' men alle deelnemers nog eenmaal het podium voor een gezamenlijk slot. Daarbij is de regie in handen van Michiel Drijver. De toegang is gratis, na afloop wordt gecollecteerd voor een bij drage in de kosten. veer elf lessen. Timmer heeft ruime ervaring in het geven van bridgeles en is ook bekend met de praktijk. Geïnteresseerden voor wie de don derdagavond niet past, kunnen een andere afspraak maken. Deel name aan de cursus kost €30,-, inclusief lesboek. Voor aanmeldin gen en inlichtingen, tel. Tel. 329601 of e-mailadres fam.timmer@texel. is nog een weekje geprolongeerd. Dat geldt onder meer voor de Nederlandse komedie De Mara thon, waarin hoofdrollen worden gespeeld door onder anderen Mar tin van Waardenberg, Frank Lam- mers, Stefan de Walle en Georgina Verbaan. Het verhaal gaat over de Rotterdamse vrienden Gerard, Leo, Kees en Nico. Zij werken gebroe derlijk samen in de garage van Gerard, maar de zaken gaan niet al te best. Het viertal komt op het lumineuze idee zich te laten spon soren en mee te doen aan de marathon van Rotterdam, om op die manier de garage van de onder gang te redden. Bekende en nieuwe elfjes spelen de hoofdrol in het Disney-sprookje Tmkerbell: Het geheim van de vleu gels. De club van Sinterklaas en het geheim van de speelgoeddokter gaat over de mysterieuze verdwij ning van Sint uit zijn kasteel, vlak voor 5 december. Mees Kees is gebaseerd op de populaire gelijk namige kinderboekenreeks van Mirjam Oldenhave. Het volledige programma is te lezen in de agenda elders in deze krant en via www.cinematexel.nl. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http://rn.texelagenda.nl/ nl. Vrijdag 26 oktober: 20.00 uur. In grand café De Hollebol in Den Burg begint om 20.00 uur een tangosalon met voorafgaand een workshop. Deelname kost €12,50 of €5,- (na 21.00 uur) zonder work- Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Tinker Bell 3D NL; 11.30 De Club van Sinterklaas; 13.30 Mees Kees; 14.00 Tinker Bell 3D NL; 16.00 Mees Kees; 16.30 De Marathon; 18.45 De Mara thon; 19.15 Hope Springs; 21.30 De Verbouwing; 22.00 Ted. Zaterdag 27 oktober: 14.00 uur. Bij Keukencentrum Texel aan de Bernhardlaan in Den Burg wordt van 14.00 tot 16.00 uur een (gratis) kookdemonstratie gegeven. 19.30 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager op het terrein van Ecomare wordt bij goed weer vanaf 19.30 uur door een telescoop naar de sterren gekeken. Voor informatie en aanmel den: tel. 06-53340063. 20.00 uur. Bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg gaat om 20.00 uur de Snertrit van de MAB-club van start. Deelname kost €7,- per auto. 20.00 uur. In dorpshuis De Wald hoorn begint om 20.00 uur een gezellige avond voor bewoners van Den Hoorn en omgeving. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Tinker Bell 3D NL; 11.30 De Club van Sinterklaas; 13.30 Mees Kees; 14.00 Tinker Bell 3D NL; 16.00 Mees Kees; 16.30 De Marathon; 18.45 Hope Springs; 19.15 De Verbouwing; 21.30 De Marathon; 22.00 Ted. Zondag 28 oktober: 0.50 uur. Hardlopers houden een nachtelijke marathon voor het goede doel (Spieren voor Spieren). Ze lopen de Texel Halve Marathon (10 of 21 km) in tegengestelde richting. De eerste gaat om 0.50 uur van start op de Groeneplaats in Den Burg. De finish is even na 3.00 uur (2.00 uur wintertijd) op de TESO-haven. 10.00 uur. Bij evangelistenpaar Jan en Paula Brouwer (Keesomlaan 4A, Den Burg) begint om 10.00 uur een huissamenkomst. 11.00 uur. Aan de voet van de Fon teinsnol aan de Rozendijk in de Den- Een slimme meid De afdeling Gynaecologie van het Gemini Ziekenhuis in Den Helder verzorgt donderdag 8 november een informatieve avond met als titel 'Een slimme meid heeft haar kinderwens voorbereid'. De bijeenkomst is bedoeld voor vrouwen die nu, of mogelijk in de toekomst, een kinderwens hebben. Partners zijn uiteraard ook van har te welkom. De bijeenkomst wordt Nederland Leest Leden van KopGroep Bibliothe ken, waar ook de bibliotheek in Den Burg onder valt, krijgen van donderdag 1 tot en met vrijdag 30 november het boek De don kere kamer van Damokles cadeau. Dit in het kader van de leesbevorderingsactie Neder land Leest. De centrale vraag in het boek van W.F. Hermans is wat goed is en wat fout. Is sigarenhandelaar Ose- woudt, die tijdens de Tweede Wereldoorlog opdrachten uitvoert voor zijn dubbelganger Dorbeck, nu een verzetsheld of een verra der? In deze roman - uit 1958 - komen alle thema's van Hermans aan bod: angst, dreiging en ver raad en de ongrijpbaarheid van de werkelijkheid. Voor meer informa tie, www.nederlandleest.nl. Het boek wordt cadeau gegeven zolang de voorraad strekt. crossloop van start. Diverse afstanden (van 1 tot 8,7 km). Inschrij ven bij hotel Bos en Duin. 14.00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 14.00 uur een optreden van Popkoor Texel en het koor Noisy Voices uit Cuijk. Entree 14.00 uur. In strandpaviljoen Paal 12 begint om 14.00 uur een optreden van het trio All the Queens Men (met oud-Texelaars Benjamin en Daniël de Boer). Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Tinker Bell 3D NL; 11.30 De Club van Sinterklaas; 13.30 Mees Kees; 14.00 Tinker Bell 3D NL; 16.00 Mees Kees; 16.30 De Marathon; 20.00 De Mara thon; 20.30 Ted. Maandag 29 oktober: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommel markt. De opbrengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 19.00 uur. In de Zeemanskerk in Oudeschild wordt van 19.00 tot 20.00 uur een leesuur gehouden in het kader van de Bijbel-10-daagse. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 De Marathon; 20.30 'mystery Dinsdag 30 oktober 19.00 uur. In de RK-kerk in De Cock- sdorp wordt van 19.00 tot 20.00 uur een leesuur gehouden in het kader van de Bijbel-10-daagse. 19.30 uur. Het Alzheimer Café in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg staat in het teken van dementie en euthanasie. Aanvang 19.30 uur. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De Verbouwing; 14.00 Hope Springs; 20.00 De Marathon; 20.30 Ted. TESO Om de drukte de baas te kunnen, zet TESO in en rond het weekend soms een extra boot in. Dat gebeurt vrijdag (vandaag) van 9.30 tot 16.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Automobilisten moeten rekening houden met wachttijden van een half uur tot een uur. Deze kunnen vrijdag in beide richtingen ontstaan en zon dag en maandag op Texel. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso.nl. gehouden in de Zr. Kueterzaal en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aan deelname zijn geen kosten verbon den, wel is aanmelden noodzake lijk. Dit kan bij het Patiëntenser vicebureau, telefoon (0223) 69 63 46 of per mail: psb@gemini-zie- kenhuis.nl. Graag vermelden met hoeveel personen men de avond wil bijwonen. Bijzondere bijstand In samenwerking met de gemeente Texel verzorgt de Stichting Welzijn Ouderen Texel (SWOT) donderdag 1 november een informatieochtend over de bijzondere bijstand. De bijeen komst wordt gehouden in De Buureton en begint om 10.30 uur. Gastspreker is Miranda Wessels, klantmanager bij de afdeling Werk, Inkomen en Zorg (WIZ) van de gemeente Texel. Zij vertelt over wanneer en hoe mensen in aan merking kunnen komen voor deze bijzondere bijstand, die bedoeld is voor extra kosten als een hoorap- paraat, een bril of hulp in de huis houding. De bijeenkomst is gratis toegankelijk, aanmelden is gewenst. Dat kan via tel. 312696 of e-mailadres swot@texel.com. Winterkriebels Morgen gaat de tijd om, het wordt tijd voor de winter. Of eigenlijk wordt het de tijd van de winter. Vanaf nu geen hitte meer. De tijd omzetten helpt eigenlijk maar eventjes. Het wordt nu toch wel donker en daar is niks aan te doen. Maar of dat vervelend is? Integendeel naar mijn idee! De winter vind ik juist tof met zo veel verschil lende dingen. Om op te noemen heb je bij voorbeeld de feest dagen natuurlijk, met zijn mannen met baarden, het wordt weer koud en mis schien komt er zelfs wat sneeuw en ijs. Dat zijn een paar din gen waarom ik winter leuk vind. De kerst boom opzetten geeft ook altijd dat winterse gevoel. Het liefst zou ik een kerstboom het hele jaar willen laten staan, zo mooi vind ik dat. En er komt in de winter weer een nieuw jaar. Natuurlijk zijn er ook dingen die ik wat minder vind. Om op te noemen: vanaf begin september beginnen ze al met het gedoe van pepernoten en marsepein. Als Sinterklaas er dan uiteindelijk is en je wil een chocolade letter van je naam kopen, dan is die allang uitver kocht en kan je alleen nog een Wham op de radio gehoord te hebben begin ik te hopen dat het inderdaad the last Christmas is, om zijn liedjes. En dan is het alle maal voorbij en dan is het alweer 2013. Want zo snel gaat dat ook dan wel weer. Gelukkig maar. Want altijd, ook al vind ik de winter nog zo leuk, denk ik op een koude dag, kon ik nu maar in mijn korte broek lopen. En kon ik mijn jas maar weer uit doen als ik op de fiets zit. Dan is het zomer en loop ik in me korte broek, zit ik zonder jas aan op de fiets, wou ik dat ik niet op de fiets zat. Want fietsen vind ik niet zo leuk. Het is ook nooit goed. Maar eigenlijk is het juist altijd goed. Want vroeg of laat wordt het toch wel weer zoals je nu wilt. Dat is het leuke aan sei zoenen denk ik. En vind je het niet leuk, dan heb je altijd landen waar het altijd koud of altijd warm Nachtelijke première James Bond

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2