1113 Op de hoot TEXELSE 8 COURANT - Talent in actie bij Koger voetbalclinic Nachtelijke marathon voor het goede doel Figuranten nodig voor film Sport Noorlander en Van der Linde oppermachtig bij dressuur VRIJDAG 26 OKTOBER 2012 Zeventig kinderen vermaakten zich prima bij de derde voel 'Talent genoeg op Texel. Als dat soort spelers goed wordt bege leid en getraind, dan kunnen ze heel waardevol zijn voor de club waarbij ze spelen.' Organisator Jan Loew blikt tevre den terug op de voetbalclinic die maandag voor de derde keer bij SV De Koog werd gehouden. Er deden zeventig pupillen in de leeftijd van 6 tot en met 12 jaar aan mee. Ook met de minder getalenteerde deel nemers was Loew blij. 'Je ziet dat er behoefte is aan deze clinics. De kinderen vermaken zich prima en gaan tevreden weer naar huis.' Het programma bestond uit twee gedeelten, 's Ochtends gingen de spelertjes de strijd met elkaar aan in diverse spelvormen, opgezet volgens het programma Goalmas- ter. Daarbij werden ze opgedeeld in zestien landenteams. Winnaar werd Frankrijk, dat de meeste pun ten verzamelde. Het middagpro- Voor tweede keer de hoogste score Peter van Heerwaarden en Huug Snoek hebben voor de tweede achtereenvolgende week de hoogste score in de klaverjas- competitie behaald. John Vla ming en Eric Jan Geus blijven aan de leiding in het klasse ment. Snoek en Van Heerwaarden verke ren in uitstekende vorm. Na een flitsende opening van bijna 2300 punten volgden drie potten van ruim boven de 1800 en ze behaal den met 7773 punten de op één na de hoogste score van dit seizoen. Door twee rondewinsten stijgen ze naar de derde plaats en vinden aansluiting bij de kop van het klas sement. Afgezien van deze hoge score waren de verschillen klein. Het verschil tussen de tweede en de laatste plaats was minder dan 1000 punten en dat komt niet vaak voor. Weijdt en Koomen tekenden met 6731 punten voor de tweede plaats en maakten daarmee een flink deel van hun achterstand goed. Ook in het klassement staan zij nu tweede. Cees Vinke en Carlo Bos lijken zich te herstellen van een beroerde start. Zij werden der de met 6426 punten. Winst in het klassement leverde het niet op, maar ze nemen wat afstand van de rode lantaarn en kunnen weer naar boven kijken. Debutanten Wil Maas en Hennie Achterberg speelden zich voor het eerst in de top-5 en kwamen tot 6414 punten. Echt hoge scores hebben ze nog niet gehaald, maar zij draaien solide Behalve dat de halve marathon van zaterdag 27 op zondag 28 oktober 's nachts en in omge keerde richting wordt gelopen, is ook bijzonder dat de lopers niet samen starten, maar wel zo veel mogelijk samen finishen. Starten kan vanaf 0.50 uur. Op de Groeneplaats gaat vanaf dat moment een klok lopen. Niet vanaf 00.00 uur, maar vanaf 2.15 uur, en de klok telt daarna terug. Wie denkt 2.15 uur nodig te hebben, moet dus direct om 0.50 uur van start gaan. Wie denkt een kwartier kor ter nodig te hebben, start ook een kwartier later. Bedoeling is dat alle lopers om 3.05 uur op de veerha ven finishen. (Om het nog wat moeilijker te maken: omdat om 3.00 uur de wintertijd ingaat, is het dan nog maar 2.05 uur). Lopers die 10 kilometer willen doen, kunnen vanaf 1.55 uur starten. De initiatiefnemers hebben zich laten inspireren door de Wintertijd Challenge Spieren voor Spieren. Bedoeling daarvan is dat zoveel mogelijk sporters op zoveel moge lijk plaatsen in Nederland in de nacht van 27 op 28 oktober in actie komen om geld in te zamelen voor kinderen met een spierziekte. Voor deze nacht is gekozen omdat deze door het ingaan van de wintertijd een uur langer is dan gebruikelijk. Binnenkort beginnen op het eiland de opnamen van de speelfilm Altijd Zondag. De pro ducent is hiervoor nog op zoek naar figuranten. Altijd Zondag is een film van Eché Janga, die zich na een studie Media en Cultuur aan de UvA aanmeldde voor een opleiding regie aan de Filmacademie. Hij studeerde af met Mo, die goed werd ontvangen en verschillende prijzen won. Na zijn afstuderen maakte hij de tien minuten durende film Ter observa tie en dit jaar de korte film Stock holm. Altijd Zondag, zijn eerste speelfilm, vertelt het verhaal van de crimineel Frans Weeling die zich, na een openbaring op Texel, realiseert dat hij alleen maar een schakel is in de hele aardse keten. Hiermee wordt hem de ogen geopend, maar dit hernieuwde inzicht is in conflict met zijn positie en zijn vooruitzich ten in de onderwereld. Zijn innerlij ke strijd wordt uitgebeeld in een scenario van Sammy Reijnaert. Janga wil films maken met een internationale uitstraling, waarbij belangrijk is dat de kijker erdoor geraakt wordt. Voor de opnames van Altijd Zon dag zijn veel figuranten nodig, gangsters, gasten aan tafel, perso neel en toevallige voorbijgangers. Figuranten dienen een aantal uren per dag op de set aanwezig te zijn en ontvangen daarvoor een kleine vergoeding. In totaal zijn 25 men sen nodig. Aanmelden kan door inschrijven via www.castingspot.nl en daarna een mail te sturen met de mededeling dat men op Texel woont. 'Gebruik dat ene uurtje extra om je gezonde spieren in te zetten voor kinderen met een spierziekte', is het motto van de (landelijke) orga nisatie. De Texelaars geven er hun eigen draai aan door de Texel Halve Marathon in tegengestelde richting te lopen. 'Van lopers is het meestal de bedoeling en de sport om de spieren steeds sterker te laten wor den. Voor mensen met een spier ziekte werkt dit meestal de andere kant op. Dus.... In de nacht van 27 op 28 oktober gaan wij lopers ook eens de andere kant op', aldus de zegsman. Inschrijven kan in de nacht van de loop vanaf 0.15 uur in hotel De Lindeboom. Deelname kost €15,-, een bedrag dat in z'n geheel wordt overgemaakt naar Spieren voor Spieren. Texel Tours sponsort de bus die na afloop de deelnemers van 't Horntje naar Den Burg brengt. Op hoeveel deelnemers de initia tiefnemers kunnen rekenen, vinden ze moeilijk te schatten. 'We heb ben nu (dinsdag aan het einde van de ochtend, red.) 32 toezeggingen. Maar het kunnen er ook wel 80 worden. De meesten lopen waar schijnlijk 10 kilometer.' gramma bestond uit een toernooi- tje waarbij zeventallen tegen elkaar speelden. Spelers van het eerste elftal van SV De Koog en enkele andere vrijwilligers zorgden ervoor dat het vlekkeloos verliep. Na afloop werd Donna van der Slikke uitgeroepen tot pupil van het toer nooi. Zij ging met een bal naar huis. Volgend jaar mei hoopt Loew voor de vierde keer een voetbalclinic te houden. Eva van der Linde ging zondag in manege Akenburg met twee paarden van start in de klasse ZZ-licht, de hoogste klasse waarin op Texel kan worden gereden. Met Belle Lady Texel behaalde Van der Linde in twee zeer nette proe ven maar liefst vier winstpunten (232, 234) en twee eerste prijzen. Ook behaalde ze een winstpunt met Zeestar Texel (210). Priscilla Noorlander verscheen ook met twee paarden aan de start. Zij behaalde monsterscores met Cordoba en Dionisos, beide gefokt door Kees Kikkert. Met Cordoba kwam zij uit in de klasse M1, wat vier winstpunten opleverde (204, 206), en met Dionisos behaalde ze drie winstpunten in de klasse L1 (189, 201). Met beide paarden ein digde ze tweemaal op de eerste plaats. Milou Kooiman behaalde met Wild Passion vier winstpunten (199, 199) en twee eerste plaatsen bij de M2-pony's, Bo Krause met Golden Legend twee winstpunten (181,184) en twee eerste plaatsen bij de L1 -pony's. Frida Tuitman reed met Tresor twee nette proe ven bij de M1 -paarden en behaalde twee winstpunten (190, 189) en een tweede en derde plaats. Maartje Meijer-Jongejan reed met Meelehoeve's Burberry Brown pakte een tweede plaats en twee winstpunten (191, 185) bij de M1- paarden. Marloes van der Vis werd derde met Zorro en behaalde een winstpunt (187). Laura Westerlaken en Marilyn Brouwer behaalden bei de een winstpunt in de klasse L2- paarden en voor Bente Jalving met Rico was er een winstpunt bij de B-pony's. Ook Charity Wetsteen behaalde met Newton een winst punt in de klasse M2-paarden (180). mee in de top 10 en staan nu op de zevende plaats. Fenny van Exel en Tiny Kok presteren tot nu toe pri ma. Zij eindigden met 6400 punten op de vijfde plaats en stijgen van veertien naar twaalf, maar in de grote middenmoot zijn de verschil len maar klein. Het gemiddelde was met 6249 punten niet hoog en ook het aantal marsen was met 28 niet uitzonderlijk. Vlaming en Geus houden de lei ding in het klassement, maar wis ten voor het eerst dit seizoen de 7000 niet te halen. Hierdoor werd hun solide voorsprong wat kleiner. Weijdt en Koomen staan met ruim 900 punten achterstand op de tweede plaats en de 'mannen in vorm' Van Heerwaarden en Snoek staan derde op iets meer dan 1000 punten. Lastige wedstrijd dames Tevoko Voor het damesteam van volley balvereniging Tevoko staat zaterdag de lastige uitwedstrijd tegen Madjoe 2 uit Enkhuizen op het programma. Dit team bestaat uit oudere gerou tineerde spelers en staat bekend om de inzet en het slimme spel. Madjoe 2 staat op de vierde plaats, met drie gewonnen wedstrijden en één verloren. Twee jaar geleden verloor Tevoko zowel de uit- als de thuiswedstrijd tegen dit team, maar de overwinning op MBSOV heeft het vertrouwen in eigen kunnen hersteld. Tevoko zal in Enkhuizen zijn uiterste best doen om enkele punten mee naar huis te nemen. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Sprong in Enkhuizen en begint om 12.30 uur. Tweede loop crossseizoen Bij Bos en Duin aan de Bakken- weg in De Dennen wordt zon dag 28 oktober de tweede loop van het boscrossseizoen gehou den. Atletiek Vereniging Texel heeft een ronde uitgezet van 2935 meter, die één keer of meerdere malen gelo pen kan worden. Voor de jeugd (D) van 12 en 13 jaar is een ronde van 1700 meter uitgezet en voor de kinderen tot en met 12 jaar een ronde van 1000 meter. Inschrijven kan vanaf 10.15 uur. De jeugd start om 11.00 uur, de senioren om ongeveer 11.20 uur. Een abonnement voor alle crossen kost €18,- voor volwassenen en €12,- voor kinderen. Leden van AV Texel genieten korting. Voor meer informatie, tel. 313387. Oud-Texelaar Jort Hammer (27) heeft na het behalen van zijn bache lor Aardweten schappen met specialisatie Fysische Geo grafie aan de Vrije Universi teit (VU), nu ook zijn masteroplei- ding Oceanography Limnology aan de Universiteit van Amsterdam (UvA) voltooid. Junior Masterchef Xander van Boven is zaterdag 27 oktober te zien in het programma Junior Masterchef op SBS6. De uitzending begint om 19.00 uur. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 30 oktober Veld A 19.00 NIOZ1 -Kapsalon Kobeko 19.45 Kobeko-Paal 28/Krim Cocky's 20.30 Peperm-Autocentr Paal 28/K 21.15 Jumbo-Randstad Pepermolen 22.00 Falcon-NIOZ 3 Randstad Veld B 19.00 SIBO-PFB AH 19.45 AH-Ecotiem PFB 20.30 IBS-NIOZ 2 Ecotiem 21.15 Alektraon-RAB IBS 22.00 Imares-Bonte Veld C 19.00 Tevoko O-Krim Tevoko J 19.45 Tevoko J-Bar S Tevoko O 20.30 Otto's-Salique Bar S 21.15 De Rog-Timmer s Salique 22.00 Kees de Waal-Kobeko 2 Timmer s Zwembad van het jaar Zwemliefhebbers kunnen tot 23 november een stem uitbrengen voor het zwembad van het jaar. Dit keer komen de overdekte zwembaden aan bod, waardoor ook Calluna bij De Koog voor de titel in aanmerking komt. Via www. zwembadvanhetjaar.nl kan een cij fer worden gegeven voor prijs/ kwaliteit verhouding, gezelligheid, klantvriendelijkheid, gastvrijheid en hygiëne. De prijzen worden uitge reikt op zondag 28 november tij dens de recreatie vakbeurs in Gro ningen. Bijbelzondag In het kader van de Bijbel-10- daagse houdt de Texelse Raad van Kerken een viertal lees- avonden. De Bijbel-10-daagse staat dit jaar in het teken van de Psalmen. In dat verband is gekozen voor het thema 'Zing, bid, fluister, schreeuw - Wijze woorden uit de psalmen'. Tijdens de leesuren wordt door verschil lende mensen voorgelezen. De leesuren duren van 19.00 tot 20.00 uur en worden gehouden op maan dag 29 oktober in de Zeemanskerk in Oudeschild, op dinsdag 30 okto ber in de Fransisca Romanakerk in De Cocksdorp, op woensdag 31 oktober in De Poort in Den Burg en op donderdag 1 november in de kerk in Den Hoorn. Deelname is gratis, de programma's zijn in alle vier kerken verschillend. Geknipt Geslaagd Nienke Anouk Kruit hof uit Oos terend is aan de Rijksuni versiteit te Groningen afgestudeerd als socioloog op het gebied van Gezond heid, Zorg en Welzijn. In 2009 behaalde zij haar diploma HBO- verpleegkunde diploma en per november zal zij als docent werk zaam zijn aan de academie voor verpleegkunde van de Haagse Hogeschool. Scherpe woorden in column VIVA de reactie van TESO: 'Omdat de columnist bij ons geen klacht heeft ingediend, ontbreekt het aan feiten waardoor het gestelde niet nader geverifieerd kon worden. De columnist beschrijft de mede werker op denigrerende wijze, het geen wij ongepast vinden. Wij zou den het zeer op prijs hebben gesteld, wanneer VIVA of de colum nist voorafgaand aan plaatsing contact met TESO zou hebben gezocht. Nu dat niet is gebeurd zul len wij hier zelf het initiatief toe nemen.' In zijn column in VIVA beschrijft schrijver en filmmaker Kees van Nieuwkerk hoe hij met de tandem op het autodek van de veerboot belandt, waar hij vervolgens in con flict raakt met een van de mede werkers van TESO. Hij beschrijft deze als 'deurgorilla', 'het type dat je ook wel eens bij de ingang van nachtclubs ziet staan'. De in scher pe bewoordingen gestelde column leidde desgevraagd tot de volgen- Inkomsten leges €100.000,- lager Door de malaise in de bouw hield de gemeente voor rekening met een daling van de inkomsten uit leges van €300.000,-. Dat bleek te pessimistisch. Wethou der Visman verwacht uit te komen op een daling van €100.000,-. 'Er bleken nog een paar aanvragen voor familiehuizen op De Krim te liggen', noemt Visman enkele voor beelden waardoor er uiteindelijk meer aan leges binnenkwam dan gedacht. Voor 2013 worden de inkomsten €100.000,- lager geraamd. Daarbij gaat het college er van uit dat de maatregelen voor de bouw, waarbij de uitbreiding van zomerwoningen zonder beta ling van leges kon, in 2013 niet wordt voortgezet. Continuering van dit voordeel zou een extra verla ging van de opbrengst van €70.000,- betekenen. B en w voe len er niets voor hier een alterna tieve oplossing voor te vinden. Ver wacht wordt dat de bouw pas in de volgende jaren weer wat aantrekt. zo de boot op. Wel moet je eerst de haven berei- van meneer onze dag e windkracht negen vol In hel gezlchl konden uit te lachen. vooruit kwamen wc niet op ome tandem. Geluk- zeker: wij gingen niet vi klg werd dit opgemerkt door een vriendelijke We zeiten de (iels op sl< bezorgd en aanbood ons met zijn bestelbusje ver- boot af fietsen en dit ke had begrepen, was dat wij de fiets nog bij de ver- Texel raakten we echter 'm te missen, zo de bijna vertrekkende boot op. plaatselijke bierbrouwe ten bi? nm de trant wnrr af If tintnen Ham Iyysskuur ManninHnM

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8