.txl TEXELSE 12 COURANT Ook Peek in Gault Millaugids Legalisatie Zeshonderd politiek heet hangijzer VRIJDAG 9 NOVEMBER 2012 In de nieuwe Gault Millau-gids, die deze week uitkwam, staat niet alleen Bij Jef in Den Hoorn genoemd, ook restaurant Peek in de Gravenstraat in Den Burg en Texel Suites op de haven van Oudeschild komen er goed af. Dat Bij Jef het goed zou doen, was te verwachten, het restaurant heeft nog altijd een Michelin-ster. Gault Millau noemt het zelfs - met foto - bij de 'Onbetwistbare top' en plaatste ook een foto bij het overzicht van restaurants in Noord-Holland. Bij Jef krijgt 16 van de maximaal 20 punten en twee 'mutsen' van de vier die er te krijgen zijn. 'Alles komt steeds meer op één lijn te liggen', schrijft de gids, waarvan inmiddels 40.000 exemplaren worden verspreid. In een andere categorie speelt ook Peek (voorheen Het Vierspan) uit de Gravenstraat mee. Het restaurant - dat inmiddels al bijna dertig jaar bestaat - krijgt twaalf punten en een hartje van de prijs-pleziercategorie. Een van de criteria om in deze lijst te komen, is het serveren van een drie gangenmenu voor maximaal €40,-, waarbij ook de a la carteprijzen aan trekkelijk blijven. 'Maar er komt meer bij kijken. Voor een vriendelijk geprijsd menu alléén kom je als gast niet terug. Als de rest tegenvalt, houdt de gast het na één keer wel voor gezien', aldus de gids. 'Een prettige sfeer en vriendelijke ser vice', wordt over Peek gezegd. Vol gens Erik Pekel van het restaurant in Den Burg is aan de vermelding in de gids en de waardering te merken dat Texel ook landelijk aantrekkelijk begint te worden 'wat betreft lekker eten en lekker slapen'. Bij Jef DEN BURG Peek *C Warm interieur mei designklassiekers, een tijdje terug helemaal geüpdatet, ter- wijl de zaak zelf al meer dan twintig jaar bestaat! Heette voorheen 't Vierspan. De kaart wordt wekelijks aangepast. Seizoensgebonden producten (heerlijk Texels lam) liggen dus aan de basis. Pri ma wijnen, ook per glas. Prettige sfeer en vriendelijke service. Gravenstraat 3 1791 Ci Den Burg Tel. 0222-313176 www.peektexel.nl ^43 027,50 - 45 Sdi/wo In het hoog seizoen 6 dagen per week geopend Kr1 y PIN Hotel Texel Suites op de haven van Oudeschild wordt in de gids genoemd bij de 'aanbevolen hotels'. De Michelingids 2013 verschijnt aan het eind van deze maand. Geen alcohol onder de 16 Tijdens zijn bezoek aan het eiland sprak algemeen dircteur Lodewijk van der Grinten van Horeca Nederland zijn lof uit over de manier waarop Texelse ondernemers omgaan met de veranderingen in de Drank- en Horecawet. Een van de belangrijkste wijzigin gen in de nieuwe wet, die per 1 januari van kracht wordt, is dat jon geren onder de zestien jaar straf baar zijn als ze alcohol drinken. Dat betekent dat tieners een boete ris keren als ze met drank worden aangetroffen op straat, op het ter ras, in het café of de sportkantine. Zelfs in de 'eigen' keet of caravan is het drinken van alcohol verboden. Tot nu toe konden alleen degenen die de alcohol verstrekten hierop worden aangesproken. Supermark ten, slijterijen en cafés riskeerden een boete als ze alcohol verkochten aan jongeren. Maar vanaf 1 januari zijn de jongeren zelf dus ook aan spreekbaar en maken ook zij kans op een boete als ze op straat alco hol in hun tas hebben of worden betrapt met een glas in de hand in publiek toegankelijke ruimtes. In het nieuwe regeerakkoord is bovendien afgesproken deze leef tijdsgrens op te trekken naar 18 jaar. Te verwachten is dat dit spoe dig in de Tweede Kamer zal worden besproken, waarna een wetsvoor stel zal worden ingediend. Horeca Nederland verwacht dat de nieuwe regeling in de loop van 2013 of mogelijk per 1 januari 2014 van kracht zal zijn. Kermis blijft in De Koog B en w komen terug op hun voor nemen om de zomerse kermis van De Koog te verplaatsen naar Den Burg. De kermis blijft dus in de badplaats. Argument is dat in De Koog de grootste concentra tie van recreatie en toerisme is. Ook van het idee om naast de ker mis in De Koog een extra kermis in Den Burg te houden, is afgezien. Zo'n extra kermis zou wat betreft exploitatie alleen haalbaar zijn als deze in het hoogseizoen wordt gehouden. Dat zou twee kermissen kort na elkaar betekenen, wat Texel de reputatie van kermiseiland zou kunnen bezorgen. Dat vindt het col lege strijdig met de kernwaarden. Tegen een kleine kermis in Den Burg, georganiseerd door particulieren zoals verenigingen, bestaat echter geen bezwaar als deze tijdig wordt aangevraagd en voldoet aan de voorschriften, zoals veiligheidsnor- Subsidies B en w hebben een subsidie van €7.000,- toegekend aan het tweejaarlijks culturele evene ment Klifhanger te Den Hoorn. Het college heeft echter geweigerd subsidie te geven voor het evene ment Colors of Music van kunste naar Dirk Hakze. Hakze, die al eerder op Texel actief is geweest, had om €7.010,- gevraagd. B en w vinden echter dat zijn manifestatie niet Texel-specifiek is en menen te dat te handhaven?' Ben Zegeren (CDA): 'Als er in de toekomst iets anders dan mest wordt opgeslagen, mag dat dan? Is het niet efficiënter om de mesthandel op het industrie terrein te vestigen of opslagpunten nabij de boerderijen te maken waar de mest nodig is.' Rikus Kieft (GL): 'De juridische koers die de gemeen te vaart is erg wankel. 10 voor Texel kan weer bij de rechter in het gelijk worden gesteld.' Rinus Kuipers (TX2010): 'Dit probleem moet einde lijk eens worden opgelost. Van Zui len wacht al zo lang. Dit bedrijf is werkelijk noodzakelijk voor Texel en moet de helpende hand worden geboden. Verplaatsing is een behoorlijke kostenpost. En wat te denken van de factor stank, bij ver plaatsing naar een bedrijventerrein of andere locatie.' Jur Schuiringa (WD) herinnerde aan een opmer king van Alfred Schaatsenberg (PvdA), toen in Oudeschild een schip met kippenmest werd gelost, wat veel stankoverlast gaf. 'Zo'n strontschip hebben we hier één keer gehad, maar nooit weer.' Kieft vroeg om 'objectieve criteria', op basis waarvan de raad kan besluiten al dan niet mee te werken aan legalisering. 'Nu oogt het als willekeur, het ene bedrijf krijgt wel een duwtje het andere niet.' Burge meester Giskes: 'Ik begrijp die behoefte, maar het is iedere keer weer een andere afweging die we moeten maken. De eerste toets is: in hoeverre staat het haaks op het algemeen belang. Hiervoor bestaat Handboek Soldaat.' Het college wil de mesthandel van Van Zuilen aan de Zeshon derd legaliseren. Hiervoor moet een procedure voor een project- besluit worden gestart. De poli tiek denkt verdeeld over het plan. Van Zuilen heeft een mestopslagbe- drijf, maar na bezwaar van '10 voor Texel' werd het wijzigingsplan door de rechter onderuitgehaald. Daarom moet het college opnieuw beslissen over de aanvraag voor de bouwver gunning van een mestzak, die er overigens al is. B en w maken uit de Provinciale Ruimtelijke Verordening op dat legalisatie van de mesthan del mogelijk is. De politiek zet daar wel vraagtekens bij. 'Dat een bedrijf groeit is prima, maar niet in een kwetsbaar gebied. Al die vrachtwa gens die heen en weer rijden, dat past daar niet', zei Cees Hooger- heide (D66) dinsdag bij de behande ling in de raadscommissie. Hooger- heide constateerde dat er aan de Zeshonderd ook andere activiteiten gaande zijn. 'Hoe denkt de gemeen- Zwarte markt De zwarte markt in manege Aken- burg wordt zondag 18 november gehouden (en niet zaterdag 17 november, zoals elders in deze krant gemeld). bovendien dat een subsidie niet is bedoeld voor een bijdrage in de bedrijfsvoering. Gemeente Texel Bekendmakingen Bouwzaken Omgevingsvergunning, aangevraagd (1796 MT) Kamperfoelieweg 1 in De Koog, vervangen van een kap op een hotel (ontvangen 19 oktober 2012). (1797) Zouteland in Den Hoorn, bouw van 12 nul-energiewoningen Zouteland (ontvangen 25 oktober 2012). (1793 EV) Nieuwlanderweg 36a in De Waal, uitbreiden van een veestal (ontvangen 26 oktober 2012). (1795 JX) Roggeslootweg 95 in De Cocksdorp, verbouw van een zomerhuis (ontvangen 29 oktober 2012. (1797 AC) De Naai 2 in Den Hoorn, plaatsen van gevelbekleding op voorgevel en kap op berging (ontvangen 31 oktober 2012). (1791 MC) Spinbaan 12 in Den Burg, verbouw en functiewijziging van een bedrijfspand (ontvangen 31 oktober 2012). (1794 AS) Schoolstraat 20 in Oosterend, bouwen van een woning (ontvangen 1 november 2012). (1791 LA) Pontweg 99 in Den Burg: plaatsen van een caravan in het seizoen (ontvangen 1 november 2012). (1792 CC) Ottersaat 5 in Oudeschild, bouw van een melkveestal (ontvangen 4 november 2012). (1797 AJ) Herenstraat 60a in Den Hoorn, herbouw van een recreatief opstal (ontvangen 6 november 2012). Omgevingsvergunning, verlengen beslistermijn vanwege planaanpassing op grond van artikel 3.9, lid 2 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) (1795 AA) Kikkertstraat 19 in De Cocksdorp, plaatsen van een woning op een pand. De uiterste beslisdatum wordt 19 januari 2013. Tegen deze kennisgevingen kunt u geen bezwaren maken. Bezwaren kunt u pas indienen als de omgevingsvergunningen zijn ie omgevingsvergunningen wi Omgevingsvergunning, verleend Activiteit bouwen (1795 HD) Roggeslootweg 575 in De Cocksdorp, plaatsen van een dakkapel (verzonden 6 november 2012). Activiteiten bouwen en handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening (1791 AZ) Wezenland 1b in Den Burg, realiseren van een sportschool (verzonden 1 november 2012). (1791 NN) Grensweg 252 in Den Burg, vergroten van een zomerhuis (verzonden 5 november 2012). (1795 AG) Langeveldstraat 41 in De Cocksdorp, verbouw van een woonhuis (verzonden 5 november 2012). U kunt deze omgevingsvergunningen raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en inzien bij de publieksbalie. Een belanghebbende kan tegen deze besla maken bij het college van burgemeester er Het bezwaarschrift moet binnen zes weker verzending worden ingediend. In de brief moet ff staan: de naam en adres van de indiener, een handtekening, een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt en de gronden van het bezwaar. In spoedeisende gevallen is het mogelijk om naast het bezwaar een voorlopige voorziening aan te vragen bij de voorzieningenrechter. Het verzoek kunt u sturen naar de Voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector bestuursrecht, Postbus 251 te 1800 BG Alkmaar. De indiener krijgt een nota voor griffierechten. Meer informatie kunt u vinden op www.rechtspraak.nl/procedures. Omgevingsvergunning, ontwerpbesluiten Activiteit bouwen en handelen in strijd met regels ruimtelijke ordening (1796 NE) Bosrandweg 403 in De Koog, verbouwen van een zomerhuis. (1795 KT) Slufterweg 176 in De Cocksdorp, gewijzigd uitvoeren van een reeds eerder verleende omgevingsvergunning voor het vergroten van een zomerhuis. (1791 NC) Gerritslanderdijkje 58 in Den Burg, uitbreiden van een zomerhuis. De ontwerpbesluiten en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en op www.ruimtelijkeplannen.nl en kunt u met ingang van donderdag 15 november 2012 tot en met donderdag 27 december 2012 inzien bij de publieksbalie. Verkeersmaatregelen Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor werkzaamheden de volgende tijdelijke verkeersmaatregels nodig zijn. In Den Burg, het afsluiten van de Waalderstraat, tussen Abbewaal en Spinbaan voor alle verkeer, van maandag 12 november tot vrijdag 23 november 2012. Burgemeester en Wethouders van Texel maken bekend dat voor de intocht van Sinterklaas de volgende tijdelijke verkeersmaatregels nodig zijn. In Oudeschild, het afsluiten van een gedeelte van de Haven, het parkeerterrein nabij het Stoombootkoffiehuis voor alle verkeer, op zaterdag 17 november 2012 van 08.00 tot 14.00 uur. Meer informatie over de verkeersmaatregelen van tijdelijke aard is te verkrijgen bij de heer D. van Sijp van de afdeling gemeentewerken, telefoon 0222-362177. Vergaderingen Burgemeester en wethouders van de gemeente Texel maken overeenkomstig artikel 3.12 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) bekend dat er ontwerpbesluiten ter inzage liggen.Tijdens deze termijn kan iedereen een mondelinge of schriftelijke zienswijze kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Texel, Postbus 200,1790 AE Den Burg. Wet milieuheer, kennisgeving meldingen Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (1791 AE) Weverstraat 66 in Den Burg, het oprichten van twee winkelruimtes. (1791 WX) Abbewaal 7 in Den Burg, het oprichten van een chocolaterie. De ontwerp en de bijbehorende stukken zijn te raadplegen op www.texel.nl Actueel Bekendmakingen en kunt u vanaf maandag 12 november 2012 tot en met 24 december 2012 inzien bij de publieksbalie. Ter uitvoering van de Wet milieubeheer op grond van artikel 8.41 van deze wet zijn de bovenstaande meldingen ontvangen. In genoemde besluit(en) staan voorschriften waaraan de bedrijven moeten voldoen. Deze voorschriften richten zich op de bescherming van het milieu. De bedrijven hoeven geen milieuvergunning aan te vragen. Zienswijze indienen is niet mogelijk. Wij controleren deze bedrijven op de naleving van de voorschriften. Voor informatie over deze meldingen kunt u contact opnemen met het team vergunningen. Mededelingen Gedoogbeschikki ng Burgemeester en wethouders hebben besloten te gedogen dat de betonnen schuur op het perceel Krimweg 44 te De Cocksdorp wordt gebruikt voor de opslag en het onderhoud van materiaal en materieel ten behoeve van het paviljoen Paal 28, alsmede de opslag van tuinspullen voor het perceel Krimweg 44. Het gedoogbesluit eindigt zodra de gemeenteraad een vrijstelling als bedoeld in artikel 19, lid 1, WRO heeft verleend voor een nieuwe loods met personeelsverblijven op het perceel en deze vrijstelling in werking is getreden of - indien dit eerder het geval is - zodra het nieuwe bestemmingsplan Buitengebied door de gemeenteraad is vastgesteld en in werking Maandag 12 november 2012, vergadering Monumentencommissie om 19.30 uur in het gemeentehuls De agenda is in te zien op www.texel.nl De Gemeente Politiek Agenda's verslagen. Daarnaast ligt de agenda vanaf maandag ter inzage bij de publieksbalie. Maandag 12 november 2012, vergadering van de gemeenteraad (begroting) om 19.30 uur in de raadzaal Actuele vergaderstukken en de agenda kunt u vinden op onze website www.texel.nl De gemeente Politiek Agenda's 8i verslagen. Wilt u meer weten of inspreken bij de raadsvergadering? Dan kunt u contact opnemen met de raadsgriffier Marit de Porto (e-mail mdeporto texel.nl of telefoon 14 0222). De vergaderingen worden LIVE uitgezonden via www.texel.nl LIVE uitzending vergaderingen en kunnen ook achteraf worden teruggezien. Dinsdag 13 november 2012 vergadering lokale Welstandscommissie om 11.30 uur in het gemeentehuis. De agenda is in te zien op www.texel.nl De Gemeente Politiek Agenda's 8i verslagen. Daarnaast ligt de agenda vanaf maandag ter inzage bij de publieksbalie. Als u een (betaald) vooroverleg of previsie wilt kunt u dit aanmelden bij de gemeentelijk plantoelichter, de heer F. Nijdam, telefoon 14 0222. Bovengenoemd gedoogbesluit kunt u ir Publieksbalie op het gemeentehuis. Ingevolge de Algemene wet 6< belanghebbenden tegen dit besluit bij ons een bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is verzonden of uitgereikt. Het besluit is verzonden op 17 september 2012. Omdat de termijn van 6 weken reeds is verstreken dient een bezwaarschrift te worden ingediend zo spoedig als redelijkerwijs mogelijk is. Het bezwaarschrift dient in ieder geval te bevatten: de naam en het adres van de indiener: de dagtekening: een omschrijving van het besluit waartegen bezwaar wordt gemaakt: de gronden van het bezwaar; zo mogelijk een afschrift van het bestreden besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is hi gevallen mogelijk om daarnaast een verzoe treffen van een voorlopige voorziening in te voorzieningenrechter van de Rechtbank te 251,1800 BG Alkmaar. Van de indiener van een dergelijk verzoekschrift wt in spoedeisende ■n bedrag aan griffierechten geheven. Burgernet, samen voor een veilig Texel Deze week start op Texel Burgernet. Een telefonisch netwerk waarbij de politie inwoners via een ingesproken telefoonbericht of een sms-bericht vraagt om hulp. Het doel is om meer ogen op straat te hebben, en zo daders of vermiste personen sneller te kunnen vinden. Aanmelden Burgernet Mensen die een actieve rol willen spelen bij de veiligheid op Texel kunnen zich direct aanmelden via www.burgernet.nl. Aanmelden kan ook met het antwoordformulier dat komende week huis aan huis wordt bezorgd. Openingstijden maandag t/m donderdag 8.30 -12.30 uur vrijdag* (alleen voor burgerzaken) 15.00 -19.00 uur gemeentearchief: dagelijks 10.30 -12.30 uur "geboorteaangifte, huwelijksaangifte (ondertrouw) overlijdensaangifte en erkenning kan alleen op afspraak. Gemeente Texel Postadres Postbus 200,1790 AE Den Burg Bezoekadres Emmalaan 15,1791 AT Den Burg T 14 0222 F 0222-362287 Egemeente@texel.nl www.texel.nl

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 12