TEXELSE COURANT Cjroen 7wartsJ~exels in het harL> f TOP zoekt ideeën uitbouw Texelvignet Van Rijsselberghe mag toch Olympische titel verdedigen Bisschop Punt in kerk Oudeschild OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12725 DINSDAG 13 NOVEMBER 2012 Zo'n vijftig leden van Solexver eniging Steek- sleuteltje 9 hiel den zaterdag de jaarlijkse snertrit over het eiland. Verzamelaars Klaas Uitgeest en Maarten Stoepker expo seren een deel van hun collec tie in Tusse de Banke. Een vrouw van Cirque du Soleil gaf het start schot voor de organisatie van de finale van de Nationale Sport week. Zingen is leuk en gezellig, zeg gen leden van het Texels Vrou wenkoor en het Texels Christe lijk Mannen koor. GAAT DIE SPORTSCHOOL OP INDUSTRIETERREIN HET WEZENLAND' NOU TOCH VAN START? Een politieke worsteling of een innige verstrengeling? handen en voeten te geven aan deze doorontwikkeling. Gregoire: 'Er leven bij ondernemers veel ideeën, bijvoorbeeld om sport en cultuur aan het Texelvignet te kop pelen. Je kunt aan veel meer din gen denken, bijvoorbeeld gratis openbaar vervoer. Zodat onze gasten vanaf hun vakantiehuisje gratis met de bus naar het strand kunnen. Je kunt er ook allerlei vormen van informatie aan kop pelen. Bij TOP proberen we de ideeën in kaart te brengen en geld bij elkaar te krijgen om ze te reali seren. Als we er in slagen er meer geld mee binnen te halen, dan kunnen we dat weer terug laten vloeien naar het toerisme. Dat is ook het idee achter het Texelvig net.' Over het verwijt van ondernemers uit Den Burg dat ze niet door de gemeente worden gehoord: 'We moeten allemaal aan elkaar wen nen. Zoals de gemeente ervaart dat ondernemers verschillend zijn, is ook de gemeente een heel diverse organisatie. Niet alleen b en w, ook de raad waarmee we moeten leren communiceren. Ik denk dat wij vanuit TOP goed gehoord worden in het gemeente huis, en dat is een belangrijk winstpunt van de fusie. Wat overi gens niet wil zeggen dat we altijd in het gelijk worden gesteld.' TOP stelt zich open voor Texelaars met ideeën voor het Texelvignet. handkokkelvisserij als duurzame vis serij wordt beschouwd. De kokkels, die worden geleverd aan Spanje en Frankrijk, mogen een internationaal erkend blauw MSC-keurmerk dra gen. De beoordeling werd uitge voerd door het onafhankelijke Food Certification International. Er bestaat onder meer de afspraak dat jaarlijks maximaal 2,5 procent van het oogstbare bestand aan kok kels in de Waddenzee wordt gevan gen. Ook voor de Oosterschelde gelden limieten. De handkokkelvis- sersvereniging bestaat uit vissers die gezamenlijk 31 vergunningen en twaalf schepen hebben. Daaronder bevinden zich de TX 6 (Schagen) en TX 22 (Van der Meulen). De vissers werken met een kokkelbeugel die ze door de bovenste laag van de zee bodem trekken om de kokkels te rapen. Intocht geven van activiteiten rond de intocht van Sinterklaas, roept de redactie organiserende instanties op hun informatie voor donderdag 15 november door te geven via e- m ai lad res redactie@texelsecourant.nl www.texelseautopagina.nl Vol gas racet een motorcrosser door de sloot tijdens de wedstrijden om Gerrit Zijm Bokaal die zondag op het ter rein van de MAB in Eierland werden gehouden. De deelne mers crossten op de crossbaan en over het land rondom de autocrossbaan. Daar moest telkens een sloot worden gepasseerd. Een week geleden werden de wedstrijden nog afgelast in verband met het weer, maar zondag scheen er een stralend zonnetje. De uitslagen staan elders in deze krant. Korting bij een muziekuitvoe ring of vanaf je vakantiebestem ming gratis vervoer naar het strand. Vormen van 'toeristische meerwaarde' van het Texelvig net, waarover in ondernemers kringen druk wordt nagedacht. Maar dat alle onvrede over de parkeerkaart nog niet is weg genomen, bleek tijdens de bij eenkomst van ondernemersver eniging Winkelhart van Texel. Ondernemers uit Den Burg brach ten hun kritiek dat het vignet 'toe- ristonvriendelijk' is al eerder naar buiten. Het leidde van de zomer tot een reactie van wethouder Hercules dat hij er met het Texels Ondernemers Platform vooraf 'goede gesprekken over had gehad'. Heeft TOP de parkeer kaart werkelijk omarmd?, luidde de vraag nu aan Michel Gregoire van TOP, donderdagavond gast spreker bij Winkelhart Den Burg. Gregoire: 'Daar gaat het niet om, het is realiteit dat het Texelvignet er is en dat we een verantwoorde lijkheid hebben aan onze gasten om de faciliteiten die er zijn zoveel mogelijk te benutten. We moeten zoeken naar de voordelen die we er uit kunnen halen.' Het Texelvignet van 2013 kan alleen worden gebruikt om te par keren, maar daarna is het de bedoeling dat er meer mee kan worden gedaan. TOP is gevraagd Windsurfer Dorian van Rijssel berghe kan toch zijn Olympische titel verdedigen. Tijdens de alge mene vergadering van de inter nationale zeilfederatie ISAF, zaterdag in Ierland, is het wind surfen weer terug op het Olym pisch programma geplaatst. Het nieuws dat hij zijn gouden surfmedaille in 2016 in Rio de Janeiro toch kan verdedigen, kwam als een verrassing voor Van Rijsselberghe. Hij werd direct over stelpt met telefoontjes van de media en verscheen en nam geen blad voor de mond. In zijn reacties toont hij zich verheugd, maar ook kritisch over het besluit om kite- surfen van de Olympische agenda te halen ten voordele van het wind surfen. 'Mooi, verdiend en hele maal terecht, maar ik had liever gezien dat beide onderdelen mee kunnen doen. Het is verwarrend en moeilijk te begrijpen dat kitesurfen er niet bij wordt betrokken. Ten opzichte van de kitesurfers is dit niet netjes.' DVR, zoals hij in de media wordt Priscilla Noorlander was zon dag weer goed op dreef met twee door Kees Kikkert gefokte paarden. Met Cordoba behaalde zij vier winstpunten en twee eerste prijzen in de klasse M1 tijdens de bij manege Akenburg gehouden dres- suurwedstrijd (196, 197). Met Dio- nosis kwam zij uit in de klasse L1 en wist ze maar liefst vijf winstpun ten te scoren (196, 215). Hiermee verdiende zij een eerste en een derde prijs. Noorlander promo veerde met beide paarden naar respectievelijk de klassen M2 en L2. Manon List reed met haar pony Golden M&M twee nette proeven en behaalde vier winstpunten (B, 197, 197) en twee eerste prijzen. Ava Krause pakte tweemaal de tweede prijs en behaalde drie winstpunten (L1, 196, 194). Milou Kooiman, die met haar pony Wild Passion voor de laatste keer uit kwam in de klasse M2 behaalde drie winstpunten (196 en 191) en werd daarmee tweemaal eerste. Ze heeft heeft nu het maximumaantal winstpunten in de M2 (30) en komt vanaf nu uit in de Z1. Maybritt Grootenboer reed met Olvalinde in de klasse L2 drie winstpunten bij elkaar (196, 186) en werd eenmaal tweede. In de klasse ZZ-licht genoemd, had zich vol op het kite surfen gestort. Hij maakte veel progressie in deze relatief nieuwe tak van sport, zo bleek onder meer uit zijn klassering op het WK in Italië. 'Kitesurfen bood uitdaging. Het is niet zo dat ik die bij het behaalde Eva van der Linde twee winstpunten met haar paard Belle Lady Texel (65,14 procent). Twee winstpunten waren er voor Sanne Zandstra (B, 190, 184), Michelle van Bennekom (B, 191, 189), Vero- nique van der Starre (L1187, 186) en Mariska Witte (L1, 196). Bea Dekker (M1, 183), Jorieke Meijer (M2, 180), Jacqueline van der Vis (L2, 189), Laura Westerlaken (L2, 190) en Marilyn Brouwer (L2, 183) behaalden allen één winstpunt. In het kader van het 300-jarig bestaan werd zondag in de RK- kerk van Oudeschild een bijzon dere jubileumviering gehouden, waarin werd voorgegaan door bisschop Punt van Haarlem. Naast de bisschop werd de dienst - gevierd op de naamdag van Sint Martinus, wiens naam de kerk draagt - geleid door deken Moltzer en de pastoors Granneman en Bri- githa. Na de dienst was er gelegenheid tot napraten in dorpshuis 't Skiltje, waarheen een geluidsverbinding was gelegd, zodat ook daar de viering kon worden gevolgd. (Foto Harry de Graal windsurfen niet meer heb.' Maar hij draait er niet om heen dat het een omschakeling vergt om vier jaar lang voldoende motivatie te vinden om in 2016 weer succesvol te zijn bij het surfen. 'We zijn weer terug bij af.' Extra controle door politie De politie houdt de komende weken verscherpt toezicht in het centrum van Den Burg. Agenten surveilleren op maandag ochtenden op de markt en contro leren onder meer de naleving van het fietsverbod. Overtreders gaan op de bon. Verder wordt gelet op het illegaal afsteken van vuurwerk. Ook hierbij zal worden geverbali- Certificaat voor handkokkelaars Nederlandse handkokkelvissers hebben het MSC certificaat voor duurzame visserij gekregen. Onder hen Willem Anton Schagen uit Oudeschild en Albert Schagen en Richard van der Meulen uit Oosterend. De vissers, verenigd in handkokkel- vissersvereniging Op Handkracht Verder, hebben ruim een jaar gewerkt aan de certificering. Dat gebeurde met subsidie van het ministerie van Economische Zaken, Innovatie en Landbouw. Samen met natuurorga nisaties en de overheid stelden de vissers een meerjarenplan op voor een balans tussen handkokkelvis serij en natuurbehoud. De certificering betekent dat de Noorlander op dreef bij dressuur

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1