TEXBAG8CA.NL TEXELSE 2 COURANT Portal webwinkels op Muziekfabriek website Texelse Courant Manteltjes voor zorgenden DINSDAG 13 NOVEMBER 2012 Nachtproeverij Omdat in de nacht van woens dag 14 op donderdag 15 novem ber de eerste flessen van de nieuwe Beaujolais mogen wor den ontkurkt, wordt in Talk of the Town in De Koog een nacht proeverij gehouden. Vanaf twaalf uur, als de deblokkage een feit is, kunnen vier wijnen worden geproefd, de Beaujolais nou veau, de Beaujelais blanc, de Fleurie en de Moulin a vent. De toegang is gratis. Schotse folk in De Hollebol In De Hollebol aan de Park straat in Den Burg vindt don derdag 15 november een con cert plaats door de Schotse folkband Other Roads, Ze begonnen als begeleidings band van John Wright en beslo ten na de onverwachte dood van deze Britse zanger de fans niet teleur te stellen en de geplande tournee af te maken. Er volgden verrassende optredens, vol zang en passie. De theaters bleven hen terugvragen en de bandle den besloten de band niet op te heffen, maar onder de naam Other Roads door te gaan. Vier jaar later heeft het trio inmiddels heel wat tournees achter de rug, waarbij Nederland favoriet blijft. Singer-songwriter Pete Abbott is de voorman van de band, die verder bestaat uit zanger-violist Gregor Borland en Dave Walmis- ley, ook al een muzikaal multita- lent. Het concert begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €10,-. Bijzondere dienst in kerk Oosterend In de voormalige Doopsgezinde Vermaning aan de Peperstraat in Oosterend wordt zondag 18 november een bijzondere dienst gehouden. Op de dag af vijftig jaar geleden hield de jonge predikant Ineke Reinhold daar haar eerste doop- dienst in haar eerste gemeente. Gedoopt werden Arie Brans, Geor ge Jimmink, Dirk Eelman en Nel Mantje. Alle vier dopelingen zijn bij de dienst van zondag aanwezig, als ook Reinhold zelf. De dienst begint om 10.00 uur. Solexvereniging Steeksleuteltje 9 houdt snertrit Zo'n vijftig leden van Solexvereni- het eiland. Er werd verzameld op achter de leider aan het dorp uit ging Steeksleuteltje 9 hielden de Groeneplaats waarna de rijders reden. zaterdag de jaarlijkse snertrit over via Binnenburg en Hogerstraat rote wu*msyngas) (snSsa - Op de website van de Texelse Courant is een portal geopend voor Texelse webwinkels. Texel se bedrijven kunnen kosteloos een plekje krijgen op de site die elke maand 23.000 unieke bezoe kers trekt. Het is één van de ini tiatieven in het kader van de viering van het 125-jarig bestaan. Steeds meer ondernemers openen een webshop. Klanten kunnen daar rechtstreeks spullen bestellen en het gebeurt steeds vaker dat men sen het assortiment van een zaak eerst bekijken op de website en vervolgens naar de winkel komen Demonstratie Texelse horecabedrijven zijn don derdag 15 november van 11.00 tot 13.00 uur welkom op vakantiepark De Krim, waar vleesverwerkings bedrijf Prime Meat een demonstra tie geeft. Het bedrijf is gespeciali seerd in wild. om de spullen aan te schaffen. Bundeling van de Texelse web shops benadrukt de aantrekkelijk heid en veelzijdigheid van het Texelse winkelbestand. Momenteel staan er zo'n veertig webshops op de portal van de Texelse Courant, een aantal dat nog flink kan groei en. Aan plaatsing zijn voor onder nemers geen kosten of verplichtin gen verbonden. Ze kunnen zich aanmelden bij uitgever Mediabu reau Langeveld de Rooy, dat de portal als een service aan de Texel se ondernemers beschouwt. De kracht van de portal groeit als de bedrijven op de eigen website een link plaatsen naar de portal. Wie nog geen website heeft en er een tje wil laten bouwen, kan voor advies bij Langeveld de Rooy terecht. Andere winkel Henk de Rooij, over voetbalvereni ging Hollandia, niet verkrijgbaar bij Nauta Boek, maar bij Het Open Boek aan de Binnenburg. Het jubi- leumboekis vanaf woensdag te verkrijgen en kost €5,-. Bij Artex-Kunstenschool Texel gaat woensdag 21 november de nieuwe cursus 'De Muziekfa briek' van start, speciaal voor kinderen van groep 1 tot en met 3 van de basisschool. In De Muziekfabriek gaan de kin deren op allerlei manieren met muziek aan de slag: met instru menten, bewegen, luisteren, zin gen en zelfs leren ze een versim peld notenschrift. Ze ontwikkelen daarmee op een speelse manier hun ritmegevoel en muzikaliteit. De cursus bestaat uit tien lessen van 35 minuten, op woensdagmiddag gegeven door Jenneke Gerritsen. Voor meer informatie en inschrij ving kunt u contact opnemen met Artex. Genealogie In De Draaikolk aan de Dollardlaan in Den Helder geeft R. Philippo vrijdag 23 november een lezing over de valkuilen en mogelijkheden van DNA onderzoek als hulpmiddel bij familieonderzoek. Aan de hand van voorbeelden uit de Philip- postam vertelt hij over de plezierige en minder plezierige zaken waar hij tegenaan liep bij zijn onderzoek. De avond begin om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Blauw Sinds maandag zijn het paard van Sinterklaas en Dieuwertje Blok weer van stal gehaald. Het Sinterklaasjournaal is op de buis en wat een genot is dat om naar te kijken. Allerlei leuke onderwer pen passeren de revue, gelar deerd met droevig nieuws, ver oorzaakt door domme Pieten. De kneuterigheid spettert van het scherm, waarbij je het idee krijgt dat het Texelse nieuws van een soortgelijk niveau is. Ik hoor het Dieuwertje al aankondigen: Dief stal in Strend neemt toe. Buur vrouw Jansen zei gisteren toen er geklopt werd: 'De deur is los.' Even later ging zij kijken en wat bleek? De deur was weg. Wat een pech. Nog meer ellende in Oosterend. Ken je die mop van die talentenjacht, die gehouden zou worden? Die ging niet door. Niemand heeft zich aangemeld. Geen talent dus in Strend. Dat kan gelukkig niet gestolen wor den. Ruzie in Skil. Schippers zit ten in eikaars vaarwater, verge lijkbaar met de taxioorlog in Amsterdam. De rechter stuurt de partijen de gang op, maar daar zitten ze elkaar in de haren. Dat zit niet snor. Jacht op vrijgezellen neemt toe. Na Boer zoekt vrouw en de Speld in de hooiberg gaat nu Net5 op zoek naar Texelse vrijgezellen voor het programma Eilanders. Je zou er bijna van COLUMN gaan scheiden. Misschien komt er een databank van Mannen van een Eiland. Toeristen zien vol gend jaar blauw op Texel. Dat wordt namelijk de kleur van het nieuwe TexelVignet. Nu zijn toe risten nog groen. De Kleurenpiet is al aan het nadenken wat de kleur voor 2014 wordt. Het zal wel zwart worden. Groen, blauw, zwart: TexelVignet in het hart. De lokalen gaan van oranje naar geel. Je zou er een kleur van krij gen. De parkeerwachters zijn er blij mee. Zij krijgen loonsverho ging omdat er een extra functie- eis bij komt. Zij moeten nu, naast klokkijken, ook kleuren kunnen onderscheiden. Dat valt niet mee hoor, zo meldt de Kleurenblind piet. En dan nu sportnieuws. Vol gend jaar zal, als de wintertijd ingaat, een uniek evenement plaatsvinden. Niet alleen de klok gaat dan achteruit, ook de halve marathon zal achteruitlopend worden gehouden. De Hardloop piet noemt het Waanzin. Tot slot. Sinterklaas heeft een suggestie. Bent u op zoek naar een origineel cadeau? Ga dan naar de veiling pagina van Texel FM. De opbrengst is voor de strijd tegen kindersterfte. annie@texelsecourant.nl Mamma Mia door leerlingen OSG Leerlingen van OSG De Hogeberg voeren donderdag 29 en vrijdag 30 november de musical Mamma Mia op in de Burgemeester De Koning hal. De voorstelling begint om 19.30 uur. Sinds december 2011 hebben leer lingen uit klas één tot en met vier hard gewerkt om de musical ten uitvoer te brengen. Decor, muziek, dans, zang en het acteerwerk voe ren ze zelf uit. Woensdag 28 november wordt de generale repe titie gehouden voor leerlingen van zijn vanaf woensdag 14 november groep acht van de Texelse basis- te verkrijgen bij de receptie op scholen. Kaartjes a €3,- per stuk school. Van gevilte schapenwol gemaakte aan mantelzorg doen. De dag was 'manteltjes' lagen klaar voor de georganiseerd door Texels Welzijn, bezoekers van het eerste Mantel- de nieuwe organisatie die voort- zorgpodium dat donderdag op komt uit de fusie van SWOT, Pha- Texel werd gehouden. Het was een ros en het Algemeen Maatschap waardering voor de mensen die pelijkWerk. (Fotc, peterAnpti Een uitgebreid overzicht van evene menten, excursies en activiteiten is te vinden in de gratis Vakantiekrant, die op veel plaatsen op het eiland verkrijgbaar is, via www.texelagenda. nlen(mobiel)viahttp://m.texelagenda. nl/nl. Dinsdag 13 november Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Recorded Opera: Les Troyens; 14.00 Intouchables; 18.30 James Bond 007 - Skyfall; 19.00 Recorded Opera: Les Troyens; 21.30 Marathon: The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1 Part 2. Woensdag 14 november Ricardo de Graaf is te gast bij de Open Coffee in Stayokay in Den Burg om te vertellen over Texel FM. De bijeenkomst is van 10.00 tot 11.00 Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstu die. In de bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg geven Mirjam Spijker en Milena Hilstra een lezing over mind fulness. Aanvang 20.00 uur, toe- gang€5,-. Voorstellingen Cinema Texel: 11.00 Mees Kees; 11.30 Tinker Bell: Het Geheim van de Vleugels 3D NL; 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 19.15 Jagten Filmart; 21.30 James Bond 007 - Skyfall; Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 13 nov. 07.31 en 20.05 u. Woe. 14 nov. 08.25 en 21.06 u. Don. 15 nov. 09.26 en 21.45 u. Vrij. 16 nov. 10.16 en 22.25 u. Zat. 17 nov. 10.55 en 22.54 u. Zon. 18 nov. 11.36 en 23.40 u. Ma. 19 nov. 12.16 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoog water. Dinsdag 13 novem ber nieuwe maan, donderdag 15 novem ber springtij. Zondag 18 novemberzon op 8.10 uur, onder 16.41 uur. TEXELSE-'COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl €91,55 €89,15 isch)) Per jaar Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. Donderdag 15 november In Talk of the Town in De Koog wordt in de nacht van woensdag op don derdag een nachtproeverij gehouden van de Beaujolais Primeur. Bij Volkssterrenwacht De Jager kan vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren wordne gekeken. Alleen bij helder weer. Voor informa tie en aanmelden, tel. 06-53340063. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname kost €4,- per paar. Inlich tingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 20.00 uur een klaverjas- drive. ledereen is welkom, deelname kost €1,50. In Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg wordt van 20.00 tot 22.00 uur een informatieavond gehouden over Eco Hof Texel. Leden en sympathisanten van Groen- Links komen in het raadhuis bijeen om over de toekomst van hun partij en hun plannen voor Texel te praten. Aanvang 20.00 uur. De afdeling Verzamelaars van de Historische Vereniging houdt een ruilbeurs in Tusse de Banke in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. ledereen is welkom. In Filmhuis de Kroonprins in Ooste rend draait vanaf 21.00 uur Les intouchables. Toegang €75,0. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 James Bond 007 - Skyfall; 18.45 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2Voorstellingen Cinema Texel: 21.30 James Bond 007 - Skyfall; 21.45 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part Vrijdag 16 november In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur een diner voor ouderen. Deelname kost €8,50. Opgave via tel. 312696 of e- mail swot@texel.com. Vogelwerkgroep Texel sluit het jubile umjaar '30 jaar Vogelwerkgroep Texel' af met een bonte avond in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Met bijdragen van leden en genodigden, van mooie vakantie foto's tot een vogelquiz. In de kantine aan de Witteweg in Den Hoorn begint om 20.30 uur de jaar vergadering van ZDH. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 James Bond 007 - Skyfall; 18.45 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 21.30 James Bond 007 - Skyfall; 21.45 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2. TESO In verband met de te verwachten drukte vaart TESO vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur met twee boten, zodat er elk half uur een afvaart is. Deson danks moeten automobilisten vrij dag, zaterdag en zondag rekening houden met wachttijden die kunnen oplopen tot een uur. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Emmalaan, Pie- ter van Cuijkstraat, Elemert, Haffel derweg, Schilderend vanaf de roton de in de richting van Oudeschild, Ada van Hollandstraat. Fakkeloptocht Amnestygroep Ter gelegenheid van de Dag van de Mensenrechten, op maandag 10 december, houdt Amnesty groep Texel van 17.00 tot 18.00 uur een fakkeloptocht voor de vrijlating van Ales Bialiatski (Wit-Rusland) en Nasrin Sotou- deh (Iran). Voorbijgangers kunnen een petitie tekenen voor de vrijlating van deze gewetensgevangenen en ook ver schillende restaurants werken mee. In het weekend van 8 en 9 decem ber kunnen gasten tijdens een diner bij kaarslicht een kaart voor de gevangenen ondertekenen. De fakkeltocht begint op de Groeneplaats in Den Burg. Thuis blijvers kunnen deelnemen via www.amnesty.nl. Buitelboet In een bericht over de Buitelboet is vrijdag een foutje geslopen. Het kinderdagverblijf is niet aan de Burgerhoutstraat gevestigd, maar aan de Burdetstraat in Den Burg.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2