NAJAARSCONCERT TEXELSE 7 COURANT Jouw club in de krant DUS KOM ZINGEN BIJ HET TEXELS VROUWENKOOR TEXELS VROUWENKOOR Het Texels Vrouwenkoor bestaat in 2013 alweer 30 jaar. In het koor zingen op dit moment 48 vrouwen. Het repertoire is breed, zij het vooral klassiek, maar dan wel van alle tijden; van renaissance en roman - tiek tot de meer eigentijdse componisten. Echter ook het lichtere repertoire, en dan vooral close har mony, staat op het programma. Het Texels Vrouwenkoor en het Texels Christelijk Mannenkoor geven op zondag 18 november een gezamenlijk concert. Het najaarsconcert in de RK kerk in Den Burg begint om 15.00 uur. Beide koren vertolken een breed en afwisselend repertoire. Er wordt afzonderlijk gezongen en ook twee gezamenlijke liederen ten gehore gebracht. De kerk is vanaf 14.30 uur geopend voor de kaartverkoop. De toegangsprijs bedraagt 8,— (inclusief één consumptie in de pauzeIn de voorverkoop zijn kaarten te verkrijgen bij Nauta Boek in Den Burg, Spar/Goënga supermarkt in Den Hoorn en Rob en Meta Maas Topslagerij in Oosterend. Het Texels Vrouwenkoor wordt gedirigeerd door Arie Groen en het Texels Christelijk Mannenkoor staat onder de muzikale leiding van Piet de Reuver. Beide koren worden op de vleugel begeleid door Annemiek Jasper. Het Vrouwenkoor en het Mannenkoor staan er om bekend dat zij een breed en afwisselend repertoire vertolken. Het concertprogramma biedt de luisteraar een plezierige mix van verschillende muziekgenres, zoals lichte en klassieke muziek en christelijke liederen. Op het programma staan werken van onder andere F. Schubert, W.A. Mozart, Joh. Brahms, R.Wagner, Rodgers en Hammerstein en F.Loewe. In november 2010 gaven beide koren voor het laatst een gezamenlijk concert, dat goed werd ontvangen en waarbij de afspraak werd gemaakt voor een vervolgconcert. Het was jammer dat er toen geen gezamenlijke liederen werden gezongen. Dit willen beide koren deze keer goed maken. Er worden twee gezamenlijke liederen ten gehore gebracht. Voor de pauze het stemmige lied "Ich fahr dahin" van Johannes Brahms en aan het einde van het concert "Believe me, if all those endearing young charms", een romantisch Iers liedje met tekst van Thomas Moore. DINSDAG 13 NOVEMBER 2012 Eorsto optreden o.l.v. dirigent Arie Groen in de R.K. Kerk te Den Burg in 1996 foto archief tv. Arie Groen geeft al meer dan 25 jaar muzikale leiding aan het koor. Een bevlogen koordirigent die telkens weer met inspirerende stukken voor de dag komt en zo het koor grensverleggend laat werken, maar ook ieder jaar met veel kennis van zaken dezomerconcerten van het Texels Vrouwenkoor inhoud geeft. Concerten geeft het koor enkele malen per jaar, op Texel, of aan de overkant. Samen met eer ander koor, zoals aankomende zondagmiddag met het Texels Christelijk Mannenkoor of als deelnemers aan een festival, met als jaarlijks hoogtepunt het zomerconcert. Steeds weer iets bijzonders. Voor het publiek, maar zeer zeker ook voor het koor. Steeds wisselende professionele gasten maken van dit concert ieder jaar een feest. Fijn zingen en genieten van prestaties en vooral samenwerking met andere muzikanten. En... na afloop kent gezelligheid geen tijd. Annemiek Jasper is al jaren een bekend gezicht bij het koor. Vanachter de vleugel geeft zij, van alle markten thuis, met haar professionele en uitermate muzikale begeleiding het koor altijd weer dat juiste toontje extra. Bij afwezigheid van Annemiek is de pianobegeleiding van het vrouwenkoor sinds enige tijd in vaardige handen bij Karen Haasdijk. Repeteren op maandagmiddag Zomerconcert met de saxy-Q in 'de Burght' juni 2007 Onbevangen, gezellig, sfeervol, Maar er wordt ook hard gewerkt bij het Texels Vrouwenkoor. Nieuwe zangeressen zijn van harte welkom. Luisteren, maar liever nog een aantal weken op proef (kosteloos) meezingen. Het kan allemaal... Maandagmiddag van half twee tot half vier in de voorspeelruimte van kunstenschool Artex. 'Dynamisch, klassiek en eigentijds' Een aantal redenen: 'Geweldig dat we met zoveel verschillende vrou wen toch zo'n mooie eenheid vormen. 'Verrassend gevarieerd repertoire, strevend naar kwaliteit, hartverwarmend!' 'Er gaat niets boven het koor. Maandagmiddag is het mooiste begin van de week.' 'Het koor: Het is mijn ding Ik word blij. IK ZING! 'Verheug mij elke maandag weer op de middag. Zingen voelt voor mij een vorm van uitademen in muziek. En dan ook nog in een heel gevarieerd repertoire. Zo veel van geleerd de laatste jaren! En dat bovendien allemaal in een club aardige vrouwen.' 'Zingen bij het Texels Vrouwenkoor is door haar veelzijdige repertoire uniek!' 'Dynamisch, klassiek, eigentijds' Zingen en gezelligheid, van modern tot klassiek Het Texels Christelijk Mannenkoor had bij de oprichting in 1969 ongeveer 25 leden, maar is in de afgelopen jaren gestaag gegroeid tot 70 koorleden. Veel leden zijn al jarenlang bij het koor aangesloten. Dit heeft een groot voordeel, omdat men zodoende met een relatief vaste groep repeteert en aan concerten meewerkt. Ook betekent dit dat er op de wekelijkse repetitieavonden niet alleen driftig wordt geoefend, maar dat het er ook gezellig is. Punt is echter dat de gemiddelde leeftijd van de koorleden met de jaren is toegenomen. Wij hebben veel 60-plussers en een kleine groep mannen onder de 60 jaar. TEXELS CHRISTELIJK MANNENKOOR Het repertoire van het Texels Christelijk Mannenkoor was vooral in de beginjaren vanwege de christelijke achtergrond hoofdzakelijk gericht op het geestelijke lied. Inmiddels is het repertoire uitgebreid met moderne en klassieke muziek. Op het jubileumconcert in 2009 kon het publiek voor het eerst kennis nemen van dit uitgebreide en afwisselende repertoire. Zo werden bijvoorbeeld liederen uit opera's en musicals ten gehore gebracht. Uit de reacties van de concertbezoekers bleek duidelijk dat deze repertoirekeuze bijzonder gewaardeerd werd. Sindsdien wordt in de programma's van de concerten van het mannenkoor steeds gezocht naar een goede balans tussen enerzijds het geestelijke lied en anderzijds liederen uit het lichte en klassieke muziekgenre. Het mannenkoor wordt gedirigeerd door Piet de Reuver, die hiervoor iedere week vanuit Wijk aan Zee naar Texel komt. Piet de Reuver is al jarenlang als dirigent verbonden aan verscheidenen koren in Noord-Holland. Hij is niet alleen een enthousiast en ervaren dirigent en zanger, maar ook een begenadigd pianist. Piet zorgt er met name voor dat het koor ook zeer ingewikkelde muziekstukken binnen afzienbare tijd de baas wordt. Proef de sfeer! Zing je graag met anderen samen, maar is het er nog niet van gekomen om lid te worden van een koor? Kom dan eens vrijblijvend kijken en luisteren op een wekelijks repetitie van het Texels Christelijk Mannenkoor. De repetities worden gehouden in het muziekcentrum in Oosterend (de voormalige Doopsgezinde Kerk) op vrijdagavond van 18.45 tot 20.30 uur. Meer informatie: telefoon 313521 (Gervan Hoften) Koorleden aan het woord Bram van Dijk: 'Altijd gezellig' In de jaren zestig toen het mannenkoor werd opgericht hadden wij als kottervissers niet een vereniging of koor waar wij lid van konden zijn. Daarom vond ik het leuk om lid te worden van het mannenkoor, dat op zondag ging repeteren, zodat de vissers ook gelegenheid kregen om lid te worden. Vanaf dat moment was er sprake van meer sociale contacten. Nu repeteren wij al weer vele jaren met het koor op de vrijdagavond en deze avond is voor mij heilig. Ik laat er de TESO- vergadering voor lopen. Wat boeit jou in het samen zingen met andere mannen? Het is mij in de eerste plaats te doen om het zingen, samen met een aantal kerels mooie muziek te maken. Daar kan ik erg van genieten. Ik ben ook lid van een gemengd koor. Dat vind ik ook leuk. Tegenwoordig treden wij ook op bij speciale gelegenheden, waarvoor wij vanuit het mannenkoor een dubbelkwartet hebben geformeerd. Dat vind ik geweldig. Wat ik fijn zou vinden als wat meer jonge mannen de weg naar het mannenkoor weten te vinden. Ik zou een oproep aan de jongere mannen willen doen. Kom eens langs op de vrijdagavond. Je hoeft niet persé over een hele goede stem te beschikken. Je bent al heel gauw een acceptabele kracht in het geheel en voor je het weet maak je samen de meest mooie muziek. Wat vind je van het repertoire dat gezongen wordt? Vele jaren hebben wij in hoofdzaak geestelijke liederen gezongen en daar ook veel mee opgetreden. De laatste jaren zoeken wij meer naar een evenwicht tussen het geestelijke lied en de meer klassieke muziek. Zo zijn wij begonnen aan een gedeelte uit de opera La Forza, waar het koor ontzettend veel plezier aan beleeft. Ik geniet daar geweldig van. Onze dirigent heeft de ambitie om nog een aantal van die werken te gaan instuderen. Daar verheug ik mij op. Vind jij het gezellig op het mannenkoor? Gezelligheid is voor mij een belangrijke factor. Naast het zingen ontmoet je mannen met allemaal een verschillende achtergrond. Ik sta nu al enkele jaren te zingen naast een boer. Heel gezellig en ik leef mee met zijn activiteiten als boer. Om de paar jaar maken wij een reisje met het koor. Daar kijkt iedereen al ver van te voren naar uit. Het is altijd gezellig en wij hebben samen ontzettend veel plezier. Johan Drijver. 'Veel variatie' Waarom ben je lid geworden van het mannenkoor? Ik was al door verschillende mensen van het koor gevraagd of het koor niets voor mij was. Ik had het eerst te druk met mijn werk, zodat ik de beslissing heb uitgesteld, maar in februari 2010 heb ik mij toch aangemeld, waarvan ik zeker geen spijt heb. Ik had nog nooit in een koor gezongen, maar met de hulp van ervaren zangers om me heen lukte het mij snel om goed mee te zingen. Wat boeit jou in het samen zingen met andere mannen? Allereerst is het gewoon gezellig om met anderen te zingen. Bovendien ken ik vrij veel Oosterenders, zodat ik snel het gevoel had er bij te horen. Het is ook gewoon erg leuk om samen te repeteren en samen te zingen. Je moet echt je best doen om nieuwe liederen in te studeren en dan is het leuk als het na verloop van tijd gemakkelijk gaat. Als je goed luistert kan je nieuwe muziek snel oppakken. Wat vind je van het repertoire dat gezongen wordt? Het is erg leuk dat er veel variatie in zit. We zingen liederen in verschillende talen, zoals Engels, Frans, Duits en Russisch. Het is in het begin dan moeilijk als je niet erg taalvast bent. Maar er zit veel mooie muziek bij. Zoals muziek uit de opera "La Forza", die in het begin moeilijk in te studeren was. Maar als je de muziek eenmaal beheerst is het geweldig leuk om te zingen. Vind jij het gezellig op het mannenkoor? Ja, het is erg gezellig op de wekelijkse repetitieavond. Verder ben ik in 2010 mee geweest naar een concert in Beverwijk met het operette en operakoor Animo. Dat was mijn eerste uitvoering. In 2011 zijn wij met ongeveer 50 koorleden en hun partners een weekend naar Den Haag geweest. Daar hebben wij gezongen met het Christelijk Residentie Mannenkoor. Dat weekend was ook reuze gezellig. Repetitie van hot mannenkoor

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7