WSM ZZ2 TEXELSE 8 COURANT Rick Westerlaken derde op NK karten perfect is afgesteld' Ideaal weer Bos en Duincross Den Burg Winkelhart op koers Kansen, mogelijkheden en Pijlstaartinktvis spoelt aan in twee delen beperkingen Natura 2000 DINSDAG 13 NOVEMBER 2012 Rick Westerlaken is derde geworden in het eindklassement van het NK karten. Hij racet in de 250 cc, de koningsklasse van deze 4-taktsport. De 19-jarige coureur manifesteert zich als een stabiele rijder die tijdens de acht wedstrijden van het NK een vrij constante prestatie leverde. Westerlaken reed op zijn vijftiende zijn eerste rondjes op de Texelse kartbaan. Dit circuit is weliswaar veel korter en bochtiger dan de te verliezen, racebanen van 'IJo Q 5ïfO I/O KT voelde hij geen Eindhoven, Berg- CIO lOIfl OUOff CTfO ïïXCMl L wedstrijddruk. hem, Emmen, m a a an Dat en het cesvol jaar te worden, maar door een bij zaalvoetbal opgelopen enkelbreuk mistte hij de eerste twee wedstrijden en werd het las tig hoog in een klassement te ein digen. Hij bereikte wel twee podi umplaatsen, maar in 2011 bleven de grote successen uit. Dit jaar startte Rick bij een nieuw en pro fessioneel team; KenK motorsports uit Heteren. Hij verscheen aan de start met een fonkelnieuwe Lewis Hamilton-kart. Dit bleek een goede Naarmate het jaar vorderde wer den de resultaten in beide kampi oenschappen steeds beter. Hij ver legde zijn grenzen door tijdens de zomerstop van het NK een wed strijd mee te rijden bij het grootse Duitse Kampioenschap in Urloffen nabij StraBburg. Hier reed hij tegen coureurs uit Duitsland, Zwitserland, Italië en België. Er werd keihard gestreden voor elke plaats. Aange zien hij slechts één wedstrijd mee reed en er geen kampioenschap viel te winnen of minimale verschillen tussen de nummers 1 en 5. Op een rondje van pakweg vijftig seconden scheelt het slechts tienden van seconden. 'We zijn pas tevreden als de kart perfect is afgesteld, alleen dan kan het podium worden bereikt'. Na elke race keren ze zon dagavond of maandagmorgen weer terug. 'Het liefst missen we zondag de laatste boot, want dan zijn we in de prijzen gevallen.' Vader en zoon kijken met tevreden heid op het seizoen terug. Ze hou den een logboek bij waarin per race de afstelling wordt bijgehou den, zodat ze bij een volgende keer het wiel niet helemaal opnieuw hoeven uit te vinden. Zo kregen ze de juiste afstellingen van de kart vaak snel te pakken en analyseer den en verbeterde hij samen met teamgenoten de ideale lijn aan de hand van camerabeelden. Met als resultaat successen op het NK, het Duits Kampioenschap en bij de GK4-kartseries. De liefde voor zijn hobby is groot. Zo liet de student fysiotherapie er onder meer een stageplaats en mogelijk een baan bij FC Groningen voor schieten. 'Het was gewoon niet te combine ren met het karten.' Hij zou in de toekomst graag racen in bijvoor beeld de Formule 3. De kartsport geldt als kweekvijver van coureurs. Zo zijn ook Michael Schumacher, Lewis Hamilton en vele andere bekende coureurs ooit begonnen. Met een vriendelijk zonnetje, volgende keer beter.' Martin Bap- geen wind en een vrij droog par cours, was het uitermate goed loopweer voor de cross die zon dag bij Bos en Duin werd gehou den. Mede door de gunstige omstandigheden sneuvelden zeventien persoonlijke records. in Nederland, België en Duitsland waar hij tegen- keus. Rick startte in twee kampi- woordig rijdt, van de behendigheid oenschappen: het NK en de GK4- die op Texel opdeed plukt hij nog kartseries. Na een aantal wedstrij- steeds de vruchten. 'Op wat tech nische circuits voel ik me het best thuis.' Wat begon met een derdehands kart die na afloop in de schuur werd gezet en weer tevoorschijn kwam bij de volgende rit, groeide uit tot een supersnelle bolide die voor elke race tot in detail door vader Danny wordt afgesteld, waarbij niets aan het toeval wordt overgelaten. In 2010 startte Rick in de 250 cc- klasse van het NK en eindigde dat eerste seizoen als zesde. Zijn pres taties vertoonde een stijgende lijn en na een aantal podiumplaatsen behaalde hij zijn eerste nummer 1- zege bij de GK4-kartseries. Het seizoen 2011 beloofde een suc- den legde hij de focus op het NK. Monsterzege voor G-team Het G-team heeft zaterdag een monsterzege geboekt op WMC ui Heerhugowaard. De Texelaars wonnen met 1-8. Coach Klaas van den Berg riep speler en cor respondent Paul Bakker uit tot man van de wedstrijd. Wat vindt u? Frisfeest Vorige stelling: Het wordt tijd dat er ook voor vol wassenen frisfeesten worden geor ganiseerd, dus zonder alcohol en rookvrij. De Texelaars rekenden op een zware pot tegen WMC G2, dat een vergelijkbaar aantal punten had. Bij afwezigheid van Davey Voorend en Mitchell Kampstra werd negen tegen negen gespeeld. Ricardo Blom opende vrij snel de score na een pass van Paul Bakker. Nor maal speelt die rechtsbuiten, maar Van den Berg had hem nu op het middenveld gezet, wat goed uit pakte. Op Bakkers aangeven maakte Kees van der Vis de twee de treffer. De thuisploeg scoorde uit een corner 1-2. Het werd 1-3 toen Martijn Verbeeke werd vrijge- speeld door opnieuw Paul Bakker. Het laatste nieuws vindt u het eerst op www.texelsecourant.nl Ook te volgen via Twitter @texelsecourant en facebook Texelse Courant Bij de jeugd tot en met 12 jaar was het vooral bij de jongens erg span nend. Mart Kikkert won de duizend meter in 3.50 minuten, gevolgd door Tijn Zeeman, die net iets eer der eindigde dan Doris Overmaat. Ze kregen beiden 3.51 achter hun naam wat voor beiden een per soonlijk record betekende. Bij de meisjes ging de eerste plaats naar Jasmijn Baptist, die een eindtijd had van 3.56. Tweede en derde werden Anne Vet (4.31) en Linsey Nagtegaal (4.35). Ook op de 1700 meter waren de verschillen klein. Rik Bijpost won in 6.14, tweede werd Dennis Niepel (6.23), derde Sil van Heerwaarden (6.39). De 2935 meter werd gewonnen door Mahtijs Duin in 10.44, op één seconde gevolgd door Pieter Dog ger. Bij de dubbele afstand was Marijn van Haren goed op dreef. Hij won in 21.43 minuten. Zijn trainings maatje David van Logchem werd tweede in 23.06 en Jimmy Krugers eindigde als derde in 25.49. Snel ste vrouw werd Mirjam Arkenbout in 29.49. 'Het had sneller gekund', zei ze na afloop. 'Ik voelde met niet erg fit en had maagklachten, maar tist, de voorzitter van de organise rende AV Texel, werd in 35.22 minuten eerste bij de drie ronden (8805 meter). Guido Banda toonde met 36.24 zijn goede vorm en werd tweede, voor Remko Nagtegaal die in 37.16 derde werd. 'Ik deed het rustig aan', verklaarde Nagtegaal na afloop. 'Ik heb de Berenloop van Terschelling van vorige week nog in de benen.' Met 41. 03 ein digde Margot van der Ven als snel ste dame. Alle uitslagen en zelfs een filmpje zijn te vinden op www.avtexel.nl. De volgende cross wordt gelopen op zondag 25 november. Plaatsen vrij bij zangworkshop Door omstandigheden zijn er twee plaatsen vrijgekomen bij de zang workshops die Annemarie de Bie komend weekend geeft tijdens het Vlaams-Iers weekend van Artex. Ook is er nog ruimte vrij in de jeugdworkshop samenspel van de groep Gonnagles. Aanmelden kan via www.artex-texel.nl. van de kart was gevonden, resulteerde in een ver diende tweede plek. Vol zelfvertrouwen zette hij het sei zoen voort. Uiteindelijk eindigde hij bij de verschillende kampioen schappen dit jaar negen keer in de Top 5. Vier keer haalde hij het podium, om bij het NK overall als derde te eindigen. Het succes is ook te danken aan de inzet van vader Danny. Om de week stappen ze op vrijdagavond in de camper en rijden, vaak samen met jongere broer Jordy (13) die ook zijn eigen kart heeft, naar het betreffende circuit. Zaterdag, tijdens de trai ningsronden, wordt de kart opti maal afgesteld. Elk circuit is ver schillend en ook het actuele weer is hierbij van belang, onder meer voor de bandenkeuze. Na elke race zijn de banden versleten. Dat de afstelling van grote invloed is op het eindresultaat, blijkt uit de Voor rust had de score aanzienlijk hoger kunnen oplopen, maar de doelman hield er veel tegen. In de tweede helft waren de Texe laars niet te houden. Richard Blom scoorde uit een pass van Jeffrey Stendert de vierde treffer en snel daarna nummers vijf, zes, zeven. Hiernaa bepaalde Blom onder toe ziend oog van zijn moeder uit een pass van Jan Frans Haveman de eindstand op 1-8. Op dat moment had spelbepaler Paul Bakker al een publiekswissel ondergaan. Zaterdag 17 november speelt het G-team thuis tegen Berdos uit Ber gen. Zo druk als bij de oprichtings vergadering van Den Burg - Winkelhart van Texel was het bij de tweede bijeenkomst vrijdag in het Schoutenhuys niet, maar de sfeer was positief en de ondernemers uit Den Burg zit ten vol plannen. Saamhorigheid is wellicht harder nodig dan ooit. 'We zitten in een lastige tijd waarin we moeten vechten om een boterham op tafel te krijgen', sprak voorzitter San- dor Mantje in zijn openingswoord. Hij benadrukte het belang van Texel als marketing instrument voor de ondernemers, de aan dacht die moet worden gegeven aan het toerisme, waarvan Texel steeds afhankelijker wordt. Ook stipte Mantje het belang van een goede sfeer in het winkelhart aan. Mantje uitte wel het gevoel dat de ondernemers niet altijd even goed worden gehoord door de gemeen te. Het stak de ondernemers dat het college geen gehoor heeft gegeven aan de wens om een kleine kermis in Den Burg te hou den, maar de kermis alleen in De Koog wil. Het was één van de onderwerpen waarover Mantje zich 'getergd' voelde. Intern heeft Winkelhart de zaken goed op de rit. De zeven zomer- markten die in navolging van de folkloremarkten voor het eerst werden gehouden, wekten tevre denheid. Volgend jaar wordt het aantal opgeschaald naar negen, waarbij het aantal kramen en het aantal helpende handen verder mag groeien. In 2013 wil Den Burg ook een driedaagse kerstmarkt houden, een oogstmarkt in de herfst en er is enthousiasme voor een lichtjesavond. Ook de aanpak van de Sinterklaasintocht wekte tevredenheid. De rondgang door ■HfiT l i C Agenda «Mn» «MMAtalw Blijf op <le hoogte! et-!. De website van Den Burg - Winkelhart Texel. Den Burg is, evenals de aankomst in Oudeschild, op zaterdag 17 november. De begroting is slui tend, er is met gulle hand aan bijgedragen. Lotte van de Belt beloofde de koetsier er op te wij zen met gematigde snelheid door het dorp te gaan. De herintroductie van de vrijdag als koopavond bracht niet de gewenste bezoekersstroom op gang, zodat dit geen vervolg krijgt. Aanmerkelijk succesvoller waren de koopzondagen, die wel een vervolg krijgen. Ook de kofferbak- markten vielen in goede aarde en worden voortgezet. En er is con tact met Artex, waarvan de onder nemers goede hoop hebben dat het winkelhart komende winter wordt opgeluisterd met muziek- optredens. Tevredenheid ook over de website en de koppeling met sociale media. Het bestuur deed een oproep aan ondernemers om aanbiedingen en ander nieuws door te sturen. Op de rol staat ook een grote eindejaarsactie met grote prijzen, waarover vrijdag meer in deze krant. En er zijn afspraken gemaakt met VW om Texel meer te profileren als aan trekkelijk winkelgebied. Het is hoopvol gesteld met de solidariteit in Den Burg. Winkel hart van Texel telt momenteel cir ca honderd leden, het bestuur hoopt dat aantal uit wat verder uit te breiden en zo geld te genereren voor de geplande activiteiten. Want volgens penningmeester Rob Zwetsloot is de pot aan het eind van het jaar weer leeg. Op het strand bij De Cocksdorp ter weekend de restanten van een pijl hoogte van de vuurtoren spoelde dit staartinktvis aan. (Foto Angelina stiehi) aantal stemmen 267 Nieuwe stelling: Het is een terechte bezuiniging dat een weinig gekozen schoolvak als Frans wordt afgeschaft. Welke kansen en mogelijkheden biedt Natura 2000 voor de Texel se economie? Maar ook welke beperkingen brengt het met zich mee? Die vragen staan centraal op een informatieavond die het Texels Ondernemersplatform (TOP) in samenwerking met Rijkswaterstaat en andere instanties en personen houdt op dinsdagavond 20 novem ber. Momenteel worden in het kader van Natura 2000 beheer- plannen gemaakt om de Texelse natuur te beheren. Onderdeel van die plannen is te kijken hoe de eco nomische activiteiten en natuurbe heer samen gaan: beleving, gebruik en bescherming zijn daarbij sleu telwoorden. Op deze informatieavond belicht een aantal sprekers de relatie tus sen economie en natuurbeheer. Er is ook gelegenheid voor vragen en debat. De avond is van 20.00 tot 22.30 uur in de Oceaanzaal van het NIOZ.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 8