TEXELSE COURANT FM ziet toename Texel acties attH Cjroen 7wartsJ~exels in het harL> l 9 Graafwerk voor Nesland legt archeologische sporen bloot Beste bierproever van Nederland OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12727 DINSDAG 20 NOVEMBER 2012 Het Texels Christelijk man nenkoor en het Texels Vrou wenkoor gaven zondag een gezamenlijk concert. Vereniging voor agrarisch natuur beheer De Lieuw is op vele fronten actief. Een over zicht in 'Mijn club in de krant'. Toneelspeler Henk Slikker van 't Amateur tje was in Chez Dolly in de huid van zangeres Shirley Bassey gekropen. Turners Babs de Haan, Claire Smits, Jet Wes- selman, Marilyn Houben en Rosa lie Duin eindigden is de gemeente bekend dat de kans hierop in dit gebied erg groot is. 'We nemen deze vondst serieus en er wordt zorgvuldig gehandeld zoals gebruikelijk in dergelijke gevallen', aldus een woordvoerder. Komende woensdag starten arche ologische werkzaamheden. Die bestaan grotendeels uit het beschrijven en vastleggen van de archeologische sporen. Naar ver wachting worden deze werkzaam heden binnen twee weken afge rond en is duidelijk wat de vondsten behelzen. Het bouwproces onder vindt volgens de gemeente geen vertraging als gevolg van de vondst van de archeologische sporen. Nieuwe kaarten stempelactie Door een verkeerde papiersoort bij de stempelactie van Den Burg Winkelhart van Texel hecht de inkt niet goed aan de kaart en ontstaan vlekken. Woensdag worden nieuwe kaarten verspreid. Woensdag en donderdag kunnen mensen hun oude bestempelde of gevlekte kaarten inleveren bij de Hema in Den Burg. Ongeacht het aantal stempels krijgen klanten voor elke kaart een nieuwe, volle kaart. De eerste trekking wordt uitgesteld tot vrijdagochtend. Spookfacturen Er gaan spookfacturen rond van het Centrale Bedrijven Register uit Arnhem. Dat heeft meerdere Texel se bedrijven 'rekeningen' gestuurd die in werkelijkheid offertes voor registratie zijn. Op internet wordt door diverse instanties gewaar schuwd voor het Centrale Bedrij- Ggghööd raa Os £Èg SNELCODE: JeSS Garage Dros g.J www.texelseautopagina.nl TEXELS E^COURANtI Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant 1 de volgende folder(s): M mechanisatie Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Bij het bouwrijp maken van het perceel voor 'Woonstede Nes- land' in Den Bug West zijn arche ologische sporen blootgelegd. Volgens de gemeente levert het geen vertraging op voor de bouwwerkzaamheden. Onderzoek halverwege de jaren zeventig toonde al aan dat in dit gebied restanten van de eerdere bewoning voorkomen, die dateren van omstreeks 4000 jaar geleden. De sporen die nu zijn aangetroffen moeten worden onderzocht door een gespecialiseerd bureau voor dat er op dit specifieke stuk verder kan worden gewerkt. De werk zaamheden zijn niet volledig stilge legd, op een aantal stukken grond kan nog werk worden verricht. Het is volgens het college van b en w geen verrassing dat er archeologi sche sporen zijn aangetroffen. Het Zwaaien naar Sinterklaas. Ondanks het gure weer heerste op de haven volop drukte toen de stoomboot zaterdagmid dag Oudeschild binnenvoer. De goedheiligman en zijn tien tallen zwarte pieten werden verwelkomd door burgemees ter Giskes, waarna het feest echt kon beginnen. Er werd gezongen, de fanfare speelde en er werden heel veel peper noten uitgedeeld. Sinterklaas had nog amper de handen van de kleintjes geschud of hij spoedde zich naar de ver schillende dorpen om daar zijn opwachting te maken. Door dat massaal gehoor is gegeven aan onze oproep voor foto's staat verderop in deze krant een uitgebreid fotoverslag van d e i ntocht. f°>° j-mm*™*» Zijm toont vormbehoud december een 'glazen huis' op de Groeneplaats in Den Burg. Tien Texelaars maken daar in navolging van het Glazen Huis van de lande lijke popzender 3FM Serious Request vijf dagen lang non-stop radio om geld in te zamelen. De makers deden een tijdje geleden de oproep aan anderen om ook initiatieven te gaan ondernemen.' 'Het aanbod aan acties tot nu toe is divers', aldus Van Sambeek en De Vries. 'Zo gaan Xander van Boven, die meedoet aan het TV- programma Junior MasterChef van SBS6 en Corina Hordijk in de Pof- ferglop op zaterdagochtend tijdens de uitzending een ontbijt maken, FiTT is van plan een dag lang spin- bikes op de Groeneplaats te zetten en bij De Slock wordt tot en met de uitzending Vlotbrug voor het goede doel gespeeld. Dat is een soort biljartspel. Ook bijzonder is dat Rogier Kruger en Heidi Amende, die net een zoon hebben gehad, voor de kraamvisite een spaarpot neerzetten om geld in te zamelen.' De Vries en Van Sambeek hopen dat de komende weken nog meer initiatieven ontstaan. 'We juichen alles toe. Zo hebben we ook een meisje van negen dat met de ver koop van zelfgebakken koekjes €16,50 heeft opgehaald. Dat is prachtig.' Kinderen van de Texelse basisscholen zijn inmiddels via een kerstkaartenactie bij Texel FM betrokken. Op alle scholen hebben kinderen tekeningen gemaakt en per groep is een kaart gekozen. Volgens Van Sambeek en De Vries worden per school setjes gemaakt. Na Sinterklaas begint de verkoop. Op de website www.texelfm.nl wordt bijgehouden welke initiatie- Spinnen op de Groeneplaats, een speciaal ontbijt in de Pofferglop, een meisje dat koekjes bakt en biljarten voor het goede doel in De Slock. Het is een greep uit de activiteiten die zich rondom het radioproject Texel FM beginnen te ontwikkelen. 'Het gaat de goede kant uit', laten Bart de Vries en Robin van Sam beek, beiden DJ van Texel FM weten. 'De afgelopen weken heb ben zich diverse Texelaars bij ons gemeld met initiatieven om ook geld voor het goede doel op te halen.' Dat is een project van het Rode Kruis om kindersterfte terug te dringen. Daarvoor staat van dinsdag 18 tot en met zondag 23 ven er allemaal zijn rondom Texel FM. Belangstellenden kunnen de komende weken op www.texelfm. nl nog nieuwe acties aanmelden bij de rubriek 'Wat doe jij' om geld voor het Rode Kruis in te zamelen. Op de site is ook een veiling gaan de voor het goede doel. Piet Zijm, enige tijd niet gezien bij het groene laken, toonde De Door stoot dat hij het edele spel van keu en bal nog beheerst. Meteen de eerste partij legde hij een serie van dertien neer en Martien Boon wist dat er geen redden meer aan was. Even later vloerde hij ook Joost Smit. Het leek even of Heemskerk weer eens iets van zijn bijna verge ten klasse ging laten zien, maar na een aardige pot tegen Jaap Boon wekte hij in de laatste partij van de avond slechts de lachlust op met veertien caramboles in 36 beurten. Uitslagen: M.Boon-Zijm 2-4, Smit-Luyt 4-2, Huizing- Klok 4-2, VdKooy-Homan 2-0, Heems- kerk-J.Boon 4-0, M.Boon- Klok 4-0, Smit- Zijm 0-4, Luyt-Homan 2-4, J. Boon-Huizing 4-2, Heemskerk-Van der Kooy 0-2. Arjan Witte is zondag tot de bes te bierproever van het land uit geroepen. Hij won het Neder lands kampioenschap Bier Proeven in de Jopen kerk te Haarlem. Het blindproeven werd georganiseerd door de Alliantie van Bier Tapperijen (ABT). Witte deed mee namens café De 12 Balcken. Bij bierproeven gaat het er om zoveel mogelijk bieren te herken nen. Witte wist van de acht bieren die hem werden voorgezet er zes juist te benoemen. Daarmee was de 30-jarige Texelaar met afstand de beste, want nummer twee had er maar vier goed. Onder de 56 deelnemers waren er ook die geen enkel bier wisten te raden. Het succes is Witte niet komen aan waaien. 'Blind bierproeven is top sport', zegt Nils Lely, die vorig jaar als tweede eindigde en Witte nu samen met Sander Moens verge zelde. Tijdens de Texelse voorron de in De Balcken eerder dit jaar kwam Witte als beste proever uit de bus. Voor het NK stonden 48 verschillende bieren op de lijst, die de deelnemers blindelings moeten kunnen herkennen. Keldermeester en coach Dirk Breedveld van de Balcken wist hiervan 46 bieren te bemachtigen. Witte en Lely daag den elkaar geregeld uit er hiervan zoveel mogelijk (van) te herkennen en zelfs op de avond voor het kam pioenschap waren ze tot laat in de avond aan het 'trainen'. Bierproe ven is een kwestie van kijken, rui ken, proeven en doorslikken, niet in grote hoeveelheden overigens. Witte: 'Het was best lastig. We proefden in een kerkgebouw, met glas-in-lood ramen. Daardoor lijkt het alsof het bier een andere kleur heeft en dat geeft een bijzonder kleureffect.' Witte kreeg uit handen van Hans Glandorf van het ABT een oorkon de. De hoofdprijs is dat Witte zelf een nieuw bier mag laten brouwen in een brouwerij naar keuze. Hij mag zelf de ingrediënten uitzoe ken, de smaak bepalen en het een naam geven. Het bier zal in alle 56 cafés die lid zijn van de ATB wor den geschonken. Bij zijn huldiging werd Witte toegesproken door Arthur Oosterbaan van het Texels Biergenootschap dat elke twee maanden bijeenkomt in De Balc ken. 'Bierproeven verrijkt je leven.'

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1