TEXBJVGBsCA.NL KunstHuys houdt open dag TEXELSE 2 COURANT Mooie mix mannen- en vrouwenkoor Uitladder VigNJET Ongezouten COLUMN Even voor de goede orde. Texela ren krijgen volgend jaar een geel Parkeervignet, dus die noemen we 'de gelen'. Toeristen krijgen een blauwe, die noemen we gemakshalve 'de blauwen'. En dan heb je nog de vignetlozen, de zogenaamde 'vigNJETters'. Kort om, we spreken over de gelen, de blauwen en de vigNJETters. Is dat duidelijk? Niets is namelijk zo makkelijk als overal een etiketje op te plakken. Nu willen de onder nemers dat we meedenken om met name voor de blauwen dat vignet aantrekkelijker te maken. Gratis openbaar vervoer bijvoor beeld. Zie je het voor je? Totdat de bus komt, moeten die blauwen de hele tijd in hun auto zitten te blauwbekken, als bewijs van hun blauwzijn. Niet doen hoor, want dan krijg je scheve gezichten, zoiets als bij het spelletje 'Ik ga op reis en neem mee.' Dan krijg je een soort Hoekse en Kabeljauwse twisten. Een strijd tussen zullie en hullie. Ook denken ze aan korting bij muziekuitvoeringen of sport evenementen. Niet aan beginnen, want dan zijn ze verplicht met de auto te komen. Kijk, dat ze zo'n vignet kopen: prima, graag zelfs. Maar verder is het natuurlijk de bedoeling dat ze de auto zo veel mogelijk laten staan op de cam ping. Ze moeten er niet mee gaan rijden en dat ding zeker niet gaan parkeren bij de lokale super. Kom nou! Als je zo nodig die vigNJET ters over de streep wilt krijgen, moet je het volgens Annie alleen zoeken bij autogerelateerde zaken. Korting bij de pomp, voor rang bij de boot, aparte blauwe zones op Parkeerterreinen. Van die dingen. Maar verder moeten we de kloof niet te groot maken, het gaat immers om saamhorig heid. Daar moet je overigens niet mee aankomen bij manlief. Als hij op een kruispunt voorrang moet verlenen aan een vigNjetter, rijdt hij gewoon door. Dat doet hij ook bij een blauwe, maar dan zwaait hij erbij. Alleen gelen geeft hij voorrang, de slijmbal. Annie wil de gelederen zo veel mogelijk gesloten houden. Er is al genoeg strijd tussen de diverse geloven en politieke voorkeuren. Ik stel dus voor dat het vignet een neu traal scanicoon wordt. Dat slechts gelezen kan worden door par- keercontroleurs nadat ze de Vig- net-app hebben gedownload. Alhoewel, zie je het voor je? Dat is vragen om ellende. Een contro leur met een smartphone... Annie@texelsecourant.nl Vrouwenontbijt In de Bovenzaal van Jan en Paula Brouwer aan de Keesom- laan 4a in Den Burg verzorgen de dames van 'koffie met troost' dinsdagmorgen 27 november vanaf 9.00 uur een vrouwenont bijt. ledereen is welkom, bij opgave graag een voorkeur voor een van de kleuren groen, geel, blauw of rood vermelden. Aan melden kan bij Paula Brouwer (tel. 320114 of 313770), bij Son- ja van der Meer (tel. 315498) en bij Alida Zegers (tel. 313355). In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt dinsdag 27 november een informatieavond gehouden door de vereniging van Texelse zoogkoeienhouders en de vereni ging vor Bedrijfsvoorlichting. Een voedingsdeskundige van Agrifirm zal ingaan op voeding tijdens de opfok van jongvee en het afmesten van koeien. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Deelname is gratis, In samenwerking met ondernemers vereniging Den Burg Winkelhart van Texel wil Artex de koude zaterdagen in november en december opwar men met muziek. Optreden is moge lijk door iedereen, jong en oud, in een groepje of solo. De muzikanten worden na afloop beloond met pof fertjes of warme chocola, warme worst of een gebakje, maar ze mogen ook met pet rond. Er worden muzikanten gezocht voor 24 novem ber en 15 en 8 december. De optre dens vinden plaats tussen 12.00 uur Severin Candel bezig met djembélessen in het KunstHuys aan de Warmoesstraat in Den Burg. (Foto Jeroen van Hattum) KunstHuys Texel aan de War- het idee dat een kunstzinnige oplei- moesstraat 50 in Den Burg houdt ding een duurzame ervaring is in zaterdag 24 november open huis. het leven van de mens. 'In een tijd Er kan een kijkje worden geno- waarin duurzaamheid verkoopt en men in de dans- en muziekstudio waarin het snelle succes de maat- tijdens open lessen. staf wordt voor talent wil het Kunst Huys tegengas geven door te laten Severin Candel bijt om 10.30 uur zien dat kunst een leven lang mee het spits af met computermuziek, kan gaan, werkelijk duurzaam is, Hij laat zien dat de moderne waaraan je ook als je niet super geluidsstudio niet groter hoeft te zijn dan een laptop met een koptele foon om muziek te maken. Daarna volgen slagwerk-, djembé- en percussielessen. Duurzaamheid op dansvloer getalenteerd bent veel plezier kunt beleven. Dat is kosteloos en onbetaalbaar.' Belangstellenden kunnen tijdens de open dag zowel meedoen als In het middagprogramma staan de kijken. Meer info via 06-13614046 danstheaterlessen van Ericka ofwww.kunsthuystexel.nl. Voortman centraal. Zij laat zien dat iedereen kan dansen en met elkaar Muzieklessen Severin Candel: plezier kan beleven. 'Dat kan van computersounds 10.30-11.15 uur; acht tot tachtig, getalenteerd of drumles 11.15-12.00 uur; djembé niet', aldus Voortman. 'Je doet een 12.00-12.30 uur. ervaring op die ook buiten de dans vloer voor onverwacht positieve Danstheaterlessen Ericka Voort man: kids 12.30-13.15 uur; pubers 13.30-14.15 uur; meiden(selectie) 14.15-15.00 uur; volwassenen 15.00-15.45 uur; dames 55+16.00- Voortman en Candel, beiden tevens 17.00 uur. Na 17.00 uur afsluiting beeldend kunstenaars, werken met met dans- en muziekfeestje. ervaringen kan zorgen. Het gaat immers niet per se om een lenig lichaam, maar om een lenige Informatieavond vleesveehouderij Veel variatie zondagmiddag bij het najaarsconcert van het Texels Vrouwenkoor en het Texels Chris telijk Mannenkoor. Beide koren verzorgden in de rk kerk in Den Burg een sfeervolle middag waar bij afzonderlijk en gezamenlijk werd opgetreden. De basis voor de samenwerking werd twee jaar geleden gelegd toen het mannenkoor vroeg of de dames een gastoptreden wilden verzorgen. Het resultaat was een succesvolle concertmiddag, die twee jaar later werd herhaald. Voorafgaand aan het optreden werkten beide koren vanaf september in harmonie op naar het optreden van zondag, een degelijke voorbereiding waarbij niets aan het toeval werd overgela ten. Voor het repertoire hadden de vocalisten geput uit het werk van twaalf verschillende componisten. Muziek van Bortniansky, stemmig en gedragen gezongen door het Artex zoekt straatmuzikanten Artex-Kunstenschool Texel is op zoek maar muzikanten die op zaterdagen in november en december willen optreden in de straten en winkels in Den Burg. mannenkoor en van Giesen, waarbij de heren ingetogen- en uitbundig heid afwisselden, en van Schubert, dat zich kenmerkte door allerlei melodieuze wendingen. Het vrou wenkoor putte in het eerste deel uit werk van Mozart, Brahms en Wag ner. Zo wisselde lichtvoetigheid en vrolijke muziek uit de opera elkaar af en waagden de dames zich aan een meerstemmig canon. In aan loop naar de pauze zong het koor van honderd mannen en vrouwen sterk Ich fahr dahin van Brahms. In het tweede deel lieten de koren zich van een andere kant zien. Het mannenkoor kreeg de handen op elkaar met liederen uit de opera's Oklahoma en My fair lady, de dames met Dream van Mercer en Getting to Know You van Rodgers. Ter afsluiting zongen de koren samen de populaire Ierse folksong Believe me, if all those endearing young charmes van Thomas Moore. Dirigenten Piet de Reuver van het en 13.00 uur en tussen 14.00 uur en 15.00 uur op Groeneplaats en Ste nenplaats, in Binnenburg, Wever straat, Parkstraat, Hogerstraat en Waalderstraat. Aanmelden kan via info@artex-texel.nl, onder vermel ding van naam, instrument, duur van het optreden, voorkeursdag en favo riete standplaats. Frans Halsema In Klif 12 in Den Hoorn brengt Marijn Brouwers zondag 25 november het programma Beste meneer Halsema. Met dit programma brengt Brou wers een theatraal eerbetoon aan leven en werk van de in 1984 over leden cabaretier, liedvertolker, musicalacteur, TV- en radioper soonlijkheid Frans Halsema. Hij schrijft hem brieven, bieven aan Frans Halsema die hij bewondert en die dertig jaar geleden in het huis tegenover hem woonde, brie ven die nooit gelezen zullen wor den. Al zijn de liedjes van Halsema meer dan dertig jaar oud, ze ver dienen het om (weer) gezongen te worden. Marijn Brouwers blijkt dat uitstekend te kunnen. De voorstel ling begint om 16.00 uur, de toe gang bedraagt €16,-. Mannenkoor en Arie Groen van het Vrouwenkoor haalden het maximale uit hun koren en kunnen tevreden zijn over het resultaat. De vocalisten werden muzikaal ondersteund door Annemiek Jasper aan de vleugel. Compliment verdient ook de wijze waarop Piet Schneider bij de man nen en Arie Groen de verschillende liederen introduceerden. Puck Witte wint voorlezen Puck Witte uit groep 7 is donder dag uitgeroepen tot voorleeskam- pioen van de Jozefschool. Na een hevige discussie kwam de jury, bestaande uit Vivianne Neeteson van de bibliotheek en de leerkrach ten Dorothé en Samantha tot deze uitslag. Witte zal de eer van de school verdedigen bij het Texels voorleeskampioenschap dat in januari wordt gehouden. Eerbetoon aan Een uitgebreider overzicht van activi teiten is te vinden in de Vakantie krant, die over het hele eiland is te krijgen, via www.texelagenda.nl of (mobiel) http:.//m.texelagenda.nl/nl. Dinsdag 20 november Het Georgisch ensemble Khareba Gogia geeft een concert in de RK- kerk aan de Molenstraat in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. Entree gratis, inzameling na afloop. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Hope Springs; 14.00 James Bond 007 - Skyfall; 16.00 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 19.00 James Bond 007 - Skyfall; 19.30 Surf Night: Chasing Mavericks. Woensdag 21 november De afdeling De Cocksdorp-Eierland van de NBvP Vrouwen van Nu ont vangt om 20.00 uur Herman Bakker van Galerie Klif ART in het Eierland- sche Huis in De Cocksdorp. In het raadhuis aan de Emmalaan in Den Burg begint om 19.30 uur een vergadering van de gemeenteraad. De FNV Vrouwenbond brengt van avond een bezoek aan de gemeente- Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijf blad aan de Weverstraat in Den Burg hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 20 Woe. 21 Don. 22 Vrij. 23 Zat. 24 Zon. 25 Ma. 26 00.20 e 01.15 e 02.04 e 03.05 E 04.24 E 05.34 E 06.25 E 14.30 u. 15.40 u. 17.07 u. 18.26 u. 19.04 u. et ongeveer een uur Disndag 20 novem- 3 kwartier, donderdag 22 doodtij. Zondag 25 novem- op 8.22 uur, onder 16.33 uur. TEXELSE@COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl (hoofdredacteur) Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06-23 57 65 73 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar €91,55 €89,15 Bij verzending naai portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioc In De Schakel in Den Burg spreekt dominee Hans Marseille vanaf 20.00 uur over Willem Wilmink. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Mees Kees; 14.00 De Club van Sin terklaas en Het Geheim van de Speelgoeddokter; Voorstellingen Cinema Texel: 16.00 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 19.00 James Bond 007 - Skyfall; 19.30 Ladies Night: Alles is Familie. Donderdag 22 november zorgt het nationaal park Duinen van Texel in samenwerking met de SWOT een bustocht naar Ecomare en het nationaal park. Bij Volkssterrenwacht De Jager kan om 19.00 uur met een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer. Info en aan melden: Tel. 0653340063 In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname kost €4,- per paar. Inlich tingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. Den De afdeling Texel van de NBvP Vrou wen van Nu houdt vanaf 19.30 uur ir De Gasterij van De Gollards Burg een bijeenkomst over het Wal visvaardershuisje. In de Maartenskerk in Oosterend spreekt vanaf 20.00 uur Geertien Morsink, lid van de Liedboekcom missie over het nieuwe liedboek voor de kerken. In Filmhuis de Kroonprins in Ooste rend draait om 21.00 uur 'De rouille et d'os'. Toegang €7,50. In café De Zwaan in Den Burg wordt een hardrockfestival gehouden. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is Familie; 21.30 Alles Is Familie; 21.45 James Bond 007 - Skyfall. Vrijdag 23 november In De Slinger in Ecomare begint om 20.00 uur een lezing door prof. Cees de Jager over 'Een diamant zo groot als de aarde'. Toegang €5-, maar gratis voor donateurs van de ster renwacht. Voorstellingen Cinema Texel: 18.30 The Twilight Saga: Breaking Dawn Part 2; 18.45 Alles Is Familie; 21.30 Alles Is Familie; 21.45 James Bond 007 - Skyfall. TES O In verband met de te verwachten drukte vaart zet TESO vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in. Automobilisten moeten vrijdag en maandag rekening houden met wachttijden tot een uur. Vrijdag zijn de afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Waalderstraat, Marelstraat, Burgerhoutstraat, Jan Reystraat, Wilhelminalaan, Achterom. Drukte op zwarte markt manege Ruim 55 standhouders namen zon- eenlopende artikelen. Misschien dag deel aan de zwarte markt in door de nieuwe bezuinigingen ver- Manege Akenburg, die ruim 1300 wisselden veel tweedehands spul bezoekers trok. Zij konden naar len van eigenaar. Maar ook de hartelust rondstrunen en hadden oliebollenkraam werd druk bezocht, een ruime keus uit de meest uit- <fc*o w«em ssng&s)

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2