t TEXELSE 5 COURANT Drie dammers met afstand aan kop Snerttoernooi voor recreanten jymii Ina van den Berg kreeg zondag de pauselijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice voor haar inzet voor de katholieke kerk. Pastoor Franklin Brigitha speldde haar de hoge onderscheiding op tijdens de dienst in de katholieke kerk in Oosterend. Daar werd gevierd dat ze vijftig jaar koster is. Van den Berg en haar man Wieb kregen lof en dank voor hun inspanningen, er werd een brief van bisschop Punt voorgelezen en van de parochie kregen de twee een cheque om een reis te maken. Het RK koor van Oosterend, waar Ina van den Berg sinds haar zestiende deel van uitmaakt, zong het echtpaar Van den Berg toe en na afloop was er een bijeenkomst in dorpshuis De Bijen korf. (Foto Henny Hir) r De brandweer spoedde zich zaterdag aan het eind van de middag naar polder De Eendracht voor een schoorsteenbrand. De rookafvoer van een houtgestookt fornuis had vlam gevat. De bewoonster wist het brandje in de kiem te smoren, maar liet zekerheidshalve de brandweer komen. Die kwam met de hoogwerker in actie om de schoorsteen brandvrij te maken. FotoG»»dr«nm«™n; In de interne competitie van de Texelse damclub hebben Losse- ni Savané, Piet Bakelaar en Vic Voskuil inmiddels een aardig gat geslagen met de rest van het veld. Best of the rest is Cees Vïnke, die tot nog toe als enige in staat was de topdrie een punt af te snoepen. Het zag er tijdens de afgelopen competitieavond lang naar uit dat Voskuil uit de kopgroep zou weg vallen; tegen Adam Ouedraogo wist hij schijfwinst af te dwingen, maar gewonnen was het pas toen Oue draogo probeerde remise te force ren en een schijf te veel weg gaf. In Voskuils tweede partij bouwde Wim Timmer een prima klassieke stand op waartegen winstkansen ver te zoeken waren. Totdat ook bij Tim mer opeens de damblindheid toe sloeg en een ruiltje op dramatische wijze veranderde in het verlies van twee schijven. In de provinciale ereklasse staat Oosterend/Texel nog puntloos onderaan. Eerst werd wat schle mielig verloren van promovendus Purmerend. In die wedstrijd miste Voskuil een positionele winst en wilde Losseni dat per se compen seren door zelf te winnen en daar om alle remisevarianten net zo lang uit de weg te gaan tot hij zelf verlo ren stond. Dat de tweede ronde verloren werd van 020 was wel volgens verwach ting; het ratingverschil bedroeg aan De Mareis verliest met klein verschil De basketballers U18 van De Mareis moesten dit weekend een nipt verlies incasseren van de nog ongeslagen koploper Windmills uit Zaandam. Als het goed loopt, kan De Mareis het iedere tegenstander lastig maken met goede zoneverdedi ging, snelle breaks, een goede afstandschutter en een goede cen ter. Ook de wedstrijd tegen Wind mills liep aardig, al werd De Mareis af en toe een beetje slordig en werd iedere fout keihard afgestraft. startblokken met zeven scores op Aan het eind van het eerste kwart kwam De Mareis iets terug, tot 8- 16. In het tweede kwart ging het net andersom en haalde Windmills de eerste punten. Windmills was met tien man naar het eiland geko men, maar soms speelt het beter met maar weinig wissels. Aan het begin van het vierde kwart stond De Mareis weer gelijk en dat bleef zo tot vier minuten voor het eind, toen de stand 48-48 was. Met een paar loepzuivere, bijna niet te ver dedigen jumpshots, wist Windmills uiteindelijk met 53-56 te winnen. De toekomst van de WMO In Stayokay aan de Haffelder- weg in Den Burg wordt woens dag 28 november een thema middag gehouden over de toekomst van de WMO. Naar aanleiding van het nieuwe regeerakkoord moeten gemeentes, burgers en zorgaanbieders steeds meer de handen ineen slaan om te zorgen dat ook in de toekomst de zorg voor de zwakkeren in de samenleving gegarandeerd is. Wet houder Huisman zal toelichten wat dit voor de gemeente Texel bete kent. Daarna volgen een vragen- en een discussieronde. De bijeen komst begint om 13.00 uur en staat onder leiding van Yvonne Steemers, voorzitter van de WMO- adviesraad Texel. Aanmelden kan via yvonnesteemers@hetnet.nl. Het veld achter het Eierland- sche Huis in De Cocksdorp vormt zondag 25 november het strijdtoneel voor veteranen en andere recreatievoetballers. Verdeeld over vijf teams strijden zij in het jaarlijkse Snerttoernooi om de Frans Stolkbokaal. Naast Texel, SV Oosterend en ZDH, die ook aan de reguliere competitie meedoen, brengt SV De Koog een elftal op de been en is er weer een gelegenheidsgezelschap uit De Cocksdorp en omgeving. De eerste wedstrijd begint om 11.00 uur, de laatste is rond 15.00 uur afgelopen. Halverwege wordt gepauzeerd voor een gezamenlijke maaltijd met snert en broodjes. De wedstrijden duren een kwartier en staan onder leiding van scheids- Corry en Corry winnen in Bethel Corry van der Slikke en Corry Zijm-Witte hebben met over macht de klaverjasdrive in Bethel gewonnen. In de laatste ronde konden Fenny en Hans van Exel het koppel van der Slikke en Zijm-Witte niet meer van de overwinning afhouden. Tien paren streden om de hoogste eer. Van der Slikke en Zijm-Witte behaalden 5.780 punten, een uit stekende prestatie. Erik Hooij- schuur en Peter Witte haalden alles uit de kast om hun tegenstanders uit balans te brengen, maar met name de ervaren Nel van der Veen en Aad Blom hadden daar geen boodschap aan en ontfutselden hen met geconcentreerd spel belangrijke wedstrijdpunten. Hier door eindigden Witte en Hooij- schuur met 5.142 punten op de tweede plaats. Verrassend was het spel van Joop Jonk en Carla de Jager uit De Koog, die in drie ronden 4.902 punten behaalden en daarmee beslag legden op de derde plaats. De volgende drive vindt plaats op donderdag 29 november om 19.45 uur. Vooraf aanmelden is niet ver plicht. rechters Piet Douma en Hans Broess. Het toernooi wordt geor ganiseerd door Gerard Veeger. Programma: SVC-Oosterend 11.00 ZDH-Texel 11.20 SVC-De Koog 11.40 Oosterend-ZDH 12.00 Texel-De Koog 12.20 Pauze 12.40 SVC-ZDH 13.25 Oosterend-Texel 13.40 ZDH-De Koog 14.05 Texel-SVC 14.25 Oosterend-De Koog 14.45 Rabotop op Texel Mede dankzij de inspanningen van Wielersport Texel wordt zondag 25 november een wed strijd voor de Rabotop Noord- Holland op het eiland gereden. De laatste keer dat dit gebeur de, was twee jaar geleden. Deelnemers kunnen zich inschrij ven in verschillende categorieën, per categorie wordt een klasse ment opgemaakt. De wedstrijd wordt verreden op een parcours bij de Biesboschweg, de eerste groep start om 9.45 uur. Het is mogelijk een daglicentie te verkrijgen. Meer informatie is te vinden op www. rabotopnh.nl. Bos en Duincross Aan de voet van de Fonteinsnol in De Dennen wordt zondag 25 november de vierde boscross van het seizoen gehouden. Atletiekvereniging Texel heeft een rondje uitgezet van 2935 meter uitgezet dat één, twee of drie keer gelopen kan worden. Jeugd van 12 en 13 jaar loopt een ronde van 1700 meter, kinderen tot en met 12 jaar 1000 meter. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur bij appartementen hotel Bos en Duin aan de Bakken- weg. De jeugd start om 11.00 uur, de andere lopers om ongeveer 11.20 uur. Deelname kost €3,- voor volwassenen en €2,- voor kinde ren. Leden van AV Texel genieten voordeel. elk bord een slordige 250 punten, wat inhoudt dat elke remise al ver rassend is. Jos de Wolf en Vic Vos kuil hielden allebei een dik verdiend punt aan hun partijen over en de trots had nog iets groter kunnen zijn als Losseni zich niet, na een dijk van een partij, in het zicht van de haven in de luren had laten leggen door grootmeester Hein Meijer. Voor de einduitslag maakte het niet meer uit aangezien Piet Bakelaar het niet redde, maar de frustratie bij Losseni was meer dan begrijpelijk. Vanavond begint het 'dammen voor Medewerkers van Bakker Timmer met de vijf prijzen die ze vorige de jeugd' weer. Dat vindt plaats in week behaalden. De Bijenkorf in Oosterend en begint om 19.00 uur. Aanmelden kan bij Piet Bakelaar, tel. 313843. Slimme meters Het artikel over de slimme meter bevat minstens twee onjuistheden. Ten eerste is die meter niet gratis, Alliander heeft een budget van ca €1000,- per aansluiting. Niet alleen voor de meter, maar ook voor de techniek om hem op afstand uit te lezen en de gegevens weer te pre senteren. Kleinverbruikers, gezin nen, betalen jaarlijks het capaci teitstarief, dat is minstens €260,- per jaar. Het geld klotst tegen de plinten bij de netbeheer ders. Laten we hen eens vragen wat we echt nodig hebben, gratis. Ten tweede de privacy van de eindgebruikers. Doordat de meters op afstand worden uitgelezen, is door derden gemakkelijk vast te stellen of iemand thuis is of niet, dat is het probleem. Inbrekers zou den graag vanuit een cockpit ergens op de wereld kunnen scan nen wie er op dat moment afwezig is. Ik geloof best dat Alliander zelf zijn uiterste best doet om deze gegevens goed te beschermen. Maar ook derden bedrijven hebben toegang tot deze real time gebruiks gegevens, ze bieden hun diensten publiekelijk aan. En hoe goed zijn derden te controleren? Dat is nooit waterdicht te houden. Alliander moet dat dan ook niet roepen, ze kunnen de privacy bescherming niet waarmaken. Dus met een slim me meter in huis weet je niet wie er allemaal meekijkt. Zorg er daarom voor dat hij hooguit eenmaal per maand wordt uitgelezen. Dan valt via de slimme meter niet meer op afstand vast te stellen of iemand met vakantie is. Alliander zou daar om ook moeten komen met een slimme meter die elektronisch op slot kan voor automatisch uitlezen, onder controle van de gebruiker. Henk Daalder, elektrotechnisch ingenieur Gerwen. G-team wint met dubbele cijfers Het G-team heeft Berdos zater dag thuis met dubbele cijfers verslagen. De Texelaars walsten met 15-3 over de bezoekers heen. De spelers van Berdos zijn zwaar gehandicapt, wat het grote verschil met de Texelaars verklaart. Peter Tuitman opende de score, waarna Ricardo Blom, Kees van der Vis en Jos Bakker na een combinatie met Jan Frans Haveman de score uit bouwden. Nadat Blom andermaal had gescoord en na hem Mitchel Kampstra en Kees van der Vis, besloot coach Klaas van de Berg dat het genoeg was geweest en trokken vier spelers van het Texel se G-team bij een stand van 7-0 shirts aan van de tegenstander en voetbalden de andere kant op. Zo kwam het dat Paul Bakker de bal in de kruising van het Texelse doel joeg. Twan Weyers en Kees van de Vis zetten dit snel recht, waarna de spelers met 9-1 op het scorebord aan de rust begonnen. In de tweede helft stond een Texel se doelman bij Berdos onder de lat en gunde het G-team de openings goal aan de bezoekers. Hierna draaide Texelse eigen doelpunten- machine (Blom, Weyers, Van der Vis en Kampstra) als vanouds. Een vrouwelijke speler van Berdos bepaalde de eindstand op 15-3. Zaterdag 24 november speelt het G-team om 11.30 uur een inhaal wedstrijd tegen HOSV G1 uit Opmeer. Het 'glazen huis' van Texel FM begint vorm te krijgen. De toren van de MAB Club is inmiddels grotendeels als studio ingericht voor de uit zending die van 18 tot en met 23 december vanaf de Groeneplaats in Den Burg wordt gemaakt en via Radio Texel wordt uitgezonden. Op de foto bekijken Bernette van Heerwaarden, Ricardo de Graaf en Bart de Vries, drie van de tien makers van Texel FM, het glazen huis. Dries de Winter (rechts) overhandigt de boei van de Texelpost aan Henk Godijn van het Juttersmuseum Flora. Nadat de TX94 de digitale fles met Texelse geschenken een week of vijf geleden onder de Engelse kust had gedropt, spoelde deze na omwegen aan in het Deense Klitmoller. De vindster, van Nederlandse oorsprong, is blij met de geschenken. De Winter gaat op zoek naar sponsors voor de vol gende flessenpost. (FotoGvardTmmerman) DINSDAG 20 NOVEMBER 2012 Bakker Timmer in de prijzen Bakker Timmer is op de jaarlijkse Bakkers Vakwedstrijden woensdag in Drachten in de prijzen gevallen. Er deden circa 160 bakkers uit het hele land mee. Timmer zond zes producten in waarvan er vier in de prijzen vielen. Een eerste prijs voor de gevulde speculaas en derde prijzen voor amandelstaven en Amandel broodjes, mueslibolletjes en bruin van de Molen. Op de stol- lenkeuring, georganiseerd door de Echte Bakkers van Noord Holland, haalde Bakker Timmer met een goed gevulde stol een derde prijs. 'Vijf prijzen in twee dagen, wij zijn ontzettend trots en blij', aldus Bea Timmer. Zilveren speld voor vrijwilliger Mieke Kooien uit Spaubeek, vrij williger bij het Tesselhuus, heeft vorige week zaterdag de Zilveren Speld voor Bijzondere Verdienste van de Vereniging Spierziekten Nederland (VSN) gekregen. De onderscheiding werd uitgereikt door directeur Marcel Timmen van de VSN tijdens een bijeenkomst van vrijwilligers van het Tesselhuus, het vakantiehuis voor mensen met een lichamelijke handicap. Kooien begon vijfentwintig jaar geleden met het begeleiden van mensen met spier ziekten en heeft jaarlijks een vakan tieweek onder haar hoede die door Lions Club Venray wordt betaald. Ze was zichtbaar onder de indruk van de onderscheiding. De Zilveren Speld van de VSN wordt niet vaak uitgereikt. Jan Bloem uit Oosterend kreeg de onderscheiding in 2007 toen hij afscheid nam als voorzitter van de Stichting Tesselhuus. Alzheimer Een collecte voor Alzheimer Neder land heeft €4429,05 opgeleverd. Er werd van 5 tot en met 10 novem ber gecollecteerd. Alzheimer Nederland financiert wetenschap pelijk onderzoek naar dementie en heeft ruim tweehonderd Alzheimer Cafés in den lande. Draaitafeldame 'Draaitafeldame' schreef Annie in haar column in de Texelse Courant van dinsdag 16 oktober. Draaitafel dame van Texel FM. Ik moest er even aan wennen, vooral omdat het mezelf betrof. Naspeuringen op internet leerden dat mensen vóór Annie dit woord ook al gebruikten, maar niet vaak. Een eer dus om zo genoemd te wor den. En het heeft geholpen; tijdens de laatste vergadering van Texel FM wist één van de negen draaita felheren te melden dat 'Bernette' inmiddels het meest gezochte woord op de website was. Al speu rend op internet kwam ik echter ook al snel terecht bij de afbeel ding van een draaitafeldame dan wel vrouwelijke DJ die volgens mij weinig tot niets meer met radio te maken heeft. Dat gaan we in december dus niet doen. Dan zijn we serieus bezig om met Texel FM zoveel mogelijk geld voor het Rode Kruis op te halen. Wat het zijn van draaitafeldame betreft, concentreer ik me de komende weken graag op vrouwelijke DJ's als Annemieke Schollaardt, Kristel van Eijk of Claudia de Breij. En uiteraard hoop ik dat Annie en haar volgers zich in december ontpoppen als trouwe luisteraars van Texel FM, maar gezien de reeds in de krant gele verde inspanningen van Annie zie ik dat met vertrouwen tegemoet. Bernette van Heerwaarden, Den Burg. Informatieavond vleesveehouderij In dorpshuis De Wielewaal in De Waal wordt dinsdag 27 november een informatieavond gehouden door de vereniging van Texelse zoogkoeienhouders. Een voedings deskundige van Agrifirm zal ingaan op voeding tijdens de opfok van jongvee en het afmesten van koei en. Deelname is gratis, aanmelden niet nodig.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 5