'Van je passie je werk maken, is groot geluk TEXELSE 11 COURANT Sport Leerlingen in de huid van Sint en Piet Bij Jef viert vijfde ster op rij met champagne Meer samenwerking gemeente en sportraad ÏÏU3J5 Van alle kanten bevestigd VRIJDAG 30 NOVEMBER 2012 Gerda en Freek Veeger winnen Een verdrietige Sinterklaas, Zwarte stoomboot... in het Engels zingen, gen van groep 3, 4 en 5 op de Pieten die bang zijn voor muizen Het waren de ingrediënten van de Jacob Daalderschool afgelopen en kinderen die Zie ginds komt de Sinterklaasopvoering van leerlin- donderdag. (FotoGerard Timmerman) Gerda en Freek Veeger waren de sterkste in de negende ronde van de competitie van Klaver- jasclub Den Burg. John Vlaming en Eric Jan Geus blijven aan de leiding en pakken de winst in de eerste periode. Veeger en Veeger waren tot nu toe niet erg op dreef en stonden veer tiende. Maar ondanks een 'zitbeurt' in het laatste spel - het aantal kop pels is dit jaar oneven waardoor er steeds een koppel moet wachten - behaalden zij met 7203 punten de hoogste score. Daarmee maak ten ze een mooie sprong in het klassement en staan nu achtste. Bas Tromp en Frans Stark grepen daardoor net naast hun tweede achtereenvolgende rondewinst. Zij kwamen tot 6989 punten en heb ben weer aansluiting met de top. Zij stijgen van de vijfde naar de vierde plaats. Cees Vinke en Carlo Bos werken zich in hoog tempo omhoog uit de onderste regionen van het klassement. Zij werden met 6778 punten derde en hebben met een elfde plaats in het klasse ment weer zicht op de toptien. Vierde werden Wil Maas en Hennie Agterberg, die met grote regelmaat goede scores neerzetten. Echte uitschieters zijn er niet bij, al speel den zij in hun derde spelletje van zestien beurten maar liefst vier marsen. Zij kwamen tot 6752 pun ten dus blijven ze goed mee draaien in de subtop. Bart Weijdt en Willem Koomen herstelden zich van hun dip van vorige week en werden vijfde met 6493 punten. Het gemiddelde was met 6245 punten aan de hoge kant. Er wer den 34 marsen gespeeld, ook dat is meer dan gemiddeld. Vlaming en Geus staan voor de derde achter eenvolgende week op de eerste plaats en haalden daarmee de titel van de eerste periode binnen. Weijdt en Koomen staan tweede op ruim 1300 punten achterstand. Van der Veen en Koomen spelen wat wisselvallig en staan derde. 'We hebben een hele mooie fles champagne open getrokken.' Voor Jef Schuur kwam het nieuws over het behoud van de Michelinster niet echt als een verrassing. 'Maar je bent toch wel opgelucht als je zekerheid hebt.' Jef kijkt alweer vooruit. 'We gaan er voor om onze ster te behouden, maar we doen er ook nog een beetje gas bij.' Voorlopig is het team dik tevreden met één ster, maar wie de erelijst van Michelin goed bestudeert, ziet dat de bestekjes achter de naam van Bij Jef een andere kleur heb- het jaar, de enige vrouw die dat heeft gepresteerd. Jef: 'We doen veel met de combinatie van wijn en spijs. Nadine heeft er echt iets unieks van gemaakt. Van alle kan ten wordt bevestigd dat we goed bezig zijn, dat als je iets bijzonders wilt, dat je hier moet zijn. Dat is toch fantastisch.' Dat het behouden van een ster niet vanzelfsprekend is, bleek maandag op het Journaal. Jef: 'Er hangt veel vanaf, vooral de bekendheid, nati onaal en internationaal. Toen we vijf jaar geleden voor het eerst een ster kregen kende niemand ons en gangen. Voor de wedstrijd het diner, dan voetbal kijken en in de rust het dessert. Onwijs leuk om te doen. Als sterrenkoks doen we dit bij toerbeurt. Zo word ik regelmatig gevraagd voor allerlei dingen, ook televisie. Goed voor de bekend heid, maar zonder ster zou dat niet gebeuren. Ik ben niet bang hem te verliezen. We weten dat wat we hier doen goed is. Maar dat we hem voor het vijfde jaar op rij heb ben hadden we destijds niet gedacht.' Woensdag kwam het nieuws door dat Bij Jef op de Misset Horeca ben gekregen: rood. Superlijst van de meerwaarde Deze notering is van het restaurant. dat we goed bezig zijneen verzameling We stonden eerst met twee bestekjes, na de verbouwing met drie en dit moesten we ons voorstellen. Nu jaar zijn ze rood. Het geeft aan dat komen mensen naar ons toe.' Veel het een unieke plek is, een mooie ambiance en dat het een fijne plek is om heen te gaan. Ook onze wijn- gasten en ook veel uitnodigingen. 'Ik word voor van alles gevraagd. Zaterdag kook ik bijvoorbeeld in de kaart wordt nu als bijzonder championslounge van de Amster- omschreven.' De gerenommeerde dam Arena, de grootste en meest restaurant- en hotelgids Gault- exclusieve bussinesslounge in Millau riep partner Nadine Mögling Amsterdam. Voor maximaal veertig uit tot wijn- en spijs specialist van gasten bereiden we vijf tot zes van noteringen ir onder meer de Michelingids, de Lekker en Gault- Millau. Alle reden maandag dus voor een flesje champagne. Maar ook stiekem de ambitie om nog wat hoger te komen. Jef: 'We kij ken wel waar we komen. Het gaat lekker en we hebben het hartstikke druk. Een tweede ster komt op het moment dat Micheling vindt dat we die verdienen.' De gemeente en de Texelse Sportraad gaan intensiever met elkaar samenwerken. Beide par tijen hebben daarvoor woens dag een convenant getekend. De sportraad en de gemeente trekken in de praktijk al tientallen jaren met elkaar op, maar op papier was daar volgens wethou der Hennie Huisman tot nu toe niets over vastgelegd. In het con venant is onder meer beschreven dat de sportraad een rol speelt bij het accommodatiebeleid van de gemeente, het subsidiebeleid, evenementen en de organisatie structuur van sport op het eiland. Wethouder Huisman trok een ver gelijking tussen de Sportraad en de dorpscommissies met wie de gemeente eveneens convenanten heeft afgesloten. Dat moet de organisaties en het overleg met elkaar een formelere status geven, zodat het ook krachtiger overkomt naar anderen. Hoven liet weten dat het convenant de onafhanke lijkheid van de sportraad niet in de weg staat. Hij vond het prettig voor zijn naam: Marieke Timmer woont in: centrum Rotterdam dochter van: Julia en Theo van Het Open Boek drijft: tangoschool Cuartito Azul heeft: dochter van anderhalf Op verzoek van de redactie hield Marieke Timmer een week een weblog bij. Over dansen, de stad en de leerlingen. Hieronder een bloemlezing, het complete webog is te lezen via www.texel- secourant.nl. (Vrijdag) - Samen met vriend Hugo drijven we een Argentijnse tango- school 'Cuartito Azul' in het cen trum van Rotterdam. Met elke avond lessen, een klein café en twee dansstudio's, feesten en workshops, regelmatig live muziek, zo'n 350 leerlingen en 7 docenten. Deze 'kantoren' liggen verder met grote regelmaat bezaaid met stukken Duplo, pennen, knuffels, puzzelstukken, stuiterballen (breek je nek niet) en heen-en weer gesleept huisraad. Werken aan huis is gezellig maar niet optimaal voor je concentratie. (Zaterdag) - Argentijnse tango wordt over het algemeen als een vrij moeilijk dansje beschouwd. Ten eerste omdat het geïmproviseerd is, dus de stappen staan niet vast (zoals bij de Engelse stijldanstan go). De 'leider' van de twee initieert richting en timing, de volger is wak ker en receptief (maar niet passief) en gaat op haar eigen manier mee in wat wordt aangegeven. Ten tweede moet je elkaar vrij goed begrijpen (op fysiek vlak weltever staan) om de niet-verbale commu nicatie enigszins te laten slagen. Dit laatste vergt wat jaren ervaring om zonder al te veel verwarring gedachteloos vrij te kunnen dan sen. Een heel ander gevoel had ik toen ik vanmorgen na een te korte nacht om 8.15 uur met een buggy vol peuter door de natte mist naar de tram stapte, op weg naar de markt in het centrum van de stad. (Zondag) - Zo'n 2 tot 3 keer per jaar nodigen we buitenlandse gast- dansers uit om workshops te geven in specifieke thema's, en een dans- optreden op een feest. Voor de gelegenheid doen we zo'n tango salon dan niet op de eigen stek maar huren we een mooie en wat bijzondere zaal elders in de stad. Van je passie je werk kunnen maken is een groot geluk. Ondanks het lastig navigeren tussen organi- satiewerk en je behoefte aan crea tiviteit. Voor je het weet vullen de dagen zich nu eenmaal met prakti sche routines en kom je nauwelijks nog aan zelf iets maken toe. (Maandag) - Ik hou van deze nog stille vroege uren. Buiten donker, koud, met alleen haastende lichtjes in de verte, binnen tikkende ver warmingsbuizen, theewater dat zachtjes borrelt, mijn dreumes op slobsokken die in de woonkamer rondstiefelt. 'Mama lief. Papa lief', zegt ze ineens en kijkt me met een grote glimlach aan. Nouja, hoe goed kan je dag beginnen. Ik geef een les aan een student soon in elkaar zit. Dat het nogal confronterend is en hem aan het denken zet. Dat het zijn persoonlij ke ontwikkeling stimuleert en beïn vloedt, en hij daarnaast veel posi tieve energie krijgt van de lessen. 'Zeg, kun je dit bij wijze van huis- econometrie die ruim een jaar gele den besloot tango te willen kun nen. Hij is de meest ambitieuze leerling die we geloof ik ooit heb ben gehad. Hij neemt elke week extra les, is begonnen met yoga voor een beter georganiseerd lijf, oefent met zijn partner in de extra studio, kijkt tangofilmpjes en leest in de lege uren van zijn bijbaan interviews met bekende dansers. Een gedreven vragensteller met zelfreflectie die als hij zo door gaat, nog goed wordt ook. Na de les vertrouwt hij me toe hoe sterk hij merkt te dansen zoals hij als per- werk even opschrijven en volgende week inleveren voor op de websi te?' grap ik terug, ondertussen best onder de indruk. (Dinsdag) - De dinsdagse oefen salons zijn al jaren drukbezochte avonden in Cuartito waar mensen werkelijkwaar hun werk op de woensdag voor hebben verscho ven. We hebben de plek inder tijd met een hele club mensen cre atief opgelapt met veel kleur, deels opengebroken muren, muurdeco raties, een rij dansschoenen op de piano, veel stoffen bloemen, en medebestuursleden dat het con venant er nu is. De sportraad geeft onder meer gevraagd en onge vraagd advies aan de gemeente. De raad is ook veelal achter de schermen actief voor sportvereni gingen, helpt mee problemen in de kiem te smoren en is er voor communicatie tussen clubs en gemeente. De raad bestaat naast Hoven uit Henk de Vries, Marcel Verbeek, Ruud Verstraaten, Simon Appel, Arco de Graaf en Mariska Koen- ders. De gemeente en de sport raad zijn ongeveer anderhalf jaar geleden begonnen met de voor bereidingen om tot het convenant te komen. Ze kunnen er de komende tijd meteen gebruik van maken bij de organisatie van de finale van de Nationale Sport Week op Texel. Dat geldt eveneens voor de vraag of sporthal Ons Genoegen en de Burgemeester De Koninghal in Den Burg door een nieuwe sport accommodatie moeten worden vervangen. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 4 december Veld A 19.00 De Krim-De Kapper Vlinderwinkel 19.45 Vlinderwinkel-Pepermolen Kapper 20.30 Autocentrale-Jumbo Pepermolen 21.15 Paal 28/Krim-NIOZ 1 Jumbo 22.00 Randstad-Kobeko Paal 28/Krim Veld B 19.00 Ecotiem-PFB Texels ontwerp 19.45 NIOZ 2-Texels ontwerp PFB 20.30 NIOZ 3-Rabobank NIOZ 2 21.15 Bouwcenter RAB-Falcon Rabobank 22.00 Alektraon-IBS/Oele/Schoo Falcon Veld C 19.00 Otto's-Tevoko Ontwerpt Bar S 19.45 Bar Sportief-Tevoko (J) Tevoko (O) 20.30 Kees de Waal-Klif 23 Tevoko (J) 21.15 Moorman-Kobeko 2 De Waal 22.00 Timmer's Bakkerij-Rog Moorman Uitslagen: Kobeko-Vlinderwinkel 0-3; NIOZ 1-Texelse Autocentrale 3-0; Jumbo-Warmmop 0-3; Paal 28 de Krim-Randstad 2-1; Texels ontwerp-Rabobank 3-0; PFB-Falcon 0-3; IBS/Oele/Schoo-Ecotiem 1-2; Imares- Bouwcenter Rab 2-1; SIBO-Alektraon Bliksemwerken 1-2; Landgoed de Bonte belevenis-Albert Heijn 3-0; Tevoko Ont- werpt-Tevoko Jeugd 1-2; De Kapper- Otto's Tweewielershop 1-2; Timmer's Bak kerij-Klif 23 1-2; Expotise-Vakanti eburo Kobeko 21-2; Kapsalon Salique-Bar Spor tief 0-3. Voetbalprogramma ZDH-Nieuwe Niedorp 14.00 Eerste wedstrijd Team De Wonne De vier turnsters van GVT die samen Team De Wonne vormen, Amel Bahrini, Afra Mevius, Amy Kossen en Miki Hemelrijk, deden zondag in Langedijk mee aan hun eerste echte wedstrijd. De wedstrijd begon met de oefe ning op de vloer. Hoewel de meis jes hier de afgelopen tijd hard aan hebben gewerkt, lieten ze toch wat punten liggen. Daardoor niet uit het veld geslagen, begonnen ze aan de sprong, waar ze twee verschil lende onderdelen lieten zien. de salto en een handstand-platval over de kast. Afra Mevius en Amel Bahrini scoorden daarmee hun hoogste punten van de dag. Ver volgens was de brug aan de beurt. Daar turnde Mikki Hemelrijk turnde vervolgens een erg mooie oefening op de brug, waarbij ze maar liefst 14.30 punten behaalde. Amy Kos sen blonk uit op de balk, waar ze 14.60 punten behaalde, de hoog ste van de ochtend. Hoewel deze eerste wedstrijd het erepodium nog niet werd gehaald, beloofde hij veel goed voor de rest van het sei zoen. met meubilair dat het midden houdt tussen tussen huiskamer-en café stijl. Het is een warm en sociaal hol voor zomaar midden in de week. Afgelopen maand hebben we er drie keer live muziek gehad. Het pakte toevalligerwijs zo uit: bevrien de orkestleden waren in de stad, een trio wilde een CD-presentatie houden en een te gekke tango 'bigband' had nog een gaatje vrij op een datum waarop het goed (Woensdag) - Door de late avon den en vroege ochtenden, het combineren van huis, werk en nu ook een kind is mijn sportieve leven inmiddels bepaald niet meer wat het is geweest. Een paar jaar gele den kon je me met grote regelmaat in zo'n moderne gymruimte met comfortabele sfeermuziek voor Pilates-les vinden. 'Pilates' bestaat uit een serie effectieve oefeningen om een wakker lichaam te krijgen en gegarandeerd af te komen van zeurende rugklachten. Hugo is vanmiddag in Breda om een bui- zenmicrofoonvoorversterker (dat ding heet echt zo!) te kopen, gere geld via Marktplaats, en voor mij een veel te dure (en dito mooie) winterjas op te halen. Voor ik het weet zijn er twee potten thee doorheen, is het buiten al weer aan het schemeren en komt Hugo met Mijke binnen. Ze is aan het oefenen met omhoog springen, rent enthou siast gillend door het huis en zeult daarna een grote speelgoedauto op en van de bank. Bij haar in ieder geval aan training geen gebrek. Proefetappe Zestig van Texel Ter verkenning van het parcours wordt zaterdag vanaf het Turf- veld in De Dennen de eerste etappe van de Zestig van Texel gelopen. De deelnemers vertrekken om 10.00 uur per auto van het Turtveld naar het NIOZ, waar ze vanaf 10.20 uur groepsgewijs vertrekken voor de eerste etappe van vijftien kilo meter. Vanaf het Turfveld worden ze vervolgens per auto terugge bracht naar het vertrekpunt. Dertig overkantse lopers, die deel nemen aan het verkenningsweek end voor lopers die debuteren op de zestig kilometer, lopen door naar de Slufter. Zondagmorgen verkennen ze tweede helft van het parcours. Deze groep logeert in Bos en Duin en krijgt voorlichting van de ervaren ultralopers Mare Papanikitas (tweevoudig winnaar van de 60 km) en Mark de Boer (trainer en coördinator van de Nederlandse ultraloopselectie). Het weekend wordt in samenwerking met het landelijk Ultraplatform georganiseerd door AV Texel. De andere drie proefetappes staan gepland voor de zondagen 6 janu ari, 3 februari en 3 maart.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 11