TEXELSE 3 COURANT Goede Doelen Sint bij opening pad mishandeling Vrijspraak van 40 jaar getrouwd! Wat vindt u? Familieberichten sen de eilanders en de Wieringers. Over en weer vielen klappen, maar de destijds 18-jarige Texelaar had 'absoluut niet getrapt'. 'Ik beoefen geen vechtsport, ik doe alleen aan tennis en zaalvoetbal.' De woorden van de verdachte slo ten aan op de verklaringen van enkele andere getuigen, die hem 'enkele klappen' zagen uitdelen. Niemand had hem zien trappen. 'Zelfs het slachtoffer heeft ver klaard dat hij een harde klap voel de', verduidelijkte de advocaat. Omdat in de tenlastelegging dui delijk stond omschreven dat het slachtoffer zijn letsel had opgelo pen door 'een trap met geschoeide voet', kon de rechter niet anders dan de verdachte vrijspreken van poging tot zware mishandeling. De officier had een werkstraf van 100 uur geëist. Ik zou u kunnen veroor delen voor openbare geweldple ging, maar daarvoor bent u niet aangeklaagd', sprak de rechter. Het slachtoffer kan door de uit spraak fluiten naar de schadever goeding en het smartegeld van ruim 1800 euro. Tuinwallen Vorige stelling: De werkgroep Landschapszorg heeft gelijk: tuinwallen horen alleen op het oude, hoge land van het eiland. O 236 stemmen Nieuwe stelling: In 2013 gaat het niet meer lukken, maar in 2014 moet de Medische Post weer open. 'Ik zag dat hij een karatetrap tegen zijn gezicht gaf. Ik dacht nog: zo hé, die trap is écht hoog. Daarbij hoorde ik gekraak, iets wat brak. De trap maakte zo'n indruk dat de vechtpartij meteen was afgelopen.' Die getuigenverklaring van een meisje dat op zeven meter van het incident stond, was voor de officier van justitie het belangrijkste bewijs materiaal tegen een 21-jarige Texe laar die half maart 2010 betrokken was bij een vechtpartij in De Koog. Een jongeman uit Hippolytushoef liep daarbij zwaar letsel op. Meer bewijsmateriaal dan die ene getui genverklaring kon justitie echter niet aandragen, waardoor de Texe laar werd vrijgesproken. De verdachte ontkende donderdag voor de rechtbank in Alkmaar niet dat hij bij de vechtpartij betrokken was. Naar eigen zeggen liep hij na het uitgaan met een groepje vrien den over straat toen ze een groep je Wieringers een container zagen slopen. Hij zei daar iets van en dat mondde uit in een vechtpartij tus- 'Waardedaling lager dan elders' De panden worden getaxeerd aan de hand van verkoopprijzen en huurcontracten. Hierbij is de markt werking volgens b en w erg belang rijk en gaat het om de vraag en aanbod van deze panden. De stij ging/daling per categorie: Winkels -4,1%, Horeca -3,2%, Kantoren - 4,7%, andere courante bedrijfs - ruimten -4,2%, agrarische objec ten -0,2%, incourante commerciële objecten -0,5%, andere incourante objecten 0,3%. Het college rea geerde op verzoek van het CDA. Met droefheid geven wij kennis van het overlijden van onze dierbare broer, zwager en oom Jan Kager De opening van fietspad Redou te werd donderdagmiddag opge luisterd door Sinterklaas. Hij was gekomen met de huifkar van Kikkerts Paradise en had een presentje meegenomen voor wet houder Edo Kooiman. Op het pakje stond Redoute Strooizaad, om de bermen van het fietspad weer groen te krijgen. Het betreft de Texelse Goede Doelen Sint. Ondanks de grote drukte heeft deze weldoener de komende dagen nog wel een gaatje over om bezoekjes af te leggen. Deze Sint is te bestellen via tel. 315058. De daling van de waarde van bedrijfsmatig onroerend goed is minder dan elders in Nederland. Die conclusie trekt de gemeente op basis van een taxatie op 1 janu ari 2012, de waardepeildatum voor 2013. 'Als we naar de situatie Texel kijken is er bijna geen leegstand.' Je was een man van heel veel woorden, duidelijk herkenbaar voor iedereen die bij je hoorde. Een lieve man, vader en opa waar je op kon bouwen. Met een woord, waarop je kon vertrouwen. Een man met een hart van goud, een man waar iedereen van houdt! Onverwachts is overleden mijn lieve man, onze lieve, trotse vader en opa Jan J. Kager Lid in de orde van Oranje-Nassau trotse Indië veteraan van de Huzaren van Boreel 't Noorden, Den Burg, 27 mei 1925 t 28 november 2012 1955 2012 Hans Kager-Smit Joke en Ko Jorunn en Sebastiaan Berit en Niels Ingrid en Klaas Heidi en Emiel Anneke en Joost, Timme, Siem, Jilles Dorien en Niek, in herinnering Vincent en Mandy Simone Gemma en Bert Maik en Cindy Witte Kruislaan 14 1791 EH Den Burg Vader is thuis. Er is gelegenheid tot condoleren op zaterdag 1 december van 19.00 tot 20.30 uur in Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartdienst zal worden gehouden op maandag 3 december om 13.30 uur in de R.K. kerk, Molenstraat 36 te Den Burg. Aansluitend zullen wij vader begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis komen wij samen in het uitvaartcentrum, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Zij die geen persoonlijk bericht hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Piet en Corine Yvette en Arjan Arjan en Berna Esjé, in herinnering Andra Caleta Rick en Evelien Mirte Sjaak en Tessa Mireille en Jaap Chimène Moïse Je hart was gul en breed, Bood ruimte aan zo velen. Een ruimte die vaak overliep, van warmte om te delen. Dag lieve oop, we zullen je missen. Yvette en Arjan Arjan en Berna Esjé, in herinnering Andra Caleta Wij hebben de uitvaartdienst van THEODORA DE PORTO door jullie aanwezigheid als heel bijzonder ervaren. Aan een allen onze dank hiervoor. Namens de familie, Cees Stendert Met droefheid geven wij kennis van het plotse linge overlijden van onze lieve zwager Jan Kager NW. Vennep: Door en Rob Jansen-Smit Den Burg: Rita en Piet Bakker-Smit Maasbracht: Nel en Frans Heijnen-Smit Spanje: Rein en Hetty Smit-Hertog neven en nichten Verdrietig zijn wij vanwege het plotselinge over lijden van onze geliefde buurman Jan Kager Hij heeft altijd veel betekend voor de straat en was erelid van de buurtvereniging. We zullen hem missen op de buurt. Buurvrouw Kager, de kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen wensen we heel veel sterkte toe in de komende tijd. De buren van de Witte Kruislaan, Fam. Hoogendijk Mevr. Witte Fam. De Porto Fam. De Vries Mevr. Brans Fam. Daalder Fam. Visser Mary en Klaas Smidt Rein Buijsman I. Reydon en J. Halsema Fam. Dekkers-Hollands Fam. Van Sam beek Robin en Laura Voorend Fam. Krafft-Mulder echtgenoot van J.C. Smit. We wensen Hans, kinderen en kleinkinderen veel sterkte toe. Namens de fam. Kager Neven en nichten Heden ontvingen wij het droevige bericht dat Jan Kager „Ome Jan" Kager heeft veel voor onze vereniging betekend; als buschauffeur op onze vele zomer kampen, als oud papierrijder en als verzorger van de boerenkool voor onze jaarlijkse boeren- koolfuif. Maar ook voor tal van andere klussen stond „Ome Jan" voor ons klaar. We zijn hem daarvoor zeer dankbaar. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Scouting Texel Landvreugd breekt records De oud-Texelse Hermine Land- vreugd heeft zondag het Bel gisch Kampioenschap Deadlift gewonnen. Bij de Belgian Drugs-free Powerlift Federation (BDFPF) liftte ze in de klasse Masters 2-63 (dames van 45 tot 49 jaar tot 63 kg) 135 kilo en zette daarmee een record, niet alleen voor Begië, maar volgens de bond was tevens sprake van een wereldrecord. Door de schaar in het lint te zet ten verricht wethouder Edo Kooi man de officiële opening van fietspad Redoute. De gebeurde donderdag bij Ceres, precies waar het demontabele stuk van het 2,9 km lange pad eindigt. Hiervoor zijn vanaf Oudeschild 760 speciale betonplaten gelegd, zodat het pad bij de voorgenomen dijk- verbreding kan worden verplaatst. Voor de opening was de senioren toerclub uitgenodigd. Nestor Dirk Haker noemde de route langs de forten een 'fantastisch mooi pad', al hoopt de mountainbiker dat de gemeente op Texel niet alle paden zal verharden. Dit echtpaar is 1 december Geboren Joeri 27 november 2012 14.29 uur 3125 gram, 51 cm Mijn papa en man zijn Brian van den Bos en Lotte Bakker en mij broertje heet Björn Wij wonen op de Opaaldrift 33 3436 BM Nieuwegein De buren van de Dageraad 't Horntje Dag Maarten Onze buurman is veel te vroeg overleden Wij wensen Nicole kinderen en kleinkinderen veel kracht. JIPPIE! DE EERSTE TEXELSE NEDERBELG IS GEBOREN OP 24-11-20121

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3