ÜEir. Cine^rrica Te*xe»l *V Stamppotten TEXELSE 4 COURANT TESÜ Fraaie zege voor bondsteam En Passant kou* Texel h Slufter Banlcetstaaf Like ons op Facebook en maak kans op 10 gratis filmbezoeken! g /CinemaTexel texelcatering.nl VRIJDAG 30 NOVEMBER 2012 Euroase. psychologische en praktische hulpverl. bij o.a. depressiviteit, relatie- pr., verslaving, schulden, wonen, werkloosh. Geen wachtlijst, doorverw. niet noodz., betaalb. Bel: 06- 57711701 of mail: info@e uroasemaatschappelijkw erk.nl Te huur per 1 januari ri ante bovenwoning in Den Burg. Twee verdiepingen, 2 ruime slaapkamers, nieuwe keuken en badka mer. Tevens gestoffeerd. Periode voor 1 tot 3 jaar. Prijs €775 ex GWL. Tel. 222101. Verbouwen, renoveren of opknappen? Dat wilt u goed gedaan hebben. www.rhtbouw-texel.nl 06- 38935253 Ooievaar huren? Huur onze ooievaar voor in de tuin of de 3 D ooievaar voorop het aam voo r €1,25 per dag bij Mediabu reau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. De nieuwe TexelFM fotospel opgave staat online! Bekijk en speel de raadplaat op www.texelfm.nl Kadotip: December al zo'n dure maand, maar er moet nog zoveel gebeuren in, om en aan huis? Geeft een RHTbouw(t) bon. Meer info: www.facebook. com/rhtbouw Stel, man/vrouw 55+, zoekt woonruimte te huur op Texel voor permanente bewoning per 1 februari 2013. Huur max. €500,- excl. p. maand. Tel. 06- 57137660. Oorlogsparadijs, aangrij pende nieuwe roman van Nico Dros, gebonden, 360 pag., €19,90, gesigneerd en te koop in Het Open Boek (313657). Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Een inwoner van de wad den, pakte de Sint bij zijn kladden. Hij nam hem mee, naar die winkel vlak bij zee. Ze hebben zeehon denknuffels in overvloed, hij weet waar hij voortaan heen moet. Ecomare! Regt Witgoed Service voor vakkundige reparatie en service aan witgoed en huishoud, apparaten. Nol- lekoog 10, tel. 327707. De grootste en goedkoop ste collectie winterjas sen vindt u bij De Con current in De Cocksdorp. www.deconcurrenttexel nl Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588. Bij Ecomare in de shop, kan Sint zijn geluk niet op. Hij vindt er de beste boe ken, en hoeft niet verder te zoeken. Decembercadeautje? Leren riemen en porte monnees vanaf €8.95. Schoenmakerij Texel Te koop: vleepakketten van 10, 20 of 40 kg., Piet van der Star, 322135. Bestel nu uw Originele, Duurzame en Overheer lijke kerstpakketten met Delicatessen en Rookarti kelen bij Keukencentrum Texel! Verhuizing? Rituelen Lies- beth Roeper 06-22864560 www.zilt-tij.nl Tijdelijk ruimtegebrek? Opslagruimtes op maat. www.finishboxtexel.nl Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Heerlijke appels, sappige peren te koop, vr. en za. 13.30 -18.00 uur bij Kees Keijser, Fruitbedrijf Mo lenbuurt. Voor verrukkelijke Poolse wijn. Wit-Rood-Rose en mousserend: Hoogen- bosch Wijnen tel. 0222 318270. Alles voor uw fiets. Ge reedschap, pomp, regen/ kleding. Bets fietsen. Hypotheek Atijd de bes te deals. Waaijer Advies 315207 Gebakken zeetong, in de boter. Havenrestaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor re servering, 319310. Vraag niet wat ik maak. Ik maak wat u vraagt! Klus- en timmerbedrijf Ap den Braven, 06-25371055. Husqvarna. Kettingzagen v.a. €179,-. Heggenscha- ren v.a. €179,-. Bos- en taludmaaiers v.a. €389,-. Tatenhove BV, IJsdijk 11, Oudeschild. Tel. 313809. Creatief of twee linkerhan den? Kom naar de Kerst workshops in Galerie De Hollebol, 06-50420380. keeshinbanden.nl Sinterklaastip: taarten- bakboeken - bakvormen - braadpanen - messen - kookartikelen - keuken machines - kookboeken - delicatessen, www.keu- kencentrumtexel.nl Kerstartikelen van toen, voor nu. Fase 2, koger- Sterretje gezocht! ClasCarage Texel Tel: 0222 - 32 1 5 1 5 De Koopman Koerier, voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. haardhout-texel.nl Goe de kwaliteit en snelle leve ring, 06-38935253. Na een heerlijk ritje langs het strand, nam Sint het paardje bij de hand. Bo ven het duin wappert de vlag van Ecomare, in die winkel kun je nog eens ca- deau's vergaren. Hij vindt er alles van zijn lijst, en- niet duur geprijsd! Gazelle huurfietsen te koop, ook met trommel- rem en 7 versn., zeer gun stig geprijsd. Verhuurbe drijf Kikkert, Badweg 19, De Koog, telefoon 0222- 317215. Tegenvallende schoolre sultaten? Huiswerkcoa- ching Ivo de Bode, 06 41790628. Ouwe Sunder kleding, hoedjes e.a. bij Fase 2, kogerstr. 5, 320610 Gebruikte fietsen in alle soorten en maten. Fiet- sinn De Koog (Nikadel 75). Tel. 317841 www. fietsenoptexel.nl Afvalcontainers voor het afvoeren van puin, hout, bouwafval, vuilnis, e.d. Tatenhove, Oudeschild, tel. (0222) 313809. Texel in oude ansichten nieuwe bundel, samenge steld door Klaas de Rid der. Voor €8,50 te koop in Het Open Boek. Ellen helpt Sint die nog iets zoekt voor 'n kind, Sil heeft hem een hele waslijst aan geprijsd. Gepke weet in elke hoek een prima boek, Jose adviseert: 'n kwartet waar je iets van leert. En zelfs een entreebon kun je vergaren, in de winkel van Ecomare. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl w ww. texel sea utopa- gina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Mooie karpetten vanaf €29,00 bij Bosma slapen en meer... Waalderstraat Voor huiswerkbegelei ding of hulp bij opgroei en van uw jonge kind of puber: www.coach- praktijktexel.com Tel. 06- 16617102 Alles voor uw fiets. Kle ding, accessoires, tassen, schoenen. Bets fietsen. Lekker warme flanel. Dekbedovertrekken en hoeslakens bij Bosma slapen en meer...Waal- derstraat 6. Tegelshowroom De Tegelmeester, ge opend op afspraak, 06- 22288683/06-51633806. Krukas 3, Oudeschild. Jef frey Kooger en Erik Wuis Kaldenderbloks 2013 taal, poëzie, geschiedenis, sudoku. En Gijp, Loesje, Peter van Straaten, Dirkjan en Donald Duck. Te koop in Het Open Boek. Bancken Advies Admi nistratie Belastingen. Voorkom problemen met de belastingdienst en besteed uw administra tie uit aan www.banc- kenadvies.nl of bel 06- 52777886. Lego doosjes v.a. 0.89. Ook leuke brocante en bij zondere Sint en Kerst ka- dootjes. Fase 2, Kogerstr. 5, tel. 320610 BOOTDIENST TEXEL DEN HELDER V.V. Een aantal tarieven gaat omhoog Met uitzondering van de tarieven voor de voetgangers en (brom)fi etsers, ver hoogt TESO per 1 januari 2013 de tarie ven met gemiddeld 3%. Een volledig overzicht met de nieuwe tarieven treft u aan opwww.teso.nl/nl/tarieven. 100-retourenpas De geldigheidsduur van uw tegoed op een forensenpas was tot dusverre beperkt tot een jaar. Vanaf 1 januari 2013 zijn alle 100-retourentickets voor forensen onbeperkt geldig. Dit geldt ook voor de tickets die sedert 1 januari 2012 zijn aangeschaft. Sanctiebeleid Medewerkers van TESO worden helaas soms geconfronteerd met voetgangers die te laat arriveren en alsnog toegang proberen te krijgen tot onze schepen. Dit levert voor de betrokkenen extreem gevaarlijke situaties op. TESO zal in dergelijke gevallen streng optreden om herhaling te voorkomen. n het voorjaar van 2013 n Texel (particu lieren) hun voertuigen online gaan registreren om in aanmerking te komen voor het Texels tarief. Dit wordt moge lijk door via www.teso.nl in te loggen op MijnTESO. We houden u via de media op de hoogte over wanneer deze Kentekenherkenning (m.i.v. voorjaar 2013) Heeft u een voertuig tot 5,5 meter en maakt u gebruik van MijnTESO? Dan kunt u de onbemande loketten dankzij kentekenherkenning binnenkort sneller passeren. Dit wordt straks mogelijk als u uw pas(sen) en/of E-tickets opwaar deert, aanschaft of beheert via uw account in MijnTESO. U dient uw pas of E-ticket wel bij u te hebben tijdens de overtocht. Deze service komt beschikbaar vanaf het voorjaar van 2013. We houden u hier over ook op de hoogte via de media. Nog geen MijnTESO-account? U kunt zich registreren via www.teso.nl Telefoon (0222) 36 96 00 Het bondsteam van schaakclub En Passant heeft zaterdag met 41/a punt gewonnen van Schaak mat 1 uit Zuid-Scharwoude. Op het eerste bord had Mohamed al Rawy het niet makkelijk tegen Tjerk Sminia. Al Rawy wist al te theoretische stellingen te vermij den met zijn 'Arabische opstelling'. Wit speelt in de damepion-openin- gen een zeer snel h3 (op de derde of vierde zet) gevolgd door Lf4 waarna de loper zo nodig naar h2 terug kan. Volgens de Irakees is dit een geliefde en wijd verbreide opzet in de Arabische landen. Het lijkt een tamme partijopzet, maar is niet eenvoudig te weerleggen. Ook Sminia kwam er niet uit en na een scherpe opening stond Moha med zeker beter. Het materiaal werd steeds verder uitgedund en tenslotte bereikte Al Rawy een eindspel van koning met toren (Sminia) tegen een loper en twee pionnen op de g- en h-lijn. Ten slotte eindigde de partij in remise toen hij de toren van Sminia insloot op h8 met een loper op g8 en een pion op h7. Nieuwkomer Gert Both moest het opnemen tegen Daan Bes, die een FIDE-rating van 2050 heeft. Het zag er lang naar uit dat Both zijn tegenstander zou vloe ren, maar de stelling was razend ingewikkeld en Bes slaagde erin de zaak nog meer te compliceren en Boths koningstelling enigszins te verzwakken. Daardoor belandde deze in een aanval die hem ten slotte de das omdeed. Thomas Richter speelde aan het derde bord een Franse partij tegen Arjen Ver- seveld, waarin hij vanuit de ope ning steeds een licht, maar con creet voordeel wist vast te houden. Met technisch oogstrelend spel JUjLLLJ-D supermarkten a breidde hij zijn voordeel gaan deweg uit en kneep tenslotte zijn opponent gedecideerd aan gort. Kees de Best bereik te aan het vier de bord met de zwarte stukken tegen Joost Goedbloed zonder veel problemen een minimaal gelijke positie. Maar in het middenspel liet hij een pion instaan en had drie zetten later een hopeloze stand. (32)tel-322,26 W SP<?RTSH(?P De Koog A.s. zondag De Koog 1 - DWB 1 14.00 uur De Koog 2 - DESS 2 11.00 Wedstrijdbal Suzan Wuis geschonken door: en Lilith V' Café restaurant texelcatering.nl Dinto uit Warmenhuizen heeft tot nu toe alle wed- tij tegen Dennis Wever. Diens koningsstelling werd opengereten en De Wijk moest lijdzaam toezien strijden gewonnen en hoe hem een stuk afhandig werd hoefde slechts een set af Door onduidelijke zetten van zijn gemaakt, toen hij een mataanval te staan. Tevoko heeft al tegenstander wist De Best echter moest zien te keren. Co van Heer- enige steken laten vallen terug te komen en de partij in winst waarden kwam in een bedenkelijke en staat met zestien pun- om te zetten. Aan bord vijf ver- stand terecht, maar vocht vol goe- ten minder op een res- kreeg Joop Rommets tegen Chris de moed verder tegen Frans Schol- Bioscoop Eetcafé Terras Deze week in Cinema Texel: Brinkhuis het beste van het spel in tes en moest op zeker moment een Spaanse opening. Er kwam een eindspel op net bord waarin Rommets paard beter was dan de pectabele achterstand. Hoewel de thuisploeg drie spelers moet mis - anticiperen op een stukoffer van zijn tegenstander; hij was zo wijs sen, is er toch hoop op het stuk - op straffe van mat - niet enig stuntwerk. Door de slechte loper van zijn tegenstander te nemen, liet het netjes staan, goede resultaten van de die bovendien nog een hinderlijke ondertussen werkend aan tegen- laatste weken is er in dubbelpion in de gelederen had. spel via onder meer een matdrei- Tegen het eind van de match deed ging op de lange diagonaal. Zijn ieder geval vertrouwen in de ploeg. De wedstrijd, Programma 29 nov t/m 5 dec Do Vr Za Zo Ma Dl Rommets een paar nare conces- tegenstander raakte in de compli- die gespeeld wordt in sies om het spel te activeren en caties de draad kwijt, materiaal en Ons Genoegen, begint om 13.30 uur. verloor vervolgens de voorzichtig- tenslotte ook zijn monarch. Een heid uit het oog; zijn tegenstander fantastische prestatie van Van creëerde een vrijpion en won. In Heerwaarden die het En Passant een scherpe Siciliaanse opening team op 4 punten bracht. tegenstander Henk de Graaf. In het middenspel raakte De Graaf in een akelige penning, waaruit een kwali teitswinst voortkwam nadat Dros in de aanval een mat had gemist. Maar hij won hoe dan ook. Jaap de Wijk raakte na de opening, die er veelbelovend voor hem uit had Heren Tevoko ontmoet koploper Het herenteam van Tevoko ver - wacht zaterdag een zware kluif te krijgen aan Dinto, de absolute gezien, op dwaalwegen in zijn par- titelkandidaat in de eerste klasse. Volledig thuisprogramma: 11.30 Tevoko D4-Alvoco D5 11.30 Tevoko D2- De Boemel D3 13.30 Tevoko MC1 -Relay MC1 13.30 Tevoko H2-Dinto H3 13.30Tevoko D1-Simokos D2 15.30 Tevoko H1 -Dinto H2 15.30 Tevoko MC2- The Serve MC2 15.30 Tevoko D3- W Wielingen D1 toll Ihe Twilight Saga Breaking Dawn Part 2 Gravenstraat 33 I 0222 312027 I www.CinemaTexel.nl I Parkeren: P6 Vogelenzang GEWIJZIGDE REISV00RWAARDEN

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 4