TEXELSE COURANT Cjroen 7wartsJ~exels in het harL> vanavond over kermis i ft Beginarmband voor€89- Politiek puzzelt over geld in fonds Dorian STIFT bewondert maquette Modelspoorclub ZDH heeft de smaak te pak ken. Na zeges op Winkel en DWOW werd zondag ook Nieuwe Niedorp verslagen. Ouwe Sunder- klaas wordt gepromoot in De Cocksdorp en Oosterend. Ouwe rotten leren kinderen de fijne kneepjes. Vroeg, laat of normaal? In een weiland bij Den Hoorn werden zondag alweer lammetjes gesignaleerd. 'Dit werk is meer dan een kopje koffie', zeggen Anne- mieke en Frans Hopman van het Vuurtoren restaurant. spoorbaan in een caravan. STIFT modelspoorclub. Meer over de kreeg een rondleiding van Jaap caravanmaquette elders in deze Halsema en Joop Dekker van de krant. (Foto Jemen vmHanm OaEStnrcHi) dB ecg Garage Dros www.texelseautopagina.nl TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spin baan 6. overlast wordt geaccepteerd', concluderen b en w op nu. Een kermis in het centrum van Den Burg laat zich volgens het college niet te verenigen met de aanwezi ge woon- en kantoorfuncties. Bovendien zou de ondergrond van de ijsbaan niet stevig genoeg zijn voor het houden van een kermis en is verharding van dit terrein vooralsnog afgewezen. Een extra kermis in Den Burg, na de kermis in De Koog vinden b en w niet gewenst. Dat zou de indruk wek ken dat Texel een kermiseiland is. 'Dat is niet in overeenstemming met de kernwaarden.' Bovendien brengt het geschikt maken van een locatie kosten met zich mee. Blijft over het houden van een 'extra kleine kermis', bijvoorbeeld een draaimolen, kleine zweefmo len, springkussen en suikerspink- raam. Het college heeft hier geen budget voor en vindt dat voor zo'n minikermis het initiatief en dus de kosten bij een particulier moet lig gen. Dit zou ondernemersvereni ging Den Burg Winkelhart van Texel kunnen zijn. Die had eerder het verzoek bij de gemeente neer gelegd om in Den Burg een kermis te mogen houden. Tijdens de ledenvergadering in november sprak voorzitter Sandor Mantje zijn onvrede uit over het college voorstel. Juiste vermelding Texel Toerist Info Voor een juiste vermelding in de nieuwe informatiegids Texel Toerist Info roept de redactie nieuwe win kels, horecabedrijven, instellingen en andere organisaties die actief zijn in het toerisme op hun gege vens door te mailen naar gerard@texelsecourant.nl. Als adres, telefoon- of andere gege vens in 2012 zijn gewijzigd, is het verzoek dit ook door te geven. Aan vermelding zijn geen kosten ver bonden. Texel Toerist Info wil onze gasten een compleet overzicht bie den over de mogelijkheden op Texel. Sinterklaasidee!? Trollbeads met glaskraal van €129.- Dat saamhorigheid nog bestaat bleek zaterdag bij de het aanbrengen van waterdicht folie in het zoetwaterbassin op het bedrijf van bloembollenteler Hans Smit in polder Het Noorden. Wat telefoontjes op vrijdagmiddag naar vrienden en bekenden waren voldoende om de volgende morgen vijf tig paar helpende handen op de been te brengen. Ze waren nodig voor het uitspreiden en op zijn plaats leggen van een enorm zeil in het bassin, dat ongeveer driekwart hectare groot is, met een inhoud van circa 9500 kubieke meter. Het werk was nog amper klaar toen de hemelsluizen open gin gen en het bassin vol stroomde. De buffervoorraad wordt komend voorjaar ingezet voor droogtebestrijding in de bol len. (Foto Alphine Smit) De politieke partijen zijn er nog niet uit hoeveel geld zij willen steken in het sportfonds dat Olympische kampioen Dorian van Rijsselberghe eerder dit jaar van de gemeente cadeau kreeg. Het onderwerp stond gisteravond op de agenda van de raadscom missie, waar de partijen verdeeld waren over de gemeentelijke bij drage. Het college heeft voorge steld éénmalig €15.000,- in het fonds steken, nadat er eerder een voorstel op tafel had gelegen om jaarlijks €3000,- voor het fonds uit te trekken. Willem Vlas (TB) gaf in eerste instantie de voorkeur aan een jaarlijks bedrag van €3000,-. Rikus Kieft (GL) zei schoorvoetend in te kunnen stemmen met de éénma lige €15.000,- al is dat volgens hem nog aan de lage kant om bij derden investeringen in de Stich ting Dorian Foundation te verwer ven. De €3000,- noemde hij eerder echt te laag voor een fonds waar een Olympisch kampioen zijn naam aan verbindt. Het fonds, dat Dorian cadeau bij zijn Texelse hul diging, wil hulp en begeleiding geven aan mensen op het eiland die zich op topsport willen toeleg gen en Texel als sporteiland pro moten. Marian de Groot (WD) en Nils Lely (PvdA) wilden weten of er een businessplan is gemaakt voor investeerders. Lely kon zich vin den in de €15.000,-. De Groot sprak zich nog niet echt voor een bedrag uit, maar vond €3000,- magertjes. Het fonds streeft naar een startkapitaal van €100.000,- tot €150.000,-. Wethouder Hen- nie Huisman (sport) gaf aan dat de zaakwaarnemer van Dorian van Rijsselberghe bij bedrijven langs gaat om te vertellen over het sportfonds en dat Van Rijssel berghe zelf ook aan de invulling werkt. 'Als hij ergens voor wordt gevraagd, kan hij als tegenpresta tie een donatie in het fonds vra gen.' De discussie kwam goed op gang, nadat Kieft van wethouder Frans Visman (financiën) wilde weten hoeveel de gemeente zou moeten investeren als de genoemde €3000,- in één keer voor meerdere jaren zou worden afgekocht. Vis man rekende daarna aan de hand van een periode van vijf jaar, waar na Kieft opperde dat het beter was veertig jaar in acht te nemen wat een totaalbedrag van €120.000,- zou inhouden. Vlas kwam daarna met een nieuw voorstel om éénmalig €15.000,- in het fonds te steken, gevolgd door een jaarlijks bedrag van €3000,-. Nieuwe gemeenteraden zouden dan in de toekomst moeten bekij ken hoe ze met de investering in het fonds willen blijven omgaan. Hij hoopte op die manier meer steun bij de andere partijen te vin den om tot een bedrag te komen. Kieft kon zich in het nieuwe voor stel vinden als dat het uiteindelijk zou worden. De rest wilde nog geen uitspraak doen, al voelde Ben Zegeren (CDA) zich wel aan gesproken door het nieuwe voor stel van Texels Belang. Het onder werp komt op woensdag 19 december aan de orde in de raadsvergadering. Geen grote kermis in Den Burg, want die blijft in De Koog. Ondernemers en liefhebbers uit Den Burg moeten genoegen nemen met een minikermis, die alleen op particulier initiatief mag worden gehouden. Althans als raadsleden instemmen met het collegevoorstel, waarover ze zich vanavond buigen. Het voorstel staat haaks op het raadsprogramma, waarin het voor nemen staat om de kermis van De Koog naar Den Burg te verplaat sen. 'De Groeneplaats zal ook na de herinrichting plaats moeten kunnen bieden aan de kermis. Tot die tijd zal de ijsbaan als kermislo- catie kunnen worden aangewe zen', staat in het Texelse 'regeer akkoord'. Een initiatief van D66, van wie vooral wethouder Frans Visman zich sterk maakte om de kermis weer terug te halen. Naar aanlei ding van die opdracht van de raad is de mogelijkheid onderzocht. 'De kermis hoort in De Koog, waar de concentratie van toerisme is en een bepaalde mate van geluids- Boswandelingen in de winter Als afsluiting van het wandeljaar verzorgt wandelsportvereniging Het Gouden Boltje de komende weken vier wandelingen, samen 'de Winterserie'. Ze voeren de deelnemers door de Dennen en soms ook door de duinen of over het strand. De eerste tocht wordt zondag 9 december gehouden en heeft res taurant Bos en Duin aan de Bak- kenweg als start- en finishlokaal. Starten kan tussen 13.00 en 14.00 uur. Er worden routes uitgezet van 5 en 10 kilometer. De andere wan delingen zijn op 13 en 27 januari en op 10 februari. Deelname kost €3,- per keer of €6,- voor de hele serie. Wie €4,- respectievelijk €9,- betaalt, krijgt aan de finish een leuke herinnering. Leden van Het Gouden Boltje krij gen korting. Meer informatie staat op de website www.hetgoudenbol- tje.nl en kan worden ingewonnen viatel. 313087. Geen chocoladeletters voor Dexelse kwajongens Bestuursleden Jaap Hoogen- doorn, Hans van Heerwaarden, Marijke Eelman en Hans Schip per van het toeristisch investe ringsfonds STIFT bekeken vrij dag een maquette die de leden van de Texelse Model Spoor Club de afgelopen maanden in hun caravan hebben gemaakt. De maquette stelt de haven van Oudeschild en omgeving voor in de periode 1940-1945 toen er een trein reed op Texel. Te zien is hoe de spoor destijds bij Oudeschild liep. De modelspoorclub kreeg vijf duizend euro van STIFT om de maquette te bouwen. De club is met de caravan regelmatig op modelspoorbeurzen en daar valt hij keer op keer op, omdat er geen andere clubs zijn met een model-

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1