1EXBJVGBSCA.nl TEXELSE 2 COURANT Ouwe Sunderklaasles in open lucht Jaarboek Texel Seiko €89,- Hoge scores in tweede ronde kampioenschap klaverjassen in Zicht 2012 rolt van de pers TESD Klassiekers gezocht voor historische motorshow Ongezouten COLUMN In mijn favoriete stamkroeg is het onderwerp van gesprek het feest je dat gehouden werd omdat er een speld in een hooiberg was gevonden. Waar hebben we het eigenlijk over, zult u denken, want aan zo'n speld kun je je lelijk bezeren. Het is immers geen vei ligheidsspeld. En voordat je het weet, ben je 'm ook weer kwijt. En reken er maar op dat als je je al geroepen voelt om als speld te fungeren, je zo pinnig als wat bent. Maar goed, de mooiste manier om ervoor te zorgen dat iedereen van de hoed en de rand weet, is om geheimhouding op te leggen. Dat werkt fantastisch! Er komen steeds meer verhalen los. Vorige week repte Annie al over een Eco-C'tje. Nou, ik kan u ver zekeren dat die dingen stijf uit verkocht zijn rond Ouwe Sunder- klaas. En duct tape is ook niet meer verkrijgbaar. Dat belooft wat. Verder wordt er ineens met andere ogen gekeken naar keu kentafels. 'Zeg schat? Kan het zijn dat er splinters in je achter werk zitten?' 'Ja, dat klopt, ik had gisteren een feestje...' Dat lijkt me alles behalve comfortabel denk ik dan, op zo'n manier valt er geen speld tussen te krijgen. Gebruik dan bijvoorbeeld de jacuzzi. Oh sorry, die was al bezet. En als je met dubbele tong praat, moet je niet gek staan te kijken als je in plaats van een liter een gieter bier krijgt. Ben trouwens benieuwd of die melkrobot nog dienst heeft gedaan. Kortom, er is menig spel- denprikje uitgedeeld, die nacht. Een origineel feestje derhalve. Maar ja, daar waar het gewoon is, brengt men de koe naar bed. Al dat gedoe zorgt er wel voor, dat de aandacht voor het Glazen Huis wegzakt en dat mag natuurlijk niet. Annie heeft tot nu toe alle Raadplaten fout beantwoord, dat is een kunst op zich. Verder kijk ik elke dag naar de veilingpagina waar steeds meer leuke items op te vinden zijn. Geweldig, wat een initiatief. Ik zat me overigens gek te prakkiseren wat voor tover drankje de draaitafeldame en - heren krijgen om zo lang op de been te blijven. Maar ik ben er uit. Het kan niet anders of ze krijgen oestersaus te drinken. Of speld ik u nu iets op de mouw? Over twee weken weten we het. Expositie Posthuys In Galerie Posthuys aan de Brink in De Koog is vanaf zaterdag 15 december een expositie te zien met schilderijen van Annemieke Alberts, sculpturen van Frode Bolhuis en installaties van Mari an Smit en Maurice Christo van Meijel. De officiële opening vindt een dag later plaats, op zondag 16 december en begint 15.00 uur, in aanwezigheid van de kunstenaars. Fakkeloptocht en restaurantactie Inmiddels hebben negen res taurants hun medewerking toe gezegd aan de fakkelactie van Amnesty International, die maandag 10 december wordt gehouden. Wie in het weekend van 8 en 9 december in een van de negen restaurants gaat eten, kan daar een kaart voor de gevangenen tekenen. Dit jaar is er speciaal aan dacht voor Ales Bialiatski in Wit- Rusland en Nasrin Sotoudeh in Iran. De restaurantactie, waaraan mede werking wordt verleend door Cine ma Texel, Freya, De Steenenplaats, De Hollebol, De Luwte, Tessels Kwartier, De 12 Balcken, Venezia en Rotisserie het Kerckeplein, gaat vooraf aan de fakkeloptocht die maandag 10 december wordt gelo pen. Deze gaat om 17.00 uur van start op de Groeneplaats. Deelne mers zijn welkom, maar thuisblij vers kunnen deelnemen via www. amnesty.nl. Expositie en atelierroute Kunstenaarsvereniging ZOUT houdt van zaterdag 15 decem ber tot en met donderdag 3 januari in De Hollebol aan de Parkstraat in Den Burg de jaar lijkse overzichtstentoonstelling. Voor de zevende keer op rij tonen de leden van de inmiddels zeventig leden tellende vereniging, hun recente werk. Tijdens de expositie worden speciale activiteiten ont plooid, in samenwerking met De Hollebol. Er wordt een lezing gege ven, een film vertoond, gedichten voorgedragen en muziek gemaakt. Op donderdag 27 en vrijdag 28 december doen enkele leden van ZOUT mee aan de open atelier route. Dan is het tussen 11.00 en 17.00 uur mogelijk de kunstenaars aan het werk te zien in hun eigen atelier. De route wordt afgedrukt in een speciale Kunstkrant die vanaf 14 december wordt verspreid. Voor meer informatie, www.zouttexel.nl. Met 12 december in zicht begint in De Cocksdorp het Ouwe Sunder - klaasvuur weer te branden. De vorig jaar opgerichte 12 12 Club is al volop bezig het speulen te promo - ten. Langs de Molenlaan zijn bor - den geplaatst met ideeën om te speulen en komende vrijdag gaat de 12 12 Club naar basisschool Durperhonk om de kinderen bij te praten over de traditie. Als voor proefje werd afgelopen weekend alvast een Ouwe Sunderklaasles in de open lucht gegeven bij de ingang van het dorp. De 12 12 Club werd vorig jaar opgericht om te voorko - men dat het aantal deelnemers zou teruglopen. Het resultaat was er naar. De Cocksdorp kende vorig jaar liefst 82 volwassen en 39 jeug - dige speulers en dat was fors meer dan in 2010. Dat was toen te mer - ken in de huiskamers; de voorstel - lingen volgden elkaar in rap tempo op waardoor het een leuke en geanimeerde Ouwe Sunderklaas Werd(Foto Jetoen ran Hattum) Eind vorige week verscheen het nieuwe jaarboek Texel in Zicht 2012, 12 maanden eilandleven in beeld. Voor dit eind vorige week versche nen fotoboek heeft de redactie van de Texelse Courant de meest fraaie en opmerkelijke foto's uit het voorbije jaar gebundeld en van teksten voorzien. Het resultaat is een bijzonder beeld van het dage lijks leven op het eiland, waarbij ook niet alledaagse dingen de revue passeren. Eén van de fotografen is Marcel Winter van Texelphoto.nl, die met zijn camera opduikt bij menig brandje, ongeluk of andere cala - miteit. Reden voor drukker Peter van der Zwart van Mediabureau Sinterklaas idee!? herenhorloge 50 meter waterdicht Mineraalglas Ook met witte plaat van €159,- IJsclub De Koog naar ijsbaan Thialf IJsclub De Koog maakt zaterdag 8 december een uitstapje naar kunst ijsbaan Thialf te Heerenveen. Deel name is gratis en staat open voor alle inwoners van De Koog. Deelnemers verzamelen zich tus sen 10.15 en 10.30 uur bij de Lubertischool, waarna ze met de boot van 11.00 uur naar de over kant gaan. De verwachting is om om 18.00 uur weer terug te zijn. Het is natuurlijk mogelijk zelf schaatsen mee te nemen, maar deze zijn ook te huur bij de baan. Kinderen kunnen ook zonder hun ouders mee, voor begeleiding wordt gezorgd. Peter van Heerwaarden en Cees Vinke hebben afgelopen week de tweede ronde van het Texels kampioenschap klaverjassen gewonnen. Toch gaan Bart Weijdt en Piet Moree nog aan de leiding in het klassement. De klaverjassers deden flink hun best. Er waren vijf koppels die meer dan 7000 punten scoorden en daaF- mee werd het klassement flink op z'n kop gezet. Peter van Heerwaar den en Cees Vinke speelden een geweldig eerste spel van ruim 2300 punten. Met drie bovenmodale spelletjes stelde het duo vervolgens de rondewinst veilig en behaalde 7467 punten. Daarmee stijgen Van Heerwaarden en Vinke van de elfde naar de derde plaats in het klasse - ment. Bart Weijdt en Piet Moree deden met 7300 punten niet veel voor hen onder. Die score kwam gelijkmatig tot stand, al zat er toch nog een spel van iets meer dan 2000 punten bij. Door hun tweede plaats gaan Weijdt en Moree voor - lopig aan de leiding in het klasse - ment. Bas Tromp en Frans Stark zijn op dit moment de mannen in vorm. Zowel in de clubcompetitie als in het kampioenschap gaat het van een leien dakje. Zij werden derde met 7155 punten en stijgen naar de tweede plaats in het klas - sement. Meervoudig kampioenen Fenny Caspers en Gerda Veeger repareerden de lichte schade van de eerste ronde met een score van 7130 punten. Zij doen weer hele - maal mee en stegen van de veer - tiende naar de vijfde plaats. Ook Rob Caspers en Swier Oosterhuis deden goede zaken en behaalden de vijfde plaats. Zij kwamen tot 7031 punten en staan nu zesde. Zevende staan Frans Bos en Fem - my Schuring die dankzij hun zesde plaats met 6745 punten omhoog schoten van de achttiende plaats. Waar winnaars zijn, zijn ook verlie - zers. De rondewinnaars van vorige keer, Piet en Jaap van der Slikke, moesten ondervinden dat de factor geluk toch een flinke rol speelt bij het klaverjassen. Het zat allemaal dramatisch tegen, waardoor zij in het algemeen klassement van de eerste naar de zeventiende plaats zakten. Maar er zijn nog drie avon - den te spelen. Het gemiddelde was met 6282 pun ten aan de hoge kant. Er werden 36 marsen gespeeld. In het klasse ment gaan Weijdt en Moree aan de leiding met 535 punten voorsprong op Tromp en Stark. Peter van Heer waarden en Cees Vinke staan derde en kijken tegen een achterstand van 732 punten aan. Daarachter zijn de verschillen klein. Theo Witte en Tiny Zwaneveld staan vierde op ruim 1100 punten, voor Fenny Cas- pers/Gerda Veeger en Rob Cas pers/Swier Oosterhuis. Drukker Peter van der Zwart (links) overhandigt het eerste exemplaar van Texel in Zicht 2012 aan fotograaf Marcel Winter. (Foto gTimmormani Langeveld de Rooy het eerste exemplaar van het boek aan Mar - cel te overhandigen. Texel in Zicht 2012 is bij de boekhandels te koop voor €19,95. Voor wie het bij voorintekening heeft besteld, is het af te halen bij Mediabureau Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 in Den Burg, waar het ook kan worden gekocht. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http://rn.texelagenda.nl/ nl. Dinsdag 4 december: 10.00 uur. Piet Bolier vertelt tijdens een bijeenkomst van het Servicepunt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn over de werkzaamheden van Gemeentewerken. Aanvang 10.00 19.30 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 19.30 uur een com missievergadering van de gemeente raad. 20.00 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg begint om hoog water Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Don. 6 dec. 00.05 e Ma. 10 dec. 01.35 i 03.10 i 04.50 i 11.40 u 12.20 13.10 15.57 17.17 u eerder hoog w ter. Donderdag 6 de ber laatste kwartier, zaterdag 8 de ber doodtij. Zondag 9 december zc 8.42 uur, onder 16.25 uur. TEXELSE^COURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar 91,55 89,15 Bij verzending naar het buitenland zijn portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voo afloop van de abonnementsperiode. 20.00 uur een klaverjasdrive voor het goede doel. Deelname kost €3,50 per koppel. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 James Bond - Skyfall; 14.00 Alles is familie; 18.30 The Twilight Saga: part 2; 20.30 Alles is familie; 21.15 James Bond - Skyfall. Woensdag 5 december: 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 De vijf legendes 3D NL; 14.00 De Club van Sinterklaas; 16.00 De vijf legendes 3D NL; 16.15 De Club van Sinterklaas; 19.30 Beasts of the Sou thern Wild (in de serie FilmArt); 20.30 Alles is familie; 21.45 James Bond - Skyfall. Donderdag 6 december: 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal aanwezig. 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan bij helder weer vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor informatie en aanmelden: tel. 06-53340063. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Deelname kost €4,- per paar. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Best Exotic Marigold Hotel', aanvang 21.00 uur. (Eventueel in combinatie met een Vrijdag 7 december: 20.30 uur. Het bekende cabaretduo Luider Van Donselaar speelt van daag en morgen in theater Klif 12 in Den Hoorn de afscheidsshow 'Nog één keer strak'. Aanvang 20.30 uur. In De Compagnie in Oudeschild begint om 20.30 uur een jamsessie met medewerking met ©Last Friends. Alle muzikanten en muziek liefhebbers zijn welkom, ledereen die het podium betreedt krijgt een gratis consumptie. TESO verzorgt de komende dagen geen extra overtochten. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso.nl. Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Bernhardlaan, Beatrixlaan. De organisatie van de Texel Classic Race- en Bikeshow op zondag 23 december nodigt Texelaars die in het bezit zijn van een klassieke of interes santé motorfiets uit zich aan te melden. De show in de Burgemeester De Koninghal wordt mede opgeluis - terd door leden van de HMV (Historische Motorsportvereni - ging). 'Een show van een dergelij - ke omvang is niet eerder vertoond op Texel', zegt John Koenen, samen met Maarten Hoogen bosch, Kees Dijkema, Rob Smidt, Andre Smit en Michel Kortenhoe - ven de zes organisatoren. Texel kent heel wat liefhebbers van klassieke motoren, van wie de prestaties van coureurs Kees Dij - kema en Maarten Hoogenbosch wellicht de grootste bekendheid genieten. Op hun Velocette-machi nes uit respectievelijk 1938 en 1953 verschijnen ze geregeld aan de start van klassieke wegraces en keren niet zelden terug met prijzen. Van de HMV komen ook leden met zeer interessante motoren naar Texel. Merken zoals Norton Manx, Velocette, AJS Boyracer, Machless, Exelsior, Triumph, Ariel maar ook BMW, Indian en MV Augusta zijn te zien. De organisatie sluit niet uit dat er op enkele zolders en in schuurtjes en boeten op het eiland nog oude motorfietsen staan. Koenen: 'Rijd- baar of niet of alleen onderdelen, alles is welkom en willen we laten zien op deze show. Desgewenst kan in overleg vervoer worden geregeld. De organisatie trekt echter wel een grens. 'We houden het bij klassieke motoren van vóór 1970 of heel interessante motoren van later bouwjaar. Voor vragen en aanmeldingen bellen of mailen naar John Koenen (jokomo@live.nl of 0613704746) of Maarten Hoog enbosch (hoogenbosch@koeien hotel-texel.nl of 0653243284). De show is van 11.00 uur tot 18.00 uur entree is €3,-. De hele opbrengst komt ten goede van KWF kankerbestrijding.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2