NBC wint zaalvoetbaltoernooi bedrijven TEXELSE 3 COURANT Belangrijke zege voor zaalvoetballers Texel'94 Duel Texel'94 en Duinrand S gestaakt Grensrechter Waterloo weigert dienst Speulers voor de klas in Oosterend N K1 S.nl Familieberichten Geboren, Na de opsteker van vorige week, waarin in eigen huis de koploper werd verslagen, stond voor de zaalvoetballers van Texel'94 het cruciale uitduel tegen Zeemacht 2 op het programma, de num mer drie van de ranglijst. In een boeiende wedstrijd trok Texel'94 - net als een week geleden - in de slotfase de zege naar zich toe. Een aderlating is de nog altijd afwe zige Pim de Lugt, die een ham stringblessure heeft opgelopen. Zijn fysieke kracht wordt soms node gemist in de steeds beter draaiende ploeg. Al vroeg in de wedstrijd bereikte een dieptepass van Jesper Arkenbout de vrijstaan de Pieter Jan Eelman, die oog in oog met de doelman niet faalde en zijn team op voorsprong zette. Een opsteker voor Texel'94, want het stugge Zeemacht heeft verdedi gend de zaakjes goed voor elkaar en geeft over het algemeen vrij wei nig weg. Nu moest het vaker de verdedigende stellingen verlaten en gaf het onbedoeld wat ruimte weg waar Pieter Jan Eelman in de negende minuut wederom van pro fiteerde. Met een mooie individuele actie draaide hij bij zijn directe tegenstander vandaan en kogelde de bal onhoudbaar in de lange hoek: 0-2. Zeemacht drong na deze achterstand aan, maar kon tegen de goed georganiseerde verdedi ging weinig forceren. Vijf minuten voor de wissel ging het toch fout en binnen een paar minuten stond er een gelijke stand op het bord. Nadat eerst de spits van Zeemacht vrij mocht inschieten, ging niet veel later een vrije trap dwars door muur en had doelman Ali Smit geen kans: 2-2. Texel'94 probeerde in de tweede helft de regie weer in handen te krijgen, maar kwam ongelukkig op achterstand nadat Jesper Arkenbout een schot van grote afstand van richting veranderde en hiermee zijn eigen doelman kans loos liet. Texel'94 schakelde een tandje bij, maar echt grote kansen waren er niet of nauwelijks, ook al omdat Zeemacht de voorsprong consolideerde. Lesley Koning was dicht bij de gelijkmaker, maar ook zijn inzet was een prooi voor de Helderse doelman. Toch kwam die gelijkma ker er toen de immer gevaarlijke Eelman zijn tegenstander omspeel de en de bal panklaar bezorgde bij Jordy Uriot, die hem hoog in het dak van het doel schoot. Door frus tratie liep Zeemacht tegen het ein de van de wedstrijd nog tegen een tijdstraf aan, waardoor Texel'94 een uitgelezen kans kreeg het duel te beslissen. In de laatste minuut benutte Texel'94 het voordeel van de overtalsituatie en liet Pieter Jan Eelman zijn derde treffer aanteke nen door de bal snoeihard in het doel te schieten en bracht hiermee de eindstand op 3-4. Een zeer belangrijke uitzege voor Texel'94, dat nu drie opeenvolgende weken thuis speelt, om te beginnen vrijdag 7 december om 19.20 uur wanneer Salou'85 de tegenstander is. Texelvignet te koop De verkoop van het Texelvignet 2013 is zaterdag van start gegaan. Texe laars kunnen voor de aanschaf uit sluitend terecht bij de publieksbalie van het gemeentehuis, dat hiervoor in de maand december extra geopend is. Toeristen kunnen ook bij diverse 'wederverkopers' terecht. Een vignet kost net als in 2012 €15,- De uurtarieven en parkeertijd blij ven ongewijzigd. Ook blijft het mogelijk losse kaartjes te kopen. op 28 november 2012 Eliana Qing Waverijn dochter van Jiang Ting en Gijs Waverijn 4A bury road Singapore email: gijs.waverijn@gmail.com Programma zaalvoetbal Donderdag 6 december 18.30 NBC/Steen E2-Krim E1 NBC/Steen 19.20 Texel 4-Mantje 4 v Putten 20.15 Oosterend 2-ZDH 3 v Putten 21.05 ZDH 1-RAB Bouw 6 Douma 21.55 RAB Bouw 4-RAB Bouw 2 Douma Zaaldienst: Oosterend Vrijdag 7 december 17.00 Sport 2000 C1-NBC/St D1 J'dijk 17.50 NBC/S D2-Sport 2000 C2 J'dijk 18.30 Oosterend 1-RAB Bouw 1 H'dijk 19.20 Texel 1-Salao'85/Regio B 1 KNVB 20.15 Koog 2-Krim 1 Arnout 21.05 NBC/Steen 1 -Mantje 2 Vonk 21.55 NBC/Steen 2-Mantje 1 Bakker Zaaldienst: De Koog Uitslagen: D/E-jeugd: NBC/Steen E2-NBC/Steen E1 4-3. C/D-jeugd: NBC/Steen D1-Oosterend C1 7-1, Mantje C1-Mantje C2 4-6, RAB Bouw C1 -Sport 2000 C1 1 -1Tweede klasse: NBC/Steen 4-Texel 4 13-1, Mantje 4-Oosterend 2 5-5, Krim 5-Sport 2000 2 4-3, RAB Bouw 6-ZDH 2 9-3, ZDH 3-Oos- terend 3 4-10. Eerste klasse: Mantje 3- NBC/Steen 1 0-6, Mantje 1-NBC/Steen 3 1-9, RAB Bouw 3-RAB Bouw 4 2-2, RAB Bouw 2-Oosterend 1 12-2, RAB Bouw 1 - Koog 2 9-1, RAB Bouw 5-Krim 1 3-6. Overige: NBC/Steen VR2-Hink Sport LSW VR1 3-3. vlot rond en drukten de thuisploeg daarmee ver terug in de verdedi ging. In de zestigste minuut kwam eindelijk de beloning, toen Bart de Lugt een voorzet op maat gaf en Sander de Haan de gelijkmaker scoorde. De Texelaars waren daarmee niet tevreden en gingen door en dat leidde acht minuten later tot een tweede treffer, op knappe wijze gescoord door Jeroen Vlaming. De gastheren konden deze plotseling ommekeer moeilijk verkroppen en zochten de schuld bij de leiding. Na beledigende woorden aan zijn adres toonde de scheidsrechter de rode kaart aan de trainer en de aanvoerder van Duinrand S. Daar mee keerde de rust niet weer, waarna de scheidsrechter besloot de wedstrijd voortijdig te beëindi gen. Hij kondigde aan een rapport naar de voetbalbond te sturen. Beledigende opmerkingen en twee rode kaarten ontsierden de tweede helft van het duel tussen Duinrand S en Texel'94. Twintig minuten voor het einde was de scheidsrechter het zat en staak te hij de wedstrijd. De stand was op dat moment 1-2 in het voor deel van de Texelaars. Ondanks de vele regen van de afgelopen weken kon er in Schoorl prima worden gevoetbald. Door de vijf meter dikke zandlaag onder de kunstgrasmat zakt het regenwater altijd snel weg en vormen zelfs de meest erbarmelijke weersomstan digheden geen sta-in-de-weg. Overigens was het zondagmiddag uitstekend voetbalweer. Toen scheidsrechter Drijver om twee uur het beginsignaal blies, scheen zelfs de zon. Texel'94 ging voortvarend van start, met snel uitgevoerde aanval len. Jordi Uriot stelde al in de derde minuut met een knappe schuiver vanaf de linkerkant de keeper op de proef. Met de grootste moeite wist deze het schot te keren. Ook daarna kregen de gasten nog enkele prima kansen, maar geheel onverwacht werd de score in de tiende minuut geopend door Duin rand S. In het vervolg kregen beide teams enkele corners te nemen, waaruit evenwel niet werd gescoord. Ook diverse scoringskansen waren niet aan de spelers besteed. Sander de Haan schoot na een snelle rush over de rechterkant via de paal naast. Een schot van Ruben Duin- ker van grote afstand leidde even min tot succes. Op slag van rust had Jeroen Vlaming kunnen sco ren, maar ook zijn poging strandde. De beste kansen waren echter voor Duinrand S. dat feller en agressie ver speelde en de Texelaars gere geld aftroefde. Het was vooral aan keeper Alexander Smit te danken dat de achterstand bij rust niet groter was. Ook na de thee was Smit alert. Direct na de hervatting kreeg de thuisploeg een levensgrote kans de voorsprong te vergroten, maar de Texelse keeper handelde uitste kend. Hij leek daarmee een inspira tiebron voor zijn teamgenoten, want die kwamen daarna een stuk beter voor de dag. Ze tikten de bal Zondag speelt Texel'94 thuis de eilandderby tegen ZDH. Mits er deze week niet meer te veel regen valt, want afgelopen weekeinde waren de velden in Den Burg zo nat dat alle wedstrijden werden afgelast. Wereldkampioen, Olympisch kampioen en straks wellicht ook nog Sportman van het Jaar. Dat is mogelijk nu Dorian van Rijs- selberghe is genomineerd voor de titel van Sportman van het Jaar 2012. De nominaties werden zondag avond op televisie bekend gemaakt door sportpresentatoren Dione de Graaff en Toine van Peperstraten. Genomineerd zijn ook turner Epke Zonderland en schaatser Stefan Groothuis. Zonderland en Van Rijs- selberghe wonnen in 2012 beiden een gouden plak. Bij de vrouwen strijden vier dames om de titel: zwemster Ranomi Kro- mowidjojo, wielrenner Marianne Vos, amazone Adelinde Cornelis- sen en zeilster Marit Bouwmeester. De genomineerden zijn gekozen door een sportvakjury. Daarin zit ten onder andere Pieter van den Hoogenband en Leontien Zijlaard van Moorsel. Op 18 december wordt in de Amsterdam RAI tijdens het NOC'NSF Sportgala 2012 bekend gemaakt wie zich Sportman en Sportvrouw van het Jaar mogen noemen NBC Eelman Partners heeft zaterdag in sporthal Ons Genoe gen het zaalvoetbaltoernooi voor bedrijven gewonnen. In de finale werd Sport 2000/Treffers na spannende strijd verslagen. NBC, gecoacht door Ellis de Werdt, won alle wedstrijden in poule A, die verder werd gevormd door Bakker Timmer, De Oude Vismarkt, TESO en Liander. Het spannendst was nog het duel tegen Liander, waarin coryfeeën als Ruben Duinker en Simon Brand meespeelden. Het werd uiteindelijk 2-0 voor NBC. In de finale wachtte Sport 2000/ Treffers, de winnaar van poule B, waarin ook Roompot, Paal 17, Albert Heijn en een team van Defensie aantraden. Sport 2000/ Treffers speelde sterk aanvallend, met een voordurend inschuivende keeper Sander Legierse. Nadeel van dit systeem is dat het doel geregeld onbewaakt is. Rik Kaper profiteerde tweemaal met een afstandsschot van eigen helft, treffer van Kaper - nota bene Ralph Slik poetste de achterstand gescoord vanaf de eigen achterlijn twee keer weg, maar na de derde - was de strijd beslist. De wedstrijd tussen SVO en Waterloo kreeg zaterdag een vreemd einde. Bij de stand 5-2 in het voordeel van de Oosteren- ders, op een moment dat zo'n 70 minuten waren gespeeld, werd de grensrechter van de gasten zo boos over een arbitrale beslis sing, dat hij zijn vlag op de grond smeet en wegliep. Toen niemand zijn taak wilde overnemen, rest te de scheidsrechter niets anders dan de wedstrijd te sta ken. Het is aan de KNVB wat er verder gebeurt. Maar zelfs als de wed strijd nog moet worden uitge speeld, is bijna wel zeker dat SVO drie punten aan het totaal kan toe voegen. Daar zag het aanvankelijk niet naar uit, want al binnen één minuut stond het 0-1 voor de bezoekers. De Oosterender defen sie beoordeelde een hoge voorzet verkeerd, waarna Waterloo simpel kon scoren. SVO, dat Kevin Betse- ma en Gaime Vlaming miste, her pakte zich echter snel. Linksback Jan Willem Ellen stoomde op naar voren en gaf een indraaiende voor zet die door Dennis Daalder net niet kon worden verlengd. De doel man van Waterloo stond als aan de grond genageld, waardoor de bal 'zomaar' in het doel belandde. Nog geen vijf minuten later stond het 2-1. Na een aanval uit het boekje gaf Martijn Drijver vanaf de rechterkant een perfecte voorzet op Wilco Keijzer, die de bal beheerst in het doel tikte. En nog voor er twintig minuten waren ver streken, werd het zelfs 3-1Jeroen Abma wilde vanaf links voorzetten, maar zag de bal in één keer over de keeper heen in het doel gaan. In het vervolg van de eerste helft had Waterloo een licht overwicht. Het spel speelde zich vooral op de helft van de Oosterenders af. Maar uitgespeelde kansen deden zich nauwelijks voor, zodat het bij rust nog steeds 3-1 stond. Na de thee kwam routinier Tom Witte in de ploeg voor de nog wat zieke Jeroen Abma. Hij liet zien nog altijd van grote waarde te zijn voor SVO. Zijn team kwam eigen lijk niet meer in problemen. Het steeds zwaarder wordende veld was in het voordeel van de thuis ploeg, dat duidelijk beter uit de verf kwam dan de vrij lichte spe lers van Waterloo. Dennis Daalder strafte een verkeerde terugspeel bal koel af en scoorde 4-1. De bezoekers kwamen uit een terecht toegekende strafschop nog wel terug tot 4-2, maar SVO toonde zich niet onder de indruk en zette door. Na al enkele doelrijpe kan sen te hebben gemist, werd het twintig minuten voor tijd 5-2 door een doelpunt van Tom Witte. Vol gens de grensrechter van Waterloo was daar hands van Barry Boer- sen aan voorafgegaan, maar de scheidsrechter keurde het doel punt goed, waarna de grensrech ter zijn vlag neersmeet en wegliep en de wedstrijd werd gestaakt. Trainer Nico Kremer toonde zich na afloop zeer content. 'Er zit dui delijk een stijgende lijn in het spel. Als we compleet zijn, is er nog van alles mogelijk, denk ik.' Zijn ploeg, voorlopig in de onderste regionen bivakkerend, speelt zaterdag een uitwedstrijd tegen middenmoter Velsen. Voetbaluitslagen Zaterdag 1 december: Oosterend-Waterloo gestaakt bij de stand 5-2 Oosterend 2-Wiron 2 5-0 Sint Boys B1-Texel'94 B2 0-4 Schagen MC1-Texel'94 MC1 0-2 Winkel D1-Texel'94 D2 1-7 De Koog D1-Kleine Sluis D1 2-3 De andere wedstrijden werden afge last. Texelse pupillencompetitie: SVCF1-Oosterend F1 2-4 Juventus-Oosterend E 4-5 SVC E-Parma 1-4 De andere wedstrijden werden afge last. Zondag 2 december Duinrand S-Texel'94 gestaakt bij de stand 1-2 ZDH-Nieuwe Niedorp 3-1 De Koog-DWB 4-0 De andere wedstrijden werden afge last. Dorian genomineerd als Sportman van het Jaar Het winnende team van NBC. Op de achterste rij: Gerrit Koorn, Tom de Lugt, Meivin Kikkert, Rik Kaper en Johan Bolt. Voorste rij: Wally van Beek, coach Ellis de Werdt en René Guldemond. Jong geleerd, oud gedaan. Zo is het ook met Ouwe Sunderklaas. Want zonder speulers geen feest. Maar hoe gaat dat speulen in z'n werk? De schooljeugd in Ooste rend kreeg daarom vorige week les in Ouwe Sunderklaas. De lessen op De Akker en de Daal- derschool werden verzorgd door Cor Trap en Betty Boks, twee gere nommeerde speulers. Ze hadden zich uitgedost als de knipsters van dorpsblad Strendernieuws. Zij plui zen immers de krant na op dorpsnieuws en weten precies wat er speelt. Ze hadden wel een paar tips in petto. Zoals dat er in elk huis een kist moet staan met ouwe kle ren om in te speulen, dat je tijdens de voorstelling het beste Tessels kunt praten en wel de draak mag steken met iemand, maar zeker niet pesten. In hun voorstelling baseerden de Ouwe Sunderklazen zich op de actualiteit: de fusie van de scholen. Ze hadden al een naam bedacht voor de nieuwe school: De School met en zonder Bijbel. Maar wie moest nu de directeur worden? Voor het antwoord nam de voor stelling hilarische vormen aan: een stoelendans waarbij leerlingen de docenten speulden en op het moment dat de muziek stopte een gevecht om de stoelen uitbrak. Om het enthousiasme te verhogen krij gen alle kinderen die met Ouwe Sunderklaas speulen een con sumptiebon. En de winnaar natuur lijk een prijs.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 3