adder Succesvolle uitvoering van scholierenmusical Mamma Mia Hooggelegen maar wel laagdrempelig Vuurtorenrestaurant maakt nieuwe start AGENDA I TEXELSE 7 COURANT Leerlingen OSG als collectief op podium Cin^mca Te^xe»! Like ons op Facebook en maak kans op 10 gratis filmbezoeken! V3 /CinemaTexel DINSDAG 4 DECEMBER 2012 Een staande ovatie voor de leerlingen va Een staande ovatie voor de leer lingen van de OSG die donder dag- en vrijdagavond de musical Mamma Mia opvoerden in de Burgemeester De Koninghal in Den Burg. De leerlingen zetten een geslaagde musical op de planken. Ze speel den met plezier en passie en dat brachten ze over naar het publiek in de zaal. Er werden diverse lied jes van ABBA gezongen, afgewis seld met toneel en dans. Het verhaal draaide rond een meis je dat alleen door haar moeder is opgevoed en via een dagboek erachter komt dat ze drie mogelijke vaders heeft. Ze nodigt hen alle drie uit voor haar bruiloft, in de hoop erachter te komen wie haar echte vader is. In de originele musi cal wonen moeder en dochter op een Grieks eiland, maar de versie van de OSG speelt zich af op Texel in het fictieve strandpaviljoen Paal 13. Aan alles was te merken dat de leerlingen tijd en energie in de i de OSG die Mamma Mia opvoerden. Zang ei voorbereidingen hadden gestoken. Het decor zag er goed uit en was doordacht. Zo werd bijvoorbeeld de buitenkant van het strandpavil joen in de loop van het spel in een handomdraai veranderd in de bin nenkant van een gebouw. Mathieu Vulto (piano), Bram Dros (elektri sche gitaar), Daniel van der Hoek (basgitaar) en Sil van Heerwaarden is op het podium van de Burgemeester De Koninghal. als een jeugdige hittepetit neer die aan de ene kant volwassen wilde zijn, maar aan de andere kant eigenlijk nog te jong was om te trouwen. Dros kwam over een als vrouw die het allemaal alleen heeft weten te rooien en helemaal niet zit te wachten op de terugkeer van mensen uit haar verleden. Aan de andere kant liep ze er echter ook (drums) namen de muziek voor hun rekening en dat deden ze op pro fessionele wijze. Ze brachten ook de zaal in beweging door te gaan klappen of met de handen te zwaaien als er even wat muziek van band kwam. Antje Dros en Robbie Dring speel den als moeder Donna en dochter Sophie Stuiveling twee hoofdrollen en dat deden ze verdienstelijk. Dring zette haar personage neer niet voor weg. Qua zang kwam Anouk Eldering, die één van de drie potentiële vaders speelde, sterk naar voren. Zij wist de zaal te vangen met een pakkende vertolking van het num mer Chiquitita, wat haar luid applaus opleverde. Tekenend voor het stuk was een moment waarop Eldering even de tekst van het lied leek kwijt te raken. Ze herpakte ze zich echter meteen en ook de band speelde er goed op in. Het tekende de voorbereiding en de kunst om te improviseren. Dros oogstte suc ces met een sterke vertolking van het nummer Slipping trough my fingers. De andere spelers waren Mandy Barhorst, Louise Kleinveld, Aimee Sardijo, Hanna Goemans, Jens Koops, Demelza van der Meulen, Jari van Maanen, Helga Bouwmeester, Maxime Boon, Annemarie van Heerwaarden, Lea Nooij en Indi Zandstra. Te zien was ook dat er een collec tief op het podium stond. De leer lingen droegen gezamenlijk de musical. Conrector Annemarieke de Vries prees na afloop de inspan ningen van de leerlingen en van de docenten die het geheel begeleid den. Het idee om de musical op te voeren, was van muziekdocent Mathieu Vulto. Hij werd geholpen door Remco de Jong die de regie op zich nam en Anneke ter Borg die de productie deed. Miriam Maas zorgde voor de kleding, Mari- elle Driehuis begeleidde de zang Annemieke en Frans Hopman dan een kopje koffie, het gaat om gevoel. Nergens heb je aan tafel zo'n uitzicht als vanuit het Vuurto renrestaurant. Op de Noordzee, de Waddenzee, het strand, de duinen en natuurlijk de vuurto ren. Binnen is de zaak die sinds dit jaar wordt gerund door Frans en Annemieke Hopman com pleet op de schop gegaan. Nu de verbouwing is afgerond heb ben ze hun vernieuwde bedrijf heropend. De buitenkant volgt later. Het Vuurtorenrestaurant is een begrip. Het bedrijf dat in 1967 werd geopend geniet grote bekendheid. De zeshoekige vorm maakt dat de gasten vanaf elk tafeltje uitzicht hebben op de omgeving. Dat er mensen zijn die er tijdens hun vakantie elke dag neerstrijken, is veelzeggend. Over de manier waarop je zo'n zaak hoort te runnen hebben Frans en Annemieke Hopman een duidelij ke visie: 'Kwaliteit bieden en laag drempelig zijn. Want van Jan met de Pet tot minister, iedereen komt hier. We willen voor alle lagen wat te bieden hebben en investeren in kwaliteit en gastvrijheid.' De ondernemers pakken het stapsge wijs aan. Eerst achter de scher men. Van de zomer is de zaak voorzien van nieuwe koel-, vries- en andere apparatuur. De afgelo pen drie weken is het interieur aangepakt. Frans: 'De zaak is van binnen van onder tot boven volle dig gestript. Daarna hebben we het interieur volledig vernieuwd. Van de vloer tot het plafond. Het meubilair is vernieuwd, de bar komt nog aan de beurt. We heb ben het van binnen een rustige uitstraling gegeven, de kleur van de duinen.' Tijdens het interview vrijdag wordt nog hard gewerkt om de boel op tijd klaar te krijgen. Frans: 'Het zal wat eten. We zaten nog midden in de verbouwing, eigenlijk ging het niet. Door te improviseren konden we ze toch ontvangen. Er zat hier een man of dertig aan picknickta fels bij kaarslicht omdat er nog geen licht was. Ze vonden het geweldig. Geen dag is hier het zelfde. Het ene moment kan het rustig zijn, het andere moment zit het vol. Je moet flexibel zijn en onder druk kunnen werken. Dat ligt mij wel.' Zij is het gezicht van de zaak en regelt de zaken vóór wel een latertje worden, morgen gaan we open.' Annemieke: 'We hebben er vijf tafels uit gedaan, samen dertig stoelen. Nu hebben de gasten wat meer privacy. En we hebben nu twee grote stamtafels met leesge- legenheid.' Ze hechten veel waar de aan gastvrijheid. Annemieke: 'Hoe druk het ook is, altijd vrien delijk en behulpzaam zijn. Vorige week maakten ze op het strand opnamen voor de film Altijd Zon dag. Die mensen wilden perse hier de schermen, hij werkt meer ach ter de schermen aan de admini stratie, inkoop en aanverwante zaken. Frans: 'Ik kan overal inspringen, behalve in de bedie ning.' Voor beide ondernemers is het runnen van het vuurtorenpaviljoen een nieuwe stap in hun loopbaan. Annemieke: 'Ik heb 17 jaar bij de Rabobank gewerkt en de afgelo pen jaren in een huisartsenprak tijk. Dit kwam op ons pad. Ik vind het superleuk om met mensen om n der Hoek, Sil van Heerwaarden en Mathieu Vulto zorgden en Lucas Tijssen en Willy van de decor. Rikus Kloosterhuis en Vijver bouwden samen met Jelle Ronald van Bommel verzorgden van Breukelen, Beer van Gelder, het licht en het geluid. Pip van Gelder, Gijs ten Hoven, Sil Tijssen en Gosro Poorheydar het Jeroen van Hattum te gaan, ze een fijn gevoel mee te geven. Dit werk is meer dan een kopje koffie, het gaat om gevoel.' Frans, voorheen werkzaam bij Hordifood en Sligro, is blij dat hij weer eigen baas is. Vanaf komend voorjaar draaien ze een nieuwe kaart, waarbij lunch en diner gescheiden worden. Frans: 'Ook hierbij is laagdrempeligheid het uitgangspunt, de prijs in het middensegment.' Zoals veel moderne ondernemers zijn ze te vinden op internet en Twitter. Zo was de hele verbou wing wereldwijd te volgen. Anne mieke: 'Drie meiden hebben voor ons een systeem opgezet. We zijn twee maanden bezig en hebben al 425 volgers. We krijgen ook res pons, laatst iemand uit Monnic- kendam die ons een hart onder de riem stak. Zo proberen we ook de jongere generatie er bij te hou den.' Ze houden ook acties, zoals volgende weekend 8 en 9 decem ber een glaasje glühwein voor een euro. Het is een echt familiebedrijf. Zoon Bas, in het dagelijkse leven tim merman, heeft in zijn vrije tijd veel timmerwerk verricht. En dochter Sharon draait mee in de bedie ning. Annemieke: 'Het is leuk om het zo met z'n alleen te doen en dat iedereen er plezier in heeft.' Ook een bedrijf dat elke dag open is. Jaarrond werken ze er met een minimale bezetting van zeven medewerkers, wat in het hoogsei zoen kan oplopen tot dertig. Vakantiehulpen worden onderge bracht in Den Burg en dagelijks gehaald en gebracht. De Hop mannen, die ook zelf in Den Burg wonen, pendelen zo heel wat af. Nu de binnenkant van het bedrijf is opgeknapt, komt ook de buiten kant aan de beurt. Over enige tijd, afhankelijk van de duur van de procedure, wordt het aanzicht van het restaurant vernieuwd, waarbij gelijktijdig een aantal bouwkundi ge veranderingen zullen plaatsvin den, zoals de ingang, verplaatsing van het invalidentoilet en uitbrei ding van het magazijn. Een archi tect werkt momenteel aan de tekeningen. Dit gaat in samen spraak met de Groninger familie Van der Laan, van wie Frans en Annemieke Hopman het bedrijf pachten. Overigens niet te verwar ren met Frans Hopman senior, die het verderop gelegen nieuwe strandpaviljoen Zeepanorama exploiteert en pacht van Van der Laan. Gerard Timmerman Vnjdag7 Zaterdag 15 december Diner Cabaret-19.00 uur Uitgebreid ^-gangendiner, incl. de show €49,50. Kerstdiner: Revue Menu Kerstmis 2012 een nieuw programma met een nostalgisch tintje... Terug naartoen maar wel anno 2013 Zaterdag 22 en zondag 23 december, try-outs Dinsdag ïjanuari Nieuwjaars Revue Menu! Bioscoop Eetcafé Terras Je kan nog tot 19 december mee doen! F FilmArt: Het Meisje En De Dood e film Is gebaseerd op een origineel script vc os Stelling en Bert Rljkelljkhulzen, er vijftig terugkeert zlln grote liefde nil 50 laar Voor een veilig avondje uit! 0222-312000

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7