TEXELSE COURANT Texel in groter team bij nationale politie Cjroen 7wartsJ~exels in het harL> 8 Rikus Kieft (GL) stapt na 8 jaar uit gemeenteraad Afgewezen bouwaanvraag verdeelt raad en college Pelikaan Catering txwonen Kerstmarkt Oosterend OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12732 VRIJDAG 7 DECEMBER 2012 NtN KALt/Vb'tf De organisatie van het Eenak terfestival in Klif 12 hoopt op deelname van veel jonge artiesten. Talent Woensdag is het Ouwe Sun- derklaas. Voor wie wil speulen, maar nog niet weet wat, een lijstje met idee- en. Marcel Ris en Gerard Boog aard, trainers van Texel'94 en ZDH, vertellen over hun erva ringen tot dus ver. Kunstenaars collectief Zout heeft inmiddels zeventig leden. Ze presenteren zich op de pagi na Jouw club in de krant. Lessen op basisschool De Akker hadden de afgelopen twee en leerzaam. De taal gaf, zeker in het begin, wel eens wat maanden een internationaal tintje. Ben en Rachel Grant (in problemen, maar die werden op vindingrijke wijze en met geel en blauw shirt op het midden van de foto) uit Amerika hulp van klasgenootjes en vertaalprogramma's overwon- draaiden mee op de school in Oosterend. Met hun moeder nen. Ook voor de Texelse leerlingen was het leerzaam. Ben en oud-Texelse Margriet Timmer en vader Mark Grant ver- leerde ze bijvoorbeeld alles over origami. Elders in deze bleven ze een poosje op het eiland. Hun kinderen maakten krant een interview met deze Amerikaanse-Texelse familie, op Texel heel wat vriendjes. Op school vonden ze het leuk Gerard r,wmenriBr. Texel moet, als de nationale politie in 2013 een feit wordt, aan de overkant goed duidelijk blijven maken welke behoeften er op het eiland zijn. Dat liet burgemeester Francine Giskes maandagavond weten in de raadscommissie bij een pre sentatie over de komst van de nationale politie. Texel gaat daar bij op in een groter geheel. Het eiland wordt onderdeel van de nieuwe regionale eenheid Noord- Holland waarin de huidige politie korpsen Noord-Holland Noord, Kennemerland en Zaanstreek- Waterland opgaan. Deze eenheid loopt van Texel tot Haarlem en is één van de tien regionale eenhe den van de nationale politie. Binnen deze nieuwe regionale eenheid Noord-Holland wordt Texel onderdeel van een 'robuust basisteam', dat ook in Den Hel der, Schagen, Zijpe en Harenkar spel actief is. Nu zit Texel nog samen met Den Helder in een groep. Binnen het nieuwe basis team zal volgens Giskes telkens goed duidelijk gemaakt moeten worden waar Texel behoefte aan heeft, zodat er voldoende politie op het eiland is als dat nodig is. De burgemeester gaf de bood schap af dat het belangrijk is als daarvoor een lokaal veiligheids plan wordt opgesteld. Het college wil dat volgend jaar door de raad laten vaststellen. In stukken van het college staat al aangegeven dat horeca, evenementen, drugs, alcohol en brandveiligheid op Texel prioriteit hebben. Het eiland kent op het moment achttien agenten om 24 uur per dag dien sten te draaien. Binnen het robuuste basisteam dat er straks is, zijn agenten die overal in de regio inzetbaar zijn en volgens Giskes kan dat zijn voor delen bieden. De burgemeester sprak echter ook over een 'paar nieuwe uitdagingen'. Groepschef Jan Kamperman van de politie op Texel, die de commissieleden maandagavond een uiteenzetting gaf over de landelijke politie, liet weten dat de aanwezigheid van extra agenten op Texel in de zomermaanden intact blijft. De nationale politie blijft volgens lokaal verankerd. Andere doelen zijn het verbeteren van het ver trouwen in de politie en het gezag. Rikus Kieft stapt uit de gemeen teraad. Dat heeft hij gisteren desgevraagd bevestigd. Over zijn redenen wilde het 61- jarige lid van GroenLinks niet veel kwijt, zolang hij niet iedereen uit zijn directe omgeving op de hoog te heeft kunnen brengen. 'Na acht jaar maatschappelijke corvee vind ik het genoeg geweest. Daar laat ik het voorlopig even bij.' Kieft neemt afscheid in de raadsverga dering van woensdag 19 decem ber. Kieft, die sinds 2003 op Texel woont, werd eind 2006 lid van de gemeenteraad, als opvolger van de uit ongenoegen opgestapte Arthur Oosterbaan. Eerder had hij in Amersfoort een jaar lang dezelf de functie bekleed. In mei 2007 schoof Kieft door naar de post van wethouder, die vrij kwam nadat Peter Bakker was getroffen door een herseninfarct. Na terugkeer van de herstelde Bakker, in novem ber van dat jaar, werd Kieft eerst lid van de commissie Grondge bied en in oktober 2008 voor de tweede maal raadslid. Bij de ver- Akkoord voor Woonstede B en w hebben besloten vergun ning te geven voor de eerste fase van tien woningen op seni orencomplex Woonstede Nes- land in Den Burg volgens het huidige ontwerp. Het bezwaar dat de Welstandscommissie daar tegen had, is terzijde gelegd. Afgezien van de bedenkingen van de Welstandscommissie waren tegen het projectbesluit dat in dit geval noodzakelijk was, geen bezwaren ingediend. Het college redeneert dat het project voldoet aan de wensen van de doelgroep, dat het tot stand is gekomen met grote inbreng van de toekomstige bewoners, dat de architectonische uitstraling ook het product is van vrije keus van die bewoners en dat het hele concept wordt omarmd door diverse andere partijen. Last but not least is ook een econo misch belang gediend met spoe dige realisering: voor de bouwsec tor is het een dringend nodige klus. Dat een positief antwoord op een principeverzoek geen garantie is dat je ook daadwer kelijk mag bouwen ondervon den Cees en Erik Hooyschuur van De Slufter Bungalowpark. Nadat de gemeente eerst leek mee te werken aan de kap- schuur die ze aan de Zanddijk willen bouwen, zet het college nu een streep door het plan. Het betreft een verzoek voor een kapschuur op een agrarisch bouw blok, ten dienste van onderhoud en beheer van een recreatiepark. Het principeverzoek daarvoor werd positief beoordeeld. Dat gebeurde dit voorjaar, nadat de raad had besloten ruimhartiger om te gaan met bouwverzoeken. Maar toen dit beleid in september werd terug gedraaid om 'verste ning' van het buitengebied tegen 'Wethouder, ubent een angsthaas' te gaan, meldde wethouder Kooi man zich bij de familie Hooy schuur met de mededeling dat het college toch niet zou meewerken. Het kwam Kooiman dinsdagavond in de raadscommissie op stevige kritiek te staan. Hij zou met twee maten meten (Annie Hin, Texel2010) en minder expliciet naar de regeltjes moeten kijken, maar meer maatwerk moeten leveren (Rikus Kieft, GL). Cees Hoogerheide (D66) ging het verst: 'Wethouder, u bent een angst haas.' 'Een lastige kwestie', erkende Kooiman. Hij betoogde dat de kapschuur niet past binnen de regeling vrijkomende agrarische bebouwing in het nieuwe bestem mingsplan en dat het college er daarom niet aan mee kan werken. Hij wees de raad er op zelf de nota van uitgangspunten te hebben vastgesteld. 'U heeft kaders gesteld. Als je daar bij de eerste de beste aanvraag alweer van afwijkt, moet je de kaders anders stellen.' De opmerking van Hoo- kiezingen van 2010 kreeg Groen Links zo weinig stemmen, dat Kieft als enige van zijn partij in de gemeenteraad terugkeerde. Voorzitter Jacco Dros laten weten dat het bestuur in de loop van volgende week bekend maakt wie Kiefts opvolger wordt. www.depelikaancatering.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 'Koude douche' Het is niet best gesteld met de douches in sporthal Ons Genoe gen. Het voegwerk laat los, het douchewater is in de winter koud en in de zomer warm en als de kraan open gaat, komt er eerst vies water uit, aldus Ben Zegeren (CDA). 'Het water meurt.' Er wordt nage dacht over nieuwe sportaccommo datie, maar dat mag volgens Zege- ren niet betekenen dat er tot die tijd niets aan wordt gedaan aan de douches, waar de klachten met name bij de heren vandaan komen. Wethouder Kooiman beloofde er naar te kijken. SNELCODE: 558 www.texelseautopagina.nl w .txl Bekendmakingen gerheide dat de familie Hooy schuur rechten kan ontlenen aan het principeverzoek, sprak de wethouder tegen.' Overigens had het college dat principeverzoek niet zelf onder ogen gehad. 'Het was gemandateerd aan de organi satie.' Tot een half jaar geleden. Sindsdien krijgt het college alle principeverzoeken weer zelf onder ogen. Nog 11 nachtjes slapen, dan start Texel FM! ufwwhjvolfm nl Financieel advies fynnvfeelAUT in eerlij als apud wêt financien verzeken vanaf w) voieg tot wo graf alle garantien 1791 XD Den Burg, TEXELSE0COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): expert schoorl Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1