1EXBJVGBOV.NL TEXELSE 2 COURANT Volle kerk zingt mee met popkoor Klassieke motorfietsen op Classic Race- en Bikeshow DINSDAG 18 DECEMBER 2012 Kerstconcert Amici Cantus In de kerk van De Waal wordt zondag 23 december een con cert gegeven door vocaal ensemble Amici Cantus. Er wordt een feestelijk en gevari eerd programma gebracht met vocale en instrumentale muziek van Praetorius, Sweelinck en Bach, maar ook worden compo sities gezongen en gespeeld uit latere tijd, zoals enkele carols van Warlock en Rutter. Mede werking wordt verleend door Marijke Lionarons (sopraan), Jan Beijert (gitaar), Martine Visser (klavecimbel) en Menno van Woerkom (cello). Het concert begint om 16.00 uur, de toegang bedraagt €5,- voor volwassenen en €3,- voor kinderen. Frisfeest In De Toekomst in De Koog wordt zaterdag 22 december een frisfeest gehouden voor kin deren van 12 tot en met 15 jaar. Uiteraard geheel alcohol- en rookvrij. Het feest begint om 20.30 uur en duurt tot 23.30 uur, de toegang bedraagt €5,-, inclu sief een consumptie. Kerstconcert Muziekvereniging Excelsior ver zorgt woensdag 26 december het jaarlijks kerstconcert in de Maartenskerk in Oosterend. Het concert begint om 12.00 uur, medewerking wordt verleend door Jaap en Ria van der Slik- ke. Volkskerstzang In de RK-kerk aan de Molen straat in Den Burg wordt vrijdag 21 december vanaf 20.00 uur een volkskerstzang gehouden, georganiseerd door The Singers of theLord onder leiding van Nelleke Schreur-Visser. Mede werking wordt verleend door het koor Amici Cantus, christelijke muziekvereniging Excelsior en Karen Haasdijk (piano), Marlies Uithoven (viool) en Eveline Dre vel (blokfluit). De toegang is gra tis, aan de uitgang wordt een inzameling gehouden voor het Lilianefonds. Kerstuitvoering De Cocksdorp Achter de Rugediekzangers geeft zondag 23 december de jaarlijkse kerstuitvoering in de RK-kerk aan de Molenlaan in De Cocksdorp. Het concert begint om 19.30 uur, de toegang is gratis. Een gezamenlijk optreden van het kinderkoor en het Popkoor, Niet eerder zoveel Popkoor Texel zóveel stemmen. Zondag tijdens het kerstconcert zong de hele kerk uit volle borst mee met het popkoor. Het was een gevari eerde en sfeervolle middag met optredens van het popkoor, het Kinderen voor Kinderen Koor en met muzikale intermezzo's. Het was ook de middag van Mathieu Vulto, die als dirigent, muzikaal leider, muzikant, presen tator en met zijn aanstekelijk enthousiasme zijn stempel op de middag drukte. Moeiteloos kreeg hij de volle kerk mee om samen met het popkoor een canon te zin gen, wat het concert een extra dimensie gaf. Een middag was op aandoenlijke wijze begonnen met het kinder koor, waarin niet alleen zangtalent schuilt, maar die ook toneelstukjes hadden ingestudeerd. Samen met het popkoor zongen ze 'We staan samen sterk', een vertaling van McCartney's 'We all stand toge ther'. Pianist Sibold van Breukelen, van het combo dat verder bestond uit Marcel Buijsman (drums), Orpheo Oostveen (gitaar) en Lucas Thijssen (bas) begeleidde zangeres Marielle Driehuis bij het zingen van het gevoelige River van Joni Mit- chel. Het publiek kon een halve slag draaien om Roos Bakker 'Speak, softly, love' en 'Have yourself a merry little Christmas' te horen zingen. Ze deed dat vanaf het koor, waar ze werd begeleid op kerkorgel door Dyo Wassink en Mathieu Vulto op bugel. Indruk maakte ook Sterre Veldhuis, die soleerde op harp. Tijdens het spelen van drie nummers hield het publiek zich muisstil. Ook tijdens het concert van het popkoor, dat als uitsmijter een aantal kerstklas- siekers ten gehore bracht en onder meer 'Bridge over troubled water'. 'Eén bonk nostalgie.' Dat zegt Maarten Hoogenbosch over de Texel Classic Race- en Bikeshow op zondag 23 december in de Burgemeester De Koninghal. Er zullen naar verwachting 120 klassieke motoren te zien zijn, maar ook machines in onderde len. 'Je wilt niet weten wat er uit schuren en boeten vandaan komt. Het is fantastisch zoveel spontaniteit, ledereen die wat heeft zegt: Ik doe mee.' Hoogenbosch hoort tot de groep Texelaars die veel tijd en energie steken in de organisatie van het evenement. 'Er zijn op Texel zóveel klassieke motorfietsen. We zijn met gelijk gestemde zielen bij elkaar gaan zitten om een show te organi seren. ledereen heeft contacten en inmiddels komen uit alle hoeken en gaten klassieke motorfietsen.' Veel verborgen schatten, zoals de oude Norton die nog bij Theo de Graaf op zolder bleek te liggen, 'ledereen die we vragen doet mee, ook van Worst Als u deze column leest, is de Serious Requestactie op Texel begonnen. Dinsdagmiddag om 16.00 uur zijn Co Do gestart met TexelFM, te ontvangen op 106.1FM. Het Glazen Huis op de Groeneplaats staat op zijn grond vesten te trillen. Maar verder staat het als een huis. De eerste natte neuzen staan op de ruiten. De giften stromen binnen. Texel doet massaal mee met de actie om geld in te zamelen. Als de geld- bus volgende week in Enschede aankomt, zal men versteld staan van de opbrengst. Waar een klein eiland groot in is. Het kan niet anders of het Huis, met alle acti viteiten daaromheen, wordt de meest bezochte plek rond de feestdagen. Swingende muziek, de feeëriek verlichte ijsbaan, het wordt the place to be. Texel staat vanaf nu op de kaart. Annie doet natuurlijk ook mee. Samen met Fatman Robin, ga ik vanaf don derdagmiddag 24 uur het eten laten staan. En vanzelfsprekend ga ik dan ook niet naar bed. Het geld wat daarmee wordt bespaard, gaat in de brievenbus van het huis. Ik hoop dat velen zullen volgen. Zoek maar een mooie dag uit. De vrijdag/zater dagcrew zal het moeilijk krijgen. COLUMN Lopen ze constant op een houtje te bijten, gaan ze voor je neus honderden slippies roken. En reken maar dat ze dan constant aan voedsel denken. Annie wrijft het er nog even in. Het zal ze worst wezen? Was het maar waar. Normaal gesproken verdienen ze hun brood door om de haverklap iets voor een appel en een ei te verkopen. Maar nu doen ze voor spek en bonen mee en moeten ze door de zure appel heen bijten in het Huis waar je van de vloer kunt eten. Als ze spijt krijgen van hun actie, is dat mosterd na de maal tijd en zitten ze met de gebakken peren. De rapen zijn gaar. Annie denkt dat als ze dit gelezen heb ben, het water uit hun mond loopt. En tegen iedereen die op de Groeneplaats een Request indient, zal gezegd worden dat het kan, mits er boter bij de vis wordt gedaan. Maar alle gekheid op een satéstokje: hulde, hulde, hulde voor de actie. Geweldig. Alle moeite zal niet voor niets zijn geweest in de strijd tegen kinder sterfte. En nu is de koek op. Annie@texelsecourant.nl de overkant. Als je Texel roept dan gaan er deuren open die anders gesloten blijven. Ook de medewer king van sponsoren is overweldi gend', somt hij een serie bedrijven op. 'Het is inmiddels zó groot dat we naar de Koninghal hebben moeten uitwijken.' De show is van 11.00 tot 18.00 uur, de entree €3,-. De opbrengst gaat in z'n geheel naar het KWF Kanker fonds. 'Het motto is: Sta op tegen kanker. Ik wil daar aan toevoegen: Ga er eens goed voor zitten en bied een luisterend oor. Er is veel verborgen leed', doelt hij op de ongemakken van prostaatkanker. Vrouwen van Nu vieren kerstmis Leden van de afdeling De Cocks- dorp/Eierland van de Vrouwen van Nu vieren donderdag 20 december kerstmis in het Eierlandsche Huis. Hun feestelijke samenzijn wordt opgeluisterd door het Smartlap penkoor, dat kerstliederen ten gehore brengt. De viering begint om 16.30 uur, de zaal is open vanaf 16.15 uur. Hotels in actie voor Glazen Huis Hotels De Cooghen in De Koog en Koogerend in Den Burg, beiden onderdeel van Fletcher Hotels, wil len met hun diners het Glazen Huis van 3FM Serious Request in Enschede steunen. De hotels doneren sinds woensdag voor elk verkocht driegangendiner een euro aan het goede doel van 3FM. Ook van iedere verkochte voucher en ontbijt boekt de hotelgroep geld over naar 3FM. Adventsmiddag ouderen De Koog De dorpscommissie van De Koog verzorgt vrijdag 21 december een adventsmiddag voor ouderen. De middag begint om 15.00 uur met koffie of thee en wordt besloten met een maaltijd. Het programma bestaat verder uit het voorlezen van een kerstverhaal, een reisver slag en een optreden van een koor. De middag wordt gesponsord door de Kofferbakmarkt en aan deelna- Eerste prijs voor flashmob op boot KopGroep Bibliotheken, waar onder ook de Texelse biblio theek valt, heeft de eerste prijs gewonnen in de landelijke cam pagne Dat Doet De Bieb. Deze actie was bedoeld om op een ludieke manier voor het voetlicht te brengen wat de bibliotheek alle maal in huis heeft. Er werden pro motiefilmpjes gemaakt en wethou der Hercules heeft de ambassadeursrol op zich geno men. Als slotactiviteit werd een flashmob gehouden op de veer boot rond het populaire erotische boek Vijftig tinten grijs. De jury roemde KopGroep Bibliotheken voor de creativiteit en originele inzendingen. De uitslag werd bekendgemaakt door prinses Lau- rentien, beschermvrouwe van het bibliotheekwerk, tijdens de jaarlijk se Bibliotheek Tweedaagse in het abdijcomplex van Middelburg. Alle promotiefilmpjes zijn terug te zien op de Facebookpagina van de bibliotheek. End of the world In Talk of the Town in De Koog wordt vrijdag 21 december het vermeende einde van de wereld afgewacht. Komt dat niet, dan begint om 0.00 uur een feest met de Texelse DJ Rob van Holland, net terug van een minitour door Oostenrijk. De toegang is gratis, de minimumleeftijd is 18 jaar. Scouting Texel haalt donderdag ud papier op in de wijk Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend vanaf de rotonde in de richting van Oude- schild, Ada van Hollandstraat. me zijn verder geen kosten verbon den. Wel is het nodig zich van tevoren op te geven. Dat kan bij Veronica van Beek, tel. 06- 28787820. Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http.//m.texelagenda.nl/ nl. Dinsdag 18 december: 16.00 uur. Om 16.00 uur begint de vijfdaagse uitzending van Texel FM vanuit het Glazen Huis op de Groene plaats in Den Burg. Te horen via 106.1 FM op de radio en www. radiotexel.nl. 17.00 uur. Bij het Maartenhuis aan de Ruyslaan nabij De Koog wordt van 17.00 tot 20.00 uur een kerstmarkt gehouden. 17.30 uur. In de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 17.30 uur een kerstdiner voor oude ren. Deelname kost €16,-. Opgave via tel. 312696 of swot@texel.com. 19.30 uur. De jeugdige band Foot-C geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groene plaats in Den Burg. Aanvang 19.30 20.00 uur. Leden van de FNV Vrou wenbond komen om 20.00 uur in De Poort aan de Elemert in Den Burg bijeen voor een gezamenlijke brood maaltijd. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 The Hobbit: An unexpected journey 3D; 14.00 Alles is familie; 19.30 The Hobbit: An unexpected journey 3D; 20.00 James Bond - Skyfall. Woensdag 19 december 17.00 uur. De Popschool van Artex geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groene plaats in Den Burg. Aanvang 19.30 19.30 uur. Het Popkoor van Artex geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groene plaats in Den Burg. Aanvang 19.30 Verwachte tijden van hoogwater ter rede van Oudeschild. Din. 18 dec. Woe. 19 dec. Don. 20 dec. Vrij. 21 dec. Zat. 22 dec. Zon. 23 dec. Ma. 24 dec. 01.46 e 02.15 e 03.05 e 04.20 hoog water. Donderdag 20 te kwartier, zaterdag 22 december doodtij. Zondag 23 decem ber zon op 8.53 uur, onder 16.27 uur. TEXELSE'ifcoURANT LANGEVELD Verschijnt op dinsdag en vrijdag Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Pip Barnard Buiten werktijd: Pip Barnard Telefoon 06-23 57 65 73 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl Per jaar 95,75 93,35 verzending per post €7,50 Extra ko per jaar. Bij verzending de portokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken afloop van de abonnementsperioc 19.30 uur. In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg begint om 19.30 uur het Alzheimer Café. Spre ker is rituelenontwerper Liesbeth Roeper. Entree gratis. Den 20.00 uur. In het raadhuis ii Burg begint om 19.30 uur de maan delijkse raadsvergadering. 20.00 uur. Bij Jan en Paula Brouwer in het Olijfblad aan de Weverstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Bijbelstudie. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Wreck-it Ralph 3D NL; 13.45 De vijf legendes 3D NL; 15.45 The Hobbit: An unexpected journey 3D; 16.15 De groeten van Mikel; 18.45 Alles is familie; 19.30 The Hobbit: An unex pected journey 3D; 21.45 James Bond - Skyfall Donderdag 20 december: 13.00 uur. Belangstellenden kunnen van 13.45 tot 16.00 uur jeu de boules spelen op de clubbanen bij zwem bad Molenkoog in Den Burg. Spel materiaal is aanwezig. 16.30 uur. Leerlingen van OSG De Hogeberg voeren bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groeneplaats in Den Burg een deel van de musical Mama Mia op. Aanvang 16.30 uur. 18.00 uur. FNV Vrouwenbond houdt een gezamenlijke broodmaaltijd in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Aanvang 18.00 uur. 19.00 uur. Bij Volkssterrenwacht De Jager (op het terrein van Ecomare) kan bij helder weer vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Voor informatie en opgave: tel. 06-53340063. 19.30 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 19.30 uur een bridgedrive. Inlichtingen bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. 19.30 uur. De band Gone to the Beach geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 19.30 uur. 20.00 uur. Burgemeester en wethou ders gaan in dorpshuis 't Skiltje in gesprek met inwoners van Oude schild en omgeving. Aanvang 20.00 21.00 uur. In filmhuis De Kroonprins in Oosterend draait 'Adieu Berthe', aanvang 21.00 uur. Eventueel in combinatie met een diner. Voorstellingen Cinema Texel: 19.30 The Hobbit: An unexpected journey 3D; 20.00 Het Bombardement. Vrijdag 21 december: 15.00 uur. De dorpscommissie van De Koog verzorgt een adventsmid dag voor ouderen. Aanvang 15.00 uur. Opgave bij Veronica van Beek, tel. 06-28787820. 15.30 uur. Het Koninklijk Texels Fan farecorps geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groeneplaats in Den Burg. Aanvang 15.30 uur. 19.30 uur. De band Landmarkt 105 geeft een optreden bij het Glazen Huis van Texel FM op de Groene plaats in Den Burg. Aanvang 19.30 20.00 uur. In de RK-kerk aan de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een volkskerstzang. M.m.v. The Singers of the Lord, Excelsior en Amici Cantus. Entree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 18.45 Het Bombardement; 19.00 Alles is familie. 21.30 The Hobbit: An unex pected journey 3D; 22.00 James Bond - Skyfall. TESO TESO zet vrijdag 21 december van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten 's middags in Den Helder rekening houden met wachttijden van een half uur. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 2