Texel FM maakt radio voor goede doel Texel in beweging voor Rode Kruis 'In het glazen huis wordt niet gegeten' TEXELSE 6 COURANT Kamerlid bezoekt landbouwbedrijven Koele Van Heerwaarden bezorgt schakers zege Expositie in Atelier Offerhaus DINSDAG 18 DECEMBER 2012 Kitesurfers die langs de kust varen voor donaties, leerlingen die spor ten op de Groeneplaats, vijf dagen lang een ijsbaan in het centrum van Den Burg en gerookte vis van de Texelse kottervissers. De uit zending van Texel FM is omgeven met diverse acties om geld voor het Rode Kruis op te halen. Verloskundige Theda Niehoff geeft vandaag op de Groeneplaats in Den Burg om 16.00 uur het startsein voor Texel FM. Zij vertelt daarna in de uit zending over babysterfte en de bestrijding daarvan. Dat is het doel waarvoor tot en met zondag geld wordt ingezameld via het glazen huis van Texel FM. Jongeren spelen een belangrijke rol in de acties. Zo gaat woensdag avond kerkelijke jeugdgroep VonK in Oosterend op pad om lege statie- geldflessen in te zamelen, de kinde ren van De Bruinvis in Oudeschild zijn met lege flessen bezig en de Jeugdclub van Oudeschild gaat woensdagavond met koeken langs de deur om geld voor het goede doel op te halen. De Thijsseschool in Den Burg houdt woensdagmiddag vanaf 16.45 uur een kerstmarkt en de opbrengst daarvan gaat naar Texel FM. Een andere belangrijke bijdrage wordt geleverd door eerste- en twee deklassers van de OSG. Woensdag middag sporten de leerlingen uit de brugklassen op school voor het pro ject Sport for Life en het glazen huis. Donderdagochtend zijn alle eerste en tweedeklassers om 10.00 uur op de Groeneplaats om daar een uur sportles van Catharina Witte van Sportschool Texel in Oudeschild te krijgen. De leerlingen hebben van school het verzoek gehad zich voor de prestaties te laten sponsoren. Er zijn elke dag optredens op een podium naast het glazen huis of in het huis zelf en tot en met zondag middag ligt er een kunststof ijsbaan op de plek van de fietsenstalling. De baan is, met uitzondering van zon dag, dagelijks geopend van 10.00 tot 22.00 uur. De dorpscommissie van Den Burg houdt op verzoek van Texel FM mee een oogje in het zeil. Schaatsen is gratis. Belangstellen den moeten zelf schaatsen meene men. De baan is tien bij twintig meter groot. Naast de ijsbaan verkoopt Oliebollen Texel oliebollen en de opbrengst daarvan gaat naar Texel FM. In de horeca- en detailhandel zijn eveneens initiatieven ontstaan. Bij De Slock in Den Burg wordt woensdagavond vanaf 19.30 uur het spel Raad Een Lied Of Niet gespeeld en andere acties ondernomen. Echte Bakker Timmer, Tessels Kwartier, Bodega'59, de Texelse Apotheek en de Texelse Visspecialist houden ook acties voor Texel FM. Weversend verkoopt de Texel FM muts voor het goede doel. De VW heeft Texel FM geholpen aan een dagelijkse Texel Top 3 met nummers die toeristen aan Texel doen denken. Deze top drie wordt elke dag rond 12.00 uur uitge zonden. De WV verwerft giften door bezoekers aan de Emmalaan drinken aan te bieden en 2,5 procent van de provisie van de VW-geschenkbon- nen die momenteel worden verkocht, gaat naar Texel FM. Rond 10.00 en 15.00 uur wordt een soortgelijke Top 3 van Texelse bedrijven uitgezonden. In de avonduren is tot en met zater dag dagelijks rond 23.00 uur een door Harry de Graaf verteld verhaal te horen. Zaterdagmiddag wordt gerookte vis van de Texelse kotten/loot en snert van de Agrarische Jongeren Texel op de Groeneplaats verkocht. In de ochtend is er van 9.00 tot 10.30 uur een glazen ontbijt van Xander van Boven en Corina Hordijk in de Pof- ferglop. Zaterdag wordt ook de hele dag gesport op de Groeneplaats voor het goede doel onder aanvoe ring van FiTT en om 12.00 uur ver trekt de TX35 uit de haven van Oude schild voor een garnalentocht ten bate van Texel FM. Vrijdagavond zijn kapsters van Salon Henri op de Groeneplaats om haren te knippen voor het goede doel en zondagavond is er vanaf 20.00 uur een feest in Question Plaza waar de eindstand bekend wordt gemaakt. Maandag 24 december gaat Texel FM samen met belangstellenden naar het Glazen Huis van 3FM in Enschede om daar de opbrengst te overhandigen. Donderdagmiddag krijgt Texel FM bezoek van R7V Noord-Holland dat van 16.00 tot 17.00 uur live verslag doet van het evenement. Woensdag middag om 13.30 uur is presentatrice Evelien Bosch van Z@PP Live in het glazen huis om bekend te maken hoeveel de zelfgemaakte kerstkaar ten van de kinderen van de basis scholen heeft opgeleverd. Kerstmarkt op Thijsseschool Op de Jac. RThijsseschool aan de Keesomlaan in Den Burg wordt woensdag vanaf 16.45 uur een kerstmarkt gehouden. De markt met een samenzang waarna ouders, kinderen en belangstellenden over de markt kunnen slenteren. Er is verse erwtensoep, gemaakt door leerlingen van deÓSGx(proefkonijn), tweedehands kerstspullen verkocht, kerstknutsels van de kinderen en ouders hebben allerlei kerstcakes gebakken om te verkopen bij de koffie en thee. Alle opbrengst gaat naar Texel FM Open Atelier Dagen is Offerhaus donderdag 27 en vrijdag 28 decem ber geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Op dinsdag 15 januari starten de nieuwe cursussen van Offer haus. Er zijn nog een paar plekken in de cursussen grafiek, keramiek en beeldhouwen in hout en steen. Dikkers werd ontvangen op het melkveebedrijf van Ron en Jeroen Hin in Spang. Hier werd gesproken over het ganzenprobleem. Daarna werd gemengd bedrijf Julia bij Oudeschild bezocht, waar verstui ving en het uitrijden van drijfmest een belangrijk gespreksonderwerp was. Via Twitter liet Dikkers weten het een nuttig werkbezoek te vin den en ze begreep dat het eiland een specifieke aanpak nodig heeft. Tijdens het bezoek gaf zij boven dien aan in het voorjaar wil mee- Martin Trap, Bart de Vries, Paul Krugers, Marco van Sambeek en Robin van Sambeek, de vijf DJ's van Texel FM luisteren in het glazen huis naar de jingles die gemaakt zijn voor de uitzending die vanmiddag op de Groeneplaats in Den Burg begint. Zittend achter het mengpaneel en met een brede glimlach op het gezicht laat Marco van Sambeek een stel jingles horen. Instem mend geknik om hem heen. Het klinkt goed. De afgelopen dagen werkten de makers van Texel FM aan de laatste voorbereidingen voor het radio- avontuur dat vanmiddag om 16.00 uur van start gaat op de Groene plaats in Den Burg. Tot en met zon dag 16.00 uur wordt er continu radio gemaakt voor het Rode Kruis. Tot en met maandagmiddag stond het glazen huis, de verkeerstoren van de MAB Club, in een schuur in Oudeschild. Daar werd de toren van binnen ingericht als radiostudio en van buiten beplakt met stickers van Texel FM en logo's van Serious Request. Het is een echt glazen huis; rondom is aan alle kanten uit zicht naar buiten en toeschouwers kunnen van buiten goed zien wat er binnen gebeurt. In één van de hoeken bevindt zich het mengpaneel waarachter de DJ's zitten om voor het goede doel muziek te draaien. Daarnaast een tafel met meerdere beeldschermen waarachter de sidekicks zitten. Zij assisteren de DJ's, houden via de computers en de telefoon contact met de buitenwereld en bedienen een camera waarmee beelden op een LED-scherm op de Groene plaats worden getoond. De beelden zijn vermoedelijk eveneens via www.texelfm.nl te zien. 'De side kicks nemen ook geld in ontvangst', vertelt Van Sambeek tussen het beluisteren van de jingles door. 'Dat kan via een brievenbus aan de voorkant van het glazen huis.' In een andere hoek staat een verwar ming en is een kleine koelkast voor het drinken. 'Drinken doen we wel, maar er wordt niet gegeten in het glazen huis. Het team dat aan het draaien is, krijgt zo nu en dan sap- jes van Martin Zeeman.' De vijf DJ's en vijf sidekicks beslo ten een jaar geleden het Texelse glazen huis op poten te zetten. Er volgden diverse vergaderingen en Radio Texel werd benaderd met het verzoek mee te werken. 'Dat was een belangrijk onderdeel om dit project van de grond te laten komen. Carst Komdeur en Gertha Wessels zijn daarna begonnen met het opzetten van een website van Texel FM en vervolgens is het balletje verder gaan rollen. We hebben van alle kanten een hoop medewerking gekregen en er zijn inmiddels veel acties op Texel ontstaan om geld voor het Rode Kruis in te zamelen.' De keuze voor een goed doel was snel gemaakt; de groep besloot in navolging van het Glazen Huis van 3FM Serious Request voor de bestrijding van babysterfte te kie zen. Het opgehaalde geld wordt maandag 24 december naar het Glazen Huis in Enschede gebracht. Arjan Witte, één van de vijf side kicks, meldt dat er deze week lan delijk ongeveer tien soortgelijke gla zen huizen zijn. Een streefbedrag wordt nog niet hardop uitgesproken, omdat het de eerste keer is dat Texel FM wordt gehouden. De resultaten van de eerste acties maken echter duidelijk dat de opbrengst naar verwachting in de duizenden euro's moet lopen. 'We verwachten ook een hoop van het aanvragen van muziek, leder een kan tegen een zelf te bepalen bedrag een nummer aanvragen en dat geld komt ook allemaal ten goede aan het Rode Kruis.' De tien makers hebben er in ieder geval zin in. DJ Martin Trap ziet het helemaal zitten als hij na Van Sambeek plaatsneemt achter het mengpa neel en een aantal platen en wat jingles draait om te oefenen. Het huis staat dan nog in de schuur in Oudeschild, maar Trap ziet het al helemaal voor zich hoe hij straks op de Groeneplaats muziek staat te draaien. 'Dit is toch prachtig.' Sjoera Dikkers, landbouw- woordvoerder van de PvdA in de Tweede Kamer, bracht vrij dag op uitnodiging van de afde ling Texel van LTO Noord KAVB een bezoek aan de Texelse land bouw. helpen ganzeneieren te prikken. Op uitnodiging van de plaatselijke afdeling van de PvdA was Dikkers al in oktober op het eiland. Daarbij kreeg vice-voorzitter Alfons Kuip gelegenheid met haar van gedach ten te WiSSelen. (F&o Annette Batooist) En Passant heeft zaterdag na een bloedstollend scoreverloop de bondwedstrijd tegen Bergen 2 met 41/2-31/2 gewonnen. Co van Heerwaarden bezorgde de Texelse schakers de beslissende overwinning door het zijn tegen stander zo moeilijk te maken, dat deze uiteindelijk al zijn bedenktijd verbruikte. Het einde van de match was uiterst turbulent. Bij de stand 3-3 waren alleen Co van Heerwaarden en Piet Bakelaar nog voor En Passant in touw. Beiden hadden een remi seachtige stelling in handen, zodat 4-4 de meest waarschijnlijke uit slag leek. Een complicerende fac tor was echter de hevige tijdnood waarin Rein Morrema, de tegen stander van Van Heerwaarden, was beland. Morrema zag de bui al hangen en bood remise aan. Hoe wel sommige teamgenoten hem adviseerden daarop in te gaan, besloot Van Heerwaarden door te spelen. Hoewel zijn vervolgzetten niet foutloos waren, kreeg hij uit eindelijk gelijk en ging Morrema door de vlag. Sommige spelers van Bergen kon den de nederlaag niet verkroppen en betichtten Van Heerwaarden van onsportief gedrag. De teamlei der van de gasten dreigde zelfs een protest bij de bond in te die nen. Wedstrijdleider Jaap Dros kon hem er echter van overtuigen dat Van Heerwaarden in zijn recht stond. In de regels staat nu een maal dat elke speler een gelimi teerde bedenktijd heeft en het staat de tegenstander dus vrij om daarvan te profiteren. In de partij tussen Piet Bakelaar en Dennis Mienis leek het de Texelaar te zijn die te veel tijd verbruikte. Maar met nog een handvol secon den op de klok, slaagde Bakelaar erin af te wikkelen naar een stelling waarin alleen de beide koningen nog op het bord stonden en daar mee remise af te dwingen. Daar door werd de eindstand 4Vz-2>Vz. Daarmee kwam een einde aan een spannende middag. Lange tijd was onduidelijk wie er zou winnen. En Passant kwam op voorsprong door Thomas Richter, die aan het eerste bord al snel in het voordeel kwam en daarna gedecideerd met tegen stander Albert Knop afrekende. Ook Joop Rommets deed aan het derde bord goede zaken, nadat tegenstander Cor Groentjes een wild stukoffer had gebracht. Rom mets hield het hoofd koel en bewees dat de strategie van Groentjes wel erg optimistisch was geweest. Ondertussen waren nes tor Aad Bakker en Rudolf Rijnveld na een even kalme als korte partij remise overeengekomen, waar door het 2V2-V2 werd voor En Pas sant. Minder succesvol verliep het voor Dick van Barneveld, die in een evenwichtige stelling een blunder beging en de strijd moest staken. Ook Jaap de Wijk had het moeilijk. Hij kwam een pion achter en offer de er een om tegenspel te krijgen, maar tegenstander Simon Greve consolideerde zijn positie en won. Mohamed al Rawy deed het aan bord twee een stuk beter en maak te het tegenstander Kees Kager zo moeilijk mogelijk. Kager bleek ech ter een uiterst degelijke verdedi ger, die alle snode plannen van de Texelse Irakees pareerde. Remise was daardoor onvermijdelijk. Maar terwijl 4-4 de meest waarschijnlijke einduitslag leek, sleepten Van Heerwaarden en Bakelaar uitein delijk toch de overwinning uit het vuur. En Passant steeg door dit resul taat naar de derde plaats op de ranglijst. In februari wordt de com petitie hervat. Uitslagen: 1 .Thomas Richter-Albert Knop 1 -0; 2.Mohamed AI-rawy-Kees Kager V2-V2; 3.Joop Rommets-Cor Groentjes 1-0; 4.Jaap de Wijk-Simon Greve 0-1; 5.Dick van Barneveld-Harry Peters 0-1; 6.Piet Bakelaar-Dennis Mienis Vè-%; 7.Aad Bak- ker-Rudolf Rijnveld y2-Vè; 8. Co van Heer waarden-Rein Morrema 1 -0. Atelier Offerhaus aan de Graven straat in Den Burg exposeert tot en met zondag 6 januari werk van haar cursisten. Het thema is 'Verbonden'. Dertig cursisten hebben sinds eind september gewerkt aan etsen en beelden in hout, steen en keramiek om dit thema uit te beelden. De resultaten en diverse kerstversie ringen zijn te bewonderen in het atelier. Daarnaast hebben de cur sisten gewerkt aan een gezamen lijk kunstwerk. Dit keramische beeld, waar elke cursist om de beurt een kwartier aan heeft gewerkt, wordt zondag 6 januari tijdens de afsluiting (16.00 en 18.00 uur) verloot. De tentoonstelling is te bezichtigen op afspraak of wanneer Offerhaus geopend is. In het kader van de

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 6