TEXELSE 7 COURANT Winnend Texel'94 op koers voor periodetitel Sport Zaalvoetballers Texel'94 winnen nachtduel Nuttige winst voor gehavend Tevoko Verzorgster Yvonne Brand van Texel'94 ontfermde zich samen met haar collega van Winkel over een ernstig geblesseerd geraakte speler van de gasten. De onfortuinlijke voetballer zou later met de ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht. IFoto Willem Sangers) Texel'94 heeft zondag op eigen veld een moeizame, maar ver diende overwinning geboekt op een stug verdedigend Winkel (3- 0). Daardoor blijft de ploeg van trainer Marcel Ris in de race voor de periodetitel. Om deze in de wacht te slepen, moeten de Texelaars de inhaalwedstrijd tegen DTS winnen. Wanneer deze wordt gespeeld, is nog niet bekend. Door veel kansen te missen maak te Texel'94 het zich tegen midden moter Winkel erg moeilijk. Al na een kwartier had de thuisploeg een ruime voorsprong moeten hebben. De eerste kans was na een paar minuten voor Jordi Uriot. Hij aar- Tijdens de laatste officiële dres- suurwedstrijd van het jaar heb ben zondag verschillende rui ters punten verzameld. De dag ging van start met de hoogste dressuurklasse die op Texel verreden kan worden. Eva van der Linde komt met twee paar den uit in deze klasse en reed met Belle Lady Texel twee nette proe ven, waarmee ze twee winstpunten en twee eerste prijzen verdiende (62,86 en 62 procent). Met Zeestar Texel behaalde ze één winstpunt (60,57). Mariska Witte startte met Cyrana in de klasse L1 en wist maar liefst vier winstpunten binnen te slepen (201, 208) en twee keer De karateka's van budovereni- ging Shima deden vrijdag exa men voor de hogere banden. In tegenstelling tot judo, waarbij de groepen op hun eigen lesniveau examen doen, gebeurt dit bij kara te gezamenlijk. De hoogste banden voorop, zodat de jongeren goed kunnen afkijken. Twee en half uur lang werd er gesport om de felbe geerde slip of band. De technische oefeningen werden daarbij afge wisseld met conditieoefeningen en partijtjes vechten. Voor de witte band met één of twee rode slippen of de gele slip werd gekeken naar standen, stoottechniek, afweer- techniek en de traptechniek. Wer den de technieken in het begin van het examen nog in het Nederlands opgelezen, aan het einde gebeurde dit in het Japans. Soms leverde dit verwarde gezichtsuitdrukkingen op, maar het niveau van de karate ka's was naar de wens van de zelde te lang met schieten, waar door een verdediger kon ingrijpen. Even later gaf Sander de Haan vanaf de rechterkant een scherpe voorzet, die door zijn collega-aan vallers werd gemist. En bij doelpo gingen van Bart de Lugt haalde een verdediger van Winkel tot drie keer toe de bal van de eigen doel lijn. Ook in het vervolg was Texel'94 een stuk sterker. Met zijn snelle rushes vormde met name De Haan een ware plaag voor de tegenstan der. Aan de andere kant beleefde de Texelse verdediging een vrij rustige middag. Keeper Alexander Smit hoefde pas na twintig minu ten voor het eerst in actie te komen. eerste te worden. Met dit resultaat promoveert zij naar de hogere L2- klasse. Veronique van der Starre werd met Bo tweemaal tweede en behaalde twee winstpunten (183, 184). Priscilla Noorlander debu teerde met Dionisos in de klasse L2 en behaalde twee winstpunten (184, 192) en twee eerste prijzen. Laura Westerlaken werd eenmaal tweede met een winstpunt (189). In de klasse M2-paarden was er tweemaal winst voor Jorieke Meijer met Meelehoeve's Burberry Brown. Meijer behaalde een winstpunt (185). Michelle van Bennekom en Manon List wisselden bij de B- pony's de eerste en tweede plaat sen af. Van Bennekom behaalde examinatoren en iedereen kreeg een welverdiende slip of band. De 'Karatekanjer', voor extra inzet tijdens de trainingen, ging naar Abe Bruijn, Rieks Oosterhuis en Rylana Boon. Deze laatste wist zelfs het examen te volbrengen terwijl ze ziek was. Uitslagen: Witte band 1 e rode slip: Job Zoetelief, Abe Bosscha; Witte band 2e rode slip: Chaima Ismail, Sidney van Heerwaarden, Ole- Pepijn van 't Noordende; Rode band: Abe Bruijn, Fedeline de Gier, Yveline de Gier, Mariska Pool, Sebastiaan Kikkert; Rode band, 1e gele slip: Oscar Jager; Rode band, 2e gele slip: Annabel van Duijn, Felix Hercules; Witte band, gele slip: Sophie Brasseur; Gele band: Haithem Ismail, Eline Tromp, Josephine Hercules; Gele band, oranje slip: Leonie Drijver, Philip Stark; Geel/oranje band: Rylana Boon, Afef Bah- rini; Oranje band: Rieks Oosterhuis, Ivo Zoetelief; Oranje band, 2e groene slip: Jip Kortmann; Oranje/groene band: Imme Koopman, Lieke Zoetelief; Blauwe band: Marjan Heerschap, Hanneke Roeper; Blauwe band, bruine slip: Marlt Stark. In het laatste kwartier kreeg Texel'94 nog drie doelrijpe kansen. Een poging van Ralph Slik ging rakelings over. Even later was de keeper van Winkel paraat om een diagonaal schot van Lesley Koning te pareren. Op slag van rust werd het alsnog 1-0 door een doelpunt van Jeroen Vlaming. Bij het duel om de bal dat daaraan voorafging, raakte een verdediger van Winkel zodanig geblesseerd dat hij met de ambulance naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Het eerste kwartier van de tweede helft was het aanzien nauwelijks waard. Texel'94 kwam amper op de helft van de tegenstander. De bezoekers vielen wel aan, kregen zelfs een paar kansen, maar kwa men evenmin tot scoren. Met Joren Bakker als vervanger van Jeroen Vlaming kregen de Texelaars pas na een minuut of twintig weer meer vat op de tegenstander. De Haan was dichtbij de tweede Texelse treffer, maar de keeper en een ver dediger brachten in eendrachtige samenwerking redding. Een kwar tier voor tijd was het bijna 1-1. De spits van Winkel kreeg een niet te missen kans, maar faalde hope loos in de afwerking. De gelijkma ker leek op dat moment in de lucht te hangen, maar de zeer actieve De Haan zorgde voor opluchting door 2-0 te scoren. Hij was even later dichtbij nog een doelpunt, maar hij kopte rakelings naast. In de slotfa se kwam de pas 17-jarige Jacco Krugers nog in de ploeg voor Jordy Uriot. Drie minuten voor het einde bepaalde de even oude Joren Bak ker de stand alsnog op 3-0. twee winstpunten (194, 193) even als List (189,194). Alicia Saai werd met Chris van Wiko tweemaal eer ste bij de B-paarden en behaalde twee winstpunten (180,188). Bij de L1/L2-pony's waren Anna van der Sluis met Be Delicious Aiayana RZD en Ava Krause met Shayen oppermachtig. Zij behaalden bei den twee winstpunten met hetzelf de puntenaantal (191, 182). Bo Krause won de tweede proef met Golden Legend. Zij behaalde even eens twee winstpunten (L2, 189, 191). Winstpunten waren er verder voor Daphne de Ridder met Pajona (L2, 183) en Annemieke Bos met Wannahave (L1182). Laatst genoemde promoveerde daarmee naar de hogere L2-klasse. Turnsters naar voorwedstrijd Claire Smits, Rosalie Duin, Jet Wesselman, Marilyn Houben en Babs de Haan, samen Team Vlietland van GVT, deden zater dag in de hal van Turnace in Amsterdam mee aan hun eerste voorwedstrijd van dit seizoen. Geen van hen wist zich te plaatsen voor het Nederlands kampioen schap in de derde divisie, catego rie jeugd, maar het team krijgt in januari nog een kans. Claire Smits eindigde na een stabiele wedstrijd op een mooie elfde plaats. Een val van de balk kostte haar een plaat sing bij de beste tien. Haar sprong werd als beste beoordeeld en zij veroverde een startplaats voor de Districtskampioenschappen op 9 februari. Daar zullen de beste turn sters uit Midden-Nederland aan wezig zijn. Babs de Haan is nog maar net hersteld van een blessure aan haar pols en het was haar eer ste individuele wedstrijd. Zoals gewoonlijk had ze haar zenuwen op de balk volledig onder controle, maar liet op het laatste onderdeel, de vloer, behoorlijk wat punten lig gen. Ze eindigde als 22ste. Rosalie Duin turnde een foutloze en krach tige brugoefening, maar liet op vloer te veel punten liggen en ein digde als 26ste. Jet Wesselman liet vooral op vloer en brug zien wat ze in huis heeft, maar kwam niet hele maal uit de verf op de balk en ging als 27ste naar huis. Ook Marilyn Houben had wat moeite met de balk, maar liet een nieuw element zien op de brug en haalde de hoogste moeilijkheidswaarde op vloer door een salto met een halve draai en een salto gestrekt te maken. Ze beheerst deze moeilijke elementen pas sinds kort, maar turnde ze zonder enige moeite en bleef keurig stil staan bij de lan ding. Ze eindigde als 30ste. De Het herenteam van Tevoko likte deze week de wonden na de vele blessures en de daarmee gepaard gaande ongelukkige reglementaire nederlaag van vorige week tegen Madjoe 4. Op het programma stond echter het belangrijke duel tegen het Hel- derse MBSOV. Bij een nieuwe nederlaag zou Tevoko zich langza merhand zorgen moeten maken omtrent de stand op de ranglijst. Met invallers Walter Oskam en Ewout Bakker en de teruggekeerde Berry Koning in de ploeg begon Tevoko in de eigen sporthal Ons Genoegen daardoor wat gespan nen aan de wedstrijd. Halverwege de eerste set gooide de ploeg ech ter alle schroom van zich af en met degelijk spel werd een vrij makke lijke setzege behaald: 25-16. Wie dacht dat het team zichzelf hier mee bevrijd had, kwam echter bedrogen uit. In de tweede set Na jarenlang als atleet, bonds coach en fitnessexpert actief te zijn geweest, is der oud-Texelse Jolanda Beuving gekozen in het Wereldbestuur van het Women Committee. De verkiezing vond plaats tijdens het wereldkampioenschap, dat van 7 tot en met 9 december werd gehouden in Bangkok. Beuving, die drie jaar geleden al zitting nam in het Europese bestuur, ziet deze verkiezing als een kroon op haar werk, het resultaat van haar inspan ningen om fitness in Nederland op de kaart te zetten. 'Gelukkig zien steeds meer mensen in dat fitness en trainen belangrijk zijn voor een healthy lifestyle', zegt de oud-kam pioene. 'Dit kan door kleine aan passingen in je voeding, maar ook in tijd voor je training. Je hebt maar één leven en wees daar zuinig op.' De kleinste judoka's van bud- overeniging Shima deden don derdag voor het eerst examen. Deze 4- tot 6-jarigen leren op speelse wijze val breken en stoeien zonder elkaar te bezeren. Het val- breken wordt geoefend met een grote bal. Alle judoka's werden beloond met een rode band. De iets oudere judoka's lieten in het tweede lesuur zien dat zij kunnen valbreken zonder hulp van de bal. Ook lieten ze zien al een aardig potje te kunnen judoën. Op dit niveau komt er al wat meer tech niek bij kijken. Alle kandidaten in deze groep slaagden voor de fel begeerde volgende slip of band. De derde groep bestond uit gevor- Omdat tegenstander Dijkhuis uit Medemblik vrijdagavond de boot van half zeven miste, kon de geplande zaalvoetbalwed strijd tegen Texel'94 om half acht geen doorgang vinden en werd besloten dat de aftrap na het reguliere programma om kwart voor elf zou plaatsvin den. Op dit late tijdstip speelde Texel niet groots, maar dankzij een excel lerende Pieter Jan Eelman die maar liefst zes doelpunten liet noteren, bleven de punten ook dit keer op het eiland. Texel'94 kon voorlopig voor de laatste keer een beroep doen op Eelman omdat hij deze week wordt geopereerd aan een slepende schouderblessure. Dat hij met node zal worden gemist eta leerde hij vrijdag. Vanaf het begin- signaal nam hij zijn ploeg op sleep touw door direct vanaf de aftrap turnsters gaan er de komende weken hard tegenaan om op 20 januari toch nog in aanmerking te komen voor die felbegeerde door stroming naar de landelijke wed strijden. Het team werd begeleid door trainer Abdou Bahrini. klopte er niet veel meer van het Texelse spel. Met name de service van MBSOV zorgde voor veel druk bij de passers, waardoor Tevoko er niet aan te pas kwam: 12-25. In de derde set wist Tevoko zich enigs zins te herpakken en wist een beslissend gat naar 25-18 te slaan. Dit spelbeeld zette zich in de vol gende set voort. Door een opslag serie van 9 punten van Erik Ie Roux sloeg Tevoko een beslissend gat, waarna Patrick Hollenberg met een killblok het wedstrijdpunt op het bord bracht: 25-15. Lang kan Tevo ko overigens niet van deze zege genieten, want maandag 17 december staat de return in Den Helder al op het programma. Uitslagen overige teams: The Serve MC1 -Tevoko MC2 4-0; Tevoko MB2-Nivo MB3 4-0; Tevoko H2-Alvoco H3 0-4; Tevoko D4-Harpoen D1 1-3; Tevoko D2-Reflection D1 3-1; Tevoko MA1-Dinto MA2 4-0 (Tevoko MA1 kampioen). Jolanda Beuving (rechts) direct na haar verkiezing als bestuurslid van het Wereldbestuur van het Woman Committee. derde judoka's van wie verwacht wordt dat ze de Japanse termen kennen en de daarbij behorende worp kunnen uitvoeren. Aan het eind van dit examen bleken ook hier alle kandidaten geslaagd. Uitslagen: Rode band: Roan Sijbesma, Ravi van den Berg, Walt de Jong, Bram Snoeij, Joey Troch; Witte band, 2 gele slippen: Sven de Jong; Witte band, 2 bruine slippen: Abe Bruijn, Ties Kikkert, Shamir Hooi; Gele band: Douwe van Diepen, Robbert de Jong, Mike Joseph, Comé Snoeij; Gele band, 2 oranje slippen: Xander van Boven, Menno Stolk; Groene band: Wesley Huijs- man, Sil Tijssen, Kevin Groot; Groene band, 2 blauwe slippen: Patrick Klok; Groene band, 2 bruine slippen: Christian Groot. droog 1-0 in de korte hoek te schieten. Dijkhuis speelde verzorgd voetbal en dook enkele keren drei gend op voor het doel van Ali Smit. Na acht minuten met succes, want nadat de bal in de kluts bleef lig gen, was zelfs Smit kansloos. Na een kwartier Texels overwicht schoot Pieter Jan Eelman met zijn 'verkeerde' rechterbeen zijn ploeg weer op voorsprong door de bal onbedaarlijk hard in de kruising te schieten. Niet veel later bracht Eel man de marge op twee en vlak voor rust stond hij aan de basis voor de 4-1. Samen met Jordy Uriot liep Eelman middels een dub bele een-twee door de defensieve stellingen van Dijkhuis en Uriot was het eindstation. Vlak voor het einde van de eerste helft kreeg Texel een vrije trap tegen, toege kend door de prima invallende leidsman Dirk Barends, maar een slechte organisatie leverde Dijkhuis wel een tweede treffer op. Dijkhuis had veel energie gelegd in het eerste bedrijf en dat brak hen na de wissel op. Wederom was Eelman de doelpuntenmaker. Bijna achteloos schoot hij dit keer zijn vierde van de avond tegen de tou wen. Texel'94 had Dijkhuis bij de keel en kon de score uitbouwen DINSDAG 18 DECEMBER 2012 Programma zaalvoetbal Woensdag 19 december 17.00 Sport C2-NBC/S D2 J'dijk 17.50 RAB C1 -NBC/S D1 vPutten 18.30 ZDH 3-Texel 4 vPutten 19.20 Koog 1 -DVO '98 zw 2 Vonk 20.15 Mantje 4-Texel 3 Vonk 21.05 Krim 5-RAB 6 Arnout 21.55 ZDH 1 -SVO 3 Arnout Zaaldienst: Texel Donderdag 20 december 18.30 SVO C1 -Sport C1 vPutten 19.20 NBC/S 4-NBC/S 5 Douma 20.15 ZDH 2-SVO 2 Douma 21.05 Sport 2-Sport 1 H'dijk 21.55 Mantje 3-Mantje 1 H'dijk Zaaldienst: Mantje Vrijdag 21 december 17.00 Krim E1-RAB D1 Krim 17.50 Sport E1-NBC/S E1 Sport 18.30 Mantje C2-Mantje C1 J'dijk 19.20 Texel 1 -Andijk 1 knvb 20.15 Krim 1 -SVO 1 Bakker 21.05 RAB 1-RAB 4 H'dijk 21.55 RAB 5-NBC/S 2 Arnout Zaaldienst: Krim Uitslagen: D/E-jeugd: NBC/Steen E2-Krim E1 7-0. C/D-jeugd: Sport 2000 C1-NBC/Steen D1 5-3, NBC/Steen D2-Sport 2000 C2 8-2. Tweede klasse: Texel 4-Mantje 4 6-15, Oosterend 2-ZDH 3 16-1, ZDH 1-RAB Bouw 6 4-10, Oosterend 3-ZDH 2 4-2. Eerste klasse: RAB Bouw 4-RAB Bouw 2 5-7, Mantje 2-Mantje 3 4-2, Mantje 1- NBC/Steen 1 3-13, RAB Bouw 5-NBC/ Steen 3 4-5. Overige: Texel 1-Dijkhuis 1 9-4. Voetbaluitslagen Zaterdag 15 december: De Koog B1-JVC B1 0-1 Succes C1-Texel'94 C1 1-1 Geel Zwart'30 C2-Texel'94 C2 2-1 Con Zelo D2-Texel'94 D2 0-8 SRC D3-Texel'94 D3 1-3 Alle andere wedstrijden werden afge last. Texelse pupillencompetitie: Alle wedstrijden werden afgelast. Zondag 16 december: Texel'94-Winkel 3-0 Texel'94 2-Schagen 2 3-2 De Koog 2-DESS 2 11-3 KGB VR2-Texel'94 VR1 4-0 Alle andere wedstrijden werden afge last. Voetbalprogramma De winterstop is begonnen. IJs en weder dienende wordt de KNVB-competitie in het week einde van 12 en 13 januari hervat met een inhaalprogramma. De Texelse pupillencompetitie begint een week later. Informatieavond In het Gemini Ziekenhuis wordt dinsdag 15 januari een informatie avond gehouden over prostaat kanker. Na een inleiding door des kundigen is er ruim gelegenheid voor het stellen van vragen. De avond wordt gehouden in de Zr. Kueterzaal en duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Voor aanmelding of meer informatie: Patiëntenservicebu reau, tel. 0223-696346 of e-mail: psb@gemini-ziekenhuis.nl. naar een veilige voorsprong. Een mooie combinatie tussen Ruben Duinker en Jesper Arkenbout bete kende dat laatstgenoemde de 6-2 kon laten noteren. In de 14de minuut had Eelman nog een kunst stukje in petto. Na een puike indivi duele actie besloot hij de bal ach ter zijn standbeen in het doel te deponeren, een actie waar zowel zijn mede- als zijn tegenspelers van onder de indruk waren. Iets later bracht Jesper Arkenbout de stand op 8-2 nadat hij een combi natie met Lesley Koning doeltref fend afrondde. Met nog vijf minu ten op de klok kwam de klad er in. Met de riante voorsprong op zak gaf Texel"94 teveel ruimte weg en kreeg Dijhuis de gelegenheid terug te komen naar 8-4. Maar het slot akkoord was voor Texel'94, bijna vanzelfsprekend was het Eelman die de eindstand van 9-4 op het bord schoot en hiermee zijn ploeg zag stijgen naar de derde plek in de competitie. Vooralsnog komt Texel'94 voor het eind van het jaar niet meer in actie. Wellicht wordt vrijdag nog een wedstrijd inge haald, maar het eerstvolgende geplande duel is een bekerwed strijd op vrijdag 4 januari tegen De Koog, aanvang 19.25 uur. Monsterscores voor Mariska Witte Hogere banden voor karateka's Jolanda Beuving in wereldbond Kleinste judoka's doen examen

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 7