TEXELSE COURANT 12&13 Cjrocn 'warL-Jexels in het harL, 7 Nico Waerts uit Texel2010 LANGEVELD &DER00Y Eerbetoon aan 'walvisvaarders' °?Pelikaan\ Catering Jonge Texelse mountainbikers presteren goed in de Rabo Top Noord-Holland, een competitie van acht wed strijden. van het boeren leven? U kunt uw kennis tes ten met de Kerst Plattelandspuz zel in deze krant. De kerstman ging in zijn slee een rondje over het eiland. Doe mee aan het Kerstpuzzel Logospel. Cartoonist Josephine toont ons hoe je suunig en toch comfortabel de feestdagen doorkomt. Texel is groots in actie gekomen om geld in te zamelen voor het glazen huis van Texel FM op de Groeneplaats in Den Burg. Donderdagochtend was het de beurt aan circa vierhonderd leerlingen van de eerste en de tweede klas van de OSG om te sporten en te dansen op de Groeneplaats. Catharina Witte van de sportschool in Oudeschild begeleid de de leerlingen en de bands Goodbye Mosquito en Foot-C zorgden voor de muziek. Texel FM is inmiddels niet alleen te horen via de frequenties van Radio Texel, maar ook te zien op digitaal kanaal 20 van Kabeltex. Texel FM is ook te volgen via www.texelfm.nl waar platen voor de uitzending kunnen worden aangevraagd. De non-stop uitzending duurt tot en met zondag 16.00 uur. De opbrengst was na een dag al ruim vijftienduizend euro. Dat was voor een groot deel te danken aan de kerstkaartenactie van de Texelse basisscho len. Meer over Texel FM elders in deze krant. (Foto Jemen«m«am™; Nieuwe Gamma wordt stuk groter B en w werken mee aan de ver plaatsing van de Gamma Bouw markt van de Abbewaal naar de Maricoweg in Den Burg. Ze heb ben het daarvoor benodigde pro- jectafwijkingsbesluit vastge steld. De zienswijzen die tegen het plan zijn ingediend, zijn geen aanleiding geweest om het in april vorig jaar door Marico Vast goed BV ingediende plan te wei geren of aan te passen. De nieuwe Gamma zal verrijzen op het bedrijventerrein tussen Marico weg 8 en 10 en wordt 830 vier kante meter groter dan de bestaan de bouwmarkt. Deze vorm van detailhandel op deze plaats wordt toegelaten met instemming van de regionale adviescommissie detail handel. De Gamma op de huidige locatie (ook bedrijventerrein) werd destijds toegelaten met een ontheffing. Door de verplaatsing wordt die ontheffing opgeheven, zodat op het vrijkomende perceel geen detailhandel meer mogelijk is. is op maandag 24 december gesloten. nbaan 6, Den Burg, tel. 0222- 362630 Financieel advies ISentó Wisscten mos dit jaar miserabel, ;t formidabel voor vast (het kan ock variabel) - JOS KAGER Hoewel met man en macht is gevochten voor de buitrug, hadden medewerkers van Ecomare, vrijwil ligers van de KNRM, Adrie Vonk, Rutgert Oosterhuis en andere betrokkenen het in de hectische dagen rond de stranding van buit rug Johanna op de Razende Bol zwaar te verduren. Maar er waren ook veel steunbetuigingen, zoals woensdagavond de Motie van Goedkeuring die door alle partijen in de Texelse gemeenteraad van harte werd ondersteund. 'Dank aan alle mensen die betrokken zijn geweest bij de reddingspogingen van de buitrug en - later - pogin gen hem uit zijn lijden te verlos sen', las Alfred Schaatsenberg voor namens alle raadsleden. Ook burgemeester en wethouders had den soortgelijke complimenten voor de Texelse 'walvisvaarders'. De redders werden in het zonnetje gezet en kregen een ovationeel applaus. De Motie van Goedkeu ring van de raad was ook geadres seerd aan burgemeester Giskes, 'uit respect voor haar daadkrachti ge optreden'. 1791 XD Den Burg, www.wonlngaanbodtexel.nl lnto@wonlngaanbodtexel.nl Jos Kager, tel. 0222-312833 Voor fijne herinneringen aan de Kerst! Een brilliantring van juwelier M. Tromp vanaf €365,- Tijdelijke Kerstactie: inruilprijs sloopgoud 14 karaat, €25,- per gram bij aankoop van een sieraad of horloge. Weverstraat 34, Den Burg, Nico Waerts is uit de fractie van Texel2010 gestapt. Hij zegt zijn tijd als gemeenteraadslid te zullen 'uit zitten' als eenmansfractie. Ik heb dit besluit genomen omdat ik mij zelf niet meer kan vinden in de wijze van besluitvorming van mijn partij en van de wijze van het naar buiten treden.' Ook spreekt hij van 'conflicterende inzichten'. Wel zegt hij zichzelf te kunnen vinden in de coalitiestandpunten. 'Daartoe zal ik Gaten begroting PH-dijk gedicht Een jaar nadat de zandige ver sterking van de Prins Hendrik- dijk onzeker was hebben de betrokken organisaties het voor elkaar gekregen dat de meer kosten van deze buitendijkse variant volledig gedekt zijn. Ze hebben een principeakkoord gesloten. Na de eerdere financiële toezeg gingen van gemeente Texel, het Waddenfonds, Ministerie Infra structuur en Milieu en Hoogheem raadschap Hollands Noorderkwar tier, zijn nu ook Provinciale Staten van Noord-Holland over de brug gekomen met €1,5 miljoen. De pro vincie draagt bij omdat naast de garantie voor waterveiligheid, zand een grote toegevoegde waarde heeft voor de natuur van het Wad dengebied. Volgens het persbe richt is de innovatieve oplossing voor een dijk aan de Waddenzee gevonden in samenwerking met het Programma naar een Rijke Waddenzee. 'Op deze plek geen traditionele dijkversterking met klei of stenen maar een zachte zand dijk van drie kilometer lang waarbij veiligheid en natuur hand in hand gaan.' De bestuurders van betrok ken organisaties zijn blij met het principeakkoord over de zandige oplossing en dat ze dit samen voor elkaar hebben gekregen. Aanvan kelijk was een dermate hoge kos tenraming gemaakt, dat het niet haalbaar leek. Het was Herman Ridderinkhof die er met een con tracalculatie op wees dat de kos ten aanmerkelijk lager waren. Q33£SEGKETD <33 CÈ0 mijn steun blijven uitspreken.' Woensdagavond was zijn stoel leeg, Waerts wilde het afscheid van Rikus Kieft niet 'verrommelen' met zijn bekendmaking en de griffier wat meer ruimte geven om een en ander organisatorisch aan te pas- www.depelikaancatering.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 Een foto van uw moment uit 2012 Wat is uw fotomoment van 2012? De redactie nodigt u als lezer uit een door u zelf gemaakte foto op te sturen met daarop uw belang rijkste, meest indrukwekkende of meest ontroerende moment uit het afgelopen jaar. Met daarbij uw naam, een korte omschrijving of toelichting. De mooiste plaatsen we in de laatste krant van het jaar, die verschijnt op vrijdag 28 decem ber. U kunt de foto sturen naar redactie@texelsecourant.nl. texelseÜcourant (/roaZmtrtsJixrli ia ha hart. Slechts 1 krant na de Kerst In verband met het uitvallen van de werkdagen 24, 25 en 26 december zal er aanstaan de week slechts één krant verschijnen op vrijdag 28 mei Advertenties voor deze krant kunnen tot donderdag 27 december 10.00 uur worden ingeleverd. Directie Langeveld de Rooy Garage www.texelseautopagina.nl .txl Gemeente gesloten De gemeente is op 24, 25 en 26 december gesloten. Informatie over de afval- routes vindt u op pagina 22 en www.texel.nl. i exelse' courant Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant de volgende folder(s): Wie Wat Waar-gids Gemeente Texel It'.'i i i INSTALLATIETECHNIEK VISCENTER WADDENZEE" A eirvZht Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 1