Genieten van de mooie momenten met je kind Glazen huis Texel FM op Groeneplaats draait op volle toeren TEXELSE 21 COURANT De uitzending van Texel FM is in volle gang. Dinsdagmiddag 16.00 uur beten Marco van Sambeek en Ricardo de Graaf het spits af in het glazen huis op de Groene plaats in Den Burg. Verloskundi ge Theda Niehoff was erbij om de start te verichten. Er wordt geld opgehaald voor het Rode Kruis voor de strijd tegen baby- sterfte. Een impressie van de eerste dagen. Op verzoek van de Texelse Cou rant hield Bernette van Heer- Weblog Naam: Bernette van Heer waarden Werkgever: Texel Vastgoed Werkt mee aan: het Glazen Huis Is 24 uur lang: sidekick van Martin Trap waarden deze week het weblog bij in de serie De week van... Zij is één van de medewerkers van het Glazen Huis van Texel FM. Over vloeibaar voedsel, holle ogen, een eenzame kerst voor Badr Hari en het echte geluk. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (Zaterdag) Vanmorgen om 11.00 uur heb ik mogen bekijken wat de mannen de afgelopen week aan elkaar heb ben geknoopt in ons glazen huisje en er is een knap stukje techniek aan elkaar verbonden, zodat we echt kunnen gaan uitzenden. Het ziet er serious professioneel uit. Mijn taak als sidekick is het bijhou den van Facebook, Twitter en natuurlijk de requestsite via de website www.texelfm.nl of ter plaatse op de Groeneplaats. Ook het telefoonverkeer zal via mij gaan en met het aanzetten van dat ene knopje zal Martin Trap het gesprek live in de uitzending krijgen. Ook de beweegbare camera zal een leuk speeltje zijn. Het leuke is dat deze beelden op een groot LED-scherm op de Groeneplaats te zien zijn. (Zondag) Terwijl ik onder genot van een kopje koffie achter mijn laptop kruip om een blog te schrijven en een vrolijk gezond kind buiten speelt met vriendjes uit de buurt, duiken ineens weer die beelden van ongeveer achtenhalf jaar gele den op. In het ziekenhuis van Roosendaal was ik net bevallen met een spoed- keizersnede. Ik was net naar hem toe geweest en werd van de cou veuseafdeling in een rolstoel terug gereden naar mijn kamer. Daar op de gang van de kraamafdeling liep een man ook een rolstoel te duwen waar zijn vrouw in zat. Onze blik ken kruisten elkaar en hun holle ogen van hun spraken boekdelen: immense verslagenheid, verdriet en wanhoop. Ze waren onderweg naar het mortuarium. Ik zal dat moment nooit meer vergeten. Eigenlijk wil ik deze column opdra gen aan alle ouders die hun kind hebben verloren, of het nu ergens in Afrika is of in hier in Nederland. De actie Lets's hear it for the babies van het Rode Kruis is persoonlijk voor mij verbonden aan deze her innering. En het echte geluk is: genieten van de mooie momenten van je kind. er een bezigheid van jewelste op het plein. Internet werkt en, jawel, er is gratis WIFI op het plein en damn: nog veel sneller dan thuis! Dus met je smartphone kun je gewoon op de Groeneplaats je request aanvragen. Martin Zeeman kwam ook een kijk je nemen en heeft al zijn jingles mogen horen die gebruikt gaan worden als hij ons vloeibare voed sel komt brengen. Wel een bizar idee dat buiten van alles met eten wordt geregeld en wij alleen maar mogen toekijken. Maar Martin ken nende maakt hij hele lekkere smoothies voor ons. Kortom de sfeer zit er al bij ons in, maar dat is eigenlijk al maanden zo. (Dinsdag) Martin Trap stelde de DJ's en sidekicks aan het publiek voor. En last but not least himself. Vervol gens liep Theda geflankeerd door Marco en Ricardo naar het Glazen Huis om 'voor het eggie' af te trap pen. Theda heeft veel informatie gegeven over bevallingen, baby's en moeders in Afrika. Deze verha len zijn echt meegemaakt door haar collega. (Woensdag) BAM: €15.000,- op de eerste dag binnengehaald! BAM: twee keer live geweest op Ned. 1 bij Serious Request! BAM: morgen een uur live op RTV NH vanaf 16.00 uur! Eigenlijk hoef ik voor vandaag niet meer verder te schrijven, want geen letter, zin, alinea kan hier niet meer tegenop. Maar ja, het is dan wel een beetje kaal en we moeten nog 4 dagen, dus... Op de Thijsseschool werd van avond kerstmarkt gehouden en natuurlijk moest ik het knutsel werkje van mijn zoon kopen. Ik mocht er voor geven wat ik wilde, als het maar minimaal 1 euro was. Ik heb drie inentingen voor kindjes in een arm land betaald en daar was zoonlief heel blij mee. (Donderdag) Zojuist heb ik trouwens al een request gekregen die deze contant heeft afgetikt voor Badr Hari: Een eenzame kerst. We gaan 'm draai en. Om me heen hoor ik zoveel posi tieve reacties, dat we met z'n allen er bijna verlegen van worden. Afijn, vanmiddag vrij van werk en dan zal toch echt wel snel een stofzuiger door mijn huis moeten, een was machine en -droger een zet geven, boodschappen doen om daarna weer een blik te werpen op de Groeneplaats. Vanavond maar bij tijds naar bed toe gaan. Nu komt toch wel die spanning bij mij omhoog, die wat gaat rieken naar zenuwachtigheid. Voor mijn gevoel ga ik met mijn ogen dicht springen. Ik weet dat ik geen verle gen muurbloempje ben en met Martin achter de knoppen gaat het vast wel goed komen. Spin that wheel, Trapattoni! Bonne heeft 'm vakkundig op de Bernette van Heerwaarden: 'Nu komt toch wel de spanning omhoog. Het is een feit: Glazen Huis Texel is bult geparkeerd. De mannen van geland op de Groeneplaats. Van- Tape en Texel FM gingen samen middag mocht ons huis eindelijk het podium opbouwen, de tech- de buitenlucht weer ruiken. Daniel neuten doken het huis in en zo was

Texelsche Courant | 2012 | | pagina 21