1EXBJVG8SCA.nl ►Film Question stroomt vol voor Douwe Bob Open dag in 150 jaar oude RK kerk Winnaar van vele filmprijzen TEXELSE 2 COURANT DONDERDAG 3 JANUARI 2013 Dansfeest Onder de titel 'Bovenbar goes to Hollebol' verzorgen vier Texelse dj' zaterdag 5 januari een nieuwsjaarsdansfeest. Van 21.00 tot 22.00 uur draait dj Jazz reggaemuziek, van 22.00 tot 23.00 uur laat DJ Poppele- pee Voute disko' uit de spea kers knallen, van 23.00 tot 24.00 uur brengt DJ MoCo 'all styles more' ten gehore en van 00.00 tot 1.00 uur draait DJ René latin worldbeat(s). Daarna is er gelegenheid voor verzoeknum mers. Van 21.00 tot 21.30 wordt gratis koffie, thee en koek geser veerd. Aan de muur is kunst te zien van Eric van Hoof. Tangosalon naar De Lindeboom De Argentijnse tangosalon die vrij dag 4 januari in de Hollebol zou plaatsvinden is verplaatst naar de Waagzaal van De Lindeboom. Mimi Eelman en Klaas de Jong geven van 20.00 tot 21.00 uur een workshop. Daarna wordt vrij gedanst tot laat in de avond. Deze eerste workshop van het nieuwe jaar heeft het toepasselijke thema 'Arrastres: het wegwerken van blokkades' en is geschikt voor beginnende als gevorderde dansers. De muziek wordt ver zorgd door DJ El Ruido. De toe gang voor de avond is €12,50 (of als je na 21 uur binnenkomt €5,-). Artex start maandag 25 februari een gratis proefles. Deze cursus is voor beginners en gevorderden. Vanaf 23 januari geven Mimi Eel man en Klaas de Jong ook weke lijkse lessen op woensdagavon den in galerie en kunstuitleen Windkracht 13 in Den Helder. Playbackshow in Eierlandsche Huis Inwoners van De Cocksdorp en omgeving strijden zaterdag 26 januari in het Eierlandsche Huis in een playbackshow om de prijzen, de eeuwige roem en een plaatsje in de Texelse finale, die komend voorjaar wordt gehouden. Als vanouds zijn er vier categorieën: onder- en bovenbouw basis school, voortgezet onderwijs en volwassenen. De show begint om 19.30 uur. Opgave is tot en met 20 januari mogelijk in het Eier landsche Huis. Nieuwjaar in De Koog Inwoners en oud-inwoners van De Koog zijn zondag 6 januari welkom op de nieuwjaarsrecep tie in dorpshuis De Hof, georga niseerd door de dorpscommis sie. De bijeenkomst duurt van 16.00 tot 18.00 uur. Tegen Annie had het aangekondigd. We gaan er weer ouderwets tegen aan. Dat is één van mijn goede voornemens. In de laatste column beloofde ik het te hebben over de kaalslag in het bos. Ga maar eens kijken op de Nattevlakweg. Die doet zijn naam eer aan, het is inderdaad één nat vlak. SBB heeft Annie uitgenodigd ter plekke te komen kijken met bijbehorende uitleg. Maar ik laat me natuurlijk niet het bos insturen, kom nou. Stel voor dat er wat gebeurt, dan kan ik me nergens achter ver schuilen. Evengoed: bedankt jon gens en wellicht stuur ik binnen kort mijn man langs, die is meer uit het goede hout gesneden dan ik. Annie gaf het al eerder aan, vroeger was het (Wouter) Bos die de Staat beheerde, nu is het de Staat die het bos beheert. En zo is het met alles. Eigenlijk hebben we hier op Texel niks in de melk te brokkelen. Gek word ik van alle instanties die zich bemoeien met ons eiland. Wat dat betreft kun nen ze net zo goed alle Gemeen tes opdoeken, want er is altijd wel een hogere macht die beslist wat goed voor ons is. En als er dan al iets is wat op lokaal niveau kan worden uitgevlooid, maken we er met zijn allen een potje van. Douwe Bob, winnaar van de talen tenjacht Beste singer-songwriter van Nederland, trok met zijn optre den zaterdagavond in Question Plaza veel publiek. Met een strak gespeelde mix van country en folk Met een open dag op zaterdag 12 januari start de rooms-katholieke parochie op Texel het jaar feeste lijk. Aanleiding is het 150-jarig bestaan van de kerk H. Johannes de Doper in Den Burg in 2013. De kerk, Molenstraat 36 in Den Burg, wordt van 12.00 tot 16.00 uur open gesteld. Voor het jubileum is het gebouw van binnen opgeknapt. De diverse vrijwilligersgroepen pre senteren zich met collages op publi catieborden. Verder worden gege vens en afbeeldingen van de pastoors, kapelaans en diakens vanaf 1863 tot heden tentoonge steld. Bij de gerestaureerde gebrandschil derde ramen krijgen bezoekers een toelichting van de betreffende voor stelling. Deze ramen zijn in het ver leden geschonken, met name door de families Veeger, Kooij, Boogaard, Witte, Smit, Zoetelief en Bakker. De genoemde families zijn hierbij ook uitgenodigd voor een bezoek. De gewelven en de sacristie staan Jamsession De Compagnie in Oudeschild. houdt in januari iedere vrijdag een jamsession met medewerking van ©last and friends. Het podium is geopend vanaf 20.30 uur, voor iedere deelnemer is er een gratis consumptie. Muzikanten en muziekliefhebbers zijn welkom. COLUMN Een leeg potje welteverstaan, want als je ziet met wat voor gemak er geld over de balk wordt gegooid, krijg je het schaamrood op de kaken. Een paar ton extra voor de airco ten gemeentehui ze? Ik krijg het er benauwd van. En aan de andere kant kan er amper een schamele 15 procent van de opbrengst af van een geveild TESO-aandeel voor de strijd tegen kindersterfte. Ja, zo kan ik het ook! Wellicht een idee tje voor Jochem Myjer, die twee toegangskaartjes aanbood voor zijn voorstelling in Den Helder. Die kaartjes gingen voor ruim 300 euro van de hand, het is immers voor het goede doel? Als hij ook slechts 15 procent afstaat, is hij snel binnen. Even voor de goede orde, gemeente: het geld is bedoeld tégen kindersterfte, niet vóór! Sombere tijden staan ons te wachten. De beste politicus heeft afscheid genomen, waar een ander zich van de rest heeft afge scheiden. Tel uit je winst! Annie warmt zich nu al op voor de oudejaarsconference 2013... Annie@texelsecourant.nl gaf de liedjesschrijver tijdens een wat kort optreden de liefhebbers waarvoor ze waren gekomen. Voor menig ander bezoeker was het de eerste kennismaking met deze jon ge muzikant die alleen eigen weer open voor bezoekers. Dyo Wassink geeft uitleg bij het - even eens gerestaureerde - orgel. Er is gelegenheid tot het drinken van een kop koffie. Ter gelegenheid van het jubileum verschijnt een boek: 'De geschiedenis van de rooms-katho- lieken op Texel'. Het boek is geschre ven door kerkarchivaris Sjaak Schraag en op de open dag te koop. Ook de uitgave '300-jarig bestaan van de kerk H. Martinus te Oudeschild 2012' en de jongeren- kalender 2013 ten behoeve van de stichting Bouwen Aan Bangladesh (BAB) zijn achterin de kerk verkrijg- Sterren kijken Volkssterrenwacht De Jager biedt bezoekers de komende maanden geregeld de gelegenheid om, bij helder weer, met een telescoop en onder deskundige begeleiding naar het heelal te kijken. Daarbij wordt speciale aandacht geschonken aan sterhopen, nevels en de pla neet Jupiter. De kijkavonden beginnen op 3,10, 17 en 31 januari om 19.00 uur, op 7, 14, 18, 19 en 20 februari om 19.00 uur en op 28 februari en 1 maart om 19.15 uur. Voor deelna me kan rond 18.00 uur worden gebeld naar tel. 06-53340063. De volkssterrenwacht is gevestigd op het terrein van Ecomare, nabij De Koog. Entree €2,- (donateurs mogen gratis naar binnen). FNV Vrouwenbond Leden van de FNV Vrouwenbond komen dinsdag 8 januari om 20.00 uur bij elkaar in De Poort aan de Elemert in Den Burg. Gastspreker Tamara Kuijper, manager Zorg en Welzijn van De Gollards, vertelt over de ouderenzorg vroeger en nu. muziek speelde. In het voorpro gramma speelde Intrude. Over de afstelling van het geluid gaat een ingezonden brief elders in deze krant. baar. De RK kerken op heel Texel vieren het jubileum mee. In het eer ste halfjaar heeft het feestcomité diverse activiteiten gepland. Op het programma staat ook een nostalgische avond op zaterdag 9 februari met Harry de Graaf, met dia- of filmbeelden uit de oude doos. Zaterdag 20 april is er een grote kerkenveiling. Veilingmeester Hank Witte houdt zich aanbevolen voor spullen. Na nog een aantal activitei ten wordt het eerste halfjaar afge sloten met een feestavond en vie ring op zaterdag 22 en zondag 23 juni. Cursus Engels De tweede serie van de cursus Engels voor half gevorderden start maandag 7 januari. Geschikt voor mensen met enige basiskennis van het Engels, opgedaan op bijvoor beeld huishoudschool of VMBO of voor wie wat gemakkelijker Engels wil spreken. Er is ook aandacht voor grammatica, eenvoudige tek sten lezen en luisteren. Meer infor matie en aanmelding via docent Lida Wels, tel. 314600 of e-mail lidawels@kpnplanet.nl. Trainen voor Zestig van Texel Deelnemers aan de Zestig van Texel verkennen zondag 6 januari de tweede etappe. Ook andere atleten kunnen meedoen aan deze training, die 14 kilometer meet. Deelnemers verzamelen zich op de finishplaats bij de Sluftertrap, waar ze zich over de auto's verdelen en om 10.00 uur naar de startplaats op het Turfveld in de Dennen ver trekken. De start daar is om 10.20 uur. De groep wordt verdeeld over Een uitgebreid overzicht van acti viteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrij gen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http://rn.texelagenda.nl/ nl. Donderdag 3 januari Bij Volkssterrenwacht De Jager kan vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren worden gekeken. Alleen bij helder weer. Voor informa tie en aanmelden: tel. 06-53340063. In filmhuis De Kroonprins in Ooste rend draait om 21.00 uur La tête en friched. Het diner begint om 19.00 uur. Reserveren via 318975. Programma Cinema Texel: 15.30 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D; 16.00 Wreck-it Ralph 3D NL, 18.45 Alles Is Familie; 19.15 Het Bombardement; 21.45 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D; 22.00 James Bond 007 - Skyfall. Vrijdag 4 januari In de Bgm. de Koninghal in Den Burg beginnen om 10.00 en 12.30 uur cli nics flag football voor de bovenbouw van de basisscholen. TexelTango organiseert in De Linde boom een Argentijnse tangosalon met vanaf 20.00 uur een workshop voor alle niveaus en vanaf 21.00 uur salon tot 24.00 uur. DJ El Ruido. Deelname kost €12,50. In De Compagnie in Oudeschild begint om 20.30 uur een jamsession met ©last and friends. Voor deelne mers is er een gratis consumptie, ledereen is welkom. Programma Cinema Texel: 10.30 De Groeten van Mike!; 11.00 Wreck-it Ralph 3D NL; 13.00 De Vijf Legendes 3D NL; 13.30 De Groeten van Mike!; 15.30 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D; 16.00 Wreck-it Ralph 3D NL; 18.45 Alles Is Familie; 19.15 Het Bombardement; 21.45 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D; 22.00 James Bond 007 - Skyfall. Zaterdag 5 januari Onder de titel 'Bovenbar goes to Hollebol' verzorgen vier Texelse DJ's in De Hollebol in Den Burg een nieuwsjaarsdansfeest. Aanvang 21.00 uur, toegang gratis. Programma Cinema Texel: 10.30 De Groeten van Mike!; 11.00 Wreck-it Ralph 3D NL; 13.00 De Vijf Legendes 3D NL; 13.30 De Groeten van Mike!; 15.30 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D; 16.00 Wreck-it Ralph 3D NL; 18.45 Alles Is Familie; 19.15 Het Bombardement; 21.45 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D; 22.00 James Bond 007 - Skyfall Amour is de titel van een ontroe rende film over een echtpaar dat vecht tegen de genadeloze klap pen die de ouderdom uitdeelt. De film, die woensdag 9 januari in de serie FilmArt bij Cinema Texel draait, won diverse internationale prijzen, waaronder de Gouden Palm op het festival in Cannes. Bovendien is Amour kanshebber voor de Oscar voor beste buiten landse film. Maker Michael Haneke is ook bekend van Das WeiBe Band en Caché. Hoofdrolspelers zijn Jean-Louis Trintignant, Emmanuel- le Riva en Isabelle Huppert. Een groot deel van de rest van het programma is geprolongeerd. Daar onder het romantische oorlogsdra ma Het Bombardement, waarin Jan Smit en Roos van Erkel de hoofdrol spelen. Smit kruipt in de huid van de jonge bakkersknecht Vincent, die in Rotterdam is om geld te ver dienen voor de oversteek naar Amerika. Als de uit Duitsland gevluchte Eva is Van Erkel in de havenstad om te trouwen met de Nederlandse zakenman Dirk (Pieter van der Sman). Terwijl de oorlog groepjes die elk hun eigen tempo lopen. Vanaf de Sluftertrap bren gen auto's de lopers na afloop terug naar de auto's op het Turf veld. De laatste twee proefetappes staan gepland voor zondag 3 februari en 3 maart. Zondag 6 januari Deelnemers aan de Zestig van Texel verkennen de tweede etappe. Ze verzamelen zich om 10.00 uur op de finish bij de Sluftertrap en gaan vanaf daar met auto's naar de start bij het Turfveld in de Dennen. GVT begint het nieuwe jaar met 'Het Grote Gymfeest', een instuif voor kinderen. Locatie is de Beatrixzaal in Den Burg; zie voor de tijden www. gvtexel.nl. Bij Texel'94 begint om 14.30 uur een vriendschappelijke wedstrijd tussen een combinatieteam van Texel'94 en jeugdtrainers van Feyenoord. Aan sluitend receptie. In dorpshuis De Hof begint om 16.00 uur een nieuwjaarswreceptie voor inwoners en oud-inwoners van De Programma Cinema Texel: 10.30 De Groeten van Mike!; 11.00 Wreck-it Ralph 3D NL; 13.00 De Vijf Legendes 3D NL; 13.30 De Groeten van Mike!; 15.30 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D; 16.00 Wreck-it Ralph 3D NL; 19.30 Alles Is Familie; 20.00 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D. Maandag 7 januari Programma Cinema Texel: 20.00 The Hobbit: An Unexpected Journey 3D; 20.30 mystery movie. Dinsdag 8 januari Tamara Kuijper van De Gollards ver telt bij FNV Vrouwenbond over oude renzorg vroeger en nu. Aanvang 20.00 uur, De Poort aan de Elemert in Den Burg. In De Witte Burcht aan de Molen straat in Den Burg wordt geklaverjast voor het goede doel. Aanvang 20.00 uur. Deelname kost €3,50 per Kop- Programma Cinema Texel: 13.00 Het Bombardement; 14.00 Alles Is Fami lie; 20.00 The Hobbit: An Unexpec ted Journey 3D; 20.15 James Bond 007 - Skyfall. TESO TESO zet vrijdag 4 januari van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Automobilisten moeten vrijdag rekening houden met wacht tijden van circa een half uur. Deze kunnen op Texel ontstaan tussen 9.00 en 14.00 uur en in Den Helder tussen 11.30 en 13.30 uur. Voor meer informatie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso.nl. uitbreekt, ontvlamt tussen Vincent en Eva een even heftige als onmo gelijke liefde. The Hobbit: An Unexpected Jour ney van Academy Award-winnaar Peter Jackson is gebaseerd op het bekende meesterwerk van Tolkien. Het verhaal speelt zich af in Mid- denaarde en gaat over een epische expeditie van titel personage Bilbo Balins en een groep dwergen naar het verloren dwergenrijk Erebor, dat veroverd is door de afschrikwek kende draak Smaug. De tocht voert hen naar de wildernis en verrader lijke gebieden vol aardmannen en orks, dodelijke wargen en tove naars. De Groeten van Mike!, van de makers van Kruimeltje en Pietje Bell, is een typische kerstfilm voor het hele gezin. Hoofdpersoon is een jongetje dat al maanden in het ziekenhuis ligt en dolgraag naar huis wil. Als hij eindelijk beter is, komt zijn moeder hem niet opha len. Daarop moet hij naar een pleeggezin. Zeer tegen zijn eigen zin. Hij weet ook wel dat zijn moe der soms wat teveel drinkt, maar hij kan toch ook voor zichzelf zorgen? Ook de 3D-film Wreck-it Ralph, Alles is familie, De Vijf legendes en James Bond - Skyfall zijn de komende dagen nog in Cinema Texel te zien. Het volledige pro gramma is te vinden in de agenda elders in deze krant. Het glas-in-loodraam dat is gewijd aan de patroonheilige de Doper. Net als de andere gebrandschilderde ramen is h

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 2