TEXELSE 6 COURANT Sprookjesachtige taferelen bij Kerstbokaal Handbalsters peilen animo Jaap Witte snelste in Winterbosloop 'Oude' Zwaluwen kunnen niet verrassen Van Gerwen bezoekt Texels dartstoernooi Robin Hood, Zorro, Napoleon, Grote Smurf en Roodkapje galoppeerden afgelopen week end rond in manege Akenburg. De 27ste editie van de Kerstbo kaal was een vrolijke verkleed partij. Ook de manege was in stijl aangekleed. Liefst zestig deelnemers streden om de fel begeerde kerstbokaal en andere prijzen. Manon Blom met haar pony Steijn won de Bixie kerstbokaal, de bokaal voor de beginnende rui ters. Ze deed dat door hoge pun ten te halen met zowel de dres- suurproef, het springparcours, het spel en de aankleding. Tweede was Lillian Visser met Pajona en derde Imme Schraag met Thara. Bij de Bixie ging de prijs voor de mooiste verkleding naar Roos Bloemendaal, die op haar pony Donder verkleed was als clown. Bij de Bixiedressuur werden Skye Brouwer (AA) en Kiara Wetsteen (A) eerste, Roos Bloemendaal behaalde een tweede prijs (A). De kerstbokaal werd dit jaar gewonnen door Mirjam Hin, die op haar Shetlander Chris verkleed was als skelet. Mirjam deed voor de tiende keer mee en had de bokaal al twee keer eerder op haar naam geschreven. Zij werd qua puntenaantal op de hielen gevolgd door de winnaressen van de afge lopen twee jaar: Michelle van Ben- nekom en Bo Krause. Als vierde eindigde Manon List en als vijfde Marousha van Egmond. Bij de groep niet-federatieruiters werd de aankleding van Beau Biesboer met Waldy het hoogst gewaardeerd. Zij was verkleed als bloemenmeisje. Bij de dressuur van deze groep waren er bij de dressuur eerste prijzen voor Roos Kikkert met Eke en Lisa Smit met Femke. Tweede werd Stans Plaatsman met Sahran, derde Joyce Coevert met Zahedi en vier de haar zus Sharon op dezelfde pony. Bij het springen waren de scores van Zoë Grisnigt en Sharon Coevert het hoogst. Zij reden bei den een foutloos parcours. Op zondag reden de federatierui- ters en de paarden. In de groep niet-federatiepaarden reed Wendy Vlaming op haar Friese paard Vlimmen de netste B-proef. Bij de federatie pony's waren er eerste prijzen voor Mirjam Hin (L1cat. A, Chris), Marousha van Egmond (B, cat B, Starlight), Michelle van Ben- nekom (B, cat C, Morena), Manon List (B, cat D, Golden M&M), Ava Krause (L1Shayen) en Bo Krause (L2, Golden Legend). Bij de fede ratie paarden werden prijzen gewonnen door Alicia Saai (B, Chris), Laura Sluiter (L2, Midnight), Lisette Bödicker (M1, Cocksdorp Texel) en Eva van der Linde (ZZ- licht, Zeestar Texel). De prijzen voor het springen gingen naar Dorinde Timmer (BB, Anoeska), Michelle van Bennekom (B, cat. ABC) en Bo Krause (B, cat. DE). Ava Krause was verkleed als astronaut en scoorde de meeste punten voor verkleding bij de federatieru iters. Vijf combinaties trakteerden het publiek op een prachtige kür op muziek. Bij de L-paarden werd de kür gewonnen door Marleen Ber- gamin op Beauty en bij de Z paar den door Eva van der Linde op Belle Lady Texel. Nieuw dit jaar was de rubriek 'menners te paard'. Zes menners verschenen aan de start op hun menpaard en reden een B proefje. Sanne Bakker met Frits haalde de meeste punten, tweede in deze rubriek werd Mau- dy Witte op het trekpaard Rani. Ten slotte stonden twee leuke demonstraties op het programma: een viertal (van) jonge ruitertjes liet onder leiding van Marleen Ber- gamin hun kunsten zien en Stal Rozenburg had een Grand Natio nal Race voorbereid, waarbij de vierjarige Fien Schraag met de racebeker naar huis mocht. DONDERDAG 3 JANUARI 2013 Sportservice Texel wil samen met Kim Burkhardt en Ingrid Zijlstra proberen een handbalteam voor dames op te richten op Texel. Zondag 13 januari is er een ken nismakingsles in de Burgemees ter de Koninghal. Burkhart en Zijlstra hebben op hoog niveau gehandbald, onder meer in Duitsland. Zij zijn benieuwd of er op Texel animo is voor hun sport en willen graag een team oprichten. Hun initiatief wordt ondersteund door Sportservice Texel. Bedoeling is dat Zijlstra de trainingen verzorgt. Het gaat in eerste instantie om een damesteam, voor iedereen vanaf 18 jaar. Ervaring is niet nodig. Zondag 13 januari is er een kennis makingsles in de Burgemeester de Koninghal in Den Burg. Deze duurt van 10.00 tot 11.00 uur. Daarna zijn er in ieder geval nóg drie trainingen, alvorens het besluit valt al dan niet door te gaan. Deelname is gratis; van tevoren opgeven is niet nodig. Meer infor matie is verkrijgbaar bij Connie Joling van Sportservice Texel, tel. 322815 of email sportservicetexel@texel.com. Robert Bakker spoedt zich over de pallets die de organisatie had neergelegd op een wel heel nat stuk van het parcours. foto wniem sangers) Geringe deelname crossloop ZDH De door ZDH georganiseerde ein- dejaarsloop trok zaterdag maar weinig deelnemers. Slechts negentien atleten waren naar Den Hoorn gekomen om één van de drie afstanden te lopen. De mini-loop over 1 kilometer voor de jongste jeugd werd in 6.29 minu ten gewonnen door Mirte Slegh uit De Waal. Bij de jeugd die 4 kilometer liep, ging de zege in 19.53 naar Milan Koenders uit Alkmaar. Martijn van Haaren won bij de mannen in 15.17. Robert Bakker was de snelste over 8 kilometer. Hij finishte in 31.45. Jan van der Star (36.54) en Annie Hin (49.01) wonnen de loop bij de vete ranen respectievelijk de vrouwen. Met ruim een minuut voorsprong op zijn naaste belager heeft Jaap Witte zondag de 39ste edi tie van de Sport 2000 Winter bosloop gewonnen. Hij voltooi de de 8,8 kilometer in 31.11 minuten. Erwin van Diemen uit Zwijndrecht werd in 32.13 twee de. Lutz Lohse eindigde in 32.56 op de derde plaats. De bosloop kende redelijke omstandigheden. Door de vele regen van de laatste weken was het op sommige plekken wel wat drassig. Coen van der Kerkhof was de snelste bij de jongste jeugd. Hij liep de 1250 meter in 5.11. Dorus Overmaat werd tweede in 5.20. Bij de meisjes won Thyra van Diemen uit Zwijndrecht in 5.42. De 2500 meter werd bij de jon gens van 10 tot en met 12 jaar gewonnen door Michiel Lohse (10.38), Mart Kikkert werd tweede in 10.45. Jasmijn Baptist was in 11.56 het snelste meisje. Bij de jeugd van 13 en 14 jaar zegevierde Wesley van der Berg in 11.02. Bij de jeugd tot en met 16 jaar won Jelle van der Duim de 4,4 kilometer in 16.14. Martijn van Haren was in 15.51 de snelste bij de volwassenen. Linda Tolsma uit Halsteren won de loop over 8,8 kilometer bij de vrouwen in 38.20. Zij werd op 10 seconden gevolgd door Ingrid van Lubek, die tweede werd. Ange- lique Borsch uit Amsterdam liet 41.17 noteren en eindigde op de derde plaats. Tot slot waren er prijzen voor degenen die vooraf het beste in staat waren hun eindtijd te raden. Deze werden gewonnen door Bak ker en Martin Baptist. Alle uitslagen staan op de website avtexel.nl. Jaap Witte liet al zijn belagers ver achter zich. Het eerste elftal van ZDH heeft de traditionele nieuwjaarswedstrijd tegen oud-ZDH met 3-0 gewon nen. Hoewel coach Jan den IJzer man de beschikking had over een vrij fitte selectie spelers die in het (recente) verleden voor de Zwalu wen actief waren, bleek het leef tijdsverschil te groot voor een verrassing. In een sfeervolle en sportieve wed strijd had ZDH 1 de overhand, maar lieten ook de 'oude' Zwaluwen zien nog goed te kunnen voetballen. Ze misten weliswaar de broers Sieme en KasperZijm, met Michiel Dekker, Ruben Boogaard, Etienne van Ben nekom, Joost van Heerwaarden en andere cracks stond er evengoed een hoop kwaliteit op het veld. De 'jonkies' kwamen na een kwar tier op voorsprong, toen Hidde Struick na een aanval over de rech terkant voorzette op Mike de Bruijn, die van dichtbij raak schoot. Een paar minuten later maakte Daan Wessels met een fraai afstands schot 2-0. Op slag van rust leek het ook nog 3-0 te worden, maar Gijs de Graaf gunde het doelpunt aan Wessels, die buitenspel stond. Ook na rust had ZDH een over wicht, maar bleef het lang 2-0, mede doordat doelpunten van De Bruijn en Wessels op advies van grensrechter Piet Zijm wegens bui tenspel werden afgekeurd. Vlak voor tijd werd het alsnog 3-0, toen Remco Boogaard voorzette op De Graaf, die probleemloos afrondde. Ook de nieuwjaarsreceptie na afloop was erg gezellig. Voorzitter Nico van Heerwaarden en de 90- jarige erevoorzitter Ferry Zwanen burg hielden toespraken voor een volle kantine. Na een korte onder breking verschenen ze nogmaals In de nieuwjaarswedstrijd bij ZDH speelde de oudste man van het veld, de 58- jarige Jos Berbée, opvallend genoeg mee met de jonkies. Verder herkenbaar op deze foto Ronald Biesboer, Erik Wuis, Ruben Boogaard, Remco Boogaard en Jonas Leenhouts. (Foto Wilem Sangersl 20.30 Kapper-Tevoko jeugd Kobeko 2 21.15 Salique-Otto Moormann 22.00 Moormann-Klif 23 Otto Wedstrijdleiding: NIOZ 1 en Daan (tel. 320370) Hondentraining Clinidogs Hondentrainingen verzorgt vanaf zondag 13 januari diverse nieuwe cursussen voor puppy's en oudere honden. Doel is honden 'op positieve wijze tot een gehoorzaam maatje' te trainen. Daarbij wordt goed op de specifieke combinatie van hond en eigenaar gelet. Er zijn ook cursussen voor kinderen met honden. Meer informatie kan wor den ingewonnen bij Suzan Vlaming, tel: 06-20600942, website www.cli- nidogs.com. ten tonele, gespeuld door Jan-Wil lem Bakker en Ivo de Bode, die hun hilarische Ouwe-Sunderklaasact nogmaals opvoerden. Daarin lever den de beide voorzitters vanaf de reservebank commentaar op de verrichtingen in hun vereniging en was er als klap op de vuurpijl een hoofdrol voor hen weggelegd als invallers in de (denkbeeldige) kam pioenswedstrijd tegen Texel'94. Trotse kampioenen. Staand, vlnn Luuk Boogaard, Cijs van der Wal, coach Richard Bijpost, Ward Bakker en Wesley van den Berg. Hurkend: Jesper van Bennekom, Rik Bijpost, Arco Uitgeest en Jeffry Bakker. Tweede coach Ron Boogaard ontbreekt op de foto. Mantje C1 zaalvoetbalkampioen De zaalvoetballers van Mantje C1 het erg spannend, met een hoofd hebben de najaarscompetitie bij de rol voor keepers Arco Uitgeest (C1) jeugd gewonnen. Hoewel ze onge- en Tom Kossen (C2). Uiteindelijk slagen bleven, kregen ze de titel won met C1 met een verschil van niet cadeau. Vooral in de laatste één doelpunt verschil: 5-4. wedstrijd, tegen Mantje C2, was Vice-wereldkampioen darts Michael van Gerwen maakt zijn opwachting op de Texel Darts Trophy 2013 die vrijdag 11, zater dag 12 en zondag 13 januari op vakantiepark De Krim wordt gehouden. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 8 januari: Veld A: 19.00 Expotise-Kees de Waal Kobeko 19.45 Kobeko-NIOZ 1 Expotise 20.30 Paal 28-Warmmop NIOZ 1 21.15 Randstad-Vlinderwinkel Paal 28 22.00 Autocentr.-Cocky Vlinderwinkel Veld B: 19.00 Falcon-Albert Heijn IBS 19.45 IBS-Wessels Ontwerpt Falcon 20.30 Imares-Rabobank Wessels 21.15 SIBO-NIOZ 3 IMARES Veld C: 19.00 Krim-Tevoko Timmer 19.45 Kobeko 2-Timmer Tevoko Texel is geen onbekend terrein voor de darter die het dinsdagavond in de finale van het WK darts moest afleggen tegen Phil Taylor. Van Gerwen won vorig jaar het heren- si ngletoernooi van de Texel Darts Trophy door een 3-0 overwinning op oud-Texelaar Berry Ortse. Andere bekende darters die naar De Krim komen zijn Co Stompé, Leon de Geus, Mark Walsh, Scott Rand en Kurt van de Rijck. Daar naast zijn zo'n 250 amateurspelers van de partij. Het dartsweekend, dat voor de vijfde keer wordt gehouden, start vrijdagavond 11 januari met een mix dart toernooi dat het thema 'flower power' meekrijgt. Zaterdag 12 januari is er het singletoernooi voor dames, heren, meisjes en jon gens. Zaterdagavond is er een tombola waarvan de opbrengst ten goede komt aan het Tesselhuus. Zondag 13 januari staat een kop- peltoernooi op het programma, inschrijven kan tot zondag 6 janu ari via www.texeldartstrophy.nl. Daarna kunnen belangstellenden Michael van Gerwen. zich ter plekke op De Krim tot een half uur voor aanvang van het toer nooi aanmelden. Het jaarlijkse dartstoernooi begint volgens De Krim inmiddels zijn effecten te krijgen. De Nederlandse Darts Bond heeft het vakantiepark bij De Cocksdorp uitgekozen als locatie voor de Six Nations Cup 2013, een toernooi waarbij darters uit Nederland, Wales, Engeland, Schotland, Ierland en Noord-ler- land het tegen elkaar opnemen. De Six Nations Cup vindt plaats op vrijdag 22, zaterdag 23 en zondag 24 februari. Niels de Ruiter, directeur van de NDB, noem De Krim een unieke en zeer gastvrije locatie die geschikt is voor spelers en toeschouwers. Die zijn volgens De Krim bij beide toernooien van harte welkom.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6