TEXELSE COURANT Dierenmishandeling treft kinderboerderij GlasGarage Texel Cjrocn "ZwarL- Jexeh in het harL, Texelse Courant in nieuwe jas Kantongerecht in Den Helder blijft vooralsnog geopend Sterretje gezocht! CPelikaarT Catering Nieuwbouw legt Kaap Skil geen windeieren 'Speld in ISj de hooiberg' Boer Christiaan duikt op in tal van media. Een bijzondere kerststal Zaterdag te zien in H. Johannes de Doperkerk. Band met Texelaars Troy Torino Sidney de Haan, Arjen Rienks en band treden op in Question Plaza. TEXELSE COURANT OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 8 JANUARI 2013 Een wisselend beeld bij de Texelse musea, maar in het algemeen wisten bezoekers de lokale cultuurschatten in 2012 goed te vinden. Winnaar is Kaap Skil dat vorig jaar de nieuwbouw in gebruik nam en het aantal bezoekers met circa 10.000 zag stijgen tot bijna 64.000. Elders in deze krant meer over de musea. (Foto Thijs Wolzak) Dokter Wagemaker in onderhoud TESO zet de komende vier weken de Schulpengat in als dienstboot. De Dokter Wagemaker is vrijdag afgemeerd aan de onderhoudskade. In de komende periode wordt regulier en gepland onderhoud aan het schip uit gevoerd om het schip weer in optimale conditie te brengen. De komende weken zijn er daarom geen extra afvaarten.TESO verwacht dat zich deze maand nauwelijks wachttijden zullen voordoen. Op vrijdag 1 februari is het onderhoud afgerond en worden de schepen terug gewisseld. Bestuurder negen keer boven limiet De politie heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een 54-jarige man uit Oude- schild gepakt voor rijden met drank op. De man reed op een scooter over de De Ruyterstraat en blies bij controle 845 mi crogram alcohol per liter uitgeademde lucht (ug/l). Dat was volgens de politie negen keer teveel, omdat de man on dankszijn leeftijd als beginnend bestuur der moet worden beschouwd. In dat geval is de grens 90 ug/l. Anders is 225 ug/l de limiet. De Oudeschilder kreeg een bekeu ring en moest zijn rijbewijs inleveren. De Texelse Courant steekt sinds vandaag in een nieuw jas. Eigentijds, met meer aandacht voor vorm en beeld. Verdieping waar nodig, kort waar het kan. Herken baar, veelzijdig en vooral leesbaar. De vernieuwing van de krant loopt syn chroon met het in gebruik nemen van ons nieuwe opmaaksysteem. We werken voortaan met vooraf gekozen pagina vor men. Een proces waar we achter de scher men al een poosje aan werken met als re sultaat een mooiere, meer overzichtelijke krant die we op een efficiëntere manier kunnen maken. Nieuw zijn de themapagina's voor meer balans in de krant en gepresenteerd in een fraaie vorm. Met nieuws, familie, aankondigingen, verslagen, achtergrond verhalen, interviews, sport, agenda cultuur en aandacht voor opinie. Serieus, onderhoudend en soms met een knipoog. Met aandacht voor de lezer en voor onze adverteerders. Via Face book, Twitter, onze a pp en de website houden we u elk moment op de hoogte van het laatste eilandnieuws. Wij wensen u veel leesplezier! —KV?!! K&® mM Kleindiersportvereniging Kotex in Den Burg heeft bij de politie aangifte gedaan van dierenmishandeling. Vermoedelijk zijn er dieren seksueel misbruikt. Volgens een woordvoerder van de kinder boerderij in de Mars hebben zich sinds september meerdere incidenten voorge daan. Toen werd een ooi aangetroffen met bloed aan haar achterpoten, terwijl het dier geen uiterlijke verwondingen had die het bloedverlies konden verklaren. Toen werd nog niet aan mishandeling gedacht. In november werd dezelfde ooi bij de kin derboerderij gestolen en later op de Nat- tevlakweg in De Dennen teruggevonden. Volgens de woordvoerder waren in het stalletje van de ooi afdrukken te zien in de vorm van voetstappen. 'De omheining was intact en gezien de vindplaats moet hier sprake zijn geweest van ontvreem ding.' Eind december werden de dierverzorgers van de Kotex geconfronteerd met een acht maanden oud lammetje in de stal waar normaal de ganzen slapen. Het dier had vers bloed rond haar achterste en uit onderzoek van een dierenarts bleek dat het bloed uit haar vulva kwam. Volgens de arts waren er geen medische oorzaken voor het bloedverlies en geen ziektebeel den waar het bloedverlies bij zou passen. De dierenarts constateerde ook dat het lam moeilijk liep, vermoedelijk door spier pijn of spierstijfheid. De dierenarts deed eveneens onderzoek naar een geit waarbij de verzorgers een paar dagen eerder bloedverlies uit de vulva hadden geconstateerd. Hier was de conclusie hetzelfde; er waren geen medische oorzaken die het bloed konden verklaren. Bij de Kotex begon door alle gebeurtenissen het vermoeden te rijzen dat er sprake was van mishandeling door mensen, waarna aangifte werd gedaan bij de politie. De vereniging is sindsdien nog niet verlost van het leed. Het lammetje met bloedver lies werd in de nacht van donderdag op vrijdag ontvreemd van de kinderboerderij en afgelopen zondag in De Dennen terug gevonden. Daarvan is ook aangifte ge daan bij de politie. Een verzorger laat we ten geschokt te zijn. De gebeurtenissen hebben veel impact en door kinderen die de kinderboerderij bezoeken worden ook vragen gesteld. Kotex houdt de dieren in middels scherper in de gaten om nieuwe voorvallen te voorkomen. Een woordvoer der hoopt dat de mishandelingen stop pen en dat er mogelijk een of meer daders worden gevonden. Twaalf jonge grijze zeehonden in opvang Ecomare heeft 12 jonge grijze zeehonden en twee gewone in de opvang. Eén zeehond werd door particulieren bij Ecomare gebracht. Hoewel dat goed ging, was het een riskante onderneming, hij was behoorlijk agressief. In Engeland is een vinder eens in het gezicht gebeten toen ze een zeehond optilde. Beter het dier te laten liggen en Ecomare te bel len. Opvangzeehonden kunnen sinds kort voor €250,- worden geadopteerd. Het kantongerecht in Den Helder blijft vooralsnog open. De rechtbank aan de Kerkgracht gaat naar verwachting echter wel dicht in 2013 dan wel 2014. Dat blijkt uit stukken van de nieuwe recht bank Noord-Holland die sinds 1 januari is ontstaan uit de fusie van de rechtbank in Alkmaar en de rechtbank in Haarlem. Den Helder stond op de nominatie als zittings plaats te verdwijnen, maar zover is het nog niet gekomen. Volgens het zaakverdelingsreglement van de rechtbank Noord-Holland blijft Den Helder de plek waar civiele kantonzaken, leerplichtzaken en overtredingen worden behandeld. Volgens het reglement heb ben zittingen er plaats op donderdagen vanaf 10.00 uur. Den Helder is volgens rechtbank Noord- Holland de aangewezen zittingsplaats voor bewoners van Texel, Den Helder en de nieuwe gemeente Hollands Kroon. Alk maar blijft voor Texel de aanwezen locatie voor andere zaken. Volgens een brief van minister Opstel ten van Veiligheid en Justitie wordt Den Helder echter 'in de periode 2013-2014 gesloten'. Volgens de minister wordt tot sluiting overgegaan als het niet meer no dig is het kantongerecht open te houden. Het niet meer aanwezig zijn van goede ICT-voorzieningen of adequate werkplek ken zijn volgens Opstelten aanleidingen om tot sluiting van een nevenvestiging over te gaan. Rechtbank Noord-Holland heeft ook nog een nevenvesting in Hoorn en die wordt volgens Opstelten tussen 2014 en 2018 als zittingslocatie opgeheven. De veran deringen komen voort uit de Wet Herzie ning Gerechtelijke Kaart die sinds 1 janu ari van kracht is. Daardoor is het aantal rechtbanken in Nederland verminderd van 19 naar 10 (wordt 11 per 1 april dit jaar). Het aantal gerechtshoven is ge daald van vijf naar vier. Texel valt onder het gerechtshof in Amsterdam. Volop verkrijgbaar! Spinbaan 6 - Den Burg Tel: 0222 - 32 15 15 www.depel i kaancateri ng.nl www.depelikaan.nl Tel. 0222 31 72 02 Financieel advies - JOSKAGER Bernhardlaan 109, 1791 XD Den Burg, www. wo n i ngaan bodtexe In I info@woningaanbodtexel.nl Jos Kager, tel. 0222-312833 Garage Dros taS». www.texelseautopagina.nl Spinbaan- en jaarkalender 2013

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1