Verlenging TBS dreigt voor oud-Texelaar FAMILIE Een jaar verlenging van TBS. Die straf eiste de officier van justitie in Alkmaar maandag tegen een 41-jarige oud-Texe laar, die ruim negen jaar geleden werd veroordeeld voor brandstichting. Volgens het Openbaar Ministerie werkt de man onvoldoende met de instanties mee om opheffing van zijn TBS te bewerkstelli gen. Justitie hoopt dat een extra jaar hem helpt tot inkeer te brengen. De oud-Texelaar werd in november 2003 door de rechtbank in Alkmaar veroordeeld voor twee brandstichtingen op het eiland en vrijgesproken van twee andere. Hij kreeg 230 dagen cel en TBS onder voor waarden opgelegd, met als kanttekening dat dit zou worden omgezet in TBS met dwangverpleging als hij zich niet aan de voorwaarden zou houden. De man kreeg daarmee destijds 'een aller laatste kans'. Door de TBS met voorwaar den had hij na zestien maanden behan deling (voor zijn drang tot brandstichten) en een periode van nazorg volledig vrij man kunnen zijn.Maar hij gooide zijn ei gen glazen in. Hij overtrad de regels (geen alcohol,drugs of gokken) en kreeg alsnog TBS met dwangverpleging opgelegd. Aan de straf zat en zit geen maximum. Artsen adviseren over zijn lot, het Openbaar Mi nisterie zegt wat ze vindt en de rechtbank beslist. De oud-Texelaar is daardoor nog steeds onder behandeling. Momenteel zit hij in de Oostvaarderskliniek in Almere, die hij overdag meestal verlaat om vrijwilligers werk te doen, in totaal 36 uur per week. Zelf wil hij 'loskomen' van de kliniek. Die wil meewerken en heeft de Reclassering ge vra a gd voo rwa ardenoptestellen.Maar volgens de Reclassering weigert de man elke vorm van toezicht, waardoor het on mogelijk is voorwaarden op te stellen. Om zijn vrijwilligerswerk te kunnen doen, heeft de man zogeheten transmuraal ver lof gekregen. Dat kan worden verlengd, maar dan moet de oud-Texelaar - die nog wel eens softdrugs gebruikt - verplicht aan de ontwenningsmiddelen tegen drank en drugs. Dat weigert hij. Volgens hoofd be handeling Wybe Sierksma heeft de Oost- vaarderskliniek in die situatie geen andere keus dan hem binnen te houden. 'Dan zijn we negen jaar terug in de tijd en weinig opgeschoten.' De oud-Texelaar wil in Almere een nieuw leven opbouwen en vindt zelf dat hij 'klaar is voor terugkeer in de maatschappij'. Hij kan op het bedrijf van zijn werkgever een ruimte betrekken die als woning kan die nen. Maar op vragen van de rechtbank over de aard en staat van die woning gaf hij weinig concrete antwoorden. Volgens Jacoba Smit van de Reclassering straalt de man voortdurend uit dat hij niets wil. 'We kunnen met hem praten, maar we komen niets verder.' Justitie vindt dat hij zich daarmee bezon digt aan recalcitrant gedrag. 'Voorwaar delijk en onvoorwaardelijk stopzetten van de TBS is op deze manier geen optie', al dus de officier van justitie. De diagnostiek - ook de recente - spreekt van een matig risico dat de man op middellange of lange termijn weer in oude fouten vervalt. 'Ik pleit voor nog een jaar TBS, in de hoop dat hij dit jaar tot inkeer komt.' Advocaat Mirjam van Overmeire-De Vil der vindt het de hoogste tijd dat haar cli ënt weer op eigen benen komt te staan. 'Hij heeft door alles wat is gebeurd weinig vertrouwen in de instanties. Hij is mis schien wat recalcitrant, maar hij heeft nooit destructief gedrag vertoond.' Zij wil dat de rechtbank een einde aan de TBS maakt of anders de beslissing drie maan den aanhoudt en aan de hand van de situ atie dan een besluit neemt. De rechtbank doet 28 januari uitspraak. Groeskamp en Vlas (TB) stoppen na deze periode als raadslid Joop Groeskamp en Willem Vlas van Texels Belang keren na deze periode niet terug in de raad. Hun besluit was de voor naamste reden voor de kiesvereniging om maandagavond een buitengewone ledenvergadering te houden. 'Joop en Willem draaien al een hele tijd mee in de politiek en vinden het welletjes', meldt TB-voorzitterCees Hooyschuur. 'We zijn dus op zoek naar nieuwe mensen die de kar willen trekken. Daarvoor hebben we gisteravond bij elkaar gezeten.' Aanwezig waren onder meer betrokken TB-mensen, zoals Dirk de Lugt, Jos Tim mer en Dick Drijver. Hooyschuur: 'We heb ben een oproep gedaan elkaar te helpen en kandidaten te werven. Best moeilijk, maar ons doel is om politiek weer num mer één te staan.' Onze lieve, stoere, dappere vrouw, moeder oma is niet meer... In het bijzijn van haar geliefden overleed zij dinsdag 8 januari en is inmiddels in besloten kring gecremeerd. Anna Ac Annie atha Bot-Hofman "d Vlaardingen, 13-05-1944 t Oudeschild, 08-01-2013 IJsbrand Anne-Marie Bert David, Merel, Jan Cijs Caroline Bep Doolhof 3 1792 CM Oudeschild Deze Durper krullenbol hoort vanaf vandaag ook bij de club! Veel fijne herinneringen, verzachten de smart. Voorgoed uit ons midden, maar niet uit ons hart. Na alle fijne jaren die we met haar mochten beleven, heb ben wij geheel onverwachts afscheid moeten nemen van mijn lieve vrouw, onze lieve moeder en oma Emma Maria Witte-Hin Emmy 14 september 1953 110 januari 2013 Theo Natascha en Klaas Pascal Ie Danique Ronald en Reina Luke Demi Senna Theo s> Jan Thijsselaan 2a 1791 VH Den Burg Emmy is thuis, waar wij als gezin graag de laatste dagen met haar samen willen zijn. Er is gelegenheid tot condoleren op dinsdag 15 januari van 19.00 tot 20.30 uur in "Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 16 januari om 17.15 uur in crematorium "Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de crematieplechtigheid komen wij samen in de koffiekamer van het crematorium, waar tevens gelegenheid is de familie te condoleren. Vertrek veerboot 16.00 uur. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, kunt u deze advertentie als uitnodiging beschouwen. Luke Demi Pascal Ie Senna Danique Zo maar uit ons midden heengegaan, onze lieve dappere zus en schoonzus Emmy Witte-Hin Wij zijn Theo dankbaar voor de intense en liefdevolle zorg die hij Emmy heeft gegeven Annie Jaap (in liefdevolle herinnering) Gerda Jaap Kees Trinet Corry Dirk Peter Annie Nelly Aris Johan Neel Marja Piet Jacques Henny Rosalien Theo Jolanda (in liefdevolle herinnering) Alexandra Martin Eduard Karen Marcel Henrike Stephan Ester Texel, 10 januari 2013 Waar liefde is, kunnen bergen verzet worden Deze laatste berg was te hoog Totaal onverwachts moeten wij afscheid nemen van onze lieve schoonzus en tante Emmy Witte-Hin echtgenote van Theo Witte Wij hebben diep respect voor de manier waarop ze sa men bijna 20 jaar met haar handicap hebben geleefd. Wij wensen Theo, Natascha en Klaas, Ronald en Reina en de kleinkinderen heel veel sterkte toe. Kees en Corrie Bets en Jan Martien en Riet Gijs i.h.- Ans en Hans Jan en Ria Aad en Lyda Piet en Agda Marja en Hans Nichten en neven www.texelsecourant.nl DINSDAG 15 JANUARI 2013 £iette tante Emmy,, Hui liefdevolle, geïntetetteetdc en uiwune pettoanlijkheid duigen wij vaat altijd in oius (ait Tot het laatste wilde je leven, door een sterke wil gedreven. Verdrietig nemen wij afscheid van onze buurvrouw Emmy Wij wensen Theo, kinderen en kleinkinderen heel veel sterkte. De buren van de Thijsselaan Met grote verslagenheid hebben wij kennis genomen van het overlijden van Emmy Witte-Hin We wensen onze collega Theo, de kinderen, kleinkinde ren en verdere familie alle sterkte toe om dit verlies een plek te kunnen geven in hun leven. Namens iedereen van de binnen- en buitendienst van Gemeentewerken Heden ontvingen wij het bericht dat Emmy Witte-Hin echtgenote van onze medewerker Theo is overleden. Wij wensen Theo, de kinderen en de familie veel sterkte met het verwerken van dit grote verlies. Namens de medewerkers, burgemeester en wethouders en de gemeenteraad van de gemeente Texel. Na 30 jaar genoten te hebben van haar eiland is onze moe der, schoonmoeder, grootmoeder en 'moeder Frieda' thuis op haar geliefde Texel overleden Frieda Schaap - van der Velde Sinds 1993 weduwe van Dick Schaap Geboren Amersfoort, 15 januari 1930 Overleden 'de Nederlanden' De Koog, 12 januari 2013 Frank en Marian Schaap-Bol Judith Bart en Laura Michiel en Sam Geert en Caroline Heieen Schaap (in liefdevolle herinnering) Jorien Schaap en Maarten Westra Matthijs Haar hartekinderen en moeder Friedazeggers: Ellen Mulder-Kat Annemiek Brune Henk de Lugt (in liefdevolle herinnering) Correspondentieadres: Jorien Schaap, Regentesselaan 17, 2015 BW Haarlem. Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op donderdag 17 januari van 19.00 tot 20.00 uur in Uitvaart centrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg. We nemen definitief afscheid van Frieda op maandag 21 januari om 14.45 uur in de aula van crematorium Westerveld, Duin en Kruidbergerweg 2-6 te Driehuis. Tijd van samenkomst is 14.30 uur. De condoleance is voorafgaand aan de plechtigheid van 13.30 tot 14.30 uur in de koffiekamer van het crematorium. Na afloop van de plechtigheid komen wij samen om het leven van Frieda te gedenken. Zij hield van kleurige kleding. Op verzoek van Frieda in plaats van bloemen alstublieft een gift aan de Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting te Baarn op rekeningnummer 47.24.59.856 o.v.v. Frieda Schaap-van der Velde. Ook als u geen rouwkaart heeft ontvangen bent u van harte welkom om dit afscheid met ons te delen. Lieve Frieda Zonder jou zal Texel nooit meer hetzelfde zijn voor ons en wat moeten de vogeltjes nu zonder jou? Cees Govers en Riet van Rijn Mat lijnen Maaike, dhantal, Mat jatie a ffetui en Otjan, Alitattda en Ondteaafluti), John,O malde nMa niqueJol 'Date, Maaike en s"Ü' Mania, Stagen jVaauni, 3Sa.it enCaetine, Seis oei, Atandg, Staêin, ünnemiek, done, 3)aióg(tak), en Skaten, Otjan Cuiaut, Sietet en Qetatd, Madetan Staaita enSt onald, Cimanda, Jotdg, Skandet, janjaap, Cat en Matianne, Sleeo, MatielSe en JViek, Veta, Makel, S te funic, Onnet. Meltag en Sandta, .VatanjaenSS alt, üngetique, Matjalein,

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3