A De Hogeberg md tie LuWte Plezier voor twee! Doe je mee? Texel fonds Kun je blind, ook professor worden? SPORT Talenten tekenen contract Talentfonds Dames Tevoko verslaan koploper Zaalvoetballers verliezen aansluiting www.texelseautopagina. nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! Lekker warme flanel. Dekbedovertrekken en hoeslakens bij Bosma slapen en meer...Waal- derstraat 6. Vragen?? Advies!! mr Edward van Bommel, 316448 KAPSALON CORINNE Hair Beautycare a 315100 1 Schaatsen slijpen? Alle soorten, in één dag klaar. Vermeulenbikes.nl Tel: 319213 Dinsdags en zon dags gesloten. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www.texelseautopa- gina.nl ??Juridisch Bureau Ed ward van Bommel,!!!!!, 316448 Ontgiften va 't lichaam doe je met Restoriix. Info: Ria, tel. 320004. Gebakken zeetong, in de boter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor reservering, 319310. www.haardho ut-texe I. n I Goede kwaliteit en snelle levering, 06-38935253. De Smulpot is i.v.m. va kantie gesloten tot 28 januari. Auto Service Centrum, Maricoweg 3,tel. 315588. Mooie karpetten vanaf €29,00 bij Bosma slapen en meer... Waalderstraat Oorlogsparadijs. De nieu we roman van Nico Dros. Gesigneerd en te koop in Het Open Boek. Auto Service Centrum, banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Opruiming bij Water sport Texel-Oudeschild. 50% korting op winter jassen van Gaastra, Helly Hansen en Kjelvik. 40% op fleece, softs hell, enz. Restaurant Wij zijn op vakantie vanaf 13 januari En weer open op 13 februari Vriendelijke groet Evert Marietta Geschiedenis van de ka tholieken op Texel. Nieuw boek van Sjaak Schraag, voor 19,90 te koop in Het Open Boek. Burgerhulpverlener wor den? www.aedtexel.nl Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Lichaam en Geest in balans Qi-gong - Tao Basic Cursus start 5 februari Cocky den Duyl Oosterend 06-55920571 Een medewerker voor de administratie (o.sfte) De werkzaamheden hebben betrekking op de financiële administratie, leerlingenadministratie en voorkomende administratieve werkzaamheden. Functie-eisen: Een afgeronde MEAO/ MBO-niveau 4 (administratie) of een vergelijkbare opleiding Ervaring met en vaardigheid in het werken met finan ciële programma's Ervaring met en vaardigheid in het werken met Microsoft Office Het betreft een aanstelling voor bepaalde tijd. Daarna behoort, bij gebleken geschiktheid, een aanstelling voor onbepaalde tijd tot de mogelijkheden. Salarisschaal 6, volgens de CAO-VO (max. 2412,- bij een volledige betrekking). Inlichtingen over de vacature worden verstrekt door de heer R. Haak, hoofd administratie tel: 0222-363072. Uw gemotiveerde sollicitatie, voorzien van een Curri culum Vitae, dient u te richten aan mevrouw A. de Vries, Wij ontvangen uw sollicitatie graag voor 30 januari 2013, bij voorkeur per e-mail: directie@dehogeberg.nl. Per post kunt u uw sollicitatie versturen naar Postbus I53, 1790 AD Den Burg. Wij verzorgen klein schalige, aangepaste vakanties voor ouderen en zoeken hiervoor vrijwilligers. allegoeds de Samen werken Texelse samenleving Hoefslag 42 1791 SC Den Burg Telefoon 315532 Niet alles is te koop. Met geld kun je gezondheid, Jeugd, liefde of geluk niet kopen. Met aangepaste lesprogramma's en hulpmiddelen kan blind en slechtziend talent de eerste stappen zetten naar een toekomstige bartiméus sonneheerdt VERENIGING oog voor blinden en slechtzienden www.steunbartimeus.nl Het jaar is goed begonnen voor de talen ten Femke Orij, Jeffrey van der Park en Maxime de Rooij. Vorige week onderte kenden zij hun contract met Rabobank Noord-Holland Noord voor het RaboTa- lentfonds. Alle drie krijgen ze de komende driejaar een bijdrage uit het RaboTalentfonds van Rabobank Noord-Holland Noord. Om ze een steuntje in de rug te geven om hun talent verder te ontwikkelen. Directeur Bedrijfsmanagement Jan de Dood ontving samen met drie commis sieleden van het RaboTalentfonds de drie talenten en hun ouders op het hoofdkan toor van de Rabobank in Den Helder. De officiële ondertekening van de contrac ten had even op zich laten wachten, maar op 4 januari tekenden de drie de talenten vol trots hun contract waarna directeur Jan de Dood met zijn handtekening het contract officieel maakte. Ze blinken elk uit in een andere sport. Maxime de Rooij heeft op 19-jarige leef tijd al heel wat hobbels moeten overwin nen om nog steeds op hoog niveau te kunnen bowlen. De Texelse Femke Orij is met haar 11 jaar de jongste zit elke week in een gastgezin om haar droom om bal letdanseres te worden te verwezenlijken. Jeffrey boekt op 21-jarige leeftijd nog steeds mooie resultaten en stort zich vol ledig op zijn sportcarrière. Ze gingen zonder illusies naar Enkhuizen om daar aan te treden tegen koploper Madjoe 1. Maar na een lange en span nende wedstrijd konden de dames van volleybalvereniging Tevoko zowaar een overwinning bijschrijven: 2-3. Tevoko begon sterk. Met goede servi ces en gevarieerd aanvalspel namen de Texelse dames een kleine voorsprong. Madjoe, dat prima buitenaanvalsters heeft, kon de stand aanvankelijk nog ge lijk trekken, maar gaandeweg kreeg Te voko steeds meer vat op de aanval van de tegenstander. Met een uitstekende blok kering werden diverse punten gepakt. Uiteindelijk won Tevoko de eerste set vrij eenvoudig met 17-25. In de tweede set verliep het aanvankelijk een stuk minder. Tevoko begon slecht en stond in een mum van tijd zeven punten achter. Geleidelijk keerde het vertrouwen terug en met hard werken en een goede verdediging werd er weer gescoord. De strijd ging vervolgens gelijk op. Mooie en lange rally's werden om en om gewon nen. Tevoko kon de vroege achterstand echter nooit helemaal wegwerken en kwam net iets te kort om ook de tweede set binnen te halen. Madjoe won met 25- 23. De derde set leek erg op de tweede. De Texelaars kwamen snel achter, maar bleven in een goed resultaat geloven en knokten zich door tactische ballen van Connie Joling en harde aanvallen van Celine de Graaf door het midden terug in de wedstrijd. Het bleef spannend tot het einde van de set, die wederom met nipt verschil (25-22) door Madjoe werd gewonnen. Ondanks de 2-1 achterstand begon Tevo ko overtuigend aan de vierde set en dat leverde direct een kleine voorsprong op. Madjoe maakte vele fouten en de Texelse vrouwen profiteerden daar dankbaar van. Met goed spel wonnen ze de vierde set redelijk eenvoudig met 18-25. De beslissende vijfde set was erg span nend. Tevoko stond al snel twee punten voor, maar halverwege de set werden de rollen omgedraaid en nam Madjoe de leiding. De marge werd nooit groter dan twee punten. Bij een achterstand van 13- 11 vroeg coach Rita Dogger een time-out aan en die pakte geweldig uit. Na de her vatting lukte alles en maakte Tevoko vier punten op rij. Dat leverde de set (13-15) en daarmee ook de wedstrijd op. Tevoko bleef door deze zege zevende op de ranglijst, maar heeft uitzicht op een hogere klassering. De zaalvoetballers van Texel'94 hebben vrijdagavond in Warmenhuizen de be langrijke uitwedstrijd tegen VIOS met 6-3 verloren. Teleurstellend, omdat de ploeg van coach Martijn de Veij daardoor de aansluiting met de top kwijtraakte. Texel'94 miste naast de langdurig gebles seerde Pieter-Jan Eelman en Matthijs de Lugt ook Jesper Arkenbout en Marcel Ris. Hoewel Jeroen Vlaming bereid werd ge vonden de ploeg te versterken, was dui delijk het niet eenvoudig zou worden een goed resultaat te boeken. De start was uitstekend. Den nis Daalder zette op aangeven van Lesley Koning zijn ploeg op voorsprong, waarna Koning zelf even later 0-2 scoorde. VIOS had maar I iefst vierwisselsopdebankenhieldhet tempo ook na de achterstand onvermin derd hoog, zonder evenwel grote kansen te creëren. Door de spaarzame kansjes die ze kregen te benutten, wisten de gastheren toch binnen twintig minuten op gelijke hoogte te komen. Vlak voor de wissel kwam Texel voor de tweede keer op voorsprong, toen Ruben Duinker slecht uitverdedigen genadeloos afstraf te: 2-3. Texel'94 had in de eerste helft veel ener gie verbruikt en moest dit in het vervolg van de wedstrijd bekopen. VIOS kwam snel op gelijke hoogte en zette direct aan voor een offensief. Texel'94 moest alle zeilen bijzetten om op de been te blijven. Beide ploegen kregen kansen. Lesley Ko ning had pech dat zijn uithaal op de paal uiteenspatte, waarna Pim de Lugt de re bound net niet kon verzilveren. Heel lang hield keeper Ali Smit zijn ploeg op de been, maar toen hij een kleine tien minuten voor het einde moest capitule ren, was het verzet definitief gebroken. Texel'94 nam meer risico om nog iets te forceren, maar zoals zo vaak speelde dat de tegenstander in de kaart. De thuisclub profiteerde optimaal van de geboden ruimte en liep in de resterende speeltijd uit naar 6-3. Door deze nederlaag moet Texel zich richten op een periodetitel, de enige mogelijkheid wil de ploeg nog in aanmerking komen voor promotie naar de hoofdklasse. Dan moet de eerstvol gende thuiswedstrijd tegen Theo Tol uit Volendam zeker worden gewonnen. Deze wedstrijd wordt vrijdag 18 januari in sporthal Ons Genoegen in Den Burg gespeeld en begint om 19.20 uur. www.texelsecourant.nl DINSDAG 15 JANUARI 2013 Eva van der Linde kringkampioen Amazone Eva van der Linde heeft tijdens de kringkampioenschappen die afgelo pen weekend in Barsingerhorn werden verreden de eerste prijs gewonnen in de klasse ZZ-licht. Ze veroverde daarmee te vens een startbewijs voor de regiokampi oenschappen. Eva reed met het door haar vader Willem van der Linde gefokte paard Belle Lady Texel een prachtige proef behaalde daar bij de eerste prijs met een score van 64 procent. De kür op muziek was nog beter en werd door de jury beoordeeld met een score van 67,38 procent. Met dit prach tige resultaat kon de Texelse het kam pioenslint in ontvangst nemen. Tevens verzekerde ze zich van deelname aan de regiokampioenschappen, die van 8 tot en met 10 februari in Benningbroek worden gehouden. In de klasse Ml deed Priscilla Noorlan- der met Cordoba mee. Na een nette eer ste proef kreeg ze een winstpunt en de derde plaats toegewezen en mocht ze 'overkampen'. Na de tweede proef stond Noorl ander vijfde. In het overall klasse ment vond ze zich uiteindelijk terug op de vierde plaats. Ook dat was goed genoeg voor plaatsing voor de regiokampioen schappen. Jorieke Meijer behaalde met Meelehoe- ve's Burberry Brown geen winstpunten, maar dankzij een vierde en een vijfde plaats krijgt ook zij een kans bij de wed strijden in Benningbroek. Milou Kooiman deed met haar pony Wild Passion in Berkhout mee aan een dres- suurwedstrijd in de klasse Zl. Twee nette proeven en twee winstpunten waren het resultaat. Ze werd tweemaal derde. Mandy Bosma debuteerde in Oudkarspel met Ultra Large Texel in de klasse Z2. Ze behaalde geen winstpunt, maar wel een tweede prijs Marga Zandstra leidt in menstrijd Nadat in de strijd om de Jaap de Graafbo- kaal drie wedstrijden zijn verreden, gaat Marga Zandstra aan de leiding. Ze liep tegen 157 strafpunten op, anderhalf min der dan Emmy Monster, die de tweede plaats inneemt. Aan de derde wedstrijd, die zondag in manege Akenburg werd verreden, deden vijftien aanspanningen mee. Op het on derdeel dressuur was het niveauverschil klein. Marga Zandstra won met 53 straf punten de dagprijs. Laura Pollichino kreeg slechts een half punt meer en werd twee de. Emmy Monster en Frouke Eelman deelden met 54,5 strafpunten de derde plaats. Ondanks het lastige parcours reden vijf deelnemers bij de vaardigheidsproef foutloos. In de barrage zette Frouke Eel man met 52,26 seconden de winnende tijd neer. Ook de jongste menner, Mischa Hoogerheide, maakte geen fout, maar overschreed de tijdslimiet. De jury merkte op dat er in een ontspan nen sfeer werd gereden en dat de kwali teit van het materiaal goed is. De volgende wedstrijd wordt zondag 10 februari gehouden.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6