n© 8 WEBLOG TBCELAGBCA.NL TESQ OLIEBOLLEN BAKKEN VOOR OUDJAAR IN MALEISIË Voor een betrouwbare gebruikte auto slaagt u gewoon op Texel. Ook voor schadeherstel kunt u alles vinden op www.texelseautopagina.nl www.texelsecourant.nl DINSDAG 15 JANUARI 2013 Een uitgebreid overzicht van activiteiten, workshops en excursies is te vinden in de Vakantiekrant, die over het hele eiland te verkrijgen is, via www.texelagenda.nl en (mobiel) http://rn.texelagenda.nl/nl. Dinsdag 15 januari: 20.00 uur. In Tusse de Banke in Den Burg begint om 20.00 uur een ruilbeurs van de afdeling Verzamelaars van de Historische Vereniging. Ook anderen zijn welkom. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Les Misérables; 20.30 The Hobbit: An unex pected journey 3D. Woensdag 16 januari: 11.00 uur. In natuurgebied de Geul begint om 11.00 uur een excursie onder leiding van een boswachter. Informatie en opga ve bij Ecomare, tel. 317741. 20.00 uur. Maria Genova verzorgt in het Eierlandsche Huis voor de afdeling De Cocksdorp/Eierland van de Vrouwen van Nu een lezing over loverboys en vrouwen handel. Aanvang 20.00 uur. Voorstellingen Cinema Texel: 14.30 De groeten van Mike!; 15.00 Wreck-it Ralph 3D NL; 20.00 Les Misérables; 20.15 Alles is Familie. Donderdag 17 januari: 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Ja ger (op het terrein van Ecomare, nabij De Koog) kan bij helder weer vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren wor den gekeken. Voor informatie en opgave: tel. 06-53340063. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Les Misérables; 20.30 Life of Pi 3D. Vrijdag 18 januari: 20.30 uur. Cabaretier en muzikant Jan Rot speelt in theater Klif 12 in Den Hoorn 'De grote Jan Rot show'. Aanvang 20.30 uur. (Eventueel in combinatie met een diner.) 20.30 uur. In café De Compagnie op de ha ven van Oudeschild begint om 20.30 uur een jamsession met de band @last and friends. Voor deelnemers is er een gratis consumptie, ledereen is welkom. Voorstellingen Cinema Texel: 20.00 Les Misérables; 20.30 Life of Pi 3D. Zaterdag 19 januari: 14.00 uur. De Texelse Bierbrouwerij is open van 13.30-18.00. Rondleidingen om 14.00, 15.00 en 16.00 uur. Toegang met consumptie €8,- t/m 15 jaar €4,25. Tel. 0222 320325. 15.30 uur. Bij café De Slufter begint om 15.30 uur de Snertloop (over 14 km). Deelname kost €10,-. Opbrengst voor Team Roparun Texel. Na afloop gezamen lijk snert eten. 20.00 uur. Toneelvereniging Nieuw Leven speelt in 't Skiltje in Oudeschild de klucht 'Alfred Albert'. Aanvang 20.00 uur. Re serveren via tel. 313008. Zondag 20 januari: 15.00 uur. In de bibliotheek in Den Burg begint om 15.00 uur een lezing van ro mancier en historicus Nico Dros. Reserve ren: tel. 312743, reserveren@ kopgroepbi bliotheken. nl. 16.00 uur. Vocaal ensemble a 'Capabel geeft een concert in de voormalige RK- kerk van De Koog. Met medewerking van zangeres Nel Bruin. Aanvang 16.00 uur, entree gratis. Maandag 21 januari: 13.30 uur. In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn is van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt. De op brengst is voor het onderhoud van het Hoornder kerkje. 20.00 uur. In de Oceaanzaal van het NIOZ begint om 20.00 uur een kennisavond over landschappelijke ontwikkeling en regelgeving. Aanmelden via info@duur- zaamtexel.nl. ZON, MAAN, HOOG WATER Verwachte tijden van hoogwater ter red Di. 15 jan. 11.16 en 23.15 ui Wo. 16jan. 11.30 en 23.44 ui Do. 17 jan. 11.50 uur. Vri. 18 jan. 00.31 en 11.40 ui Aan het strand is het ongeveer een uur hoogwater. Op 16.50 ui 16.52 ui 16.54 ui De Dokter Wagemaker ligt tot 1 febru ari aan de onderhoudskade. Gedurende die periode fungeert de Schulpengat als dienstboot en worden geen extra afvaar ten verzorgd. De komende week worden geen wachttijden verwacht. Voor meer in formatie over de veerdienst: tel. 369 600 ofwww.teso.nl. OUD PAPIER Scouting Texel haalt zaterdag oud papier op in de wijk Sluyscoog, Korfbaeck, Vuur- baeck, Verlaet, Duykerdam, Middelton. Een compleet overzicht en informatie over de e-mailservice van Scouting Texel is te vinden op de website http://scou- tingtexel.nl. TEXELSEHICOURANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag UITGAVE Mediabureau Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg REDACTIE Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Joop Rommets, tel. 06-20315989. AANLEVEREN KOPIJ Sportverslagen: lengte circa 380,180 of 90 woor den. Andere verslagen en aankondigingen: 320, 160 of 80 woorden. Evt. met foto. Ingezonden brieven: maximale lengte 540 woorden. Kopij opsturen naar: redactie@texelsecourant.nl. ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222 - 314111 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedin gen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, ge vestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. ABONNEMENTSPRIJZEN 2013 Per halfjaar €48,80 €47,05 (automatisch) Per jaar 95,75 93,35 (automatisch) Extra kosten verzending per post €7,50 per jaar. Bij verzending naar het buitenland zijn porto kosten verschuldigd. BEËINDIGING ABONNEMENT Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. www.texelsecourant.nl Volg ons op facebook en twitter. Si P\KIM MSJ Naam: Niels Boom Is er ien van: Ruud en Christie Studeert: Master Bedrijfs-IT in Enschede Woont in: Kuala Lumpur, Maleisië Werkt voor: Maleisisch-Nederlandse Op verzoek van de Texelse Courant hield Niels Boom uit Oudeschild een week lang het weblog bij in de serie De week van... Hij doet de Master Bedrijfs-IT in Enschede en woont sinds september voor zijn afstu deerscriptie in Kuala Lumpur (Maleisië), waar hij voor de Maleisisch-Nederlandse Handelsorganisatie onderzoekt hoe het netwerk van contacten beter te mana gen. Het complete weblog is te lezen via www.texelsecourant.nl. (4 januari) Vanmorgen begon de werkdag om 2 uur 's nachts. Tenminste, dat was de tijd in Nederland. Maar ik zit niet in Nederland, ik zit zes maanden lang in Kuala Lumpur. Daar begon mijn werkdag om 9 uur 's morgens. Een schappelijke tijd. Mijn computer start op. Ik open mijn stu dent e-mail-account en zie een mail van mijn primaire afstudeerbegeleider uit Enschede. De kern van de boodschap was tweeledig. Eerst een vriendschappelijk gelukkig nieuwjaar. Gevolgd door 'Lijkt me goed om binnenkort weer eens bij te praten, en/of een wat meer formele mee ting te plannen.' Terechte opmerking. Want eigenlijk zou ik rond 7 december al contact met mijn af- studeerbegeleiders opnemen.Toen kwam het niet zo goed uit. De planning liep uit, de aanpak bleek niet te werken - en ei genlijk was er niet genoeg te vertellen. Nu is dat wel anders: de methodologie is aangepast, de planning aangepast, en ik werk nog langere dagen om de achter stand in te halen. Aan het einde van mijn werkdag is het pas lunchtijd in Nederland. En op dat moment moet ik er toch aan geloven: ik moet mijn afstudeerbegeleider toch ant woorden. Eigenlijk voor het weekend. De mail wordt uiteindelijk ruim vier pagina's lang. Pu uren alleen om uitte leggen waar ik volgende week over wil Skypen. (5 januari) Een prachtig goudgeel strand met helder groenblauw water. Een resort, direct gele gen aan het strand. Ik ben aangekomen op het prachtige eiland Pangkor. Pangkor is met zijn 8 kilometer lengte, een auto- luw beleid en bochtige wegen om de ber gen heen een stuk kleiner dan Texel. Ei genlijk niette vergelijken, maar toch doet het me denken aan thuis. Dit weekend valt midden in het regen seizoen. Maar ik lig in de zon, bijna geen wolken te zien. Het moet ongeveer 32 graden zijn, maar het voelt een stuk war mer. Heerlijk genieten, en een tempera tuur om te melden aan alle thuisblijvers op Texel. Ik begin steeds duffer te worden en droom een beetje weg. Het nieuwe jaar begon goed. Elk winkel centrum (denk daarbij aan 10+ voetbal velden vol winkels, kraampjes en Aziaten op koopjesjacht) organiseert een spec taculaire Oudjaarshow. Om dat te zien moetje wel ruim op tijd die kant op want het verkeer is drama. Daarnaast: er pas sen maar acht Aziaten op een vierkante meter... 'Knus!' In mijn droom is het bijna middernacht op 31 december. Zeven uur eerder dan in Nederland begint de countdown. De muziekgestuurde fontein begint zijn licht- en waters how. Tienduizenden mo bieltjes lichten op... ledereen wil filmen wat komen gaat. Zodra de vuurwerkshow begint, word ik overwelmd door een golf van geluid. Het gekakel van meer dan 100.000 mensen in een parkje tussen de wolkenkrabbers, kijkende naar ruim een kwartier aan vuurwerkshow... Ik ontwaak weer uit mijn herbelevenis. Ik hoor de golven rustig het strand op rollen. Net als op Texel in het laagseizoen ligt er bijna niemand anders op het strand. (6 januari) Het eiland Pangkor hier leeft van de vis serij. Niet onlogisch dat bijna alle res taurants vis op het specialiteiten- en aanbiedingenbord hebben staan. 'Verse vis' - staat er in grote letters onder... Op Pangkor is de verse vis niet ingevroren. Hij is ook niet gekoeld. De verse vis dobbert in een klein aquarium, wachtend op een klant die hem laat fileren, stomen, bak ken of sudderen. Verser lijkt onhaalbaar. Eerder vandaag zijn we langs het 'vissers dorp' gereden. Geen Oudeschild, maar een verzameling woonboten op open zee. Er omheen lagen vele kleine bootjes. Geen kotters maar4-zits bootjes met een buitenboord motortje. Eén vissersman met een netje in een bootje. Dan heb je door dat de Texelse visserij technologisch aanmerkelijk geavanceerder is. (7 januari) Het is alweer de laatste dag in de zon. Vandaag een late check-out en dan met de veerdienst terug naar het vaste land. Terug naar de smog, drukte, file en hec- tiek van Kuala Lumpur. Voor de tweede keer stap ik op de veerboot. Op deze boot geen lekkere gebakjes of koffie automaten. Geen twee autodek- ken, geen fietsendek en geen lounge. Geen panorama uitzicht en geen automa tische laad brug. Het is een oude roesten de schuit met ongeveer 80 zitplaatsen, waarbij de koffers bovenop het dak wor den gegooid - en aan de elementen van de natuur worden blootgesteld. (8 januari) De afgelopen jaren stond ik de laatste week van december in de lucht van grote frituurpannen vol oliebollen. In de cate ring staan dan enkele dagen non-stop twee banketbakkers de lekkernijen te maken. Dit jaar een oudjaar zonder olie bollen. Maar - zo hadden een vriend en ik be dacht - we gaan er zelf wel een paar bakken. Na contact met de Nederlandse vereniging in Maleisië besloten we ze tijdens de nieuwjaarsreceptie te bakken. Die vindt pas eind januari plaats, maar de voorbereidingen zijn ai lang bezig. We hebben geen idee waar je meel, gist en rozijnen kan kopen in de regio, dus er is oliebollenmix vanuit Nederland ingevlo gen. En vandaag ben ik op zoek naar een ijsknijper (om bolletjes schepijs mee te maken), die we gebruiken om het deeg in bolletjes in de pan te krijgen. Voor het exacte bereidingsrecept bel ik met de catering.Toch handig zo'n banket bakkerij aan huis. Eind januari eens kijken of we ze net zo lekker krijgen als die van vader Ruud. (9 januari) Het lijkt misschien alsof ik enkel op va kantie ben, of dat ik geëmigreerd ben. Dat is niet het geval. Ik zit hier voor een 6-maanden project over relatiemanage mentsystemen. Uitdagend maar interes sant. Vandaag zat ik de hele dag op het werk, schrijven aan mijn scriptie- Het valt mij op dat mijn scriptie eigenlijk veel te lang aan het worden is. De spel lingscontrole heeft het 50 pagina's gele den al begeven. Ik vermoed dat mijn af- studeerbegeleiders mij niet aardig meer vinden... Zij 'mogen' het tenslotte straks allemaal lezen. (10 januari) De wereld wordt kleiner, dat geloof ik di rect. En leven in Azië is goedkoop, dat is gewoon waar. Ik kan een brief naar neder- land sturen voor 25 eurocent. Dat is goed koper dan de postNL binnen Nederland. En ik kan 10 minuten bellen naar mijn vader voor een euro. Waar hebben we het dan over? Zo blijft Nederland in ieder ge val dicht bij. Los van een brief of telefoongesprek ko men er verrassend veel mensen 'even' op bezoek. In september al een studievriend die de wereld aan het rondreizen was voordat hij ging werken. Rond november ontmoette ik op Bali nog een Nederlandse vriendin die aan het backpacken was door Australië. Gevolgd door de ouders van een vriendin die mijn stage als inspiratie voor vakantiebestemmingen gebruikten in de cember. Maar ook de komende tijd mag ik beken den Kuala Lumpur (KL) laten zien. In fe bruari komt er een andere studievriend langs voor Chinees oudjaar. Hij gaat stage lopen in Australië, maar heeft een tussen landing op KL. 'Dan blijf ik toch gewoon een paar dagen hangen!' Gezellig! aDKEGOQ Garage I Garage renauit Dros Westend AUTO

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 8