TEXELSE COURANT Texelaars beginnen met Texel Team 2020 Sterretje gezocht! Afslanken? GlasGarage Texel "Gaan we doen dit weekend....?" Cjrocn '2wartsjexels in het harL, Zevenhonderd Texelaars bij Jochem Myjer De Cocksdorp wil nieuw elan met 'waterrijke perspectieven' Beauty Proef met delen elektrische auto Voor €2,50 per ^0 uur rijden zonder Huug Snoek zwaait af 'Bij de brandweer moetje wel een beetje gek zijn' Nieuw boek van £2 Joyce Pool Roman over pas sie, muziek en lust in het Italië van de 18de eeuw ....uitagenda op pagina 8 OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12742 Verschijnt dinsdag en vrijdag VRIJDAG 18 JANUARI 2013 Circa zevenhonderd Texelaars hebben gisteravond in De Kampanje in Den Helderde voorstelling bijgewoond die cabaretier Jochem Myjer speciaal voor Texel gaf. Myjer, energiek als vanouds, betrok het eiland diverse keren in de show. Hij was dankbaar voor de vele steun die hij van Texelaars kreeg toen hij geveld was door een tumor in zijn ruggemerg. (Foto Jeroen van Hattum) Weber voorzitter Texelse hotels Bouke Weber is de nieuwe voorzitter ge worden van de sectie Texelse Hotels van het Texels Ondernemers Platform. Voor heen was dat de Texelse Hotel Vereni ging. Weber volgt Rob Teisman op die in april 2005 de voorzittershamer overnam van Harry Wuis. Teisman was eigenaar van Hotel Molenbos dat hij een jaar gele den verkocht aan vakantiepark De Krim. Weber, die negen jaar geleden op Texel kwam, is general manager van Hotel Groep Texel waar De Lindeboom, Green- side, Question Plaza, Het Schoutenhuys en de Pofferglopondervallen. Poster op Ameland voor Waddenlobby Raadslid Gerbrand Poster (Texel2010) heeft op eigen initiatief op Ameland met de lokale fracties de samenwerking met de vier Friese Waddeneilanden bespro ken. Hij deed dat tijdens het maandelijkse uur tje waarbij burgers hun plannen en wen sen met de politici kunnen bespreken. Poster wil dat ook op Texel invoeren. Hij wil de hernieuwde samenwerking met de andere Waddeneilanden in VASTT inzet wil maken van de gemeenteraadsverkie zingen in 2014. Ijsmeester Natuurmonumenten maakt ruim baan voor schaatsliefhebbers Waalenburg Waalenburg had de primeur. Dinsdag al verwisselde Dick Bousma zijn klompen voor de schaatsen en maakte als eerste een rondje over het laagje bevroren pol derwater. Het nieuws ging snel, woensdag zagen scholieren op hun vrije middag hun kans schoon en volgden massaal het voor beeld van de oude rot. Een ijsclub heeft Waaien burg niet, maar Eckard Boot van Natuurmonumenten manifesteerde zich donderdag als ijsmeester door met de borstelmachine een fraaie baan te schui- ven. Volop ijspret voor jong en oud, een lekker zonnetje en weinig wind verhoog den het plezier. Ook het ijsbaantje op de Groeneplaats was in trek en inmiddels wordt op meer dere plekken geschaatst, zoals in De Koog, op het Vlak bij Paal 9, in Oudeschild en op andere plekken. Zaterdag gaat de Rog- sloot open. Voor de liefhhebbers is er vrijdagavond op de Groeneplaats vanaf 19.00 uur dis- coschaatsen. Meer over het schaatsen op pagina 7. Texel Team 2020 is de naam van een nieu we duurzame organisatie die vandaag op Texel van start is gegaan. Het wordt een projectbureau dat concreet aan het ver duurzamen van het eiland gaat werken. Texel Team 2020 bestaat uit Marjan Minnesma (directeur van de Stichting Urgenda), Marc van Rijsselberghe (zilte landbouw), Brendan de Graaf (directeur TexelEnergie), Herman Ridderinkhof (ad junct-directeur NIOZ), Pieter de Vries (ge meente), Robin Konijn (accountant NBC Eelman) en Rikus Kieft (zelfstandig advi seur). Zij zijn de initiatiefnemers en vormen vol gens Kieft vanuit het veld een denktank die meedenkt over de koers in het ver duurzamen van Texel. Dat gebeurt op ba sis van de ambitie uit 2008 om het eiland in 2020 zelfvoorzienend te laten zijn op het gebied van energie en water. De initi atiefnemers sluiten aan bij het werk van onder meer de Stichting Duurzaam Texel en TexelEnergie en stellen hun eigen net werken beschikbaar. De zeven personen zijn allemaal al met de ontwikkeling van duurzaamheid bezig. Texel Team 2020 moet verder een orga nisatie worden met een coördinator die aan de touwtjes trekt en ervoor zorgt dat plannen concreet tot uitvoering ko men. De betreffende coördinator moet nog worden aangesteld. Bedoeling is dat dat in het voorjaar is geregeld. Hij of zij krijgt fysiek een kantoor op het eiland van waaruit gewerkt wordt. Bedoeling is dat het projectbureau zich bezighoudt met concrete zaken zoals de proeftuin elektrisch vervoer die een tijdje geleden is gestart. Het werven van fond sen wordt een andere belangrijke bezig heid. Op termijn moet het bureau uit groeien tot een projectorganisatie. Texel Team 2020 beschikt over een Raad van Advies die een paar keer per jaar mee kijkt over de schouder en de groep van strategische adviezen en ideeën voorziet. Kieft: 'Zij kijken met een overkantse en grotere bril mee naar alle ontwikkelingen.' De Raad van Advies bestaat uit mensen die landelijk hun sporen hebben verdiend op gebied van onder meer energie en duurzaamheid. Onder hen Ad van Wijk, ondernemer in duurzame energie en buitengewoon hoogleraar energiesystemen van de toe komst aan de Technische Universiteit in Delft en Peter Molengraaf, directievoor zitter van netwerkbedrijf Alliander. Daar naast zitten burgemeester Francine Gis- kes en Dorine Putman, financieel expert van de ASN Bank. Brief buurt zorghotel Bewoners van de Schilderweg hebben in een brief aan de gemeenteraad hun zor gen geuit over de komst van het centrum voor leefstijl en voeding van Jacco Dros en Mariëlle Glorie. 'We krijgen op de buurt sterk het gevoel dat er driftig op zoek is gegaan naar de mazen in het net en men hier alleen maar bedden kan krijgen in dien er het etiket 'zorg' opgeplakt wordt.' Ze vrezen aantasting van de omgeving, verstoring van de rust en inbreuk op hun privacy en zijn bang dat het de deur open zet voor soortgelijke initiatieven. de ijsbaan van Waalenburg. (Foto Natuurmonumenten) Een educatieve en waterrijke recreatie route, een educatief centrum over water en een landschappelijke wandelroute. Het zijn enkele van de 'waterparels' die het Projectteam Water, bestaande uit inwoners en ondernemers uit De Cocks- dorp/Eieriand, presenteert tijdens een in formatiebijeenkomst op 22 januari in het Eierlandsche Huis. De initiatiefnemers willen hun het dorp aantrekkelijker maken. 'De Cocksdorp worstelt met een teruglopend aantal leerlingen, leegstand van panden en te ruggang in toeristische bestedingen.' Bewoners en ondernemers willen de levendigheid en sociale cohesie terug brengen. 'Water is voor De Cocksdorp een allesomvattend thema.' Het team wil de identiteit van het dorp versterken en nieuw elan geven.' Na een eerste verken ning is het plan 'Waterrijke Perspectieven' ontwikkeld. Het omvat verschillende wa terparels, zoals een educatieve en water rijke recreatieve route met aantrekkelijke waterspeelelementen, gericht op jeugd en jeugdige ouderen. Daarnaast een edu catief centrum over water, in relatie tot de thema's landbouw, droge voeten, ont ginning, inpoldering, irrigatie, zoet-zout, natuur en leefomgeving. Derde project is een landschappelijke wandelroute en ecologische verbinding tussen de water rijke route en Boerenwandelpad. De projecten zijn afgestemd met de gemeente, Staatsbosbeheer, het hoog heemraadschap, de dorpscommissie en de ondernemersvereniging. De plannen zijn 'in beginsel enthousiast ontvangen'. De timing is volgens het team optimaal, nu de gemeente voorzieningen treft ter verbetering van de Kikkertstraat en het hoogheemraadschap aan een dijkverbe- teringsprogramma werkt. Daarin wordt ook het gemaal meegenomen. Ook is Staatsbosbeheer druk doende met her nieuwde bestemming van haar gebieden. De avond begint om 20.00. uur. Tel: 0222 - 32 15 15 @p maal. Deza EmiEfld 50% taling. tel 06-21244231 Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week www.texelsecourant.nl Volg het nieuws op Twitter ©TexelseCourant Ontvang het laatste nieuws op Facebook Like ons! facebook.com/texelsecourant SNELCODE: 505 www.texelseautopagina.nl .txl Bekendmakingen op pagina 6 Folders bij deze krant KONSUM Bosmafl Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1