SPORT Verbroedering op ijs Waalenburg Verlies door rinkelende telefoon Voorlichting leerlingen over drank Schaatsen verbroedert. Dat bleek woensdag, toen jong en oud de schaatsen onder bonden op Waalenburg. Traditioneel het eerste natuurijs waar op Texel een baantje kan worden getrokken, en misschien wel van Noord-Holland. Woensdagmiddag op Waalenburg. (Foto Gerard Timmerman) Dat mag worden afgeleid uit de komst van een televisieploeg van RTV Noord- Holland, die Texelse schaatsers voor de ca mera liet vertellen hoe prachtig en uniek het was. Dat was niet overdreven. Woens dag scheen de zon volop, stond er amper wind, kraakte het ijs weliswaar, maar was houwes genoeg om een legioen aan schaatsers te dragen. Het was dankbaar werk voor de overkantse televisieploeg, om beelden te schieten van ijspret in een decor van rietkragen, watermolentjes, zon en een blauwe lucht. Met als enige disso nant wellicht het sloopwerk aan de ruïne van de oude Eagles Ranch aan de Wester- boersweg. Eigenlijk was de ijspret dinsdag al begon nen, schaatsfanaat Dick Bousma was er ook nu als de kippen bij om de primeur te hebben. Niet ongezien, de enthousiaste veteraan werd gespot door Eckard Boot, de beheerder van Natuurmonumenten die niet aarzelde dit primeurtje via Twitter wereldkundig te maken. Het nieuws ging snel, met dank aan de sociale media. Woensdag regende het tweets over het sterke ijs en deed de tamtam de rest en was het al lang geen gerucht meer dat er woensdag op Waal enburg geschaatst kon worden. Een bui tenkansje dus voor de schooljeugd die woensdagmiddag vrij was. Vergezeld van pa of moe, opa of oma of met vriendjes namen ze massaal bezit van het ijs. De kleinsten werden voortgesleept met de slee, anderen draaiden een rondje en er werd ook aan ijshockey gedaan. Op het ijs ook de ouwe rotten, de stayers die met regelmatige rondjes op het nog smalle baantje lieten zien hoe het moet. Niet iedereen bracht het er zo goed vanaf, er waren ook valpartijen en hier en daar vloeide een traan. Maar gelukkig over heerste de lach. Velen maakten een praatje, wat maakte dat er in het zonnetje binnen de kortste keren een gezellige sfeer op het ijs heers te. Het enige dat ontbrak was de koek en zopie en het baanvegen hield ook niet echt over. Het is dan ook al lang geleden dat Waalenburg een eigen ijsclub had, met trekpaarden als Appie Keijser en Sjors Jimmink. Het bleef niet de enige plek op Texel waar werd geschaatst, in de loop van de dag lekten berichten door dat ook in De Koog werd geschaatst en ook het Vlak in Den Hoorn zou houwes zijn. Ook het ijsbaan tje op de Groeneplaats was populair, voor jong en oud was het een bron van ver maak. Als de vorst aanhoudt, en daar ziet het nog even naar uit, zal op meer plekken op Texel kunnen worden geschaatst. Via twit ter zal ook dat nieuws snel rondzingen, en ook via onze website en Facebook houden we de lezers op de hoogte. Gerard Timmerman Ruig bowlen Het ging er weer ruig aan toe, maandag avond in het bowlingcentrum van Hotel Den Helder. Piet Kager, beter bekend als meneer Gasolie, gooide een fraaie 204-game. Ook Remco Wanei liet zien het bowlen goed in de vingers te hebben en plaatste een serie van 696 pinfall. Bij de da mes schitterden Erna van der Star en Karelien Schouwstra. Zij gooiden alle bei een mooie 193-game. Uitslagen: Land en Zeezicht-Kraanverhuur Kager 1-4; Loonbedrijf Plaatsman-Kraan- bedrijf Uitgeest 5-0; Paal 17-Schouwstra Transport 1-4; WBZ-Best Tessels 2-3. Biljartcompetitie Na zes ronden gaat Wielewaal met 55 punten aan kop in de eilandcompetitie teambiljart. Op de voet gevolgd door DVO 3 en de Bijenkorf, met elk 47 punten. Er zijn nog vijf rondes te gaan. Per ont moeting zijn 12 punten te verdelen, het kan dus nog alle kanten op. Sterke achter volgers zijn DVO 1 en MBC 3, (elk 39). DVO 2 (36) en MBC 2 (34) zijn nog in de run ning. Zelfs De Jutter is met 30 punten nog niet kansloos. Lager in het klassement staat DVO 4. Nieuwkomers de Brandweer en De Kuip weren zich met 23 en 22 punten goed. Hekkensluiter is MBC 1. Jaap Witte wint zesde boscross Een mooi zonnetje, weinig wind en tem peraturen net boven het vriespunt zorg den voor goede omstandigheden tijdens de zesde boscross van dit seizoen, die zondag in de Dennen werd gehouden. Mart Kikkert, Coen van der Kerkhof en Dorus Overmaat leverden een prachtige strijd om de overwinning. Mart finishte in 3.56 minuten en was daarmee precies één seconde sneller dan zijn belagers. Bij de meisjes was Jasmijn Baptist de snelste in 4.24. De loop over 1700 meter werd wederom een prooi voor Dennis Niepel, die in 6.38 over de streep kwam. De ronde van 2935 meter was door de werkzaamheden op twee stukken moei lijk te belopen. Bandensporen dwongen de atleten goed op te letten. Mede daar door werden weinig persoonlijke records gelopen. Pieter Dogger won in 11.34. In de loop over 5870 meter werden wel di verse records verbeterd. Eerste werd Axel Garritsen in 27.04. Snelste dame was Lisa Bochtenbach uit De Koog (29.39). Jaap Witte schreef de loop over 8805 meter op zijn naam in 31.07. Hij liep een mooie vlakke race en had eigenlijk geen concurrentie. Snelste dame was Ramona Banda in 47.16. In totaal waren er 60 deelnemers. De uitslagen staan op www.avtexel.nl. Dames Tevoko thuis tegen Alvoco Het eerste damesteam van volleybalver eniging Tevoko speelt zaterdag een thuis wedstrijd tegen het lager geklasseerde Alvoco uit Alkmaar. De eerste wedstrijd ging met 4-0 verloren. Daarbij moet wor den aangetekend dat het krachtsverschil gering was en alle vier sets in 25-23 ein digden. Alvoco heeft een enthousiast team, dat uit een mix van oudere en jongere speel sters bestaat. Tevoko treedt met dezelfde selectie als vorige week aan, eventueel aangevuld met enkele jeugdspeelsters. Wanneer Tevoko het niveau van de afge lopen weken kan behouden en voluit en geconcentreerd speelt, dan moet het luk ken de punten op Texel te houden. Maar daarvoor zullen ze wel voluit en gecon centreerd moeten spelen. De wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Ons Genoegen in Den Burg en begint om 13.30 uur. Twee dagen later speelt Tevoko opnieuw, dan tegen hekkensluiter MBSOV in Den Helder. Dit treffen in de sporthal aan de Sportlaan begint om 19.00 uur. De spanning loopt flink op in de interne competitie van schaakclub En Passant. Alle titelkandidaten hebben al de nodige averij opgelopen, waardoor de verschillen klein zijn. Aan kop gaat nog steeds Mohamed al Rawy, die vorige week echter tegen een nederlaag aanliep die hij zichzelf mocht aanrekenen. Midden in zijn partij tegen Frans Eijgenraam ging plotseling luid rin kelend zijn telefoon af, een slordigheid waar volgens de regels van En Passant een reglementaire nederlaag op staat. Als tegenstander had Eijgenraam hem deze zonde wellicht wel willen vergeven, maar als competitieleider kon hij niet anders dan een nul voor Al Rawy noteren. Eijgenraam is dit seizoen trouwens sterk gestart, met als belangrijkste wapenfeit een uitstekende overwinning op 'co-kam pioen' Jaap Dros enkele weken geleden. Dros beet dit jaar al drie keer in het zand. Ook tegen Piet Bakelaar en Jaap de Wijk ging hij onderuit. Zijn resultaten tegen de titelkandidaten zijn een stuk beter: hij won twee keer van Al Rawy en vorige week boekte Dros een fraaie zege op zijn naaste concurrent en medekampioen Thomas Richter. Richter heeft nog weinig gespeeld en staat daarom nog niet in de top van de ranglijst. Desondanks blijft hij een kandi daat voor de titel. Richter is de laatste tijd op internet actief als schaakjournalist. Hij voorziet toernooi partij en van commen taar en doet dat blijkbaar zo goed dat hij onlangs een mail kreeg van Emil Sutovsky, die zijn waardering uitsprak over Richters analyses. Sutovsky is niet de eerste de beste. De Azerbeidjaans-lsraelische groot meester werd in 1996 zelfs wereldkampi oen bij de jeugd. Jeugdspeler Dim Dros liet weer eens zien dat hij een flinke dosis schaaktalent bezit. Vanuit de opening kreeg hij een overwel digende stelling tegen Nanning Kikkert, die met een pion minder onder zware druk stond. Toen de overwinning binnen handbereik was, raakte de jonge troef van En Passant echter op dwaalwegen. Kikkert greep onmiddellijk zijn kans en won als nog. Abe Zijm versloeg in een spannende partij Co van Heerwaarden, die ondanks verwoede pogingen weinig vat kreeg op de stelling van Zijm. Deze bouwde gedul dig aan een stevige koningsaanval, die Van Heerwaarden niet meer wist te stop pen. Stand aan kop: l.Mohamed al Rawy; 2Jaap Dros; 3.Piet Bakelaar; 4.Frans Eijgenraam; 5.Abe Zijm; 6.Nanning Kikkert; 7.Thomas Richter; 8.Co van Heerwaarden. Zestien leerlingen van de OSG gaan voor lichting geven aan leerlingen van de ba sisschool over alcohol. De zestien kregen dinsdagochtend in structie op het kantoor van de Rabobank in Den Burg. Het gaat om het project Dat Drinkt Niet van GGD Hollands Noorden. Bedoeling is dat de leerlingen aan de kin deren van de hoogste groepen van de ba sisscholen duidelijk maken dat ze tot hun zesttiende geen alcohol drinken en daarna met mate. 'De ervaring van de GGD is dat leerlingen van basisscholen de boodschap eerder aannemen van oudere leerlingen dan van volwassenen.' Het is de tweede keer dat OSG-leerlingen aan het project van de GGD meedoen. Het is voor hen tegelijkertijd de maatschap pelijke stage. Volgens de Rabobank leerde het project vorig jaar dat ze het niet voor niets doen. Toen troffen de OSG-leerlin gen kinderen in de groepen 7 en 8 die ver telden dat ze af en toe al alcohol dronken. De ervaringen van die leerlingen over Dat Drinkt Niet waren volgens de Rabobank positief. De ploeg die nu wordt klaarge stoomd om voorlichting te geven, wordt ook omschreven als een enthousiaste club. De verhouding jongens en meisjes is ongeveer half om half. www.texelsecourant.nl "7 VRIJDAG 18 JANUARI 2013 Koomen en Weijdt beste klaverjassers Er viel weinig te beleven in de veertiende speelronde van Klaverjasclub Den Burg. Willem Koomen en Bart Weijdt behaal den de hoogste score. De klaverjassers deden het rustig aan. Al leen Bart Weijdt en Willem Koomen wis ten meer dan 7000 punten bij elkaar te spelen. Dat hadden zij uitsluitend te dan ken aan één ijzersterke ronde van ruim boven de 2400 punten. Ze deden goede zaken in het algemeen klassement en stoomden op naar de derde plaats. Huug Snoek en Peter van Heerwaarden werden tweede met 6877 punten. Die score kwam met vier redelijk gelijkmatige spelletjes tot stand. Van Heerwaarden en Snoek wonnen weer een plaatsje te rug in het klassement en staan nu zesde. Wil Maas en Hennie Agterberg herstel den zich van een wat mindere periode en pakten de derde plaats met 6869 punten. Ook die score kwam gelijkmatigtot stand, de slotpartij van ruim 1900 punten maak te het verschil. Maas en Agterberg stegen naar de negende plaats. Gerda Veeger moest het zonder vaste maat Freek Veeger doen, maar kan ook met Fenny Caspers uitstekend uit de voeten. Dit duo speelt al jaren samen in het Texels kampioenschap en kent elkaar van haver tot gort. Dit keer behaalden ze 6473 punten. Toch zakten de Veegers een plaatsje in het klassement, waarin ze nu tiende staan. John Vlaming en Eric Jan Geus behaalden met 6463 punten de vijfde plaats. Ondanks dit goede resultaat moesten ze een plaatsje inleveren in het klassement. Zij staan nu net buiten de top drie. Het gemiddelde was met 6245 pun ten weer redelijk hoog. Het aantal mar sen bleef met 31 iets achter. In het klassement begint een tweede ling te ontstaan. Stark en Tromp leiden met een kleine voorsprong op de koppels Koomen en Van der Veen (tweede), Weijdt en Koomen (derde) en Vlaming en Geus (vierde). Het verschil tussen de nummers één en vier is minder dan 1000 punten. Zaai en Westdorp staan op een kleine 3000 punten vijfde en daar achter staan Van Heerwaarden en Snoek op ruim 4000 punten zesde. Daaronder zijn de verschil len vrij klein. In de strijd om de periodetitel leiden Tromp en Stark. Wiersma en Sipsma zijn voorlopig de verrassende nummer twee. Daarachter staan Koomen en Van der Veen op de derde plaats. Vlinderwinkel Eilandcompetitie Programma dinsdag 22 januari: Veld A 19.00 Vlinderwinkel-N IOZ1 Jumbo 19.45 Pepermolen-Jumbo Vlinderwinkel 20.30 Paal 28-Cocky Pepermolen 21.15 Kobeko-Autocentrale Cocky 22.00 Expotise-Otto Autocentrale Veld B 19.00 NIOZ 3-IBSImares 19.45 Imares-SIBO NIOZ 3 20.30 NIOZ 2-Bonte Belevenis SIBO 21.15 RAB-Bliksemteam NIOZ 2 22.00 Wessels-Rabobank Bliksemteam VeldC 19.00 Tevoko Ontwerpt-Coos Kapper 19.45 Klif 23-De Kapper Tevoko Ontwerpt 20.30 De Rog-Salique Klif 23 21.15 Kobeko2-Bar Sportief Salique 22.00 Moormann-Timmer Kobeko 2 Wedstrijdleiding: SIBO en Evelien (tel. 310096). Uitslagen 15 januari: Fa Icon-NIOZ 2 1-2; NIOZ 1-De Pepermo len 3-0; Texelse Autocentrale-Paal 28/De Krim 1-2; Warm mop-Kobeko 3-0; Cocky's Kapsalon-Randstad 0-3; Landgoed de Bonte Belevenis-SIBO 3-0; PFB-Albert He- ijn0-3; Boomgaard Bliksemteam-Wessels Ontwerpt 2-1; Bouwcenter RAB-Rabo- bank 2-1; Ecotiem-NIOZ 3 3-0; Kapsalon Salique-Tevoko Ontwerpt 0-3; Vakantie- buro Kobeko 2-Kees de Waal 2-1; De Kap- per-Coos 3-0; Bar Sportief-Timmers Bak kerij 0-3; Klif 23-Otto's 2 Wielershop 1-2. IJspret op de Groeneplaats in Den Burg. (Foto Gerard Timmerman)

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 7