f f u MW LesMisérables V-f\J Nieuw Leven op dreef in klucht AGENDA Cinemca Te^xe»! CULTUUR - CD PRESENTATIE TROY TORINO Bioscoop I Eetcafé I Terras 0222-312000 www.texelsecourant.nl DINSDAG 22 JANUARI 2013 Niet zo vaak kiest Nieuw Leven voor een klucht. Maar de vaste fans wilden wel weer eens 'ouderwets lachen'. Reden voor de Oude schilder toneelvereniging om Alfred Albert van Carl Slotboom in te studeren. Het publiek werd niet teleurgesteld, want hoewel het verhaal weinig om het lijf heeft, slaagden de spelers erin de zaal van 't Skiltje zaterdag herhaaldelijk aan het lachen te brengen. Een knappe pres tatie, want weinig vraagt zo veel zitvlees als een slecht gebrachte klucht. Dankzij een prima tekstkennis, veel tempo, een uitstekende timing en een gepaste dosis overdrijving werd het echter een plezie rige avond. Alfred Albert gaat over de zakenman Alfred Hoekstra, die als zijn vrouw een paar dagen naar haar zuster in Appinge- dam gaat zijn kans schoon ziet en besluit de bloemetjes buiten te zetten. Met zijn boekhouder Paul spreekt hij af via zijn mobiele telefoon voortdurend in con tact te blijven. Een sluitend plan, zo lijkt het, maar bezoek gooit roet in het eten. Onverwachte hulp daagt wanneer twee lingbroer Albert na dertig jaar zijn ge zicht weer eens laat zien. Zonder snor en met een ander pak ziet Albert er precies hetzelfde uit als zijn Alfred. In ruil voor duizend euro wordt hij gevraagd de hon neurs waar te nemen. Dat is het begin van een serie even on verwachte als kolderieke verwikkelingen. Albert speelt zijn rol met verve, maar vergeet nog wel eens eens wie wie is en dat leidt soms tot pijnlijke vergissingen. Bovendien heeft hij meer interesse in een vrouw die niet zijn echtgenote is. Dat klinkt waarschijnlijk nogal verwarrend, maar omdat Nieuw Leven zaterdag nog maals optreedt, mag hier niet te veel van de inhoud worden prijgegegeven. De spelers waren uitstekend op dreef. Dat gold zeker voor Martien de Vries, die de tweelingsbroers speelde en een omvang rijke rol had. De Vries staat al tientallen jaren lang op het podium en dat was hem aan te zien. Schijnbaar moeiteloos kweet hij zich van zijn taak, met een prima tekst kennis en een dito timing. Als zijn vrouw Ria deed ook Ria Boeijen het goed. Wél viel op dat ze ondanks alle verwikkelingen wel erg rustig bleef, zelfs toen ze vreesde dat haar man (in werkelijkheid haar zwa ger) ziek begon te worden. Mogelijk dat Boeijen niet anders deed dan de aanwij zingen van de auteur opvolgen, maar voor de toeschouwer had ze wel wat feller ge mogen. Dat gold ook voor een andere routinier, Emmy Zijerveld, de zus van Ria die onver wacht op bezoek komt. De schrijver heeft van Corrie een kenau gemaakt, die haar sullige man (Ed Witte) voortdurend op de huid zit. Zijerveld bleef echter net iets te aardig. Witte overtuigde wel, in één van zijn sterkere rollen van de laatste jaren. Opvallend was dat ook een derde routi nier, Piet Smits, nog iets meer overdrijving in zijn spel had kunnen leggen. Als boek houder Paul heeft hij de ondankbare taak te voorkomen dat iemand merkt dat zijn werkgever ervandoor is en dat levert hem heel wat hoofdbrekens op. Hoewel hij de wanhoop soms nabij was, had waar schijnlijk niemand in publiek werkelijk het idee dat Smits een zenuwinzinking nabij was. De beste prestatie van de avond leverde Dick Witte alias Joris Derken, die de com pagnon van Hoektra wil worden en sta pelverliefd op diens dochter wordt. Witte maakte een onverstelbaar lijzige en naïe ve sukkel van hem, om wie het publiek al begon te lachen zodra hij ten tonele ver scheen. Franka Ganzevles was de aanbe den dochter. Ze deed het niet slecht, maar bleef ondanks de ongewenste avances wel erg beheerst. Heerlijk overdreven was het spel van Yvonne van de Pijpekamp, de even verlei delijke als dommige danseres Eva. Ze leek er niet om te malen dat ze half naakt rond moest lopen. De kleinste rol was er voor Kees Hin, als de (bijna) onkreukbare dok ter Veenhuis. Samen met Jaap Zuidewind (die tevens souffleur was) tekende Kees Hin ook voor de regie. De techniek was in de vertrouw de handen van Henk Barhorst, Karin So- mers en Ria Buisman deden de grime. Joop Rommets Nieuw muziekpodium in De Koog ingewijd Zanggezelschap a'Capabel heeft zondag het nieuwe muziekpodium in De Koog ingewijd. Dit tot genoegen van zowel pu bliek als zangers. In de voormalige RK-kerk van De Koog, die nu dienst doet als dorpshuis, is een theater gebouwd waar bezoekers gezel lig rond tafeltjes zitten met een kop koffie en waar muzikanten een podium krijgen waarop het heerlijk zingen en musiceren is. De akoestiek is nog een beetje droog, maar daaraan is nog wel iets te doen, het contact met het publiek is heel direct. De zaal verdient het de komende tijd door vele muziekgezelschappen te worden ge bruikt. a'Capabel deed voor dit concert een greep uit het vertrouwde repertoir van barber shop- en Russische liederen. Rob Manse stal de show met zijn solo in de ballade van de Twaalf Rovers, een klassieker, maar door solist en koor voortreffelijk gebracht. Nel Bruin en Jan Beijert zorgden voor een intermezzo. Zij namen het publiek mee in de wereld van fado en ballads. Heel bijzonder. Het is jammer dat we Jan niet vaker horen als gitarist. Jan Beijert, neef van dirigent en gitarist Jan Beijert, die op een vlotte manier de aankondigingen deed, sprak aan het eind zijn dank uit aan de dorpscommissie van De Koog voor de eer als eerste van het nieuwe podium gebruikte mogen maken. Kookactiviteit voor jeugd Den Hoorn De jeugdwerkers van Den Hoorn, Jeroen Groot en Leon Goossen, verzorgen samen met Justin Segerinkvan de nieuwe jonge- renstichting Young 4 Ever vrijdag 25 janu ari een kookactiviteit in De Waldhoorn. Er wordt samen met de jongeren gekookt in de keuken van De Waldhoorn en daar na gezamenlijk gegeten. Daarna wordt een film gekeken en popcorn gegeten. De bijeenkomst begint om 17.00 uur, deelname kost €3,50. Aanmelden kan tot donderdag 24 januari via e-mailadres jahroen@gmail.com of 06-29463551. De activiteit is bedoeld voor jon geren uit Den Hoorn vanaf 10 jaar. Young 4 Ever gaat, in samenwerking met de vrijwillige jeugd werkers van de dorpen, in alle dorpen ac tiviteiten organiseren. Wandeltocht Bospaviljoen Het Turfveld aan de rand van De Dennen is zondag 27 januari start en finishlokaal van de derde dagtocht van wandeisportvereniging Het Gouden Bol- tje. Deelnemers kunnen inschrijven voor de afstanden 5 en 10 km. Gestart kan wor den tussen 13.00 en 14.00 uur. Deelname kost €4,- met en €3,- zonder herinnering. Leden van Het Gouden Boltje genieten korting. Voor meer informatie, tel. 313087 of www.hetgoudenboltje.nl. De vierde en laatste tocht van de winterserie wordt ge houden op zondag 10 februari. Zanggezelschap a Capabel tijdens een optreden in De Kampanje Terwijl Albert Hoekstra (Martien de Vries) gretig op de 'OUDERWETS LACHEN' BIJ TONEELVOORSTELLING IN OUDESCHILD Deze week in Cinema Texel: ZA 2i JAN GU UQUESTION A ALBUM: TltSiM SUPPORT: SINNER DOWNLOAD HET ALBUM GRATIS OP TROTTORINO.COM Pitch Perfect In de nieuwe muzikale komedie Pilch Perfect wordt de rebelse Beca gevraagd voor de a capella zanggroep van haar nieuwe universiteit. De zanggroep bestaat uit een stel melden dat elkaar at en toe in de haren vtiegt, maar wanneer ze samen zingen klinkt het perfect. De zanggroep is gewend alleen traditionele a capella nummers te zingen, maar Beca krijgt het voor elkaar om totaal nieuwe mash-ups te verzinnen Wanneer er vijf mensen worden doodgeschoten denkt de politie de dade opgepakt te hebben. De verdachte. James Bart, weigert echter te praten i advocaat heeft hij slechts één boodschap: "Get Jack Reacher!" Film Art: The Impossible Het onvoorstelbare, waargebeurde verhaal meemaakt, Genomineerd voor de Oscar v< 16.15/16.45 14.30/20.00 Vrijdag 25januari Cabaret Johan Goossens met I "Leer mij de mensen kennen" 'Soft; innemend en snoeihard" - Dagblad van het Noorden. Aanvang: 20.30 uur. Entree €16,00, diner vooraf mogelijk, reserveren gewenst. Zaterdag 26 januari "Een Bonte Brons Avond" Anyway met moeder Anneke Brons, Koen Spijker begeleidt op de piano dochter Lauri en Martes speelt met zijn band Whatever. Aanv. ïg.oo uurmet3-gangendiner, 35,00. Entree alleen programma €12,50 - 21.00 uur. Zaterdag 2 februari Brabantse Avond met"GerCoppens mi heur Apostelen" Entree: €10,oo, kop koffie en krentenmik vooraf en bitterbal in de pauze. Aanvang 20.00 uur. Vooraf. "Eete wa de pot schaft" - moessepetazzie mi worst - €9,75. (v.a. 18-00 uur, reserveren gewenst) Voor een veilige avond uit!

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 9