TEXELSE COURANT 'Texel als duurzame onderwijscampus' Cjrocn kwarts Jexels in het harL, kt Twee elektrische dienstauto's voor gemeente in aantocht Familie Brons bouwt muziekfeestje in Klif 12 De Cocksdorp in de ban van water Plan Projectteam Water houdt de gemoederen bezig. Slagerij over in andere handen Cor Boschma neemt stokje over van Aad van Heer waarden. Dubbeltje zelden Het Laatste nieuws het Eerst! 24 uur per dag 7 dagen per week Filmpremière 'Handenvol arbeid van alledag'. Ontvang het laatste nieuws op Facebook, Like ons! facebook.com/texelsecourant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887, NR. 12745 Verschijnt dinsdag en vrijdag DINSDAG 29 JANUARI 2013 Geholpen door muziekvrienden verzorgde de familie Brons zaterdag een gevarieerde avond in Klif 12. Hoogtepunt was een geza menlijk optreden, waarbij klassiek zangeres Lauri (rechts) met de rockband Whatever van broer en gitarist Martes de hit Venus van Shockin' Blue ten gehore bracht, terwijl moeder Anneke en vader Peter het achtergrondkoor vormden. (Foto Joop Rommets) Familie bulkt van muzikaal talent De familie Brons uit De Koog bulkt van het muzikaal talent. Dat was goed hoor baar tijdens de 'Brons getinte' avond in Klif 12. Een niet bomvol, maar toch goed gevuld Hoornder theater kon er genieten van een breed aanbod aan stijlen. Anneke Brons en het vrouwentrio Anyway openden het familiefeestje door a capella popklassiekers van The Beatles, Paul Si mon, The Scene en andere grootheden ten gehore te brengen. Vernieuwend was het niet, maar de professionaliteit van dit gezelschap is zo groot dat het altijd weet te boeien. Verrassend was het optreden van dochter Lauri. Tijdens Broadway afgelopen voor jaar putte ze nog uit het musicalreper toire, als student klassieke zang aan het conservatorium waagde ze zich dit keer - begeleid door pianist Koen Spijker - aan aria's van Mozart en een stuk van Leonard Bernstein. Hoewel nog maar 22 jaar oud, klonk ze als een diva. De avond werd afgesloten door broer Martes en zijn kompanen van rockband Whatever, die met even stevige als melo dieuze set rock 'n' roll uit de jaren vijftig, zestig en zeventig de toeschouwers op de dansvloer lokten. Hun act - met een gastoptreden van Lauri, moeder Anneke én vader Peter - was zo aanstekelijk, dat het slot veel vroeger kwam dan gewenst. Marco van Sambeek luistert schaatsen op ijsbaan aan Groeneplaats op met muziek Met een mengpaneel en een laptop vol muziek voorzag Marco van Sambeek vrij dagavond het ijsbaantje op de Groene plaats in Den Burg van muziek. Twee uur lang konden kinderen er dis- coschaatsen, terwijl GVT voor oliebollen zorgde. Het discoschaatsen stond aanvan kelijk een week geleden gepland, maar toen was de ijsbaan er als gevolg van van dalisme en kruiend ijs te slecht aan toe. Vrijdagavond lag de ijsbaan er prachtig bij, maar viel het aantal bezoekers tegen. Dat was sneu voor de dorpscommissie die het ijsbaantje aan de Groeneplaats beheert. Een week geleden hadden een hoop mensen laten weten dat ze graag wilden komen schaatsen. Volop vermaak was er ook op de grote ijs baan in Den Burg, zoals er ook uitbundig werd geschaatst op andere Texelse ijsba nen. Vrijdagavond trok de Durper Barre Tocht op de Roggesloot veel belangstel ling en heerste daar volop gezelligheid. Daarover elders in deze krant meer. Met de dooi in aantocht nam menigeen ook zaterdag de kans waar om nog een rondje te schaatsen. De ter ziele gegane Texel Academie krijgt mogelijk een tweede leven. Helicon Op leidingen uit Boxtel ziet het eiland als een goede locatie om bedrijfsopleidingen te gaan ontwikkelen en verzorgen. Moge lijk kan dat uitgroeien tot een soort sa- teilietschool van Helicon. Met bedrijven en instellingen als uitvalsbasis kunnen op Texel opleidingen worden verzorgd en ge ëxamineerd. Hans van de Wetering en Ton Friesen van Helicon brachten vorige week een 'verken nend bezoek'. Ze spraken met wethouder Eric Hercules en vertegenwoordigers van het Texels Ondernemers Platform Eco- mare en het zorgcentrum. Friesen: 'Om gevoel te krijgen of we hier iets kunnen opbouwen. Ze stonden positief tegenover ons plan en ook de wethouder was en thousiast. Helicon verzorgt voor mensen van 16 tot 70 jaar dagopleidingen in Zuid-Oost Ne derland en bedrijfsopleidingen in het hele land. Het instituut heeft een aantal grote bedrijven als klant, maar ook ondernemin gen uit het MKB. 'We trainen, begeleiden en coachen medewerkers, zodat ze een een MBO-diploma kunnen halen.'Helicon heeft onder meer expertise in opleidin gen voor horeca, toerisme en outdoorme- dewe rkers, levensmiddele ntech nol ogie, duurzame energie (green engineering), teelt en dieren verzorging, verkoop, chauf feurs en logistiek, groenvoorzieningen en bosbouw en waterschappen. De opleidin gen zijn een combinatie van werken en leren. De kennismaking met Texel ontstond tijdens de opleiding Green Engineering, waarvan de introductieopleiding op Texel werd gehouden. Tijdens een gesprek met wethouder Hercules kwamen de Texelse ambities ter sprake. Friesen: 'Wat ons aansprak was de doelstelling om in 2020 in de eigen energiebehoefte te voorzien. Het zou een mooie koppeling zijn met onze opleiding Green Engineering. Ook de doelstelling om de kenniseconomie te stimuleren, met onder meer de ambitie om opleidingen naar Texel te halen, zette het bedrijf op het spoor. 'Helicon kan en wil een antwoord geven op de wens van de gemeente Texel. Heel Texel is te be schouwen als een grote, betekenisvolle duurzame onderwijscampus: Texel Aca demy!' De wat excentrische ligging van Texel is volgens Friesen geen probleem. 'We lei den nu al in vrijwel heel Nederland men sen op. Het gaat er om dat we bedrijven vinden voor wie we mensen begeleiden of ontwikkelen. Als we die hebben ge vonden, gaan we op zoek naar docenten, coaches en begeleiders. Daarbij kijken we zeker naar docenten die op Texel wonen, want dat is natuurlijk het handigst. Maar ik kan me ook voorstellen dat leerkrachten van elders komen en hier overnachten.' Friesen laat er geen gras over groeien. Hij wil het plan volgende week voorleggen aan het college van bestuur van het oplei dingsinstituut. 'Ik kan niet vooruitlopen op de uitkomst. We moeten nadenken over projectleiding, wie wat gaat doen, hoe we het gaan doen en met welke mid delen. Er komen allerlei vragen op ons pad.' Samenwerking met lokale bedrijven is een vereiste. Via Twitter reageerden on dernemers al belangstellend. Het college heeft de gemeenteraad ge vraagd €52.600,- beschikbaar te stellen voor de aanschaf van twee nieuwe elek trische wagens. Het voorstel komt dinsdag 5 februari aan de orde in een vergadering van de raads commissie. De ene auto is bedoeld voor de parkeerwachters, de andere voor toe zichthouders van handhaving en andere medewerkers van de gemeente. Uit of fertes kwam de Renault Kangoo Z.E. als beste uit de bus. De parkeerwacht rijdt nu nog met een privé-auto en volgens het college is die niet geschikt om de geldcassettes uit de parkeerautomaten in- en uit te laden. De elektrische kangoo moet daar veran dering in brengen. 'Vanuit goed werkge verschap wordt daarom voorgesteld een dienstauto aan te schaffen.' Volgens het college is het financieel voor delig meteen een tweede elektrische wa gen te kopen. Het scheelt in kilometerver goedingen wanneer medewerkers van de gemeente met een elektrische dienstwa gen op pad gaan in plaats van met de ei gen wagen te rijden. Een staatje leert dat de gemeente al fi nancieel voordeel kan hebben wanneer medewerkers die relatief veel kilome ters maken voor het werk de helft van hun kilometers in de beoogde elektri sche dienstauto maken. Door deelname aan de proeftuin Elektrisch Vervoer van de stichting Urgenda kan de gemeente tevens een subsidie van €15.500,- op de aanschaf terugkrijgen. Elektrisch vervoer past volgens het col lege binnen de ambitie om duurzaam te zijn. De auto's wordt een voorbeeldfunc tie toegedicht. 'Ze zijn herkenbaar, re presentatief en kunnen worden gebruikt voor bijvoorbeeld promotie van het par- keervignet.' De gemeente heeft nu één elektrische auto en dat is de wagen van Gemeentewerken die in januari 2011 in gebruik werd genomen. TEXELSE COURANT grm-ZmuJixlhUUhm. Wij zijn op zoek naar iemand die voor ons de krant wil bezorgen in de wijk Westerweg/ Hemmerkooi Hier wonen ong. 50 abonnees. Let op: er wordt een hogere vergoeding betaald omdat het een 'buitenwijk' betreft. Meer info: bel of mail naar Ed Witte T 36 26 01 M info@lenr.nl. WD Texel nodigt u uit voor de WD Winteravond Thema: Krimp Leefbaarheid Gastspreker Wethouder Jacob Bruintjes Dorpshuis De Waldhoorn - Den Hoorn Woensdag 30 januari aanvang 20.00 uur www.wdtexel.nl Cees Daalder uw schilder 13310854 Folders bij deze krant Niet gehad? Af te halen op Spinbaan 6. ,TBO»-=>u| lAUTO, www.texelsea utopag ina.nl

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 1