FAMILIE Ismee Kok in Fashion Week College draait bezuiniging op vakleerkrachten scholen terug Jaar langer TBS voor brandstichter Landal Tatenh Slachtbedrijf Texel afscheidsreceptie Texel Magazine www.texelsecourant.nl DINSDAG 29 JANUARI 2013 De 17-jarige Ismee Kok heeft woens dag meegelopen in de show van People of the Labyrinths (POTL), de openings show van The Amsterdam Fashion Week. De oud-Texelse uit Amsterdam werd gekozen op haar uiterlijk, de producen ten van de show waren op zoek naar modellen met rood haar. Via Facebook werden 350 mensen aangeschreven, van wie er 35 werden geselecteerd voor een casting. 'Daar moesten we laten zien hoe we liepen.' Uiteindelijk werden twaalf modellen geselecteerd voor de show, zowel mannen als vrou wen. 'We zaten acht uur bij de make up en konden één keertje oefenen', vertelt Kok. De opening vond plaats in de Westergasfabriek en werd door zo'n 1200 mensen bezocht. 'Fotografen van over de hele wereld en redacteuren van modebladen, die na afloop backstage kwamen om daar foto's te maken.' De kleding van POTL kenmerkt zich door zware natuurlijk stoffen, aardekleuren en veel laagjes. Zeker met de roodha rige modellen deed het volgens een redacteur denken aan 'onverwoestbare nomaden, de stoffige woestijn, oude stoffige westerns en de walküren'. Het meelopen in de modeshow heeft Kok geïnspireerd om op zoek te gaan naar een goed agentschap om zich daar als model in te schrijven. Halve marathon In de aankondiging van de Texel Halve Marathon op pagina 5 staat abusievelijk dat deze wordt gehouden op donderdag 29 september. Dit moet natuurlijk zondag 29 september zijn Het college is bezig een bezuiniging van 10 procent op de subsidie voor vakleer krachten lichamelijke opvoeding terug te draaien. Dinsdag 5 februari wordt de politieke par tijen tijdens een commissievergadering een oordeel over het voorstel gevraagd. Het terugdraaien komt voort uit een bezwaar dat Schooltij vorig jaar had ge maakt en waarover de Bezwarencommis sie zich op 19 september boog. Volgens Schooltij ging het college met de korting, ingevoerd per 1 januari 2012, voorbij aan de COA-bepalingen van de vakleerkrachten. Het was niet accepta bel in verband met de rechtspositionele gevolgen. Daarnaast had het college vol gens Schooltij geen overleg over de kor ting gevoerd. Het college voerde toen aan dat de 10 procent korting voor alle subsidies gold en dat het rechtmatig was dat ook voor de vakleerkrachten te doen. De commis sie vond de korting echter onredelijk en in strijd met de rechtzekerheid van de vakleerkrachten en stelde Schooltij in het gelijk. Het college ging akkoord met dat ad vies en besloot daarop de korting voor lichamelijke opvoeding op alle scholen terug te draaien. Dat moet gebeuren in de Verordening materiële financiële ge lijkstelling onderwijs gemeente Texel en daar moet de gemeenteraad een besluit over nemen. Het gaat om een bedrag van €7.575,-. Het college vraagt de raad ook een kor ting van 10 procent op de subsidie voor schoolbegeleiding op te nemen in de ver ordening, evenals het vervallen van de gemeentelijke subsidies voor het school zwemmen, de plusklas van de OSG en het taa Isti m u I e r i ngspa kket Boe ken p ret. De laatste twee hebben overigens niets met de gemeentelijke bezuinigingen te maken. De plusklas van de OSG wordt nu betaald uit een budget voor het Centrum van Jeugd en Texel (CJG Texel). Boekenpret wordt volgens de stukken vervangen door andere taal stimuleringsprogram ma's voor de peuterspeelzalen en scholen. De rechtbank in Alkmaar heeft de TBS- straf van een oud-Texelaar, in 2003 ver oordeeld voor twee brandstichtingen, met een jaar verlengd. De straf is conform de eis van de officier van justitie. De rechtbank beslist in april over de voor waarden die aan de TBS zijn verbonden, met name over de voorwaardelijke beëin diging van de verpleging. De reclassering moet daar nog over rapporteren. Dat lijkt geen eenvoudige opgave te worden. De man wil weliswaar graag op eigen benen staan en een nieuw leven beginnen in Al- mere, maar weigert zich onder toezicht te laten stellen. Ook weigert hij verslavings remmers te slikken en mee te werken aan controles op drank- en drugsgebruik. De reclassering stelt dit wel als voorwaarden. Mede gezien zijn weigering eiste Justitie twee weken geleden verlenging van de TBS van de man, die eind 2003 werd ver oordeeld voor twee brandstichtingen in De Cocksdorp en werd vrijgesproken van twee andere. Hij kreeg 230 dagen cel en TBS onder voorwaarden, met als kantte kening dat dit zou worden omgezet in TBS met dwangverpleging als hij zich niet aan de voorwaarden zou houden. Als hij zich aan de regels had gehouden, dan had hij na zestien maanden behan deling (voor zijn drang tot brandstichten) vrij man kunnen zijn. Maar hij overtrad de regels (geen alcohol, drugs of gokken) en kreeg alsnog TBS met dwangverpleging opgelegd. Die duurt voort tot de dag van vandaag. Geslaagd Driemaal is scheepsrecht. Na de masters Kunstbeleid en Management en Theater wetenschap heeft Sandy Pieterse uit De Koog nu ook de postmaster aan de inter facultaire lerarenopleiding succesvol af gerond. Zij behaalde haar diploma's aan de Universiteit van Amsterdam. Met haar eerstegraads docentbevoegd heid geeft zij momenteel les in het mid delbaar onderwijs in de vakken culturele kunstzinnige vorming en kunstgeschie denis. Daarnaast is zij werkzaam in de culturele sector, waaronder Koninklijk Theater Carré. Bedroefd hebben wij afscheid moeten nemen van onze lieve zwager en oom Hans Bruins Wij wensen Marietje, Erik-Jan en Louise, Jade, Marjon en William, Liam en Astrid heel veel sterkte toe. Familie Maas neven en nichten „de Tuinbouw" Hoera! geboren op 23 januari 2013 Jasmijn dochter van Sarah Keijser en Melchior Timmers en zusje van Thomas Hofstedering 64 3763 XL Soest De dolgelukkige opa en oma, Jan en Karen Keijser Zoekt een: Medewerker Techniek en onderhoud Fulltime Ben jij die gedreven, gemotiveerde en gastvrije me dewerker met een Elektra- technische achtergrond en een brede kennis van onderhoud en wil je deel uitmaken van een team? Als Medewerker Techniek en onderhoud ben je mede verantwoordelijk voor de uitvoering van onderhouds werkzaamheden aan en in de bungalows, de overige gebouwen, het terrein en de werktuigbouwkundige en elektrotechnische installaties. Reageer dan via: dick.jansen@landal.com Informatie via: managerproperty.sluftervallei@landal.com Landal Sluftervallei Krimweg 102,1795 LS De Cocksdorp Alle ruimte om jezelf te ontwikkelen Landgoed Hotel Wij zoeken per direct: Zelfstandig werkend kok Creativiteit,flexibiliteit ervaring gewenst. Dienstverband: 35-40 per week. Wij bieden een leuke, uitdagende baan en een aangename werkomgeving met jonge, enthousiaste collega's. Salariëring en arbeidsvoorwaarden volgens CAO Horeca. Sollicitatiegesprek: Joram van der Spek Tel. 0222-317274 info@hoteltatenhove.nl Bosrandweg 202,1796 NK, De Koog - Texel Sportschool Texel - Pilates cursus - 10 weken €55.- Opg. tel. 315421. Auto Service Centrum, Mari- coweg 3, tel. 315588. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Opruiming dekbedovertrek ken nu bij Bosma slapen en meer... Waalderstraat 6. www.haardhout-texel.nl Goe de kwaliteit en snelle levering, 06-38935253. Burgerhulpverlener worden? www.aedtexel.nl Lekker warme flanel. Dekbed overtrekken en hoeslakens bij Bosma slapen en meer...Waal- derstraat 6. Luxaflex rolgordijn de 3e gra tis, zie de voorwaarden in de winkel. Woon kracht 7, tel. 313023 Auto Service Centrum, ban den, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Opheffingsuitverkoop. 40, 50 en 60% korting op de hele col lectie kleding en schoenen. De Gele Lis, Kikkertstraat 7, De Cocksdorp. Openingstij den dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur. Voor al uw TV, Radio, Video, Witgoed en Satelliet repara ties - Stiehl De Waal - 311777 www.texelseautopagina.nl voor iedereen die een goede en betrouwbare auto zoekt! De mooiste pvc vloeren na tuurlijk bij Woonkracht 7, tel. 313023 aanpak: Twister Coaching, 06- 23659934. Heeft u schade of bent u op zoek naar een andere auto? Kijk dan eerst eens op www. texelseautopagina.nl Voor energiezuinige LED TV's, vriezers, koelkasten, wasauto maten en drogers - Stiehl De Waal - 311777 Anders kijken naar je pro bleem brengt oplossingen in zicht, www.twister-coaching. nl 40, 50, en 60% korting wegens opheffingsuitverkoop op de hele collectie golfkleding en schoenen. De Gele Lis, Kik kertstraat 7, De Cocksdorp. Openingstijden dinsdag t/m zaterdag van 11.00 tot 17.00 Toetsangst, examenvrees, chaos of vol hoofd? Directe aanpak: Twister Coaching, 06- 23659934. Opruiming bij Watersport Texel-Oudeschild. 50% korting op winterjassen van Gaastra, Hel ly Hansen en Kjelvik. 40% op fleece, softshell, enz.. Gebakken zeetong, in de bo ter. Haven restaurant Texel, met uitzicht op zee! Bel Jan. C. Stolk voor reservering, 319310. Haardhout in krat lm3, los ge stort 1.3 m3 Eiken/Beuk ge droogd, nu nog voor 95 euro. Ook netzakken met 10/11 kg eiken/beuk en netzakken aan- maakhout. Levering mogelijk, nog voldoende voorraad op Texel. Bel 06-45618218 Aad en Thea van Heerwaarden geven een op vrijdag 1 februari vanaf 17.30 uur tot 20.30 uur in Hotel Den Burg. Wilt u kennismaken met onze opvolger Cor Boschma en zijn bedrijf bezichtigen, dan kan dat op de open dag zaterdag 2 februari vanaf 15.00 uur op De Vang 3 te Oudeschild. Wet bodembescherming Beschikking Gedeputeerde Staten van Noord- Holland hebben, naar aanleiding van het door Dienst Landelijk Gebied ingediende evaluatierapport, inge stemd met de uitgevoerde sanering op de locatie Dam Westerboers- weg perceel S152 te De Waal in de g e mee nte Texel Inzage De beschikking en alle bijbehorende stukken liggen van t februari tot 16 maart 2013 ter inzage bij de provincie Noord-Holland, Surinameweg n te Haarlem, uit sluitend na een telefonisch gemaakte afspraak. Voor een telefonische toelichting en het maken van een afspraak voor het inzien van de stukken kunt u contact opnemen met de heer M.J. Eindhoven, tel.: 0800 9986734. Bezwaar Belanghebbenden kunnen schrifte lijk bezwaren indienen tegen de beschikking tot zes weken na de verzending van de beschikking. Het adres is: Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, Hoor-en advies commissie, Postbusi23,2000 MD Haarlem. Provincie Noord-Holland In de week voor Pasen verschijnt editie 2013 van en Texel Toerist Infogids Wilt u ook adverteren in één van deze succesvolle toeristische uitgaven? Neem dan met spoed contact op met onze afdeling verkoop via tel. 36 26 00.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 3