9 n© WEBLOG TB<&AGftCA.NL TESO 'Een tiener heeft altijd wel wat beters te doen dan school en huiswerk' texe\seautopa9,n <teCKDG^FPftZGB CmEDQCÖ! Voor een betrouwbare gebruikte auto slaagt u gewoon op Texel. Ook voor schadeherstel kunt u alles vinden op www.texelseautopagina.nl WWW.TEXEL5ECOURANT.NL DINSDAG 29 JANUARI 2013 Kijk voor de volledige agenda op www.texelagenda.nl Dl 29 JAN 19.00 uur. Op de atletiekbaan in Den Burg wordt een Coopertest gehouden, leder een kan meedoen. Om 19.00 uur begint een gezamenlijke warming-up. 20.00 uur. In dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn begint om 20.00 uur een avond over leefbaarheid. Spreker is wet houder Bruintjes uit Borger-Odoorn, en tree gratis. Voorstellingen Cinema Texel: 13.30 Wreck-it Ralph 3D NL; 14.00 Nijntje de Film; 16.00 Life of Pi 3D; 16.15 Pitch Per fect; 9.30 Les Misérables; 20.00 The Im possible (in de serie FilmArt), DON 31 JAN 19.00 uur. Bij volkssterrenwacht De Ja ger (op het terrein van Ecomare nabij De Koog) kan bij helder weer vanaf 19.00 uur door een telescoop naar de sterren wor den gekeken. Voor informatie en opgave: tel. 06-53340063. ZON, MAAN HOOG WATER Verwachte tijden van hoogwater ter re Oudeschild. Din. 29 jan. 9.40 e n 22.05 u. Woe. 30 jan. 9.50 e n 22.46 u. Don. 31 jan. 10.10 e n 23.04 u. Vrij. 1. feb. 10.56 e n 23.34 u. Aan het strand is het ongeveer e< hoogwater. Op 29 jan. 08.24 u. 30 jan. 8.23 u. 31 jan. 08.21 u. Onder 17.23 u. 17.24 u. 17.26 u. 1. feb. 08.20 u. 17.28 u. 19.00 uur. Leerlingen van Artex Kunsten- school laten in de voorspeelruimte van de school aan het Schilderend in Den Burg horen wat ze hebben geleerd. 19.30 uur. In de vierde aflevering van het tv-programma 'KRO Eilanders' komt Aaf- ke Geense uit Den Burg aan het woord. De uitzending (Nederland 1) begint om 19.30 uur. 20.00 uur Burgemeester Francine Giskes vertelt in De Poort aan de Elemert in Den Burg bij de FNV Vrouwenbond over haar werk en zichzelf. Aanvang 20.00 uur. 20.00 uur. In het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp begint om 20.00 uur een bij eenkomst over het nieuwe AED-netwerk. Voorstellingen Cinema Texel: 14.00 Les Misérables; 14.30 Amour (in de serie Fil- mart);. 20.00 Amour (in de serie Filmart); 20.30 Jack Reacher. WO 30 JAN 19.00 uur. Leerlingen van Artex Kunsten- school laten in de voorspeelruimte van de school aan het Schilderend in Den Burg horen wat ze hebben geleerd. 20.00 uur. In dorpshuis De Hof in De Koog begint om 20.00 uur een bijeenkomst over het nieuwe AED-netwerk. Na een onderhoudsbeurt komt de Dokter Wage- maker vrijdag 1 februari weer in de vaart. TESO zet die dag van 10.00 tot 16.00 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Er worden geen wachttijden verwacht. Voor meer informa tie over de veerdienst: tel. 369600 of www.teso. OUP PAPIER ScoutingTexel haalt donderdag oud papier op in de wijk Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beie- renstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsin gel, Wagenmakerstraat, Witte Kruislaan. TEXELSEilCOURANT VRI1 FEB 11.30 uur. Op de dijk van polder De Een dracht (aan het eind van de Hoofdweg) begint om 11.30 uur een korte ceremonie ter herdenking van de Watersnoodramp van 1953. 12.30 uur. In museum Kaap Skil in Oude- schild begint het tweede gedeelte van de herdenking van de Watersnoodramp. Met lezingen van de broers Cor en Adrie de Wolf, burgemeester Giskes en dijkgraaf C. Mantel. Verschijnt op dinsdag en vrijdag UITGAVE Mediabureau Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg REDACTIE Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl BUITEN WERKTIJD Gerard Timmerman 06-22 14 02 75 AANLEVEREN KOPIJ Sportverslagen: lengte circa 380,180 of 90 woor den. Andere verslagen en aankondigingen: 320, 160 of 80 woorden. Evt. met foto. Ingezonden brieven: maximale lengte 540 woorden. Kopij opsturen naar: redactie@texelsecourant.nl. ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222 - 314111 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedin gen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, ge vestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. ABONNEMENTSPRIJZEN 2013 Per halfjaar €48,80 €47,05 (automatisch) Per jaar 95,75 93,35 (automatisch) Extra kosten verzending per post €7,50 per jaar. Bij verzending naar het buitenland zijn porto kosten verschuldigd. BEËINDIGING ABONNEMENT Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. www.texelsecourant.nl Volg ons op facebook en twitter. ivnu .1 i.i» a.i:in.' School: 4 HAVO OSG De Hogeberj Wens: journalist worden Op verzoek van de Texelse Courant hield Annefleur Lambregts uit Den Burg een week lang het weblog bij in de serie De week van... Anderhalf jaar geleden ver huisde ze zonder haar ouders naar Texel om op OSG De Hogeberg de HAVO af te maken. Haar complete weblog staat op www.texelsecourant.nl. Vrijdag Op 9 juni 2011 zat mijn moeder bij paal 9 koffie te drinken. Ze ving daar een verhaal op over een gezin dat naar Texel was verhuisd. In die periode had ik weinig zin om na de vakantie naar de middelbare school in het dorp waar ik woon te gaan. Het verhaal ging over een jongen die het heel erg naar zijn zin had gekregen op het eiland en ook op de OSG. Mijn moe der, zo spontaan als altijd, kreeg een idee. Een paar dagen later legde ze datzelfde idee aan mij voor. Ze vroeg hoe ik het zou vinden om op Texel naar school te gaan. Ik was super enthousiast, maar ook wel een beetje bang. Ik zou dan zonder mijn ouders naar Texel verhuizen om daar de HAVO af te maken. Na twee weken na denken en praten met vriendinnen wist ik zeker dat ik op Texel naar school wilde gaan. Ik zit nu voor het tweede jaar in 4 HAVO. Dat is te wijten aan een onhandige wisse ling van profiel. Dit jaar is nog leuker dan vorig jaar. Ik ben helemaal gewend aan mijn gastgezin en ook sport ik nu opTexel. Ik weet de weg te vinden op de school en ik zit nu al anderhalfjaar bij de redactie van de schoolkrant, waar ik met veel ple zier voor schrijf. Ik voel me thuis op Texel en ik wil er voorlopig nog niet van af. Zaterdag Iedere vrijdag reis ik met het openbaar vervoer naar huis. Ik neem de boot van drie uur en kom om tien voor vijf aan op het metrostation waar mijn vader mij oppikt. Als ik pech heb en mijn vader mij niet kan oppikken, moet ik met koffer en gitaar een uur lang in een overvolle bus zitten, voordat ik thuis ben. Soms is het best een onderneming. Als het een beetje druk is in de trein of in de bus, kan ik mijn spullen niet goed kwijt. Ik sta daar dan met een koffer volgeladen met school boeken en tekenspullen, te klungelen met mijn onhandige gitaartas. Ik heb er zelf voor gekozen en ik weet dat alles het waard is. Vandaag ben ik met mijn ouders, mijn oudste zus Roos en mijn vriendje naar Friesland geweest. Het is een anderhalf uur in de auto zitten om naar het noorden van Nederland te komen. We hebben daar mijn Beppe (Fries voor oma) bezocht, die in Heerenveen in een verpleeghuis ligt. Het was leuk om haar even te zien, maar ook confronterend om bewust te zijn van het feit dat het steeds slechter met haar gaat. Het is nooit leuk om te zien dat een familielid ziek is. De meeste mensen hou den zich vast aan de hoop dat ze altijd weer beter worden, maar soms weet je dat het niet beter gaat worden. Zondag Iedere zondag reis ik terug naar Texel. Meestal word ik door mijn moeder ge bracht. Lekker moeder-dochtergesprek ken voeren in de auto en luisteren naai muziek. Mijn moeder en ik delen dezelf de muziek smaak. Muziek die je een verhaal vertelt of je laat voelen wat de artiest zelf heeft gevoeld. Een liedje met een boodschap is nog niet zo gemakkelijk om te schrijven. Je moet dan nadenken over welk gevoel je wilt overbrengen. Wil je mensen blij maken met jouw muziek, kies je een simpele tekst met een melo die die pakkend is. Zo kan muziek op veel manieren je stemming beïnvloeden. Als je vrolijk bent, luister je gewoon naar de muziek. Maar als je dat niet bent, luister je echt naar wat er gezongen word. Maandag Na het ontbijt op de fiets gesprongen. Wat eerder vertrokken dan normaal in verband met de sneeuw, ik moet name lijk wel een hele minuut fietsen. Ik was de oprit nog niet af en ik gleed al met fiets en al weg. Een lekker begin van de maan dagmorgen. Er was in onze straat nog niet gestrooid, ik denk dat die strooiwagenbe stuurders nog lekker onder de wol lagen Vanuit het lokaal waar ik eigenlijk ge schiedenisles zou moeten volgen, heb ik de schaatsbaan in de gaten gehouden. Er lag flink wat sneeuw op, maar ze waren dan ook heel effectief met twee man nen op sneeuwschuif machines aan het sneeuwruimen. Ik weet niet of het veel hielp, want het sneeuwde zo hard dat er niet tegenop te schuiven was. In de vijftig minuten geschiedenis die ik had, hebben ze wel met z'n tweeën die hele ijsbaan leeg geveegd. Dinsdag Vandaag is een gewone dag, net als alle andere gewone dagen. Ik ging naar school, ik zat in de les en ik ging weer naar huis.Toen ikom tien uurthuis kwam van basketbal, was mijn dag niet gewoon meer. Ik las de reacties onder mijn blogen ben daar best van geschrokken. Wie zet nou zoiets op internet, ooit bij nagedacht dat het kwetsend kan zijn. Laatst is er een heel jong meisje voor de trein gesprongen omdat ze gepest werd. Is dat normaal? Toevallig is ze een naam genoot van mij. Dat is misschien wel de reden dat het mijn aandacht trekt. Fleur Bloemen sprong op vijftienjarige leeftijd voor de trein. Ze is niet de enige die dit als oplossing zag om het pesten te stoppen, maar wat is wel de oplossing? Ik hoop dat mijn blog voor vandaag mensen aan het denken heeft gezet. Woensdag Het ordenen, bewaren van belangrijke blaadjes en het maken van je huiswerk is nog best lastig als je tiener bent. Een tiener heeft altijd wel wat beters te doen dan school en huiswerk. Met vrienden afspreken om te gaan schaatsen of win kelen in het dorp, allemaal honderd keer leuker dan thuis op je koude kamer aan je leerwerk te moeten zitten. Dat is toch best begrijpelijk, of niet? Eigenlijk werkt het helemaal niet in ons voordeel. Uitstellen zorgt er alleen voor dat het werk maar opstapelt en de hoeveelheid werk steeds groter wordt. Waarom doen we het dan? We zijn alle maal wel slim genoeg om te bedenken dat uitstellen niks helpt. Uitstellen doen we omdat onze hersens nog niet volledig ontwikkeld zijn. Onze prefrontale cortex, zoals dat ding in je bovenkamer heet, ontwikkelt zich naar mate je volwassen wordt. Die cortex zorgt er voor dat je wordt gewaarschuwd voor gevaren. Het laatje nadenken over de ge volgen van dingen. Stel jij gaat zaterdag uit en je moet de dag erop om tien uur op je werk verschijnen. Elke volwassene zou denken, ik drink niet te veel en maak het niet te laat. In tegenstelling tot iedereen van mijn leeftijd. Mijn leeftijdscategorie gaat lekker uit en drinkt gezellig wat en komt er pas de volgende dag achter dat het misschien niet zo'n goed idee was om uit te gaan. Donderdag Na de HAVO wil ik graag een jaar naar het buitenland. Ik zou het leuk vinden om in Engeland of Frankrijk te studeren. Wat ik vooral leuk vind aan het buitenland is de andere taal, cultuur en gewoontes. He lemaal in je eentje doen wat je zelf leuk vindt. Het liefste zou ik journalistiek stu deren. Ik vind schrijven een van de leukste dingen om te doen, ook vind ik het leuk om bezig te zijn met wat er in de maat schappij speelt. Schrijven over dingen waar ik interesse in heb is niet zo moei lijk, maar schrijven over een onderwerp waar je niet veel van afweet kan aardig moeilijk zijn. Ik wil later zo veel mogelijk kunnen schrijven en steeds beter worden. Het lijkt me ook geweldig om een eigen boek te schrijven, waarover weet ik nog niet. ledereen moet zichzelf kunnen zijn. Men sen moeten geen label plakken aan de buitenkant, maar zoeken naar wat er van binnen zit. Toen ik net op Texel kwam werd ervan mij gedacht dat ik van school was gestuurd en dat ik daarom naar Texel moest. Ge lukkig ben ik niet van school gestuurd en ik moest hier ook niet per se heen. Ik heb daar zelf voor gekozen en ik geniet elke dag van mijn leven op dit mooie eiland. Garage Dros Garage Westend flHTH AUTO ia

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 6