n© 10 TB<&AGftCA.NL TESÜ WEBLOG 'REIZEN IS NIET ALLEEN LEUK, MAAR BRENGT OOK STRESS MET ZICH MEE' AT V l VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK v' nN GEHANDICAPTE MENSEN Abbewaal 27, 1791 WX Den Burg Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25.73.360 Dl 5 FEB 14.00 uur. Bij Vogelbush Eureka, Schorren- weg 20, is een roofvogeldemonstratie. De valkenier geeft uitleg over uilen en roof vogels en u heeft de kans om van dichtbij de vogels te zien. 19.30 uur. Raadscommissievergadering op het gemeentehuis aan de Emmlaan in Den Burg. 19.30 uur. Hans Roeper vertelt in Café Doodgewoon in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg over zijn ervarin gen met prostaatkanker. 20.00 uur. In De Witte Burcht aan de Molenstraat in Den Burg begint uur een klaverjasdrive voor het goede doel. Deel name kost €3,50 per koppel. Na afloop wordt een verloting gehouden. Voorstellingen Cinema Texel: 14.00 Les Miserables; 14.30 Amour FilmArt; 19.30 Amour FilmArt; 20.00 Verliefd op Ibiza. WO 6 FEB 13.30 uur. De Texelse Bierbrouwerij is open van 13.30-18.00. Schilderweg 214 (tussen Den Burg en Oudeschild). Rond leidingen om 10.30, 14.00 en 15.00 uur. Informatie: tel. 320325. 10.00 uur en 14.00 uur. Huifkartocht met de Jan Plezier, getrokken door Belgische Trekpaarden over strand, duinen en Sluf ter. Vertrek avanaf de Ni kade I, reserveren 06-20097793. 19.30 uur. Commissievergadering om 19.30 uur op het gemeentehuis aan de Emmalaan in Den Burg. 20.00 uur. In dorpshuis De Waldhoorn aan de Herenstraat in Den Hoorn is een bij eenkomst over het nieuwe AED-netwerk. Tijdens deze avond krijgt u informatie over het AED Burgernetwerk Texel. Voorstellingen Cinema Texel: 13.00 Les Miserables; 13.30 Nijntje de Film Kleu- terbios; 16.00 Wreck-it Ralph 3D NL; 16.15 Nijntje de Film Kleuterbios; 19.30 Les Miserables; 20.00 Verliefd op Ibiza DO 7 FEB 9.30 uur. Bezoek kaasboerderij'Wezen- spyk'. Maak een rondje over het erf, aai de kalfjes, bekijk de stal, info-ruimtes en kaasmakerij. Winkel open 9.30-17.00 uur. 9.45 uur. In De Buureton aan de Beatrix laan in Den Burg begint om 9.45 uur een mantelzorgpodium. Spreker is Geer Oos terhof-Henstra. De toegang is gratis. 14.00 uur. Bij vogelbush Eureka, Schorren- weg 20, is een roofvogeldemonstratie. De valkenier geeft uitleg over uilen en roof vogels en u heeft de kans om van dichtbij de vogels te zien. 14.00 uur. Bij het Maartenhuis nabij De Koog in 'De Windroos' presenteert Door- tje Dijkgraaf tussen 14.00 en 16.00 uur haar nieuwe boek. De muziek wordt ver zorgd door Klaas de Jong. 19.00 uur. Ecomare, bij de Volkssterren wacht De Jager kunt U door een telescoop naar de sterren kijken. Alleen bij helder weer. Voor info en aanmelden: Tel. 06- 53340063, prijs: €2,00. 19.30 uur. In Stayokay aan d eHaffelder- weg in Den Burg begin om 19.30 uur een bijeenkomst voor schapenhouders. ZON, MAAN, HOOG WATER VR 8 FEB Verwachte tijden Oudeschild. Din. 5febr. Woe. 6 febr. Don. 7 febr. Vrij. 8 febr. Dinsdag 5 februari doodtij. Aan het strand is het ongeveer e< hoogwater. in hoogwater ter rede v« 1.27 en 13.10 u. 3.10 en 15.37 u. 5.00 en 17.35 u. 6.05 en 18.51 u. 5 febr. 6 febr. 7 febr. 8 febr. Op 8.17 uur 8.15 uur 8.14 uur 8.12 uur Onder 17.33 uu 17.35 uu 17.37 uu 17.39 uu In verband met de te verwachten drukte zet veerdienst TESO vrijdag tussen 9.30 en 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart. Desondanks moeten automobilis ten rekening houden met wachttijden tot een half uur. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel zijn uitsluitend bedoeld voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. OUD PAPIER Scouting Texel haalt donderdag oud papier op in de wijk Emmalaan, Pieter van Cuijkstraat, Elemert, Haffelderweg, Schilderend vanaf de rotonde in de richting van Oudeschild, Ada van Hollandstraat. TEXELSE gCOURANT 9.30 uur. Kaasboerderij Wezenspyk. Be zoek de kaasboerderij. Maak een rondje over het erf, aai de kalfjes, bekijk de stal, info-ruimtes en kaasmakerij. Winkel open 9.30-17.00 uur. 15.00 uur. Bij De Poort aan de Elemert in Den Burg begint de jaarlijkse bazaar van de Protestante Gemeente Den Burg. De bazaar is van 15.00 tot 17.00 uur en daar na weer vanaf 19.00 uur. 20.00 uur. In De Bijenkorf in Oosterend begint om 20.00 uur een presentatie avond van Oosterend Present. 20.30 uur. In Klif 12 is er een optreden van Anne Jan Toonstra - Murw. Reserveren: tel. 319633. Verschijnt op dinsdag en vrijdag UITGAVE Mediabureau Langeveld de Rooy Spinbaan 6 1791 MC Den Burg REDACTIE Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Telefoon 0222-36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Jeroen van Hattum.tel. 06-13676650. AANLEVEREN KOPIJ Sportverslagen: lengte circa 380,180 of 90 woor den. Andere verslagen en aankondigingen: 320, 160 of 80 woorden. Evt. met foto. Ingezonden brieven: maximale lengte 540 woorden. Kopij opsturen naar: redactie@texelsecourant.nl. ADVERTENTIES EN ABONNEMENTEN Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222-36 26 00 Telefax 0222 - 314111 E-mail info@lenr.nl Op al onze advertentiecontracten en aanbiedin gen daartoe zijn van toepassing de Regelen voor het Advertentiewezen van de Stichting ROTA, ge vestigd te Amsterdam, zoals gedeponeerd bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amster dam onder nummer 41198699. Een exemplaar van de Regelen voor het Advertentiewezen wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. ABONNEMENTSPRIJZEN 2013 Per halfjaar €48,80 €47,05 (automatisch) Per jaar 95,75 93,35 (automatisch) Extra kosten verzending per post €7,50 per jaar. Bij verzending naar het buitenland zijn porto kosten verschuldigd. BEËINDIGING ABONNEMENT Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afli van de abonnementsperiode. www.texelsecourant.nl Volg ons op facebook en twitter. www.texelsecourant.nl DINSDAG 5 FEBRUARI 2013 Naam: Cynthia Blom Afkomstig uit: Den Burg Is er ien van: Erik en Gretha Op verzoek van de Texelse Courant hield de 20-jarige Cynthia Blom uit Den Burg een week lang het weblog bij in de se rie De week van... Zij reist door Austra lië, waar ze na bezoeken aan Sydney en Melbourne vorige week in Adelaide aankwam. Over kaketoes en slangen, vuurwerk, wielrennen, oma Blom, de stress van het reizen en een echte Austra liër. Haar complete weblog is te lezen op www.texelsecourant.nl. Vrijdag De afgelopen dagen heb ik een trip gemaakt van Melbourne naar Adelaide langs de Great Ocean Road, een mooie route langs de kust, met uitzicht op mooie stranden en als hoogte punt van de dag The 12 Apostels, een aantal rots blokken in de zee langs de kust, waarvan er één in 2005 nog is ingestort. Het zijn er lang geen twaalf en we weten ook niet of het er ooit twaalf zijn geweest. Maar echt super mooi om te zien! De tweede dag was het erg warm, en zijn we al vroeg naar een Wildlifeparkje geweest waar ze kangoeroes, koala's, emoes, apen, een wombat, adelaar, een den, een pauwen kaketoes hebben. Eerst een rondje gedaan met wat brood en de kangoeroes gevoerd en geaaid. Wat zijn ze lekker zacht! Vervolgens met baby kangoeroes geknuffeld, een witte en een 'normale' en onderhand kwam onze reis leider met een hele grote dikke slang (py thon) aangewandeld en mochten we die om de beurt even vasthouden, wat bij mij een aantal hilarische foto's opleverde! Vanmorgen moesten we al om 7 uur weg, de bergen in en een wandeling ge maakt, klimmen over rotsen en langs smalle paadjes omhoog tot op het punt waar we konden kiezen of we 1,7 of 2,1 ki lometer gingen lopen. Ik ben samen met vier meiden de 2,1 gaan lopen. Een heel mooie wandeling langs de berg omhoog, tot aan het uitkijkpunt waar de groep was, even wat foto's gemaakt en toen via de 1,7 kilometer weer naar beneden. Dus ik heb allebei de paden kunnen zien. Zaterdag Vandaag 26 januari is het hier Australia Day, een nationale feestdag. De reden waarom deze dag gevierd wordt is omdat in 1788 de eerste vloot Sydney binnen kwam. Vanmorgen een keer geen wekker gezet. Na drie dagen vroeg op vond ik het wel eens tijd om weer uit te slapen en een beetje bij te komen van de tour. Rond half 11 m'n bed uitgegaan en rustig aan gaan douchen, aankleden en ontbijten. Tijdens het ontbijt kwam ineens Sesamstraat op de tv, haha lachwekkend in het engels, en een gele Pino! De Parade begon om 6 uur en was mega lang. Er kwamen allerlei verschillende na tionaliteiten langs, oude auto's, mannen met een soort skippy ballen om zich heen, brandweerwagens en de fanfare. en toen was het afwachten tot het vuurwerk begon! Met z'n allen aftellen voelde als een soort oud en nieuw en daar was het vuurwerk, heel veel, groot en mooi Zondag Op naar het wielrennen en we kwa men nog niet aangelopen of ze kwamen al langs, even staan kijken en toen op het festival terrein een kijkje wezen nemen en daar geprofiteerd van alle gratis din gen (blijf toch een echte Nederlander!). Zo hebben we onder anderen een gratis foto laten maken met wielrenners op de achtergrond en een gratis waterijsje kun nen bemachtigen. Verderop nog even gekeken en sjoef daar gingen ze in een razend tempo weer voorbij. En jawel, een Nederlander, Tom-Jelte Slagter, heeft de race gewonnen! Hup Holland Hup! Daar zagen we ook nog andere meiden van de tour en zijn we even in het parkje gaan zitten, genieten van de zon en klet sen met elkaar. Totdat ik trek kreeg in een ijsje en we bij de MacDonalds belandden. Daar hebben ze het goedkoopste ijs, na melijk voor 30 dollar cent. Dan krijg je een klein hoorntje met softijs! Ideaal voor Backpackers! Maandag Het reizen is niet alleen maar leuk en ontspannend. Het brengt ook een hoop 'stress' met zich mee, werk zoeken, waar ga je slapen en als je hostel vol zit waar moetje dan heen? Het leuke aan het reizen is dat als je de ene dag een beetje een plan voor jezelf hebt gemaakt, het de andere dag wel weer helemaal anders kan zijn! Het zit altijd vol verrassingen, en het blijft altijd spannend. Hier leef je echt uit je backpack, dus je hebt keuze uit een paar broeken en een paar shirtjes en een vestje. Waarvan de helft meestal al gedragen is, dus dan heb je nog minder om te kiezen, tot alles weer vies is en je weer kan wassen. M'n lieve oma Blom was gister jarig, maar helemaal vergeten te bellen, dus dan van daag maar even. Altijd leuk om weer even iemands stem te kunnen horen en even bij te kunnen kletsen! Woensdag Vanmorgen sollicitatiegesprek gehad bij een marketingbedrijf voor deur tot deur verkoop van een energiebedrijf. Ik had daar al enige ervaring mee opgedaan in Melbourne omdat ik daar heb gewerkt in een call center voor een energiebedrijf, dus daar had ik wel al een voorsprong mee. Ik had het gesprek samen met nog 10 andere mensen. Dat is dus de manier hoe dat hier gaat, korte uitleg van het be drijf, je stelt je voor en vertelt wat over je werkervaring en je bent eigenlijk al aan genomen. Ik vertrek maandag richting Perth met de auto! Op naar een nieuw avontuur, slapen in een tent, koken op één pitje en met ze drieën reizen! Ik dacht, waarom zou ik in Adelaide blijven met een niet zo leuke baan, terwijl ik deze kans maar één keer krijg aangeboden! Aanpakken met beide handen dus! Wel stond er een Australische man een biertje te drinken aan dezelfde bar en begon tegen ons te praten, waar we van daan kwamen en wat we tot nu toe ge zien hadden. Hij stelde zich voor en ver telde dat dit zijn enige dag vrij was en dat hij verderop werkte als kok en als we een rondleiding door Adelaide wilde, dan wil de hij ons dat wel geven. Vroeg hij of we wat kwamen drinken met hem, maar dat is te duur voor ons, dus nee. Wilde hij het wel betalen. Erg aardig maar we bedankten er voor en wilden weg gaan. Kreeg ik nog een kus op m'n hand Ha ha, aardige man, maar hij had bijna m'n vader kunnen zijn! Wel leuk dat ik voor het eerst een tijdje met een echte Aus traliër heb gesproken. De meeste mensen die je hier ontmoet zijn backpackers. Weer terug in de keuken had een meis je veel te veel voor zichzelf gekookt en mocht iedereen wat van haar nemen. Er waren geen borden of kommen meer, dus dan maar een theekopje en een lepeltje en even proeven. Hmm dat was heerlijk! Maar even vragen wat ze met de rest ging doen. Dat wist ze niet zo goed, dus ik ge vraagd of ik mijn plastic bakje vol mocht scheppen voor morgen en dat ik haar daar ook wel vóórwilde betalen, dus dat mocht ik mn hele bakje vol geschept en haar 2 dollar gegeven. Ik denk dat ik er haast wel twee dagen van kan eten! Voor haar een gunst en voor mij, nu hoef ik geen bood schappen meer te doen en niet te koken! 1+1=2! Helemaal goed geregeld! Ik moet me nog even een beetje realise ren dat ik maandag richting Perth vertrek, dus de laatste paar daagjes hier nog even volop genieten en de dingen die ik graag nog wil zien ook echt gaan doen! Van nacht maar even bedenken wat ik mor gen graag wil zien! Want dat is zelfs voor mij een vraag. Herinner je gister, denk aan morgen, maar leef vandaag! De week van- Madelief ter Braak Madelief ter Braak houdt de komende week het weblog bij in de serie De week van... Ze woont in Berlijn en is meerdere keren per jaar op Texel, waar haar ouders een huisje hebben.

Texelsche Courant | 2013 | | pagina 10